Αλλοδαποί μαθητές

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
εμεις εχουμε πολλους εως παρα πολλους γενικα στην περιοχη αλλα τεσπα...
παρεα με ενα παιδι απο το τμημα μας μονο κανω και με ενα αλλο λιγοτερο ... πχ καμια φορα στο ιντερνετ chat αλλα φιλους δεν μας λες με τιποτα..
δεν μιλιεμαι με ενα αλλο απο αλλο τμημα γιατι δεν εχει καλο χαρακτηρα...δεν φταιει η εθνικοτητα...
με τους αλλους απλα δεν εχουμε γνωριστει ιδιαιτερα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Συνφωνω απολυτα με οσα λεει η Λαουρα και θα ηθελα να προσθεσω πως ολοι αυτοι οι ξενοι/αλλοδαποι οπως θελετε πειτε τους που εμπλεκονται σε φασαριες/συμμοριες/βιασμους και και και λογικα δεν ξυπνησαν μια μερα και ειπαν ''Α γιατι να μην παμε να δειρουμε μερικους Ελληναραδες για την πλακα μας;'' Αμα ο αλλος ερχεται εδω να βρει μια καλυτερη η ζωη και με το καλημερα σας εμεις οι ''καλοι'' οι Ελληνες τους βριζουνε τους υποτιμουμε κ.λπ. τοτε κι αυτοι δεν θα μας εχουν σε ιδιαιτερη εκτιμηση.Μπορει ,για παραδειγμα,αλλοδαποι τις ηλικιας μας που γεννηθηκαν στην Ελλαδα αλλα οι γονεις τους ηρθαν απο καποια αλλη χωρα να βλεπουν τους γονεις τους να πεφτουν θυματα εκμεταλλευσης ,να τους κοροιδευουν στο σχολειο,να πηγαινουν σχολειο αλλα να καταληγουν ''τουβλα'' οπως του αποκαλουμε οχι γιατι το θελουν αλλα γιατι δεν καθεται και κανας καθηγητης να τους βοηθησει εστω να μαθουν να διαβασουν(και κατα τα αλλα δινουν το καλο παραδειγμα),τι υποτιθεται πως πρεπει να κανουν;Να λενε ευχαριστω που πηακνε στην Ελλαδα;Παρανομα γιατι με τους νομους εχουμε μπερδεψει τα μπουτια μας;Και στην τελικη,ακομα και καλοι μαθητες να ταν ,οταν θα ερχοταν η ωρα να γινουν σημαιοφοροι θα παραπονιουνταν οι γονεις γιατι η παρελαση,βεβαια,ειναι για τα Ελληνακια και μονο. Θα μου πειτε ε ενταξει αλλα οταν σε δερνει ο αλλος ενω εσυ δεν εχεις κανει απολυτως τιποτα;Εμ,ετσι γινεται.Αλλα οσες βλακειες κανουν και οι ''καλοι'' οι Ελληνες τοσες κανουν και οι αλλοι.Με λιγα λογια το φταιξιμο ειναι απο κοινου,γι'αυτο ας παψουμε να ΄μαστε τοσο ρατσιστες και μην το παραδεχομαστε γιατι θα φανουμε κακοι στα ματια των συνανρωπων μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Για όνομα του Θεού!Δεν ντρέπεστε να κατηγοριοποιείτε τους ανθρώπους ανάλογα με την καταγωγή τους;Όλοι άνθρωποι είμαστε,και αυτοί οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ έτσι κι αλλιώς δεν ζήτησαν ούτε την αποδοχή μας ούτε και την κριτική μας!Ήρθαν σε μία ξένη χώρα να βγάλουν το ψωμί τους κάνοντας τις πιο ταπεινές δουλειές και ξαφνικά εμείς την είδαμε χαλίφιδες;Όλοι όσοι μιλάτε εδώ μέσα και κρίνετε και λέτε ότι οι Αλβανοί,Πακιστανοί κλπ είναι το ένα και το άλλο,μάθετε ΚΑΤΑΡΧΑΣ να γράφετε την ελληνική γλώσσα σωστά! Και αυτό πάει για σένα LIVINGTHELIFE που ανάθεμα και αν ξέρεις τι θα πει φτώχια,δυστυχία και ξενιτεμός!Είσαι μόλις 14 χρονών!Αλλα δε σε αδικώ.Μάλλον αυτά τα άκουσες από μεγαλύτερους.Όλοι είναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ και έχουν δικαίωμα σε μια καλύτερη ζωή.Μία από τις καλύτερες μου φίλες είναι από το Αζερπαιτζάν και πέρασε Παιδαγωγικό στο Ρέθυμνο ενώ οι φοβεροί ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ -που τόσο ανώτερους τους θεωρείς- συμμαθητές μου έγραψαν το 6αράκι και το χάρηκαν κιόλας!Ντρέπομαι να ζω ανάμεσα σε ανθρώπους ρατσιστές,ντρέπομαι γιατί δεν υπάρχει ανθρωπιά και κλωτσάμε τους άπορους ανθρώπους,ντρέπομαι που κοιτάμε μόνο τη ζωή μας,τον δικό μας πόνο,τα δικά μας προβλήματα!Εύχομαι ποτέ να μην βρεθούμε στην ανάγκη να πάμε σε άλλη χώρα.Αλλά αν ποτέ συμβεί αυτό,εύχομαι να μάθουμε τι θα πει απανθρωπιά και περιθωριοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Απλώς νομίζω ότι οι κανόνες πρέπει να εφαρμόζονται γιατί όταν κάποιος δεν σε σέβεται πρέπει να αποχωρεί από το σπίτι σου. Η Ελλάδα δεν είναι δημόσιο κτήριο, είναι ιδιοκτησία των κατοίκων της και κατα συνέπεια δέχονται όποιον θέλουν. Και είναι καθήκον μας να παντρευόμαστε και να κάνουμε παιδιά με Ελληνίδες και Έλληνες ή τουλάχιστον λευκούς για να διατηρηθεί καθαρή από προσμείξεις και η δική μας φυλή που υπάρχει και όπως αποδεικνύεται και επιστημονικά πλέον (όποιος θέλει τα αποτελέσματα της έρευνας του Τριανταφυλίδη στη θεσσαλονίκη μπορώ να τα δώσω), συνδέεται με τους αρχαίους Έλληνες. Είναι λοιπόν καθήκον μας να μην κάνουμε τουλάχιστον μιγάδες

