Αλλαγή σχολής (10%)

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
ευχαριστω παιδια :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ειχα μια απορία . Μπορώ να κρατήσω τα μόρια μου και να εισαχθώ του χρόνου με το 10% σε μια σχολή που απαιτεί ειδικό μάθημα δίνοντας μονο αυτό ?


ΟΧΙ. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.

Πρέπει να ξαναδώσεις πανελλήνιες σε όλα τα μαθήματα+στο ειδικό μάθημα ή στα ειδικά μαθήματα που επιθυμείς.

Το ίδιο ισχύει και για ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magi

Νεοφερμένος

Η magi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας παιδια!εγω ειμαι στη σχολη φυσικοθεραπειας στο 3ο εξαμηνο και δεν μου αρεσει η σχολη κ εχω στεναχωρηθει πολυ..θελω να δωσω με 10% για τη σχολη κινηματογραφου στη θεσσαλονικη αλλα εχει πολυ ψηλα.υπαρχει περιπτωση να περασω?εγω εχω σχεδον 16 κ η σχολη στο 10% πανω απο 19.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TNS

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδιά εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να δηλώσω μία σχολή με το 10% φέτος, να περάσω σε αυτήν, να μην εγγραφώ το Σεπτέμβριο αυτού του έτους αλλά να εγγραφώ σε αυτήν όταν τελειώσω τις σπουδές μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Γεια σε όλους. Αυτή τη στιγμή είμαι 1οετής φοιτητής και θέλω να αλλάξω σχολή το καλοκαίρι με το 10%. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι ενέργειες πρέπει να κάνω και σε ποιες ημερομηνίες. Ειδικά το τελευταίο με ενδιαφέρει πάρα πολύ γιατί φοβάμαι μην χάσω τις προθεσμίες
Ευχαριστώ


Οι υποψήφιοι που θα καταθέσουν φέτος (2009) μηχανογραφικό με το 10% και επιθυμούν να δηλώσουν:

1) Στρατιωτικές σχολές
2) Αστυνομικές σχολές
3) Σχολές ακαδημιών εμπορικού ναυτικού
4) ΤΕΦΑΑ

πρέπει να έχουν υποβάλλει σχετική αίτηση-δήλωση την ίδια χρονική περίοδο (1-20 Φεβρουαρίου 2009 αν θυμάμαι καλά) όπως οι τελειόφοιτοι και απόφοιτοι που δίνουν πανελλήνιες εξετάσεις. Οι υποψήφιοι που επιθυμούν να καταθέσουν μηχανογραφικό δελτίο με το 10% και δεν έχουν υποβάλλει σχετική δήλωση δεν έχουν διακαίωμα εισαγωγής σε αυτές τις σχολές.

Η ημερομηνία υποβολής του μηχανογραφικού δελτίου είναι ίδια για όλους τους υποψηφίους (10% και 90%) και γίνεται συνήθως στο διάστημα 1-15 Ιουλίου. Δεν έχει βγει ακόμα επίσημη ανακοίνωση από το υπουργείο. Θα βγει μετά τις εξετάσεις.

Το μηχανογραφικό δελτίο υπάρχει σε ηλεκτρονική μορφή στην επίσημη σελίδα του υπουργείου παιδείας. Κατέβασε το, εκτύπωσέ το και συμπλήρωσέ το. Προσκόμισε το έντυπο αυτό συμπληρωμένο στην διεύθυνση-γραφείο της δευτεροβάθμιας διεύθυνσης στην οποία υπάγεται το λύκειο που εξέδωσε την βεβαίωση πρόσβασής σου και στην ανωτέρω προθεσμία. Μετά την ανακοίνωση των βάσεων, κάνε μία βόλτα στο λύκειο που εξέδωσε την βεβαίωση πρόσβασης για να παραλάβεις το ατομικό δελτίο επιτυχίας στο οποί αναγράφεται η σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που εισάγεσαι.

