Αλλαγή Κατεύθυνσης

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Γεια σου φίλε Σταύρο ! :D

Ολόσωστη η παρατήρηση σου... Θέλω να ελπίζω πως μπορώ να επικεντρωθώ σε ένα είδος Μαθηματικών... :P Τουλάχιστον θα προσπαθήσω... :)

Φέτος κάνω Μαθηματικά, Φυσική Κατεύθυνσης, Φυσική Γενικής, Άλγεβρα, Γεωμετρία, Χημεία και μου έχουν πάρει το κεφάλι ! :( Δεν μπορώ τόσους αριθμούς... Έλεος πια...

Μια ερώτηση σχετικά με τα Μαθηματικά Στατιστικής... Είναι αλήθεια ότι μοιάζουν με αυτά της Κατεύθυνσης στην Δευτέρα ; Άμα μοιάζουνε να δώσω λίγη βάση φέτος στην Κατεύθυνση... :hmm:

Ειδάλλως, θα την παλέψω όσο μπορώ εκεί... Τι να γίνει... :/:

Πάντως σε ευχαριστώ για τις συμβουλές... Θα δώσω βάση στα λεγόμενα σου... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Πραγματικά φιλόδοξη απόπειρα να μεταπηδήσεις από την Τεχνολογική στη Θεωρητική. Λάβε πάντως υπόψη σου ότι θα έχεις χάσει ένα χρόνο επαφής με το άγνωστο κείμενο, ίσως το δυσκολότερο κομμάτι των αρχαίων. Γραμματική, συντακτικό, λεξιλόγιο...
Όπως και να 'χει πάντως, καλή δύναμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Γεια σου Κώστα ! :)

Πραγματικά σκεπτόμενος την αλλαγή Κατεύθυνσης δεν είχα καμία θέληση για δόξα... :/:

Εάν γινόταν καλύτερη ενημέρωση στην 1η δεν θα ήμουνα σε αυτήν την φάση τώρα...

Π.χ. κανένας δεν μου είπε στην 1η ότι στην Τεχνολογική γίνονται τα ίδια ακριβώς Μαθηματικά με την Θετική... Δηλαδή... Στην Τεχνολογική περίμενα Μαθηματικά σχετικά με τους υπολογιστές... Αλλά έπεσα εντελώς έξω... :/:

Τι να πει κανείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Φίλε αεράτε..

Η αλλαγή θα ειναι δύσκολη..

Το προφανές εδώ είναι ότι ό,τι και να κάνεις θα έχεις μπόλικο διάβασμα για 12 μήνες τουλάχιστον ακόμα.

Καλό κουράγιο λοιπόν.

Για το λόγο αυτό σου αφιερώνω και την παρακάτω φωτό:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ampalea4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Μια ερώτηση σχετικά με τα Μαθηματικά Στατιστικής... Είναι αλήθεια ότι μοιάζουν με αυτά της Κατεύθυνσης στην Δευτέρα ; Άμα μοιάζουνε να δώσω λίγη βάση φέτος στην Κατεύθυνση... :hmm:

ΟΧΙ! καμία απολύτως σχέση!! πολύ πιο εύκολα στην 3η λυκείου η γενική...


ΣΜΥ δεν ειναι με μηχανικους? ή ΣΜΑ είναι αυτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Χα χα χα φίλε Τεό φοβερή η φωτογραφία... :D

Έχεις απόλυτο δίκαιο... Αλλά πιστεύω πως στην Τεχνολογική δεν έχω μέλλον...

Δεν υπάρχει λόγος να το κουράζω μιας και δεν με εκφράζει... :(

Πάνο καλό ακούγετε... Θα κάνω ότι μπορώ... :D

Η Σ.Μ.Υ. είναι Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών... Πιο συγκεκριμένα αυτή που θέλω είναι:

Μονίμων Υπαξ/κών Στρατού (Σ.Μ.Υ) - Όπλα Γεν. Σειρά

Η Σ.Μ.Α. είναι:

Ικάρων- Μηχανικοί (ΣΜΑ) Γεν. Σειρά

Και οι δύο στο 4ο Πεδίο...