Κάνεις ένα λάθος. Κοιτάς μεμονομένα και όχι συνολικά. Δες τι κάνουν συνολικά οι Έλληνες στη χώρα τους και τι κάνουν οι ξένοι στη χώρα των ελλήνων.
Μα τι ωραίο σκεπτικό. Σήμερα κιόλας θα υπογράψω συμβόλαιο με τον εαυτό μου, μη τυχόν και τολμήσω να κάνω κάτι τόσο ανήθικο. Θα το' χω βάρος στη συνείδησή μου και η Ελλαδάρα μου δε μου φταίει σε τίποτα μωρέ μωρέ.:redface: :confused:

εμεις εχουμε πολλους εως παρα πολλους γενικα στην περιοχη αλλα τεσπα...
παρεα με ενα παιδι απο το τμημα μας μονο κανω και με ενα αλλο λιγοτερο ... πχ καμια φορα στο ιντερνετ chat αλλα φιλους δεν μας λες με τιποτα..
δεν μιλιεμαι με ενα αλλο απο αλλο τμημα γιατι δεν εχει καλο χαρακτηρα...δεν φταιει η εθνικοτητα...
με τους αλλους απλα δεν εχουμε γνωριστει ιδιαιτερα ..
Κοπέλα μου, στο σχολείο σου υπάρχουν δεκάδες παιδιά, είναι δυνατόν να κάνεις παρέα με ΌΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ; Είτε είναι Έλληνες, είτε όχι, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΦΙΛΗ.
Το ότι δε μιλας με κάποιους, είναι λογικό, απλά σου' χει κολλήσει η ιδέα ότι επειδή είναι αλλοδαπός δε μιλάς ΜΟΝΟ γι' αυτό το λόγο.
Κάτσε σκέψου πόσα ακόμα παιδιά δε συμπαθείς από το σχολείο σου. Είναι όλα από ξένη χώρα; Δε νομίζω. :look:

Για όνομα του Θεού!Δεν ντρέπεστε να κατηγοριοποιείτε τους ανθρώπους ανάλογα με την καταγωγή τους;Όλοι άνθρωποι είμαστε,και αυτοί οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ έτσι κι αλλιώς δεν ζήτησαν ούτε την αποδοχή μας ούτε και την κριτική μας!Ήρθαν σε μία ξένη χώρα να βγάλουν το ψωμί τους κάνοντας τις πιο ταπεινές δουλειές και ξαφνικά εμείς την είδαμε χαλίφιδες;Όλοι όσοι μιλάτε εδώ μέσα και κρίνετε και λέτε ότι οι Αλβανοί,Πακιστανοί κλπ είναι το ένα και το άλλο,μάθετε ΚΑΤΑΡΧΑΣ να γράφετε την ελληνική γλώσσα σωστά! Και αυτό πάει για σένα LIVINGTHELIFE που ανάθεμα και αν ξέρεις τι θα πει φτώχια,δυστυχία και ξενιτεμός!Είσαι μόλις 14 χρονών!Αλλα δε σε αδικώ.Μάλλον αυτά τα άκουσες από μεγαλύτερους.Όλοι είναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ και έχουν δικαίωμα σε μια καλύτερη ζωή.Μία από τις καλύτερες μου φίλες είναι από το Αζερπαιτζάν και πέρασε Παιδαγωγικό στο Ρέθυμνο ενώ οι φοβεροί ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ -που τόσο ανώτερους τους θεωρείς- συμμαθητές μου έγραψαν το 6αράκι και το χάρηκαν κιόλας!Ντρέπομαι να ζω ανάμεσα σε ανθρώπους ρατσιστές,ντρέπομαι γιατί δεν υπάρχει ανθρωπιά και κλωτσάμε τους άπορους ανθρώπους,ντρέπομαι που κοιτάμε μόνο τη ζωή μας,τον δικό μας πόνο,τα δικά μας προβλήματα!Εύχομαι ποτέ να μην βρεθούμε στην ανάγκη να πάμε σε άλλη χώρα.Αλλά αν ποτέ συμβεί αυτό,εύχομαι να μάθουμε τι θα πει απανθρωπιά και περιθωριοποίηση.
Απλά προσκυνώ.:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Θα αναφερθώ συγκεκριμένα για τον αλβανούς αλλοδαπούς. Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.

Όταν πήγαινα στο δημοτικό θυμάμαι ότι είχαμε ελάχιστα αλβανάκια (3-4 σε όλο το σχολείο, ενώ τώρα είναι ένα μεγάλο ποσοστό που τώρα πλησιάζει το 50%. παρόλα αυτά τα προβλήματα που δημιουργούν έχουν μειωθεί θα εξηγήσω μετά γιατί) που δεν κατάφεραν ποτέ να προσαρμοστεί στα ελληνικά σχολεία. Μπλέκανε συνεχώς σε καβγάδες τους είχαν πιάσει να κλέβουνε βάφανε τις εικόνες του Χριστού που υπήρχαν στις αίθουσες, καπνίζανε κ.λπ. οι στάση των Ελλήνων μαθητών απέναντι τους δεν ήταν καλή και για μένα είναι απόλυτα δικαιολογημένο . Όταν πηγαίνεις σε μια ξένη χώρα οφειλεις να σέβεσαι το λαό που σε φιλοξενεί για να σε σεβαστεί και αυτός....