Προσοχή στην συμπλήρωση του μηχανογραφικού:

1) Να μην έχεις δηλώσει την ίδια σχολή 2 φορές εφόσον είναι κονή στα 2 πεδία της επιλογής σου
2) Να μην δηλώσεις 2 σχολές με την ίδια σειρά προτίμησης
3) Να μην υπάρχουν κενά στη σειρά προτίμησης των σχολών (π.χ. 13, 14, 16, 17,...)

Αν κάνεις κάποιο λάθος από τα παραπάνω μην αγχώνεσαι. Ο υπολογιστής στο γραφείο της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης θα το βρει το λάθος και θα κληθείς επιτόπου σε διόρθωση. Όταν ολοκληρώσει ο υπάλληλος την επεξεργασία του ηλεκτρονικού μηχανογραφικού, πριν το καταθέσει θα σου δώσει 1 αντίγραφο να το ελέγχξεις. Έλεγξέ το προσεκτικά για τυχόν λάθη στις προτιμήσεις σου. Αν είναι όλα καλά ο υπάλληλος το καταθέτει μετά την έγκρισή σου και το εκτυπώνει σε 3 αντίγραφα τα οποία τα υπογράφεις. Το 1 αντίγραφο το κρατάς εσύ.

Μετά την υποβολή του ηλεκτρονικού μηχανογραφικού, το μηχανογραφικό δεν αλλάζει ούτε τροποποιείται.
-----------------------------------------
Παιδιά εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να δηλώσω μία σχολή με το 10% φέτος, να περάσω σε αυτήν, να μην εγγραφώ το Σεπτέμβριο αυτού του έτους αλλά να εγγραφώ σε αυτήν όταν τελειώσω τις σπουδές μου?


Όχι δεν γίνεται αυτό TNS. Η προθεσμία εγγραφής στις σχολές της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ανακοινώνεται κάθε χρόνο από το υπουργείο παιδείας και είναι κοινή για όλες τις σχολές. Καμία αίτηση εγγραφής εκτός της προθεσμίας που θέτει το υπουργείο δεν γίνεται δεκτή. Οι εγγραφές γίνονται συνήθως στο διάστημα 20-30 Σεπτεμβρίου κάθε έτους.
-----------------------------------------
γεια σας παιδια!εγω ειμαι στη σχολη φυσικοθεραπειας στο 3ο εξαμηνο και δεν μου αρεσει η σχολη κ εχω στεναχωρηθει πολυ..θελω να δωσω με 10% για τη σχολη κινηματογραφου στη θεσσαλονικη αλλα εχει πολυ ψηλα.υπαρχει περιπτωση να περασω?εγω εχω σχεδον 16 κ η σχολη στο 10% πανω απο 19.


Κάνε με το 10%, δεν χάνεις τίποτα. Αλλά 99% δεν θα περάσεις κινηματογράφου Θεσ/κης. Το 10% είναι θέμα τύχης αλλά το θεωρώ απίθανο να πέσει η βάση 3000 μόρια μέσα σε μια χρονιά. Καλό είναι να δηλώσεις κι άλλες σχολές που να θες να εισαχθείς σε αυτές.

