Αδιάβαστος

Pilasboy

Νεοφερμένος

Ο Pilas Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Αν είσαι τυχερός γίνεται. Εγώ ζήτημα να έγραψα δύο εκθέσεις όλη τη χρονιά. Στην έκθεση έκανα κοπάνα 1/2. Έγραψα 16 χωρίς να κάνω φροντηστήριο. Χημεία διάβαζα 2-3 ωρίτσες την εβδομάδα, χαλαρά. Έγραψα 20 χωρίς να πηγαίνω φροντιστήριο. Ιστορία διάβαζα 2 ώρες την εβδομάδα το πολύ. Έγραψα 18,7 χωρίς να πηγαίνω φροντιστήριο.

Μόνο μαθηματικά κατεύθυνσης και φυσική κατεύθυνσης πήγαινα φροντιστήριο και βιολογία κατεύθυνσης. Ότι δεν μπορεί κάποιος να γράψει 20 αν δεν πηγαίνει φροντιστήριο είναι μούφα. Απλώς βολεύει πολλούς να το λένε. Απόδειξη τα φετεινά θέματα που αν κάποιος είχε διαβάσει το σχολικό βιβλίο έγραφε 20 παντού.

Φυσική γενικής ούτε 1 ώρα την εβδομάδα διάβασμα. Έγραψα 20 χωρίς φροντιστήριο. Να μην φέρω και άλλα παραδείγματα.

(Το 2002 δίναμε 9 μαθήματα υπόψη και είχαμε τα πιο δύσκολα θέματα του καινούριου συστήματος σε όλα τα μαθήματα. Απόδειξη οι χαμηλότερες βάσεις με το 90% στο διάστημα 2000-2008 και όπως φαίνεται θα συνεχίσει και θα είναι και στο διάστημα 2000-2009)


ναι ειχατε παρα πολυ δυσκολα θεματα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ουτε εγω εχω διαβασει αντικειμενικα οσο χρειαζεται μολονοτι ειμαι 2η χρονια...με ενα 2ωρο τη μερα την εβγαλα....Αντε τελευταιο μηνα τις διπλασιασα τις ωρες στις 4!!! Αλλα δοξα τω Θεω εγραψα καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Δεν πιστεύω να έβγαλες τόσα αλλα ΟΚ. Προσωπική εκτίμηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Για το geoste η φυσικη του 2002 η ευκολοτερη ever Το θεμα 3 ολοκληρο στα κυματα ηταν το πρωτο ερωτημα του φετινου αστειου τριτου θεματος

ΘΕΜΑ 3ο

Το σημείο Ο ομογενούς ελαστικής χορδής, τη χρονική στιγμή t = 0, αρχίζει να εκτελεί απλή αρμονική ταλάντωση με εξίσωση y = 0,05ημ8πt (SI) κάθετα στη διεύθυνση της χορδής. Το κύμα που παράγεται διαδίδεται κατά τη θετική φορά του άξονα x΄x, κατά μήκος της χορδής, που διέρχεται από το σημείο Ο με ταχύτητα μέτρου 20m/s.
α. Να βρεθεί ο χρόνος που χρειάζεται ένα υλικό σημείο του ελαστικού μέσου για να εκτελέσει μια πλήρη ταλάντωση.
Mονάδες 6
β. Να βρεθεί το μήκος κύματος του αρμονικού κύματος.
Μονάδες 6
γ. Να γραφεί η εξίσωση του ίδιου κύματος.
Μονάδες 6
δ. Να βρεθεί το μέτρο της μέγιστης ταχύτητας με την οποία ταλαντώνεται ένα σημείο της χορδής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Δεν πιστεύω να έβγαλες τόσα αλλα ΟΚ. Προσωπική εκτίμηση.


Να σου πω ρε μάγκα. Θες να σου στείλω αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης να πειστείς;
-----------------------------------------
Για το geoste η φυσικη του 2002 η ευκολοτερη ever Το θεμα 3 ολοκληρο στα κυματα ηταν το πρωτο ερωτημα του φετινου αστειου τριτου θεματος

ΘΕΜΑ 3ο

Το σημείο Ο ομογενούς ελαστικής χορδής, τη χρονική στιγμή t = 0, αρχίζει να εκτελεί απλή αρμονική ταλάντωση με εξίσωση y = 0,05ημ8πt (SI) κάθετα στη διεύθυνση της χορδής. Το κύμα που παράγεται διαδίδεται κατά τη θετική φορά του άξονα x΄x, κατά μήκος της χορδής, που διέρχεται από το σημείο Ο με ταχύτητα μέτρου 20m/s.
α. Να βρεθεί ο χρόνος που χρειάζεται ένα υλικό σημείο του ελαστικού μέσου για να εκτελέσει μια πλήρη ταλάντωση.
Mονάδες 6
β. Να βρεθεί το μήκος κύματος του αρμονικού κύματος.
Μονάδες 6
γ. Να γραφεί η εξίσωση του ίδιου κύματος.
Μονάδες 6
δ. Να βρεθεί το μέτρο της μέγιστης ταχύτητας με την οποία ταλαντώνεται ένα σημείο της χορδής.