Υπάρχουν τρεις κατηγορίες αλλοδαπών Αλβανών/Πακιστανών. Η πρώτη γενιά που είναι οι ενήλικες αλοδαποί που εγκατέλειψαν την Χώρα τους για να έρθουν στην Ελλάδα, η δεύτερη γενιά τα παιδιά των πρώτων που γεννήθηκαν στην Χώρα καταγωγή τους (τα αλβανάκια μαθητές στον καιρό μου ήταν αυτή της κατηγορίας) και η τρίτη γενιά είναι οι αλλοδαποί που γεννήθηκαν στη Ελλάδα και έχουν γονείς που κατάγονται από ξένη χώρα ή είναι αλλοδαποί που ζούνε αρκετά χρονια στην Ελλάδα... Στην ουσία οι τωρινοί αλβανοί μαθητές ανήκουν στην τρίτη κατηγορία. Έχουν γεννηθεί στη Ελλάδα, νιώθουν Έλληνες, μιλάνε ελληνικά και πολλές φορές δεν μπορείς να τους ξεχωρίσεις από τους Ελληνες μαθητές.

Οικογενειακώς διατηρούμε φιλικές σχέσεις 1-2 αλβανικές οικογένειες και μάλιστα έχω βαφτίσει και έναν. Από τις συζητήσεις μαζί τους λίγο πολύ εχουν παραδεχθεί ότι η Αλβανία είναι αρκετά "άγριος" λαός που βέβαια τα τελευταία χρόνια που η Χώρα βρήκε την ηρεμία τα πράγματα έχουν αλλάξει σε σημαντικό βαθμό. Μου έχουν διηγηθεί από το παρελθόν περιπτώσεις κακοποιήσεις γυναικών επειδή το πρώτο παιδί ήταν κορίτσι και όχι αγόρι και ακόμα χειρότερα σε συντηρητικά χωριά που αν πιάνανε π.χ. κάποιον να κλέβει του κόβανε τα χέρια χωρίς δικαστηριο. Πάντως διαφωνώ στη λογική ότι οι Έλληνες εκμεταλεύονται τους Αλβανούς... Τα χρήματα που παίρνουν Αλβανοί κάνοντας μεροκάματα στην Ελλάδα μπορείς εμείς να τα θεωρούμε λίγα αλλά στην Αλβανία έχουν πολύ περισσότερη αξία. Βέβαια τώρα που τα πράγματα στη Ελλάδα έχουν σφήξει και η οικοδομή έχει πέσει αυτά τα μεροκάματα δεν υπάρχουν και αρκετοί Αλβανοί τουλάχιστον στην περίπτωση γυρίζουν πίσω στην πατρίδα.

Χαρουλίνι οι μουσουλμάνοι που αναφέρεις είναι Έλληνες... δεν θεωρούνται καν αλλοδαποί. Τέλος θα ήθελα να παραθέσω την γνώμη μου σχετικά με το θέμα. Με το που ήρθαν οι πρώτοι μετανάστες Αλβανοί στην Ελλάδα η αντικειμενική αλήθεια είναι ότι δημιούργησαν αρκετά προβλήματα στην Ελλάδα (π.χ. εγκληματικοτητα) αλλά και θετικά (φτηνά εργατικά χέρια που βοήθησε σε σημαντικό βαθμό την ανάπτυξη της Χωρας). Σιγά σιγά ένα μεγάλο ποσοστό τους με τα χρόνια προσαρμόστηκαν στα ελληνικά δεδομένα και σταμάτησαν να δημιουργούν προβλήματα. Πιστεύω ότι σε καμια δυο δεκαετίες θα εξαφανιστεί τελείως αυτή η εχθρικότητα. Το ίδιο που συνέβαινε με τους Αλβανούς συμβαίνει τώρα με τους Πακιστανούς (που η μεταναστατευσή τους άρχισε πριν λίγα χρόνια). Όσο υπάρχει η πρώτη και η δεύτερη γενιά θα δημιουργούνται προβλήματα τα οποία θα εξαλειφθούν με τα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christaras94

