Ακαδημαϊκό έτος 2022-2023: καθυστερήσεις στην έκδοση φοιτητικών ταυτοτήτων - πάσο

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Γενικα ειναι αρκετη απλη υποθεση αλλα καποιες γραμματειες αργουν αρκετα να εγκρινουν τα πασα.. αμεσα παρελαβα το πασο, αργησε πολυ να εγκριθει η αιτηση στην δικια μου περιπτωση
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγώ επιτέλους το πήρα το πάσο μου,ενώ είχε έρθει στο σημείο παραλαβής από 15/9.Άνοιξε το σύστημα επιτέλους και το πήρα.Ούτε το πάσο σου δε μπορείς να χάσεις σε αυτή τη χώρα :hehe:
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Σήμερα το παρέλαβα!
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Υπομονή συνάδελφε, μες την εβδομάδα θα το έχεις. Εμένα 5 εργάσιμες μεσολάβησαν μεταξύ έγκρισης και παραλαβής.

..ενώ η διαδικασία στην ουσία δεν παίρνει πάνω από 5 λεπτά!..
μπροστά μου κάποτε μια υπάλληλος εκτύπωσε την κάρτα μου για τα MMM (ath,ena card) στα
εκδοτήρια στο Σύνταγμα! με φωτογραφία πάνω, όνομα και όλα τα σχετικά!


δεν είναι κρίμα ολα αυτά τα πράγματα? ο φοιτητής πρέπει να έχει την κάρτα του ΠΡΙΝ ξεκινήσουν
τα μαθήματα του στην σχολή, ώστε να μην χρειάζονται αλχημείες με την επίδειξη βεβαίωσης σπουδών
όπου δηλαδή πιάνει το κόλπο...γιατί κανονικά το πάσο δίνει το δικαίωμα για να βγάλει τα πανάκριβα
εισιτήρια!! (ειδικά αν σπουδάζει στην άλλη άκρη της Ελλάδας).


Επίσης να γνωρίζουν οτι όσοι βγάλουν βεβαίωση σπουδών ενδέχεται να φάνε πόρτα αν μετά
θελήσουν να αιτηθούν αναστολή σπουδών!
 

SKG

Νεοφερμένος

Η SKG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Λογοθεραπείας Πατρών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλημέρα,

μια ερωτησούλα για το πάσο.Κατέβασα την εφαρμογή που βρήκα παραπάνω για να εχω το πάσο μου και στο κινητο αλλα δε βρίσκω το τρόπο να το ανεβάσω.Σκανάρισα το Qr code αλλα δε βγάζει προεπισκόπηση το πάσο οπως στην εφαρμογή με τη ταυτότητα αλλα μόνο το κωδικό οπότε υποθέτω ότι είναι λάθος.
Υπάρχει αλλος τρόπος να κατεβάσω το πάσο στο κινητό μου;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Καλημέρα,

μια ερωτησούλα για το πάσο.Κατέβασα την εφαρμογή που βρήκα παραπάνω για να εχω το πάσο μου και στο κινητο αλλα δε βρίσκω το τρόπο να το ανεβάσω.Σκανάρισα το Qr code αλλα δε βγάζει προεπισκόπηση το πάσο οπως στην εφαρμογή με τη ταυτότητα αλλα μόνο το κωδικό οπότε υποθέτω ότι είναι λάθος.
Υπάρχει αλλος τρόπος να κατεβάσω το πάσο στο κινητό μου;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Πήγαινε στις λήψεις, εκεί που το αρχείο κατέβηκε και κάνε άνοιγμα με το wallet και θα το βρει.
 

SKG

Νεοφερμένος

Η SKG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Λογοθεραπείας Πατρών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Πήγαινε στις λήψεις, εκεί που το αρχείο κατέβηκε και κάνε άνοιγμα με το wallet και θα το

Πήγαινε στις λήψεις, εκεί που το αρχείο κατέβηκε και κάνε άνοιγμα με το wallet και θα το βρει.
Δεν εκανα κάπου λήψη απλα σκαναρα το qr code απο το πάσο.Λήψη πρεπει να κάνω απο τη σελίδα του πάσου;Γιατι δεν εχω βρει κάτι...
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Ναι, μόλις συνδεθείς θα δεις αυτό, το οποίο και θα κλικάρεις:
IMG_20221107_140950.jpg
 

SKG

Νεοφερμένος

Η SKG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Λογοθεραπείας Πατρών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Btw ακόμα να μου το τυπώσουν, έχει εγκριθεί από την περασμένη Κυριακή και έχουν μεσολαβήσει - με τη σημερινή μέρα - 6 εργάσιμες :P
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
επιτέλους το παρέλαβαα🥳

από την έγκριση μέχρι την τύπωση πέρασαν σχεδόν 15 μέρες.
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.

lelos2003

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις για ποιον λογο δεν ειναι εφικτο να εχω προσβαση στο ηλεκτρονικο πασο?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top