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά... Ήθελα μια ακόμα διευκρίνηση...

Σε ποιον πρέπει να απευθυνθώ για να αλλάξω Κατεύθυνση ;

Το λέω του Διευθυντή και το τακτοποιεί αυτός ;

Και αν ναι πότε να του το πω τώρα ή μόλις τελειώσουν οι εξετάσεις ; :D

Ευχαριστώ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ο στόχος μου είναι να πάω Σ.Μ.Υ. (Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών)... Από Θεωρητική γνωρίζω ότι χάνω 1.400 μόρια περίπου...
Νομίζω πως η Σ.Μ.Υ. υπάγεται στο 5ο πεδίο. Οπότε, επιλέγοντας μαθηματικά Γ.Π. και ΑΟΘ, δε θα έχεις καμία απώλεια μορίων, ακόμα και από θεωρητική. Δοκίμασε τον μετρητή μορίων του ischool και θα το διαπιστώσεις.
Σε ποιον πρέπει να απευθυνθώ για να αλλάξω Κατεύθυνση ;
Λογικά στο διευθυντή. Είτε τώρα είτε μετά τις εξετάσεις, είναι το ίδιο και το αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά... Ήθελα μια ακόμα διευκρίνηση...

Σε ποιον πρέπει να απευθυνθώ για να αλλάξω Κατεύθυνση ;

Το λέω του Διευθυντή και το τακτοποιεί αυτός ;

Και αν ναι πότε να του το πω τώρα ή μόλις τελειώσουν οι εξετάσεις ; :D

Ευχαριστώ... :)

Εμάς μας έδωσαν χαρτί για να δηλώσουμε κατεύθυνση και μάθημα επιλογής για του χρόνου
Αν δεν σας πουν τίποτα πήγαινε στον διευθυντή σου δεν έχει σημασία πότε θα πας
Πιστεύω όμως ότι είναι καλύτερα να πας τώρα που τα πράγματα είναι οργανωμένα αντίθετα στης εξετάσεις πιστεύω πως η κατάσταση είναι αποδιοργανωμένη και δεν θα μπορείς να συνεννοηθείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Νομίζω πως η Σ.Μ.Υ. υπάγεται στο 5ο πεδίο. Οπότε, επιλέγοντας μαθηματικά Γ.Π. και ΑΟΘ, δε θα έχεις καμία απώλεια μορίων, ακόμα και από θεωρητική. Δοκίμασε τον μετρητή μορίων του ischool και θα το διαπιστώσεις.

Λογικά στο διευθυντή. Είτε τώρα είτε μετά τις εξετάσεις, είναι το ίδιο και το αυτό. :P

Είναι στο 4ο... Το έχω ψάξει... Αλλιώς δεν θα ανησυχούσα καθόλου... :D

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Είναι στο 4ο... Το έχω ψάξει...
Ουψ! Έχεις δίκιο. Το μπέρδεψα με τη ΣΥΔ ( ; ) ή με μία που σχετίζεται με την αεροπορία τέλος πάντων. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Την δήλωσα επιτέλους... ;)

Και ο Θεός βοηθός...

Άσχετο είδα φέτος πως οι Θεωρητικοί χαρακτηρίζουν τα θέματα τους βατά σε αντίθεση με τους Θετικούς - Τεχνολογικούς που ζορίζονται απίστευτα... Αυτό μου δίνει θάρρος πως μάλλον έκανα την σωστή επιλογή τελικά... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timmy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Ειμαι Β Λυκειο Θετικη και εχω σκεφτει του χρονου να αλλαξω σε Θεωρητικη κατευθυνση (εννοώντας φυσικα να κανω και θερινα φετος), λογω της βαθιας επιθυμιας μου να φοιτησω στην Νομικη. Ειμαι αρκετα καλος στη θετικη και αν παρεμενα θα επελεγα Πολυτεχνειο. Ωστοσο η επιθυμια μου για την Νομικη ηρθε περυσι το καλοκαιρι οταν αρχιζα τη Β Λυκειου αλλα ο διευθυντης του φροντιστηριου μου με απετρεψε. Οταν πλεον ημουν αποφασισμενος για την αλλαγη, ηταν αργα, και αλλαγες κατευθυνσεων δεν γινονταν.