Νεοφερμένος

Ο christaras94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί τους με την προυπόθεση βέβαια ότι σέβονται την χώρα πού τους ταίζει, σέβονται εμάς, τη θρησκεία και τον πολιτισμό μας γιατί δεν μπορεί να είσαι φιλοξενούμενος και να δημιουργείς συνέχεια προβλήματα. Στήν τάξη μου έχω δύο συμμαθήτριες που είναι αλλοδαπές αλλα και οι δύο δεν έχουν προκαλέσει ποτέ φασαρία και έχουν την Ελλάδα σαν δευτερη πατρίδα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ΔΕΝ είναι ρατσισμός να λές να πάνε στην πατρίδα τους. ΔΕΝ είναι ρατσισμός να θές την χώρα σου καθαρή. ΔΕΝ είναι ρατσισμός να λές η Ελλάδα δεν σηκώνει άλλους μετανάστες, ΔΕΝ είναι ρατσισμός να λές η Ελλάδα έχει πόλους μετανάστες και ακόμα περισσότερους παράνομους. Η Ελλάδα είναι ξέφραχτο αμπέλι και αυτό πρέπει να σταματίσει. Αλλο λοιπόν μετανάστες, άλλο παράνομοι μετανάστες, άλλο υπερβολικοί μετανάστες και φυσικά άλλο μετανάστες εγγληματίες ( που είναι καθημερινό φαινόμενο )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Τα ίδια να έλεγαν και για τους Έλληνες όταν "κατέκλυζαν" λόγω φτώχιας τις ΗΠΑ, τον Καναδά, την Αυστραλία, τη Γερμανία, το Βέλγιο,κ.λ.π.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Τα ίδια να έλεγαν και για τους Έλληνες όταν "κατέκλυζαν" λόγω φτώχιας τις ΗΠΑ, τον Καναδά, την Αυστραλία, τη Γερμανία, το Βέλγιο,κ.λ.π.;

οι παππουδες μας προσφυγες
οι γονεις μας μεταναστες
εμεις ρατσιστες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
ΔΕΝ είναι ρατσισμός ............................

Ρατσισμός αισχίστου μεγέθους είναι...................
Αν έγραφες και σωστά ελληνικά......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ΔΕΝ είναι ρατσισμός να λές να πάνε στην πατρίδα τους. ΔΕΝ είναι ρατσισμός να θές την χώρα σου καθαρή. ΔΕΝ είναι ρατσισμός να λές η Ελλάδα δεν σηκώνει άλλους μετανάστες, ΔΕΝ είναι ρατσισμός να λές η Ελλάδα έχει πόλους μετανάστες και ακόμα περισσότερους παράνομους. Η Ελλάδα είναι ξέφραχτο αμπέλι και αυτό πρέπει να σταματίσει. Αλλο λοιπόν μετανάστες, άλλο παράνομοι μετανάστες, άλλο υπερβολικοί μετανάστες και φυσικά άλλο μετανάστες εγγληματίες ( που είναι καθημερινό φαινόμενο )
οοοοχι δεν ειναι..πως σου ηρθε αυτο?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα μαζι τους.ενας πολυ καλος μου φιλος κιολας ειναι αλβανος.και οσον αναφορα οτι ειναι ''αλητες'' θα λεγα οτι και εμεις δεν παμε πισω.αλλα παντα ετσι ειμαστε οι ελληνες,παντα φταινε οι αλλοι ενω εμεις ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Απόστολος Κ.

