Γενικό -  Αλλαγή τμήματος

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
να επιμεινεις οτι και να σου πουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r!n@k!D

Νεοφερμένος

Η M@r!n@k!D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ιωνία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εχω προβλημα με μια συμμαθητρια μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν παίζει να σε αλλάξουν. Αν το έλεγες στην αρχή ίίίσως. Αλλά και πάλι, ο λόγος είναι αστείος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r!n@k!D

Νεοφερμένος

Η M@r!n@k!D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ιωνία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δεν παίζει να σε αλλάξουν. Αν το έλεγες στην αρχή ίίίσως. Αλλά και πάλι, ο λόγος είναι αστείος.
δεν ειναι καθολου αστειος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Εχω προβλημα με μια συμμαθητρια μου

δεν ξερω αν θα σ αφησουν να αλλαξεις τμημα.μακαρι να σ αφησουν. παντως, γνωμη μου ειναι οτι ακομα κι αν μεινεις σ αυτο το τμημα θα μαθεις αλλα πραγματα απο αυτο, κυριως να αντιμετωπιζεις τετοιες καταστασεις. γραψτην στα ..... σου. δηλαδη μετα αμα δουλευεις καπου και εχεις προβλημα με καποιον υπαλληλο θα σηκωνεσαι να φευγεις? βεβαια,οκ, αμα ειναι πολυ σοβαροι οι λογοι και δεν σ αφηνουν να συγκεντρωθεις και να αφοσιωθεις στα μαθηματα σου, να αλλαξεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
δεν ειναι καθολου αστειος

Μπροστά στο να σε βρίσει και να σε πιάσει από το μαλλί καθηγήτρια, ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟΣ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Γραψ' την. Δεν αξίζει να χαλιέσαι για τίποτα. Αποκλείεται πάντως να σε αφήσουν να αλλάξεις τμήμα.
Απλά ό,τι κι αν κάνει μην της δίνεις σημασία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Όντως δεν είναι αστείος. Είναι γελοίος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εχω προβλημα με μια συμμαθητρια μου

Αν είναι θέμα απλής αντιπάθειας είναι λίγο χαζό να αλλάξεις τμήμα.
Αν πάλι έχεις άλλο σοβαρό θέμα με τη κοπέλα, μυρίζομαι ότι δεν το έχεις πει στους γονείς σου, πράγμα που επιβάλλεται να κάνεις.

Είχα θέμα στο σχολείο όχι με μια αλλά με 5, εκ των οποίων οι 2 ήταν στο τμήμα μου και έκανα το λάθος να μη μιλάω λόγο του ότι οι γονείς μας γνωρίζονταν από πάρα πολύ παλιά και τρεπόμουν κιόλας να μιλήσω μη με χαρακτηρίσουν το "καημένο" που φώναξε τη μαμά και το μπαμπά, κατά τα τελευταία που άρχισα να πιέζομαι πάρα πολύ πήρα την απόφαση και μίλησα, δε μπορώ να πω ότι τα πράγματα έφτιαξαν προς το καλύτερο απλά οι ενοχλήσεις στο σχολείο τουλάχιστον σταμάτησαν οπότε άρχισα σιγά- σιγά να "ανεβαίνω" ψυχολογικά.
Μάλιστα όταν πήρα την απόφαση να μιλήσω και κατάλαβα πόσο κακό μου έκανε όλο αυτό που το κρατούσα μέσα μου πήρα αυτόματα θάρρος και όταν μου πρότεινε ο διευθυντής να γίνει αλλαγή τμήματος (και όχι να αλλάξω εγώ τμήμα, ΑΥΤΈΣ να πάρουν πόδι επειδή αυτές είχαν το πρόβλημα) αλλά και όταν ήταν ένα βήμα πριν κάνει αλλαγή σχολείου και στις 5 αρνήθηκα και αποφάσισα να το αντιμετωπίσω, και ιδού, είμαι ακόμη σώα και αβλαβής και δεν έχω κανένα θέμα πλέον, ίσα ίσα χαίρομαι όταν μετά από τόσα χρόνια τις συναντάω στο δρόμο και ρίχνω βλέμματα λύπησης και χλευασμού. :clapup:

Για αυτό ότι και να συμβαίνει το συζητάς πρώτα στο σπίτι με τους γονείς σου και έπειτα με το διευθυντή ή θα μιλήσουν οι γονείς σου μαζί του ώστε να βρεθεί μια λύση.
Πάντως το να αλλάξεις εσύ τμήμα δεν είναι λύση, δείχνει ότι φοβάσαι, ότι κάνεις πίσω και πως έχεις και άδικο.
Μην της την χαρίσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r!n@k!D

Νεοφερμένος

Η M@r!n@k!D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ιωνία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
σημερα κοντεψα εξαιτιας της να πεθανω λογο ασθματος δεν νομιζω οτι ειναι ιδιαιτερα αστειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
σημερα κοντεψα εξαιτιας της να πεθανω λογο ασθματος δεν νομιζω οτι ειναι ιδιαιτερα αστειο