Οι γονεις μου επιμενουν οτι η συγκεκριμενη σχολη δεν εχει καθολου καλη επαγγελματικη αποκατασταση.

Σε επιπεδο μαθηματος λογοτεχνια δεν εχω προβλημα και ιστορια μπορω να μαθαινω απ εξω παντα ολη την υλη. Λατινικα δεν εχω ιδεα, ανω Αρχαια ειμαι επιπεδου Β Λυκειου Γενικης και εχω κανει και λιγο αγνωστο. Μην μου απαντησετε οτι αν το θελω πολυ μπορω να αλλαξω. Θελω να ξερω αν ειναι πραγματικα εφικτη η αλλαγη αυτη στη Γ Λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Koιτα, νομιζω πως και ο ιδιος καταλαβαινεις πως εχεις καποια κενα!
Δεδομενου οτι θελεις να περασεις νομικη, που εχει πολλα μορια και ειναι δυσκολο γενικα, εσυ θα χρειαστεις να κοπιασεις παραπανω λογω των κενων σου!
Αυτο πρακτικα σημαινει πως το να περασεις ειναι εφικτο με την προυποθεση και διαβαζεις ΠΟΛΥ και ποιοτικα!
Ετσι νομιζω εγω! Τωρα οι αλλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,411 μηνύματα.
Θελω να ξερω αν ειναι πραγματικα εφικτη η αλλαγη αυτη στη Γ Λυκειου.

Οχι, δε γίνεται. Να στο πω απλά. Οταν εμείς κάναμε άγνωστα κείμενα και ο,τι πιο περίεργο υπάρχει, εσύ θα είσαι στο επίπεδο ω κοινόν αυτάδελφον ισμήνης κάρα που έκανες στη Β λυκείου.
Επίσης λατινικά μαθαίνεις τα πιο βασικά στη Β λυκείου. Ουσιαστικά, Ρήματα, Αντωνυμίες, Επίθετα.
Λϊγο δύσκολο ως απίθανο να τα μάθεις αυτά σε ένα καλοκαίρι + να έχεις επιπλέον να μάθεις όλη την ύλη της Γ λυκείου :(

Εκτός, αν πάρεις ιστορία γενικής παιδείας και ανοίξεις το πρώτο πεδίο, οπου πάλι με τίποτα δε παίζει να περάσεις καθώς χάνεις 1600 μόρια. Εκτός αν γράψεις σε όλα 20, και πας Νομική Κομοτηνής. Για Αθήνα/Θεσσαλονίκη με τίποτα.

Ή να πας στο εξωτερικό... (περίμενε απάντηση απο τον Globledu :D:D :clapup::clapup: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ειμαι Β Λυκειο Θετικη και εχω σκεφτει του χρονου να αλλαξω σε Θεωρητικη κατευθυνση (εννοώντας φυσικα να κανω και θερινα φετος), λογω της βαθιας επιθυμιας μου να φοιτησω στην Νομικη. Ειμαι αρκετα καλος στη θετικη και αν παρεμενα θα επελεγα Πολυτεχνειο. Ωστοσο η επιθυμια μου για την Νομικη ηρθε περυσι το καλοκαιρι οταν αρχιζα τη Β Λυκειου αλλα ο διευθυντης του φροντιστηριου μου με απετρεψε. Οταν πλεον ημουν αποφασισμενος για την αλλαγη, ηταν αργα, και αλλαγες κατευθυνσεων δεν γινονταν.

Οι γονεις μου επιμενουν οτι η συγκεκριμενη σχολη δεν εχει καθολου καλη επαγγελματικη αποκατασταση.

