Αλλαγή σχολής

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό συμβαίνει μόνο αν δεν καταφέρει να κριθεί κατάλληλος λόγω υγείας ή υγειονομικής ανεπάρκειας . Σε περίπτωση παραιτήσεως σπουδαστή για προσωπικούς λόγους, τότε αυτός δεν έχει το δικαίωμα εισαγωγής στη σχολή της επόμενης προτίμησής του που έχει δηλώσει στο μηχανογραφικό δελτίο. https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...-egkyklios-eisagwgh-stratiwtikes-scholes.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dizys

Νεοφερμένος

Ο Dizys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κι εγώ πίστευα πως είναι δύσκολο, αλλά δεν μπορεί να γίνει κάτι έστω τελευταία στιγμή μέσω κάποιας αίτησης στο υπουργείο;; Γενικά είναι περίεργη η κατάσταση...γνωρίζω ότι το σωστό και νόμιμο είναι να επιλέξει το 10% και να εισαχθεί στη σχολή που θέλει κάνοντας καινούργιο μηχανογραφικό το επόμενο καλοκαίρι. Σωστά;;

Είναι κρίμα να πάει χαμένος ένας χρόνος για αυτό ρωτάω αν υπάρχει περίπτωση να κάνουμε κάτι και να προλάβουμε τις εγγραφές. Βασικά έχει δηλώσει στις 5 πρώτες θέσεις στρατιωτικές σχολές και η 6η επιλογή είναι πολιτική σχολή. Παρόλα αυτά μπορεί να περάσει βάσει μορίων μόνο στην 3η γιατί στις θέσεις 4 και 5 είναι ίδια σχολή που δεν την είχε δηλώσει στο έγγραφο που κάνουνε τον Γενάρη-Φλεβάρη αν θυμάμαι καλά. Συγγνώμη που επιμένω αλλά είναι λίγο οριακό το θέμα.

Να σημειώσω ότι δεν τίθεται θέμα υγειονομικής ανεπάρκειας καθώς πέρασε με επιτυχία τις εξετάσεις, άλλωστε εννοείται αυτό καθώς αναφέρω στο πρώτο μήνυμα ότι γράφτηκε κανονικά στη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ειναι στην ευχερεια του καθενος το πως θα δηλωσει την σειρα σχολων επιθυμιας στο μηχανογραφικο. Για τον λογο αυτον γινεται η διαδικασια αυτη. Αλλιως δεν θα υπηρχε το μηχανογραφικο.
Δεν νοειται καθε φορα που καποιος αλλαξε γνωμη, επειδη ετσι γουσταρει η οτιδηποτε αλλο, να μπαινοβγαινει απο την μια σχολη στην αλλη.

Ο αδερφος σου καλα καλα δεν ξεκινησε τα μαθηματα και αλλαξε γνωμη; Τοσο καιρο δεν ηξερε να αποφασισει τι του αρεσει; Προφανως δεν μπορουμε να ξερουμε εκ των προτερων τι μας αρεσει περισσοτερο, αλλα ξερουμε τι μας φαινεται ενδιαφερον και αυτο δεν αλλαζει χωρις να το διαπιστωσουμε εμπρακτως.

Λυπαμαι για τον αδερφο σου, αλλα η κατασταση εχει ως εχει, τα υπολοιπα ειναι περιττα, δεν αλλαζει τιποτα πλεον. Απ' του χρονου παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό συμβαίνει μόνο αν δεν καταφέρει να κριθεί κατάλληλος λόγω υγείας ή υγειονομικής ανεπάρκειας . Σε περίπτωση παραιτήσεως σπουδαστή για προσωπικούς λόγους, τότε αυτός δεν έχει το δικαίωμα εισαγωγής στη σχολή της επόμενης προτίμησής του που έχει δηλώσει στο μηχανογραφικό δελτίο. https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...-egkyklios-eisagwgh-stratiwtikes-scholes.html

:thumbup: σε αυτό αναφερόμουν

να πάρει πίσω την αίτηση παραίτησης κ να ζητήσει να τον κρίνουν ακατάλληλο λόγω υγείας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dizys

Νεοφερμένος

Ο Dizys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Είναι και αυτό μια λύση, αλλά δεν είναι και το ό,τι καλύτερο καθώς αυτό το χαρτί θα σε στιγματίσει στην μετέπειτα πορεία σου, απ'όσο ξέρω. Δηλαδή είτε πάει για απλός φαντάρος, είτε πιάσει κάποια δουλειά αυτό το χαρτί θα φαίνεται και δεν είναι αξιοπρεπές να υπάρχει, ειδικά όταν δεν έχει ο ίδιος σοβαρό ζήτημα...