γιατι βρε τι σε κανει τοσο πολυ?? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
σημερα κοντεψα εξαιτιας της να πεθανω λογο ασθματος δεν νομιζω οτι ειναι ιδιαιτερα αστειο

Μήπως τα παραλές λίγο; Ας πούμε, στα διαλείμματα δεν θα τη βλέπεις; Αφού είναι τόσο χοντρό το θέμα, άλλαξε σχολείο. Αλλά και πάλι δεν είναι λύση αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r!n@k!D

Νεοφερμένος

Η M@r!n@k!D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ιωνία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ημαστε μαζι σε μια εργασια και επρεπε να την παρουσιασουμε σε ολη την ταξη και επειδη εχω ασθμα και με επιασε κριση λογο αγχους και αυτη ειπε οτι το εκανα επιτηδες γιατι δεν ηθελα να διαβασω και οτι δεν εχω ασθμα και οτι θα το ελεγε στην καθηγητρια και αγχωθηκα παρα πολυ και με επιασε μια πολυ σοβαρη κριση !
Και σαν να μην εφτανε αυτο το συνεχισε και οταν ημασταν στην σταση και μεσα στο λεωφορειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
σημερα κοντεψα εξαιτιας της να πεθανω λογο ασθματος δεν νομιζω οτι ειναι ιδιαιτερα αστειο

ημαστε μαζι σε μια εργασια και επρεπε να την παρουσιασουμε σε ολη την ταξη και επειδη εχω ασθμα και με επιασε κριση λογο αγχους και αυτη ειπε οτι το εκανα επιτηδες γιατι δεν ηθελα να διαβασω και οτι δεν εχω ασθμα και οτι θα το ελεγε στην καθηγητρια και αγχωθηκα παρα πολυ και με επιασε μια πολυ σοβαρη κριση !
Και σαν να μην εφτανε αυτο το συνεχισε και οταν ημασταν στην σταση και μεσα στο λεωφορειο

Για κάτι τέτοιους απαίσιους ανθρώπους πρέπει να επαναφέρουμε τη θανατική ποινή...άκου εκεί...να τολμήσει να σου πει ότι το έκανες επίτηδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Τράβα της ένα χαστούκι να έρθει στα ίσια της. Οκ δεν είναι λύση η βία αλλά δε γίνεται πάντα να κάνουμε υποχωρήσεις και να είμαστε τα καλά παιδιά και να μας την λένε οι άλλοι. Η υπερβολικη αγαθότητα δεν κάνει καλό. Γι αυτό εκτός σχολείου (για να μην φας καμιά αποβολή) πουλα λίγο πνεύμα, αντιμιλα της, να είσαι δυνατή και αποφασισμένη και αν δεν παίρνει απ λόγια, να ανεβασεις τον τόνο της φωνής σου και καλά οτι θυμωσες και ότι δε σηκώνεις πολλά πολλά κάτι να ρίξεις μια σφαλιάρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,763 μηνύματα.
Γεια σας .Παω Α Λυκειου και ειμαι Α2 δυστυχως ....Εχουμε αθλιους καθηγητες (οχι αυστηρους απλα φλωρους) και θελω να παω στο Α3 (οπου εκει βριζουν κιολας) και γενικα ολοι τους αποκαλουν τελειους καθηγητες.....Εχει περασει η περιοδος αλλαγων αλλα γινετε αν παω εγω στην Λυκειαρχισσα και της πω πως θελω να αλλαξω να με αλλαξει????ή πρεπει να συντρεχει σοβαρος λογος?Γιατι οι γονεις μου αρνουνται να ερθουν να τους μιλησουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Γεια σας .Παω Α Λυκειου και ειμαι Α2 δυστυχως ....Εχουμε αθλιους καθηγητες (οχι αυστηρους απλα φλωρους)και θελω να παω στο Α3 (οπου εκει βριζουν κιολας)

Thug life:smoke:
Δεν κατάλαβα, θες να αλλάξεις τμήμα επειδή οι καθηγητές είναι φλώροι;:laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Oι καθηγητές βρίζουν; :smoke: :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Γεια σας .Παω Α Λυκειου και ειμαι Α2 δυστυχως ....Εχουμε αθλιους καθηγητες (οχι αυστηρους απλα φλωρους) και θελω να παω στο Α3 (οπου εκει βριζουν κιολας) και γενικα ολοι τους αποκαλουν τελειους καθηγητες.....Εχει περασει η περιοδος αλλαγων αλλα γινετε αν παω εγω στην Λυκειαρχισσα και της πω πως θελω να αλλαξω να με αλλαξει????ή πρεπει να συντρεχει σοβαρος λογος?Γιατι οι γονεις μου αρνουνται να ερθουν να τους μιλησουν

θα σου πρότεινα απλά να ξανακοιτάξεις τα κριτήρια σύμφωνα με τα οποία κρίνεις έναν καθηγητή καλό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Oι καθηγητές βρίζουν; :smoke: :crazy:

Μάλλον αυτό εννοεί.
Γι αυτό θεωρούνται και super wow...:P:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top