Αθλητική κουβεντούλα

Ποια ομάδα υποστηρίζετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 768)
  • Παναθηναϊκός

    Ψήφοι: 214 27.9%
  • Ολυμπιακός

    Ψήφοι: 219 28.5%
  • ΑΕΚ

    Ψήφοι: 95 12.4%
  • Άρης

    Ψήφοι: 40 5.2%
  • Πανιώνιος

    Ψήφοι: 4 0.5%
  • Άλλη (ποια[noparse];)[/noparse]

    Ψήφοι: 35 4.6%
  • ΠΑΟΚ

    Ψήφοι: 73 9.5%
  • Ηρακλής

    Ψήφοι: 17 2.2%
  • Καμία

    Ψήφοι: 71 9.2%

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Πως θα βγω έξω από το σπίτι/ Θα με πάρουνε από πίσω οι γαύροι.Θαμε χλευάζουν.
Ε δεν χασαμε και 7-0(λεω εγω ενα τυχαιο σκορ:P)
Απ όλους τα ίδια γίνονται...μην κρυβόμαστε... Επίσης, γνώμη μου, την Ελλάδα την αντιπροσωπεύει επίσημα η εθνική, ούτε ο Παναθηναϊκός, ούτε ο Ολυμπιακός, ούτε η ΑΕΚ ούτε η Πέρα Δώθε Παναγιά, αυτά :)
Ναι αλλα παιρνουν βαθμους ολες οι ελληνικες ομαδες σε διοργανωσεις της ουεφα για λογαριασμο της Ελλαδας.Πρεπει κανεις να ειναι νοητικα καθυστερημενος για να θελει να χασει η αλλη ελληνικη ομαδα,γιατι τοτε θα πεσει η Ελλαδα στη γενικη καταταξη της ουεφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ναι αλλα παιρνουν βαθμους ολες οι ελληνικες ομαδες σε διοργανωσεις της ουεφα για λογαριασμο της Ελλαδας.Πρεπει κανεις να ειναι νοητικα καθυστερημενος για να θελει να χασει η αλλη ελληνικη ομαδα,γιατι τοτε θα πεσει η Ελλαδα στη γενικη καταταξη της ουεφα.

Ε, τότε πρέπει να ανήκεις στους 2-3 Έλληνες φιλάθλους, τονίζω φιλάθλους, πραγματικούς φιλάθλους :) Οπότε, πραγματικά συγχαρητήρια :) Απλά, αν κρίνω κι εγώ από κάτι γείτονες παναθηναϊκούς που χω και κάτι γνωστούς φίλους ΑΕΚτζίδες, όλοι τα ίδια κάνουν, οπότε... Επίσης, από ΟΥΕΦΑ και Τσάμπιονς Λιγκ έχει τπτ έσοδα η Ελλάδα σαν ομοσπονδία ή κάποιο άλλο ουσιαστικό όφελος? Ή απλά κάθε ομάδα παίζει για την προβολή, την καταξίωση και το κυριότερο (αναφέρομαι σε ελληνικές ομάδες ειδικά γι αυτό το τελευταίο) για τα έσοδά της? Η τελευταία ερωτηση είναι όντως λίγο άσχετη γιατί όντως δεν ξέρω! Απλά, αν γίνεται αυτό το τελευταίο δεν νομίζω πως κάθε ομάδα παίζει για την Ελλάδα, αλλά για το "γόητρό" της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Ρε πειράζει για την Πανάθα μας... στον επόμενο αγώνα εύχομαι να τα πάμε καλύτερα!