Ναι έχεις δίκιο. Το 3ο θέμα της φυσικής κατεύθυνσης 2002 ήταν όντως ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ. Το 4ο μη μου πεις, πολύ πιο δύσκολο από το 4ο του 2009.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Δεν συμφωνω μια ΑΔΜΕ μονο ηθελε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
geoste χαλαράααα....

πάντως παιδιά έχω ακούσει άπειρες φορές φέτος στο σχολείο και στο φροντιστήριο (και γενικά όλα τα χρόνια) ότι είμαι απο τα παιδιά που έχουν εξαιρετικό μυαλό. Δεν το πίστεψα αλλά το συνειδητοποίησα όταν είδα ότι όντως έχω κοντά στα 15500 χωρίς διάβασμα. Δηλαδή αν διάβαζα θα έγραφα 25000?

Δεν είχα πίεση όλο το χρόνο πάντως. Και είμαι ευγνώμων για αυτό στους καθηγητές μου και στη μάνα μου. Γιατί αν με πίεζαν ίσως να έγραφα πολύ χάλια (γίνομαι πολύ πιο αναίσθητος κάτω απο πίεση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Αλλο "εντελως αδιαβαστος" και αλλο "χαλαρο διαβασμα".
Και εγω δεν διαβαζα πολυ.1-2 ωρες συνηθως, η και μερικες μερες καθολου.Τα 15000 χαλαρα τα πιανεις, αρκει να προσεχεις στην παραδοση.
Βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικο.Εξαρταται απο το παιδι.

ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ!:nono: Ακόμα και ο πιο έξυπνος άνθρωπος του κόσμου να είσαι πρέπει να τα διαβάσεις για να μπορέσεις να τα μάθεις.

Βασικα αν δεν διαβαζεις απο την αρχη και εισαι περα βρεχει απο την αρχη της χρονιας ειναι ανεφικτο να διαβασεις τωρα,οπως εγω (γενικα μιλαω)
Εγω εχω βαλει στοχο να παω στο εξωτερικο οποτε δεν μου καιγεται καρφι για τις πανελληνιες.Δεν ειναι οτι δεν μπορω να διαβασω βιβλια,τα εξωσχολικα τα ρουφαω κανονικα.Στο ιντερνετ μπορει να διαβαζω χιλιαδες πραγματα απο διαφορους τομεις και να τα θυμαμαι ολα χωρις να ξεχναω τιποτα.Αλλα αυτα τα σχολικα βιβλια δεν τα μπορω με τιποτα.:D

Κοίτα, και γω όπως και εκατοντάδες άλλα μέλη εδώ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΣΥ. Η διαφορά μας όμως έγκειται σε αυτό το σημείο: Είμαστε συνειδητοποιημένα παιδιά. Διαβάζουμε γιατί έχουμε όνειρα, προσδοκίες και ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ (σε αντίθεση με σένα) και δεν έχουμε όλοι την ίδια οικονομική άνεση που έχεις εσύ να φεύγουμε όποτε μας καπνίσει στο εξωτερικό και να τρώμε τα λεφτά του μπαμπάκα και της μαμάκας μας! Απλώς έχουμε στόχους και παίρνουμε τη ζωή στα χέρια μας!!!

geoste χαλαράααα....

πάντως παιδιά έχω ακούσει άπειρες φορές φέτος στο σχολείο και στο φροντιστήριο (και γενικά όλα τα χρόνια) ότι είμαι απο τα παιδιά που έχουν εξαιρετικό μυαλό. Δεν το πίστεψα αλλά το συνειδητοποίησα όταν είδα ότι όντως έχω κοντά στα 15500 χωρίς διάβασμα. Δηλαδή αν διάβαζα θα έγραφα 25000?

Δεν είχα πίεση όλο το χρόνο πάντως. Και είμαι ευγνώμων για αυτό στους καθηγητές μου και στη μάνα μου. Γιατί αν με πίεζαν ίσως να έγραφα πολύ χάλια (γίνομαι πολύ πιο αναίσθητος κάτω απο πίεση)


Άντε! Τι μας λες! Σόρρυ που θα στο πω αλλά δεν αντέχω: ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΟΥ! ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ 15500! ΕΙΝSΤΕΙΝ ΜΟΥ ΕΣΥ! ΑΣΕ ΜΑΣ ΚΑΤΩ! Εντάξει, επειδή το internet είναι ανώνυμο λέει ο κάθε (άντε μην πω) ότι βλακεία του κατέβει στο μυαλό (ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΚΟΜΠΛΕΞ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vas564

