Ακαδημαϊκό έτος 2022-2023: καθυστερήσεις στην έκδοση φοιτητικών ταυτοτήτων - πάσο

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
εμένα πάντως ακόμα φαίνεται ότι δεν έχει ελεγχθεί η αίτηση.

εντάξει νωρίς είναι ακόμα, μέχρι του χρόνου τον Οκτώβρη προλαβαίνουν να την κοιτάξουν.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.
εμένα πάντως ακόμα φαίνεται ότι δεν έχει ελεγχθεί η αίτηση.

εντάξει νωρίς είναι ακόμα, μέχρι του χρόνου τον Οκτώβρη προλαβαίνουν να την κοιτάξουν.
Μαζί με το πτυχίο θα το δώσουν και το πάσο
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
status.png

Έμαθα ότι η ένδειξη αυτή σημαίνει ότι η παραλαβή πάει για την Άνοιξη, για το
χειμώνα θα είχε νυφάδες χιονιού. :happy:

Να ρωτήσω κάτι και στα σοβαρά τώρα.. όσοι δεν έχουν πάσο δεν επηρεάζει και την σίτιση
πέρα από τις συγκοινωνίες?
 
Τελευταία επεξεργασία:

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι και στα σοβαρά τώρα.. όσοι δεν έχουν πάσο δεν επηρεάζει και την σίτιση
πέρα από τις συγκοινωνίες?
βασικά όχι. Απ'οτι ξέρω για το πανεπιστήμιο Πατρών τουλάχιστον, τους πρωτοετείς τους αφήνουν να περάσουν με βεβαίωση φοίτησης και όταν κάποιος κάνει αίτηση για δωρεάν σιτιση, μπορεί επίσης να χρησιμοποιήσει την βεβαίωση σπουδών αντί για πάσο.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
View attachment 109886

Έμαθα ότι η ένδειξη αυτή σημαίνει ότι η παραλαβή πάει για την Άνοιξη, για το
χειμώνα θα είχε νυφάδες χιονιού. :happy:

Να ρωτήσω κάτι και στα σοβαρά τώρα.. όσοι δεν έχουν πάσο δεν επηρεάζει και την σίτιση
πέρα από τις συγκοινωνίες?
Οχι δεν επειρεαζει στην σιτιση...οσες σχολες σκαναρουν πασο θα δεχθουν και την βεβαιωση σπουδων ετσι απλα.
Για της συνκοινωνιες ειναι θεμα του τοπικου κτελ..αθηνα και θεσσαλονικη δεχονται να βγαλεις καρτα απεριοριστων με βεβαιωση σπουδων.
Τα καραβια δεχονται βεβαιωση σπουδων ή ηλεκτρονικη εγγραφη.
Τα αεροπλανα δεν δεχονται τιποτα
Τα υπεραστικα κτελ δεχονται βεβαιωση σπουδων
Και ο ΟΣΕ ειναι ο θεος και η ψυχη του ...ειναι ιταλοι παραξενοι
Η εκτυπωση και παραλαβη του πασου απο βονταφον ειναι δυσκολη αυτη την εποχη λογου ογκου..υπολογιστε 10 με 15 μερες απο την εγκριση της.
Μπορειτε βεβαια να κανεται χρηση και του ηλεκτρονικου πασου αφου το κατεβασετε στο κινητο ( ποτε δεν το κατεβασα)
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.
Το παρέλαβααα 🥳
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.
Πώς είναι; xD
αα συγκλονιστική! Ε πάνω κάτω όπως η προεπισκόπηση που βγάζει στην εφαρμογή.

Πάντως είναι αστείο ως τραγικό, πόσο πιο "σοβαρές" είναι οι ακαδημαϊκές ταυτότητες από τις αστυνομικές...
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.
ρε εσύ είσαι πολύ προχώ. εγώ έλαβα μόνο sms πως η αίτηση εγκρίθηκε.
Εμένα Σάββατο μου ήρθε το μήνυμα ότι εγκρίθηκε και Παρασκευή ότι μπορώ να παραλάβω, οπότε είσαι στην τελική ευθεία κι εσύ!
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Εγώ δεν εχω κάνει καν αίτηση ακόμα τσιλ :lol:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,372 μηνύματα.
Εγκρίθηκε το πάσο μου, δεν έχω ιδέα πόσες βδομάδες έχουν περάσει :lol:
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Εμενα μου ηρθε την Παρασκευη οτι μπορω να το παραλαβω το θεμα ειναι οτι δεν θυμαμαι απο που πρεπει να το παρω!!!!!!!!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Εμενα μου ηρθε την Παρασκευη οτι μπορω να το παραλαβω το θεμα ειναι οτι δεν θυμαμαι απο που πρεπει να το παρω!!!!!!!!
Μπορείς να κάνεις προεπισκόπηση της αιτήσεως σου και να δεις το κατάστημα που δήλωσες να το παραλάβεις. Συνήθως τέτοια καταστήματα είναι της Vodafone και της Cosmote γύρω από τα πανεπιστήμια.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
θα πρεπει να ρωτησω στην σχολη γιατι δεν βρισκω την προεπισκοπηση.
ΤΟ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
περα απο την παραλαβη απο το καταστημα μπηκα στην ιστοσελιδα και μου λεει αν θελω να κατεβασω και το ΠΑΣΟ στο κινητο μου.Μπορω να το κάνω;
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Γνωριζουμε ποια εφαρμογη κατεβαζουμε σε android προκειμενου να εχουμε και εκει το ΠΑΣΟ;
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εγώ ακόμη εν αναμονή βρίσκομαι...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top