Νεοφερμένος

Ο Απόστολος Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καταρχάς να ξεκαθαρίσω πως δεν είμαι ρατσιστής απλώς κατά την προσωπικήν μου γνώμη αυτά τα παιδιά θα πρέπει να προσπαθήσουν να προσαρμοστούν στα ελληνικά δεδομένα και να είναι ευχαριστημένα για το ότι δεν βρίσκονται εις την πατρίδα τους να πεινάνε και τουλάχιστον βρίσκονται και κατοικούν σε ευρωπαική σύγχρονη χώρα με δημοκρατικούς θεσμούς με τέτοια ιστορία και πολιτισμό που μπροστά του λυγίζει όλη η οικουμένη . Όμως θα πρέπει να ξεκαθαριστεί ότι τα ελληνόπουλα είναι κ τρομοκρατημένα βλέποντας όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας και μες την οικογένεια τους , δεν είναι δύσκολο να καταλάβουν ότι αυτοί οι άνθρωποι μας είναι περιττοί και σε κοινωνικό αλλά και σε οικονομικό επίπεδο ! Παρόλα αυτά η κοινωνία μας έχει γίνει πολυπολιτισμική και πρέπει δυστυχώς να το δεχθούμε δεδομένου ότι δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς παρά να παραδεχτούμε πώς επιλέξαμε λάθος άτομα για τις λάθος θέσεις και πολύ περισσότερο στις λάθος καταστάσεις και περιστάσεις και να τα αποτελέσματα περιοχές εις τας αθήνας να μοιάζουν σαν να μην ανήκουν στην ελληνική επικράτεια και μια αστυνομία απών τις άλλες περιοχές για να είναι εκεί στις περιοχές που μαστίζονται από τους μετανάστες τα αδέρφια μας που κλεβουν βιάζουν τις γυναίκες μας και σκοτώνουν αθώους περαστικούς που πάνε την γυναίκα τους στο μαιευτήριο.Και από την άλλη ;
Χιλιάδες χρυσαυγήτες φασιστοειδή να παλεύουν με την αστυνόμευση λές και προσπαθούν να υπερασπιστούν την ταυτότητα του έθνους μας κολοκύθια κύριοι
εξυπηρετούν συμφέροντα όπως και οι κομμουνιστές που παντού λένε όχι και πάντα τονίζουν την απέχθεια τους στο παρόν οικονομικό σύστημα (capitalism κεφαλαιοκρατία ) η κατάστασις είς την οποία βρίσκεται σήμερα η πατρίς είναι κρίσιμη και θα πρέπει όλοι να συμβάλουμε σε αυτό αυτή είναι η μοναδική αλήθεια

Καλτζίδης Απόστολος 15 ετών
Καβάλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Καταρχάς να ξεκαθαρίσω πως δεν είμαι ρατσιστής απλώς κατά την προσωπικήν μου γνώμη αυτά τα παιδιά θα πρέπει να προσπαθήσουν να προσαρμοστούν στα ελληνικά δεδομένα και να είναι ευχαριστημένα για το ότι δεν βρίσκονται εις την πατρίδα τους να πεινάνε και τουλάχιστον βρίσκονται και κατοικούν σε ευρωπαική σύγχρονη χώρα με δημοκρατικούς θεσμούς με τέτοια ιστορία και πολιτισμό που μπροστά του λυγίζει όλη η οικουμένη .
Όμως θα πρέπει να ξεκαθαριστεί ότι τα ελληνόπουλα είναι κ τρομοκρατημένα βλέποντας όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας και μες την οικογένεια τους , δεν είναι δύσκολο να καταλάβουν ότι αυτοί οι άνθρωποι μας είναι περιττοί και σε κοινωνικό αλλά και σε οικονομικό επίπεδο ! Παρόλα αυτά η κοινωνία μας έχει γίνει πολυπολιτισμική και πρέπει δυστυχώς να το δεχθούμε δεδομένου ότι δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς παρά να παραδεχτούμε πώς επιλέξαμε λάθος άτομα για τις λάθος θέσεις και πολύ περισσότερο στις λάθος καταστάσεις και περιστάσεις και να τα αποτελέσματα περιοχές εις τας αθήνας να μοιάζουν σαν να μην ανήκουν στην ελληνική επικράτεια και μια αστυνομία απών τις άλλες περιοχές για να είναι εκεί στις περιοχές που μαστίζονται από τους μετανάστες τα αδέρφια μας που κλεβουν βιάζουν τις γυναίκες μας και σκοτώνουν αθώους περαστικούς που πάνε την γυναίκα τους στο μαιευτήριο.Και από την άλλη ;
Χιλιάδες χρυσαυγήτες φασιστοειδή να παλεύουν με την αστυνόμευση λές και προσπαθούν να υπερασπιστούν την ταυτότητα του έθνους μας κολοκύθια κύριοι
εξυπηρετούν συμφέροντα όπως και οι κομμουνιστές που παντού λένε όχι και πάντα τονίζουν την απέχθεια τους στο παρόν οικονομικό σύστημα (capitalism κεφαλαιοκρατία ) η κατάστασις είς την οποία βρίσκεται σήμερα η πατρίς είναι κρίσιμη και θα πρέπει όλοι να συμβάλουμε σε αυτό αυτή είναι η μοναδική αλήθεια