Γνώμη μου είναι να τελειώσεις την σχολή που είσαι τώρα. Μην τα παρατήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
γκεοστ αυτοι που ειναι μρ το 10% δεν χρειαζεται να κανουν αιτηση 1-20 φεβρουαριου κανονικα τι ισχυε περσι ισχυει και φετος στο λεω γιατι ρωτησα και μου παν ετσι:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
όχι rolling, δεν κάνουνε εκτός αν θέλουνε στρατιωτικές, αστυνομικές σχολές, ΤΕΦΑΑ ή ακαδημίες εμπορικού ναυτικού. Πέρσι δεν ίσχυε κάτι τέτοιο, από φέτος ξεκίνησε. Αν δεν υποβάλλεις τέτοια δήλωση στο διάστημα 1-20 Φεβρουαρίου όπως όλοι οι υποψήφιοι με το 90% μπορείς να κάνεις μηχανογραφικό με το 10% αλλά δεν θα μπορείς να δηλώσεις τις σχολές αυτές που σου γράφω παραπάνω. Στις άλλες σχολές δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Πρώτα από όλα θα χρειαστείς την βεβαίωση πρόσβασης στην τριτοβάθμια εκπαίδευση. Αυτή εκδίδεται από το λύκειο που έδωσες τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις (αν έδωσες πανελλήνιες την χρονιά που ήσουν και τελειόφοιτος τότε από το λύκειο που αποφοίτησες). Αν δεν την έχεις πήγαινε να ζητήσεις αντίγραφο. Ζήτησε από το λύκειο να σου δώσουν 2 φωτοαντίγραφα παραπάνω (πρωτότυπο+2 φωτοαντίγραφα) ή φωτοτύπισε τα εσύ.Επιπλέον θα χρειαστείς 2 επικυρωμένα αντίγραφα του απολυτηρίου λυκείου από το λύκειο που αποφοίτησες. Βγάλε 2 έγχρωμες φωτογραφίες τύπου ταυτότητας και ζήτησε από το λύκειο που αποφοίτησες 2 επικυρωμένα αντίγραφα απολυτηρίου.

H βεβαιαωση προσβασης στην τριτοβαθμια ακπαιδευση ειναι το ατομικο δελτιο επιτυχιας??????????Δν εχω καποια τετοια βεβαιαωση στα χαρτια μου....Θα πρπ να παω στο σχολειο να ζητησω η κανει και το ατομικο δελτιο επιτυχιας??Εχω ακριβες φωτοαντιγραφο του απολυτρηριου λυκειου το βγαζω 2 φωτοτυπιες και ειμαι οκ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
H βεβαιαωση προσβασης στην τριτοβαθμια ακπαιδευση ειναι το ατομικο δελτιο επιτυχιας??????????Δν εχω καποια τετοια βεβαιαωση στα χαρτια μου....Θα πρπ να παω στο σχολειο να ζητησω η κανει και το ατομικο δελτιο επιτυχιας??Εχω ακριβες φωτοαντιγραφο του απολυτρηριου λυκειου το βγαζω 2 φωτοτυπιες και ειμαι οκ???

Όχι, καμία σχέση. Δεν είναι δυνατόν να μην έχεις την βεβαίωση πρόσβασης εκτός αν την έχεις χάσει. Αφού έχεις καταθέσει μία φορά μηχανογραφικό και έχιες γραφτεί σε κάποια σχολή της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, τότε είχες την βεβαίωση πρόσβασης. Την διαδικασία την έχεις κάνει ήδη μια φορά, δεν μπορεί να μην θυμάσαι Morelo την βεβαίωση πρόσβασης. Τέλος πάντων. Η βεβαίωση πρόσβασης είναι ένα έντυπο το οποίο παίρνουν οι τελειόφοιτοι όταν αποφοιτήσουν οι οποίοι έδωσαν πανελλήνιες εξετάσεις καθώς και οι απόφοιτοι που ξαναδίνουν πανελλήνιες εξετάσεις στο οποία αναγράφονται οι γραπτοί, οι προφορικοί και οι τελικοί βαθμοί πρόσβασης των πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων του υποψηφίου, όπως και οι βαθμοί στα ειδικά μαθήματα αν εξετάστηκε ο υποψήφιος. Εγώ προσωπικά έχω ρωτήσει στο λύκειό μου και μου είπανε ότι δεν μου δίνουν άλλη βεβαίωση πρόσβασης γιατί νόμιζα ότι την είχα χάσει, αλλά ευτυχώς την βρήκα. Αν την έχεις χάσει πήγαινε στο λύκειο σου και ίσως σου δώσουν καινούρια.

Βγάλε 2 έγχρωμες φωτογραφίες τύπου ταυτότητας και ζήτησε από τον λυκειάρχη του λυκείου αποφοίτησής σου 2 επικυρωμένα φωτοαντίγραφα απολυτηρίου. Αν δεν έχεις στην κατοχή σου την βεβαίωση πρόσβασης ζήτησε και 1 φωτοαντίγραφο να σου δώσουν. Βγάλε μόνος σου 2 φωτοαντίγραφα της βεβαίωσης πρόσβασης που έχεις ή που θα σου δώσουν (αν σου δώσουν).