Ο Νίκος παραπάνω έχει απόλυτο δίκιο. Θα προσπαθήσω μήπως βρω κάποια άκρη με το υπουργείο πηγαίνοντας ο ίδιος εκεί, αν και οι πιθανότητες να αλλάξει κάτι και να υπάρξει ένα αποτέλεσμα είναι μηδαμινές. Σε κάθε περίπτωση σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείς να πας στο Υπουργείο αφού θες για να σου φύγει κάθε αμφιβολία αλλά είναι απολύτως σίγουρο ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι. Αν ο αδελφός σου δεν θέλει να χάσει αυτόν το χρόνο περιμένοντας να κάνει το 10% του χρόνου, θα μπορούσε να πάει να κάνει το στρατιωτικό του. Ας το σκεφτεί γιατί είναι μια πολύ καλή λύση να ξεμπερδέψει από αυτήν την υποχρέωση τώρα ώστε να μην του σταθεί εμπόδιο στο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι και αυτό μια λύση, αλλά δεν είναι και το ό,τι καλύτερο καθώς αυτό το χαρτί θα σε στιγματίσει στην μετέπειτα πορεία σου, απ'όσο ξέρω. Δηλαδή είτε πάει για απλός φαντάρος, είτε πιάσει κάποια δουλειά αυτό το χαρτί θα φαίνεται και δεν είναι αξιοπρεπές να υπάρχει, ειδικά όταν δεν έχει ο ίδιος σοβαρό ζήτημα...

τι να σου πω, αλλιώς περιμένετε το 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dizys

Νεοφερμένος

Ο Dizys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Διάβασα πρόσφατα ότι υπάρχει περίπτωση να καταργηθεί το 10% και ότι το 2015 ήτανε η τελευταία χρονιά που εφαρμόστηκε!!! Αυτό βέβαια βάσει του νομοσχεδίου για το καινούργιο σύστημα εξετάσεων που δεν γνωρίζω αν έχει ψηφιστεί, και το οποίο αντί για το 10% δίνει την δυνατότητα στους απόφοιτους να επιλέξουν με ποιο σύστημα θα εξετασθούν (τις εξετάσεις δεν τις γλυτώνουν μάλλον).

Τελικά τι θα ισχύσει;; Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω για αυτό το θέμα; Είναι λεπτό το ζήτημα μου φαίνεται καθώς δεν έχει ανακοινωθεί, απ'όσο ξέρω, κάτι επίσημα. Σε κάθε περίπτωση, η πηγή μου είναι η εξής:https://www.opengov.gr/ypepth/?p=2392
Βέβαια, λίγο που το έψαξα, είδα ότι κάθε χρόνο...καταργείται αλλά δεν έχει συμβεί προς το παρόν. Παρακαλώ αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει, ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Dizys

Νεοφερμένος

Ο Dizys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλημέρα, καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση αλλά εξακολουθώ να έχω κάποιες επιφυλάξεις. Για να γίνω πιο σαφής, απ'όσο μπορώ να καταλάβω η δική μου (μπακάλικη) ερμηνεία είναι ότι η μορφή του 10% με την έννοια: "κρατάω τον περσινό βαθμό και ΔΙΑΓΩΝΊΖΟΜΑΙ για το 10% των θέσεων" έχει αντικατασταθεί με την έννοια του 10% ως: "ΕΞΕΤΆΖΟΜΑΙ με το παλιό σύστημα εξετάσεων για το 10% των θέσεων".

Αν η παραπάνω ερμηνεία είναι σωστή, βρήκα αυτή την ανάρτηση: https://my-mosxato.blogspot.gr/2014/11/2015-2016.html?m=1 που την διαψεύδει. Αν είναι λανθασμένη τότε είναι λάθος δικό μου, γιατί δεν κατάλαβα το νόημα του κειμένου από την απάντηση της Λένω. Συγκρίνοντας τις ημερομηνίες η ανάρτηση που παραθέτω είναι πολύ πιο πρόσφατη (πριν 6 ημέρες) από την άλλη. Συμπεραίνω ότι για να υπάρχει τέτοια διαφορά μεταξύ των ιστοσελίδων δεν υπάρχει ακόμα κάτι ξεκάθαρο.