Συγχαρητήρια πολλά στην Ανόρθωση, η οποία έδειξε ότι δεν είναι τυχαία στους ομίλους !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Μια νικη σε διοργανωση της ουεφα ειναι 600 βαθμοι στη γενικη καταταξη της ουεφα για τη χωρα που εκπροσωπει η ομαδα.Μια ισσοπαλια ειναι 200 βαθμοι.Αναλογα με τη θεση που εχει η χωρα στη γενικη καταταξη της ουεφα,κρινεται το ποσες ομαδες θα στελνει στο τσαμπιονς λιγκ και απο ποια φαση,το γκρουπ στο οποιο θα ειναι η εθνικη ομαδα της χωρας,και αλλα τα οποια δεν γνωριζω καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Πέρα από την κατάταξη των ομάδων, που αφορά τις ομάδες και μόνο(πόσες θα βγαίνουν στα προκριματικά του cl πόσες θα συμμετέχουν στο UEFA κ.λπ.) και, όχι την Ελλάδα σαν εθνική ομάδα, η εθνική ή η ομοσπονδία έχει κάποιο άμεσο όφελος από την συμμετοχή των συλλόγων στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και τα αποτελέσματα που αυτοί θα πετύχουν? Γιατί νομίζω ότι για την κλήρωση σε ομίλους παγκοσμίου ή ευρωπαϊκού κυπέλλου κ.λπ., μετράει η κατάταξη της ΦΙΦΑ, που προκύπτει από τους αγώνες της εθνικής ομάδας και όχι από τους διεθνείς αγώνες των συλλόγων! Είμαι λίγο άσχετος :) Απλά θεωρώ ότι οι ομάδες παίζουν γι αυτές, για τα οφέλη που μπορούν να αποκομίσουν (χρηματικά έσοδα, χορηγίες, διαφημίσεις, προβολή κ.λπ.) και όχι για την Ελλάδα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Το ποσες ομαδες απο καθε χωρα θα βγουν στο τσαμπιονς λιγκ εξαρταται απο τη βαθμολογια της χωρας και ΟΧΙ της ομαδας.Πιστευω οτι κανενας μη ψυχοπαθης Ελληνας δεν θελει να καταληξουμε με 1ομαδα στο τσαμπιονς λιγκ κι αυτη απο το β'προκριματικο γυρο.Τωρα για την εθνικη,δεν ειμαι 100% σιγουρος.Νομιζω οτι μετρανε οι βαθμοι που παιρνουν οι ομαδες καθε χωρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Το ποσες ομαδες απο καθε χωρα θα βγουν στο τσαμπιονς λιγκ εξαρταται απο τη βαθμολογια της χωρας και ΟΧΙ της ομαδας.Πιστευω οτι κανενας μη ψυχοπαθης Ελληνας δεν θελει να καταληξουμε με 1ομαδα στο τσαμπιονς λιγκ κι αυτη απο το β'προκριματικο γυρο.Τωρα για την εθνικη,δεν ειμαι 100% σιγουρος.Νομιζω οτι μετρανε οι βαθμοι που παιρνουν οι ομαδες καθε χωρας.

Μα δες τι γράφεις! Αυτό ακριβώς που λέω! Ότι, συντάσσεται μια βαθμολογία για κάθε χώρα με βάση τα αποτελέσματα των συλλόγων στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις που και πάλι αφορά τις ομάδες! Όφελος για την Ελλάδα σαν εθνική ή ομοσπονδία? 0! Εκτός κι αν εννοείς να έχουμε κύρος σαν ποδόσφαιρο οπότε σ αυτό πάω πάσο :) Επίσης, η βαθμολογία κάθε εθνικής ομάδας, έχω την εντύπωση, βγαίνει με βάση τα αποτελέσματά της στους διεθνείς αγώνες της και, όχι από τα αποτελέσματα των συλλόγων της στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και κύπελλα :) Γι αυτό σε ρωτάω για το τελευταίο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Μα δες τι γράφεις! Αυτό ακριβώς που λέω! Ότι, συντάσσεται μια βαθμολογία για κάθε χώρα με βάση τα αποτελέσματα των συλλόγων στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις που και πάλι αφορά τις ομάδες! Όφελος για την Ελλάδα σαν εθνική ή ομοσπονδία? 0! Εκτός κι αν εννοείς να έχουμε κύρος σαν ποδόσφαιρο οπότε σ αυτό πάω πάσο :) Επίσης, η βαθμολογία κάθε εθνικής ομάδας, έχω την εντύπωση, βγαίνει με βάση τα αποτελέσματά της στους διεθνείς αγώνες της και, όχι από τα αποτελέσματα των συλλόγων της στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και κύπελλα :) Γι αυτό σε ρωτάω για το τελευταίο :)
Α νομιζα πως ειπες οτι το ποσες ομαδες βγαινουν στο τσαμπιονς λιγκ εξαρταται απο τη βαθμολογια καθε ομαδας στην ουεφα.Τεσπα.Για αυτο που ρωτησες,σου ειπα,δεν ειμαι σιγουρος.Και αυτη τη στιγμη βαριεμαι να ψαξω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
@Rafa στο είπα! :P

Εννοείται πως γίνεται απο όλους πάντως, όταν χάσαμε απο Ανόρθωση, τα βαζέλια μην πω πως κάνανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Εγώ είμαι ευχαριστημένος για τον τρόπο που έπαιξε η ομάδα και για την απόδοση, αλλά δυστυχώς είμασταν άτυχοι:(Δεν πειράζει, έτσι είναι η μπάλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
@Rafa στο είπα! :P

Εννοείται πως γίνεται απο όλους πάντως, όταν χάσαμε απο Ανόρθωση, τα βαζέλια μην πω πως κάνανε...