Σε επιπεδο μαθηματος λογοτεχνια δεν εχω προβλημα και ιστορια μπορω να μαθαινω απ εξω παντα ολη την υλη. Λατινικα δεν εχω ιδεα, ανω Αρχαια ειμαι επιπεδου Β Λυκειου Γενικης και εχω κανει και λιγο αγνωστο. Μην μου απαντησετε οτι αν το θελω πολυ μπορω να αλλαξω. Θελω να ξερω αν ειναι πραγματικα εφικτη η αλλαγη αυτη στη Γ Λυκειου.


Είναι αρκετά ανέφικτο, δεδομένου ότι νομική και εμείς που πήγαμε κατευθείαν θεωρητική δύσκολα την πιάνουμε, εννοώ ότι και για έναν θεωρητικό η νομική είναι όνειρο που θέλει πολύ κόπο να κατακτηθεί. 18.000+ :/:
Πρέπει να είσαι δυνατός στα αρχαία οπωσδήποτε. Λατινικά είναι μια αρκετά εύκολη γλώσσα και με πολύ εντατικά μαθήματα μαθαίνεις τα απαραίτητα για να γράψεις άριστα. Τα αρχαία είναι must όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,411 μηνύματα.
Πιστεύω με αλλαγή κατεύθυνσης, το max που μπορείς να πιάσεις είναι 14.5- 15
Sorry που στα λεω αυτά αλλά έτσι είναι.
Είναι ακριβώς όπως τα μαθηματικά γενικής. Οι θετικο/τεχνολογικοί γράφουν καλύτερα γιατι έχουν συνηθίσει στην "μαθηματική σκέψη"
Οι θεωρητικοί πατώνουν (οι περισσότεροι, για να μην γίνομαι απόλυτος) γιατί έχουν συνηθίσει στα θεωρητικά μαθήματα.
Πως ενας που έκανε μια χρονιά εξισώσεις, αντιδράσεις χημείας και εγώ δε ξέρω τι άλλο κάνετε στη θετική, να πιάσει να αναλύσει ενα άγνωστο κείμενο, να μάθει λεξιλόγιο, υποθετικούς λόγους και όλη τη γραμματική και το συντακτικό;
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,260 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί, εφόσον αποφάσισες στην αρχή της χρονιάς ότι η νομική σου ταιριάζει, άφησες τη χρονιά να περάσει κάνοντας φυσικοχημείες, με την προοπτική ότι θα αλλάζες κατεύθυνση στη Γ'.Έπρεπε να αλλάξεις φροντιστήριο.Τέλος πάντων.Θεωρητική να πας μόνο εάν δε σ' ενδιαφέρει άλλη σχολή απ' την κατεύθυνσή σου κι εάν προτίθεσαι να χάσεις το καλοκαίρι σου διαβάζοντας, που και σ' αυτή την περίπτωση, δεν είναι σίγουρο ότι θα καταφέρεις να αφομοιώσεις αυτά που θα κάνεις σε αρχαία και λατινικά τόσο σύντομα -επειδή δεν έχεις συνηθίσει σε μαθήματα αυτού του τύπου- καθώς και να βγάλεις έναν επαρκή αριθμό αγνώστων στα αρχαία, για να βρίσκεσαι στο επίπεδο ενός καλού μαθητή της Θεωρητικής.Επιπροσθέτως, μην ξεχνάς ότι θα έχεις και την προετοιμασία για τη Γ'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Timmy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Οκ σας ευχαριστω ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι αν έχεις προθυμία και σαφείς στόχους,ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ.
Αν το αγαπάς πραγματικά, ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
Και αν δεν περάσεις με την πρώτη...δεν πειράζει...υπάρχει και η δεύτερη φορά...! Μην κάνεις κάτι που μπορεί να το μετανιώσεις μετέπειτα και να είναι πλεον ΑΡΓΑ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΙΚΤΟ!Θέλει όμως ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ!
Τα ΑΡΧΑΙΑ πρέπει να προσέξεις ΠΟΛΥ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top