Δεν θέλω, ασφαλώς, να κάνουμε πόλεμο αναρτήσεων και ιστοσελίδων με αντικρουόμενα στοιχεία, αλλά θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάτι πιο συγκεκριμένο σε αυτό το θέμα και να έχω έγκυρη (και έγκαιρη) ενημέρωση. Συγγνώμη που γίνομαι τόσο κουραστικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τόσο η ανάρτησή μου όσο και η ανάρτησή σου αναφέρεται στο δικαίωμα όσων έχουν προετοιμαστεί με το υπάρχον σύστημα, να εξεταστούν με αυτό για τα δύο επόμενα σχολικά έτη 2015-16 και 2016-17. Στην αρχή είχαν πει ότι όσοι το επιλέξουν θα διαγωνιστούν για το 10% των θέσεων . Αργότερα όμως λόγω πολλών διαμαρτυριών είπαν ότι θα διεκδικήσουν ποσοστό που θα οριστεί με απόφαση του Υπουργού Παιδείας. ΄Οπως και να έχει αυτό εσένα δεν σε ενδιαφέρει καθόλου. Εσένα σε ενδιαφέρει το 10% χωρίς νέα εξέταση. Γιαυτό λοιπόν πολλά ακούγονται και πολλά συζητιούνται αλλά επίσημα δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα τίποτα. Αναμένεται υπουργική απόφαση που θα λύσει τις απορίες όσων ενδιαφέρονται . Μέχρι τότε μην ακούς και μη διαβάζεις εικασίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Γεια σας και απο μενα! Ειμαι πρωτοετης στο τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων στην Αθηνα. Διανυω το πρωτο εξαμηνο των σπουδων μου και καθως προχωραω παρατηρω οτι δε με ελκυει ο προγραμματισμος τρελα, ισως επειδη δεν ειχα ξανασχοληθει ξανα μεχρι τωρα( Εδωσα απο τεχνολογικη 1). Γενικα παρατηρω συμφοιτητες μου που περασαν στο τμημα και ειναι γενικα εξπερ στις προγραμματιστικες ασκησεις που μας βαζουνε, ενω εγω νιωθω καπως ασχετος και χαμενος. Γενικα ελεγα να κανω 10% τωρα που ειναι νωρις για χημικο αθηνας επειδη εχω μια σχετικη σχεση με χημεια και μου αρεσει γενικα, αλλα δε ξερω.
Εσεις τι λετε??? και ναι το ξερω οτι ειναι νωρις.... Να κατσω ενα χρονο και μετα αν δε μου αρεσει το αντικειμενο να φυγω?? Α και μπορει καποιος να μου δωσει μερικες πληροφοριες για το 10%??
Ευχαριστω πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας και απο μενα! Ειμαι πρωτοετης στο τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων στην Αθηνα. Διανυω το πρωτο εξαμηνο των σπουδων μου και καθως προχωραω παρατηρω οτι δε με ελκυει ο προγραμματισμος τρελα, ισως επειδη δεν ειχα ξανασχοληθει ξανα μεχρι τωρα( Εδωσα απο τεχνολογικη 1). Γενικα παρατηρω συμφοιτητες μου που περασαν στο τμημα και ειναι γενικα εξπερ στις προγραμματιστικες ασκησεις που μας βαζουνε, ενω εγω νιωθω καπως ασχετος και χαμενος. Γενικα ελεγα να κανω 10% τωρα που ειναι νωρις για χημικο αθηνας επειδη εχω μια σχετικη σχεση με χημεια και μου αρεσει γενικα, αλλα δε ξερω.
Εσεις τι λετε??? και ναι το ξερω οτι ειναι νωρις.... Να κατσω ενα χρονο και μετα αν δε μου αρεσει το αντικειμενο να φυγω?? Α και μπορει καποιος να μου δωσει μερικες πληροφοριες για το 10%??
Ευχαριστω πολυ!!!