Το 1 επικυρωμένο αντίγραφο απολυτηρίου και το 1 φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης θα τα προσκομισεις μαζί με το μηχανογραφικό στη διεύθυνση-γραφείο της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στην οποία υπάγεται το λύκειο που εξέδωσε την βεβαίωση πρόσβασης. Στην περίπτωσή σου το λύκειο από το οποίο αποφοίτησες είναι το λύκειο που εξέδωσε την βεβαίωση πρόσβασης. Μαζί σου να έχεις ακόμα το πρωτότυπο απολυτήριο λυκείου,την πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης (αυτην που θα σου δώσουν από το λύκειο αν την έχεις χάσει), αστυνομική και μαθητική ταυτότητα. Για προληπτικούς λόγους έχε και 1 επικυρωμένο φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας από αστυνομία ή ΚΕΠ.

Το ατομικό δελτίο επιτυχίας εκδίδεται από το λύκειο που εξέδωσε την βεβαίωση πρόσβασης μετά την ανακοίνωση των βάσεων και αναγράφονται σε αυτό τα στοιχεία σου, τα μόρια σου, η σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας στην οποία εισάγεσαι και η σειρά εισαγωγής σου, είναι τελείως άσχετο πράγμα με την βεβαίωση πρόσβασης.

Το 2ο επικυρωμένο φτοαντίγραφο του απολυτηρίου και το 2ο φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης καθώς και το ατομικό δελτίο επιτυχίας θα τα χρειαστείς για την εγγραφή σου στην σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που αναγράφεται στο ατομικό δελτίο επιτυχίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Αρα αφου την ειχα γτ εχω γραφτει στη σχολη που χα περασει θα την ειχα δωσει εκει στη γραμματεια!!Δεν την βρισκω πουθενα στα χαρτια μου γμτ!!Γιατι να μη μου δωσουν ομως στο λυκειο???Πωωω :(...οκ θα περασω αυριο απτο λυκειο να ρωτησω..ευχαριστω για την απαντηση geoste :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Έδωσες την πρωτότυπη???:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
Μέγα λάθος. Την πρωτότυπη δεν την δίνουμε πουθενά. Την κρατάμε (για να μας θυμίζει την απαίσια δοκιμασία των πανελληνίων εξετάσεων:P) γιατί όλο και κάπου μπορεί να χρειαστεί όπως τώρα καλή ώρα. Πήγαινε στο λύκειο και ίσως σου δώσουν καινούρια, αλλιώς...πάρε ένα καλάσνικοφ και απείλησε τον/την υπάλληλο στην γραμματεία της σχολής σου να σου επιστρέψει την βεβαίωση πρόσβασης:D. Καλού κακού να ζωστείς και με εκρηκτικά C4 plastic ώστε να έχεις σίγουρα αποτελέσματα και απείλησέ να τους τινάξεις όλους στον αέρα. Τότε σίγουρα θα την πάρεις πίσω.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
lol lol...ελπιζω να μου δωσουν!!Γιατι ομως δηλαδη δεν δινουν?Ελεος πες την εχασε καποιος οπως εγω μαλλον τοσο δυσκολο ειναι να σου δωσουν να κανεις τη δουλεια σου??Εσενα δλδ τι σ λεγανε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Τους ζήτησα αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης και μου είπαν ότι τα λύκεια δεν χορηγούν αντίγραφα της βεβαίωσης πρόσβασης και να ζητήσω πληροφορίες είτε από την γενική διεύθυνση της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης είτε από το υπουργείο παιδείας. Ευτύχως όμως την βρήκα και έτσι δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα από όλα αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikaki2007