Καλτζίδης Απόστολος 15 ετών
Καβάλα

Σημεία στίξης alert :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

depth.hunter

Νεοφερμένος

Η depth.hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Καταρχάς να ξεκαθαρίσω πως δεν είμαι ρατσιστής απλώς κατά την προσωπικήν μου γνώμη αυτά τα παιδιά θα πρέπει να προσπαθήσουν να προσαρμοστούν στα ελληνικά δεδομένα και να είναι ευχαριστημένα για το ότι δεν βρίσκονται εις την πατρίδα τους να πεινάνε και τουλάχιστον βρίσκονται και κατοικούν σε ευρωπαική σύγχρονη χώρα με δημοκρατικούς θεσμούς με τέτοια ιστορία και πολιτισμό που μπροστά του λυγίζει όλη η οικουμένη .Όμως θα πρέπει να ξεκαθαριστεί ότι τα ελληνόπουλα είναι κ τρομοκρατημένα βλέποντας όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας και μες την οικογένεια τους ,δεν είναι δύσκολο να καταλάβουν ότι αυτοί οι άνθρωποι μας είναι περιττοί και σε κοινωνικό αλλά και σε οικονομικό επίπεδο !

Παρόλα αυτά η κοινωνία μας έχει γίνει πολυπολιτισμική και πρέπει δυστυχώς να το δεχθούμε δεδομένου ότι δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς παρά να παραδεχτούμε πώς επιλέξαμε λάθος άτομα για τις λάθος θέσεις και πολύ περισσότερο στις λάθος καταστάσεις και περιστάσεις και να τα αποτελέσματα περιοχές εις τας αθήνας να μοιάζουν σαν να μην ανήκουν στην ελληνική επικράτεια και μια αστυνομία απών τις άλλες περιοχές για να είναι εκεί στις περιοχές που μαστίζονται από τους μετανάστες τα αδέρφια μας που κλεβουν βιάζουν τις γυναίκες μας και σκοτώνουν αθώους περαστικούς που πάνε την γυναίκα τους στο μαιευτήριο.Και από την άλλη ;
Χιλιάδες χρυσαυγήτες φασιστοειδή να παλεύουν με την αστυνόμευση λές και προσπαθούν να υπερασπιστούν την ταυτότητα του έθνους μας κολοκύθια κύριοι
εξυπηρετούν συμφέροντα όπως και οι κομμουνιστές που παντού λένε όχι και πάντα τονίζουν την απέχθεια τους στο παρόν οικονομικό σύστημα (capitalism κεφαλαιοκρατία ) η κατάστασις είς την οποία βρίσκεται σήμερα η πατρίς είναι κρίσιμη και θα πρέπει όλοι να συμβάλουμε σε αυτό αυτή είναι η μοναδική αλήθεια

Καλτζίδης Απόστολος 15 ετών
Καβάλα

Σε βρίσκω υπερβολικό!Γενικεύεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Απόστολος Κ.

Νεοφερμένος

Ο Απόστολος Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σημεία στίξης alert :worry:

Ναι όντως συγνώμη για αυτήν την παράληψη μου να προσέξω τα σημεία στίξεως αλλά δεν είμαι και συνηθισμένος να γράφω στο πληκτρολόγιο θα το λάβω υπόψην στον επόμενο σχολιασμοο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ρατσισμός αισχίστου μεγέθους είναι...................
Αν έγραφες και σωστά ελληνικά......

Είναι το μόνο που μπορείς να πείς. Καλύτερα ανορθόγραφος ΕΛΛΗΝΑΣ, παρα ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ. Επειδή είσαι ακόμα μικρός, δεν έχεις καταλάβει το χάος που ζείς. Και ότα θα καταλάβεις οτι η ορθογραφία ΔΕΝ θα σου δώσει ψωμί να φάς, τα ξανασυζητάμε. Εγώ κουτσά στραβά βρέξει χιονίσει η καραβάνα θα γεμίσει, εσύ σκέψου πρώτα τι θα κάνεις στη ζωή σου και μετά ξανασχολιάζεις την ορθογραφία μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top