Νομίζω μέχρι το καλοκαίρι που γίνονται οι αιτήσεις για το 10% θα έχεις ξεκαθαρίσει τι θέλεις να κάνεις. Πληροφορίες για το 10% μπορείς να πάρεις από εδώ https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=14025&page=8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ronal

Νεοφερμένος

Ο ronal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
λένω στείμε μου μήνυμα, έχω κάτι σχετικό για σένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Γεια σας και απο μενα! Ειμαι πρωτοετης στο τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων στην Αθηνα. Διανυω το πρωτο εξαμηνο των σπουδων μου και καθως προχωραω παρατηρω οτι δε με ελκυει ο προγραμματισμος τρελα, ισως επειδη δεν ειχα ξανασχοληθει ξανα μεχρι τωρα( Εδωσα απο τεχνολογικη 1). Γενικα παρατηρω συμφοιτητες μου που περασαν στο τμημα και ειναι γενικα εξπερ στις προγραμματιστικες ασκησεις που μας βαζουνε, ενω εγω νιωθω καπως ασχετος και χαμενος. Γενικα ελεγα να κανω 10% τωρα που ειναι νωρις για χημικο αθηνας επειδη εχω μια σχετικη σχεση με χημεια και μου αρεσει γενικα, αλλα δε ξερω.
Εσεις τι λετε??? και ναι το ξερω οτι ειναι νωρις.... Να κατσω ενα χρονο και μετα αν δε μου αρεσει το αντικειμενο να φυγω?? Α και μπορει καποιος να μου δωσει μερικες πληροφοριες για το 10%??
Ευχαριστω πολυ!!!

Εγώ πιστεύω ότι είναι ακόμα νωρίς για να πάρεις μια τόσο σοβαρή απόφαση. Παντα το πρώτο εξάμηνο-έτος σε τέτοιου είδους σχολές δεν είναι και το πιο ενδιαφέρον απλά διδάσκει κάποια βασικά εργαλεία που θα τα χρειαστείς στα επόμενα έτη. Κοίτα το γεγονός οτι δεν σου αρέσει η C που κάνετε τώρα είναι λίγο αποθαρρύντικό γιατί κατα τη γνώμη μου είναι ίσως το πιο ενδιαφέρον μάθημα που θα κάνεις στο πρώτο έτος, και το πιο βασικό απο άποψης προγραμματισμού.
Για να επέλεγες σχολή πληροφορικής όμως σημαίνει ότι σου αρέσε ο προγραμματισμός έστω και στη μορφή ψευδοκώδικα που κάνατε στο λύκειο, αν σου άρεσε πιο πολύ η χημεία εξ'αρχής γιατι δεν πήγες θετική?
Η πληροφορική είναι ένας πολύ συναρπαστικός τομέας με πάρα πολλές διεξόδους στο μέλλον που ούτε κάν φαντάζεσαι τώρα. Κατα πάσα πιθανότητα όμως θα χρειαστεί να προγραμματιζείς στη δουλεία σου, τουλάχιστον για κάποια χρόνια, αλλά μην νομίζεις οτι θα ναι σε C, υπάρχουν παρα πολλές γλώσσες και είδη προγραμματισμού, μπορεί να ενθουστιαστείς απο τη python ή τη SQL. Το θέμα είναι να σ αρέσει ο προγραμματισμός σαν ιδέα και επίλυση λογικών προβλημάτων με την χρήση του. Ξέρω παιδία που επειδή ήρθαν απο θετική πρώτο έτος δεν τους ενθουσιάζε καθόλου ο προγραμματισμός, αλλά στην πορεία αγάπησαν ένα τομέα της πληροφορικής και τώρα τους αρέσει ο προγραμματισμός επειδή τους αφήνει να μετατρέψουν τις ιδέες τους σε πράξη.
Είσαι νέος ακόμα και έχεις χρόνο να κάνεις λάθος επιλογές. Το θέμα είναι να αποτυγχάνεις γρήγορα. Αν δεν μπορείς να δεις τον εαυτο σου σε 5 , 10, 15 χρόνια απο τώρα να προγραμματίζει για τα προς το ζην σου και τις οικογένειας σου, τότε κάνε 10% και πήγαινε εκεί που το σκέφτεσαι και ενθουσιάζεσαι και μόνο στην ιδέα, αλλίως θα είσαι πάλι στο ischool μετά από 4-5 χρόνια και θα ρωτάς για κατατακτήριες για χημικό ή για οτιδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εφόσον έχεις το 10% στην άκρη του μυαλού σου συνέχισε όσο καλύτερα μπορείς με τη σχολή κι αν φτάσεις στο αμήν καταθέτεις για 10% το καλοκαίρι. Ακόμη δε σε δεσμεύει τίποτα.