Νεοφερμένος

Η nikaki2007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως ισχυει με το 10% φετος ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Λοιπον σχετικα με τη βεβαιωση προσβασης και για οποιον δεν την εχει,δινουν απο το λυκειο ετσι μου ειπαν αλλα πρεπει να κανεις μια υπευθυνη δηλωση να κοιτακουν μετα εκει στα κομπιουτερ κτλπ,παντως γινετε απο οτι μου παν,αλλα ευτυχως δε θα χριαστει γτ πηρα τηλ στη σχολη και μου ειπαν πως οντως τους ειχα δωσει περσυ την πρωτοτυπη βεβαιωση προσβασης και θα μου την στειλουν!Παλι καλα :)))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Λοιπον σχετικα με τη βεβαιωση προσβασης και για οποιον δεν την εχει,δινουν απο το λυκειο ετσι μου ειπαν αλλα πρεπει να κανεις μια υπευθυνη δηλωση να κοιτακουν μετα εκει στα κομπιουτερ κτλπ,παντως γινετε απο οτι μου παν,αλλα ευτυχως δε θα χριαστει γτ πηρα τηλ στη σχολη και μου ειπαν πως οντως τους ειχα δωσει περσυ την πρωτοτυπη βεβαιωση προσβασης και θα μου την στειλουν!Παλι καλα :)))

Γλύτωσες τα έξοδα του καλάσνικοφ:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantine2005

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειαααααααααααααα!!!! Θέλω επειγόντως βοήθεια, όσο το δυνατόν πιο σύντομα.... Θα ξαναδώσω με το 10%. Τα πεδία που είχα επιλέξει είναι 2ο, 4ο...Αλλά τώρα με το 10% θέλω να δηλώσω σχολή που βρίσκεται στο 1ο πεδίο... Μπορώ να το κάνω? Ζητάω γενικά πληροφορίες γι'αυτο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Γειαααααααααααααα!!!! Θέλω επειγόντως βοήθεια, όσο το δυνατόν πιο σύντομα.... Θα ξαναδώσω με το 10%. Τα πεδία που είχα επιλέξει είναι 2ο, 4ο...Αλλά τώρα με το 10% θέλω να δηλώσω σχολή που βρίσκεται στο 1ο πεδίο... Μπορώ να το κάνω? Ζητάω γενικά πληροφορίες γι'αυτο.....

Εαν εξετάστηκες πανελλαδικά τελευταία φορά στο διάστημα 2000-2005 τότε ναι, μπορείς όποια κατεύθυνση και να έχεις ακολουθήσει. Αν εξετάστηκες πανελλαδικά τελευταία φορά στο διάστημα 2006-2009 τότε μπορείς να το κάνεις μόνο αν έχεις επιλέξει ιστορία ως μάθημα γενικής παιδείας από θετική ή τεχνολογική κατεύθυνση, ή αν ήσουν υποψήφιος της θεωρητικής κατεύθυνσης με οποιοδήποτε μάθημα γενιής παιδείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantine2005

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αλλιώς δεν γίνεται να την δηλώσω δηλαδή καθόλου ???Ούτε να τη δηλώσω και να χάσω μόρια? Το 2008 έδωσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αλλιώς δεν γίνεται να την δηλώσω δηλαδή καθόλου ???Ούτε να τη δηλώσω και να χάσω μόρια? Το 2008 έδωσα...

Αν ήσουν θετική ή τεχνολογική και δεν είχες παρει ως μάθημα γενικής παιδείας την ιστορία τότε δεν έχεις δικαίωμα να δηλώσεις καμία σχολή από το 1ο πεδίο. Αν είχες επιλέξει την ιστορία ως άθημα γενικής παιδείας τότε μπορείς να δηλώσεις σχολές από το 1ο πεδίο θα έχεις όμως μειωμένα μόρια.

Αν ήσουν θεωρητική κατεύθυνση (για να δήλωσες 2ο ή 4ο πεδίο θα είχες επιλέξει μαθηματικά γενικής παιδείας σε αυτήν την ιδεατή περίπτωση που ήσουν θεωρητική αλλά κάτι μου λέει ότι ήσουν θετική ή τεχνολογική) τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Μπορείς και παραμπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top