Ρε παιδιά, ή είστε υπερβολικά ρομαντικοί σχετικά με την κατάσταση και την νοοτροπία του έλληνα οπαδού ή δεν ζείτε στον πλανήτη Ελλάδα... Δεν είναι ανάγκη να ακούσεις κάποιον γείτονά σου να πανηγυρίζει για την ήττα της αντίπαλης ομάδας για να καταλάβεις ότι αυτό γίνεται απ' όλους, αρκεί να ανοίξετε την ΝΕΤ και να ακούσετε τα συνθήματα που φωνάζουν σε Καραϊσκάκη, ΟΑΚΑ, Τούμπα, Χαριλάου κ.λπ. για τις αντίπαλες ομάδες όταν παίζουν σε ευρωπαϊκό παιχνίδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εγω που ημουν στο ΟΑΚΑ χθες,δεν ακουσα κανενα συνθημα που να σατυριζει την ηττα του Ολυμπιακου απ'την Ανορθωση ή το παιχνιδι με τη Νορτζελαντ.Και ξαναλεω,γιατι μου φαινεται μιλαω στα ντουβαρια,ΔΕΝ συμφερει κανεναν Ελληνα οπαδο(ειτε του Παναθηναικου ειτε του Ολυμπιακου ειτε του Αστερα Τριπολης) να χανει καποια ελληνικη ομαδα σε ευρωπαικο παιχνιδι γιατι ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ή εστω να μειωθουν οι ελπιδες της για εξοδο στην Ευρωπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Και ξαναλεω,γιατι μου φαινεται μιλαω στα ντουβαρια,ΔΕΝ συμφερει κανεναν Ελληνα οπαδο(ειτε του Παναθηναικου ειτε του Ολυμπιακου ειτε του Αστερα Τριπολης) να χανει καποια ελληνικη ομαδα σε ευρωπαικο παιχνιδι γιατι ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ή εστω να μειωθουν οι ελπιδες της για εξοδο στην Ευρωπη.

Το ξέρω αυτό που λές! Αλλά δε νομίζω όταν πηγαίναμε εμείς CL να μας υποστηρίζατε, το λές επειδή τώρα είναι η ομάδα σου. Και φυσικά θα χαρώ αν μια ελληνική ομάδα πάει καλά Ευρώπη, αλλά να χαρεί κ αυτή για μένα.

-αυτά-:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
@Rafa στο είπα! :P

Εννοείται πως γίνεται απο όλους πάντως, όταν χάσαμε απο Ανόρθωση, τα βαζέλια μην πω πως κάνανε...


Εντάξει δν είπα όχι...Η αλήθεια όμως είναι ότι το αποτέλεσμα είναι άδικο...όσοι είδατε χθες το ματς φαντάζομαι ότι είδατα τον Παναθηναικό να ανταπεξέρχεται σα μεγάλη ευρωπαική ομάδα κ τον Ιμπραίμοβιτς να δείχνει την κλάση του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Το ξέρω αυτό που λές! Αλλά δε νομίζω όταν πηγαίναμε εμείς CL να μας υποστηρίζατε, το λές επειδή τώρα είναι η ομάδα σου. Και φυσικά θα χαρώ αν μια ελληνική ομάδα πάει καλά Ευρώπη, αλλά να χαρεί κ αυτή για μένα.

-αυτά-:)
Ε τι να πω?Πρεπει ο αλλος να ειναι τουλαχιστον ηλιθιος για να μην υποστηριζει την ομαδα απο τη χωρα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Η ανόρθωση πρέπει να χάσει από τον Παναθηναικό αλλιώς δεν περναμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Μαθηματικα εχουμε ελπιδες ακομα κι αν χασουμε απ'την Ανορθωση,θεωρητικα ομως,ειναι αδυνατο να κερδισεις και τα 4 παιχνιδια που μενουν,στα οποια συμπεριλαμβανεται το ματς με την Ιντερ στο Μιλανο.Πρεπει παντως να μην υποτιμησουμε την Ανορθωση.Φετος εχει αποδειξει αφηνοντας εκτος Ραπιντ Βουκουρεστιου και Ολυμπιακο και περνοντας "Χ" απο τη Βερντερ στη Γερμανια οτι προκειται για πολυ καλη ομαδα.Πιστευω οτι ο χθεσινος Παναθηναικος μπορει να προκριθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Παιδιά όλα τα λεφτά ήταν η ατμόσφαιρα χτες στο γήπεδο!!!Ήμουν με τους οργανωμένους 3 σειρές πισω απτο κεντρικό τύμπανο!!!Άξιζαν τα 500 χλμ που έκανα μπρος πίσω για να το δω και ας μην κερδίσαμε!!Αν παίξουμε έτσι και στάλλα ματς την έχουμε στο τσεπάκι την πρόκριση!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Που ειστε καλοι μ φιλοι αρειανοι???? που ειστε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Πάμε μωρή ΠΑΟΚΑΡΑ δεν πιανόμαστε φέτος.... Έχουμε ομαδάρα μεγάλουυς παίχτες και φοβερό λαό..... Μόνο εμείς είμασταν στο γήπεδο σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top