Πάντως στη συγκεκριμένη σχολή αν δε σου αρέσει καθόλου ο προγραμματισμός θα έχεις χοντρό πρόβλημα οπότε θα σου λεγα να ασχοληθείς όσο καλύτερα μπορείς. Αν απλά είναι επειδή έχεις ξενερώσει δεν υπάρχει πρόβλημα αρχή είναι ακόμα ξέρω και άτομα που τάκη πέρασαν νύχτα και τώρα είναι σούπερ. . Επίσης θα σου λεγα να μη δίνεις σημασία στο τι κάνουν οι άλλοι και τι βλέπεις η πληροφορική είναι ένα αντικείμενο που προσφέρεται για πολλή φιγούρα ακόμη κι αν στην πραγματικότητα είσαι ντιπ άχρηστος μην αποθαρρύνεσαι τα δεδομένα αλλάζουν αρκετά εύκολα.

Το πρόβλημα είναι αν δεις ότι δεν σου αρέσει σαν αντικείμενο.
Όπως και να χει μεχρι το καλοκαίρι θα έχεις μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!!! Οπως ειπα δεν εχω ξαναασχοληθει με προγραμματισμο ουτε στο λυκειο και ηρθα σε αυτη τη σχολη οντας ουδετερος και κυριως για τις επαγγελματικες διεξοδους... ετσι μου λεγαν ολοι... Αλλα θεωρω οτι δε θα μπορεσω να ανταπεξελθω. Οποτε θα κατσω ενα χρονο στη σχολη και στη συνεχεια με βλεπω για 10%. Ποτε πρεπει να παω τα δικαιολογιτιικα στο λυκειο μου ή πρεπει να περιμενω τις βασεις του 2016?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Γεια σας και απο μενα! Ειμαι πρωτοετης στο τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων στην Αθηνα. Διανυω το πρωτο εξαμηνο των σπουδων μου και καθως προχωραω παρατηρω οτι δε με ελκυει ο προγραμματισμος τρελα, ισως επειδη δεν ειχα ξανασχοληθει ξανα μεχρι τωρα( Εδωσα απο τεχνολογικη 1). Γενικα παρατηρω συμφοιτητες μου που περασαν στο τμημα και ειναι γενικα εξπερ στις προγραμματιστικες ασκησεις που μας βαζουνε, ενω εγω νιωθω καπως ασχετος και χαμενος. Γενικα ελεγα να κανω 10% τωρα που ειναι νωρις για χημικο αθηνας επειδη εχω μια σχετικη σχεση με χημεια και μου αρεσει γενικα, αλλα δε ξερω.
Εσεις τι λετε??? και ναι το ξερω οτι ειναι νωρις.... Να κατσω ενα χρονο και μετα αν δε μου αρεσει το αντικειμενο να φυγω?? Α και μπορει καποιος να μου δωσει μερικες πληροφοριες για το 10%??
Ευχαριστω πολυ!!!





Δες αν σου αρεσει η σχολη που εισαι τωρα, διαφορετικα φυγε. Αλλα μην κοιτας τι κανουν οι αλλοι, γιατι σε οποια σχολη κι αν πας παντα οι συμφοιτητες παντα θα ξερουν περισσοτερα, παντου ετσι ειναι...εγω τους λεω ΄΄κορακια΄΄!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποτε πρεπει να παω τα δικαιολογιτιικα στο λυκειο μου ή πρεπει να περιμενω τις βασεις του 2016?

Θα πας στο Λύκειό σου τις ημερομηνίες που θα ανακοινωθούν και για τους μαθητές της Γ΄Λυκείου (μέσα στον Ιούνιο) για να πάρεις κωδικό. Θα πρέπει να έχεις μαζί σου την πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης και την ταυτότητά σου. Μετά θα υποβάλεις το μηχανογραφικό σου πάλι τις ίδιες ημερομηνίες με τους μαθητές της Γ΄Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Διαγραφομαι αυτοματα αποτη σχολη που ειμαι ηδη ή χρειαζεται καποια διαδικασια επιπλεον???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top