Νεοφερμένος

Η Vas564 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
γιατι γνωριζεις το συγκεκριμενο ατομο και το κρινεις?μπορει να εχει την δυνατοτητα και μπραβο του..δεν χρειαζεται να μιλας ετσι..και με την ανεργια που εχει πεσει στην ελλαδα φυσιολογικο ειναι να θελουν ορισμενα παιδια να φυγουν εξω..πλεον δεν παρεχει τα ονειρα και τις δυνατοτητες αλλων χωρων..δεν σου εθιξε κανεις τα ονειρα σου..κουλαρεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
γιατι γνωριζεις το συγκεκριμενο ατομο και το κρινεις?μπορει να εχει την δυνατοτητα και μπραβο του..δεν χρειαζεται να μιλας ετσι..και με την ανεργια που εχει πεσει στην ελλαδα φυσιολογικο ειναι να θελουν ορισμενα παιδια να φυγουν εξω..πλεον δεν παρεχει τα ονειρα και τις δυνατοτητες αλλων χωρων..δεν σου εθιξε κανεις τα ονειρα σου..κουλαρεεεε


Αφου έχει τη "δυνατότητα" γιατί δεν την εκμεταλλεύεται?! Έξυπνος είναι αυτός που βλέπει τις ευκαιρίες και τις εκμεταλλεύεται!!! Και δε θα κουλάρω γιατί δε θέλω να βλέπουν οι άλλοι την κάθε βλεκεία που γράφει ο καθένας και να την πιστεύει! Για τη αποκατάσταση της ηθικής τάξης!!! Πώς δε μου έθιξε τα όνειρα?! Όταν πας στο εξωτερικό επειδή δεν πέρασες πουθενά και μου έρχεσαι με το ίδιο πτυχίο (που όλοι ξέρουμε πώς το πήρες-χρησιμοποιπω β ενικό γιατί έτσι μου βγαίνει δεν είναι προσωπικό) και θεωρείσαι ισάξιος τότε δεν τρως τη θέση του άλλου?! Εσείς πρέπει να κουλάρετε, όχι εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vas564

Νεοφερμένος

Η Vas564 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
επειδη ξερω καποια πραγματα, στο εξωτερικο ειναι πολυ πιο δυσκολο να παρεις πτυχιο...θελει πααρα πολυ διαβασμα..στην ελλαδα ειναι δυσκολο να μπεις(πανελληνιεσ) αλλα εξω δυσκολο να παρεις πτυχιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Τι διαφορά έχει ένας που έβγαλε 15000 μόρια ''χωρίς'' διάβασμα,από έναν που έβγαλε 15000 μόρια με διάβασμα;
Τι διαφορά έχει ένας που έβγαλε 15000 μόρια ''χωρίς'' φροντιστήριο,από έναν που έβγαλε 15000 μόρια με φροντιστήριο;

Τι περιμένετε να ακούσετε το μπράβο;Ε μπράβο λοιπόν, θα τα πούμε στην αγορά εργασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Ήμαρτον ρε Nickname, τι "όλοι ξέρουμε πώς το πήρες"; Καταρχάς σε πολλά σοβαρά πανεπιστήμια του εξωτερικού αν δε περνάς τα μαθήματα σε διώχνουν σιγά σιγά. Εδώ δίνεις τα μαθήματα όσες φορές θες και κάποτε θα το πάρεις το πτυχίο με ένα 5άκι. Αυτό τι λέει; Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τη σχολή του, όποια κι αν είναι αυτή ασχολείται, περνάει τα μαθήματα και παίρνει το δίπλωμα γρήγορα.

Όσον αφορά το "φάγωμα" της θέσης, μάλλον δε γνωρίζεις τίποτα σχετικά με την αγορά εργασίας. Δηλαδή ντε και καλά θα πάρουν εσένα επειδή σπούδασες εδώ; Μήπως θα σε πάρουν και για τα ωραία σου τα μάτια; Χαλάρωσε λίγο, τέτοια άποψη έχουν πολλοί και στο τέλος μένουν άνεργοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Τι διαφορά έχει ένας που έβγαλε 15000 μόρια ''χωρίς'' διάβασμα,από έναν που έβγαλε 15000 μόρια με διάβασμα;
Τι διαφορά έχει ένας που έβγαλε 15000 μόρια ''χωρίς'' φροντιστήριο,από έναν που έβγαλε 15000 μόρια με φροντιστήριο;

Τι περιμένετε να ακούσετε το μπράβο;Ε μπράβο λοιπόν, θα τα πούμε στην αγορά εργασίας.


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου DimitrisMat
-----------------------------------------
Ήμαρτον ρε Nickname, τι "όλοι ξέρουμε πώς το πήρες"; Καταρχάς σε πολλά σοβαρά πανεπιστήμια του εξωτερικού αν δε περνάς τα μαθήματα σε διώχνουν σιγά σιγά. Εδώ δίνεις τα μαθήματα όσες φορές θες και κάποτε θα το πάρεις το πτυχίο με ένα 5άκι. Αυτό τι λέει; Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τη σχολή του, όποια κι αν είναι αυτή ασχολείται, περνάει τα μαθήματα και παίρνει το δίπλωμα γρήγορα.

Όσον αφορά το "φάγωμα" της θέσης, μάλλον δε γνωρίζεις τίποτα σχετικά με την αγορά εργασίας. Δηλαδή ντε και καλά θα πάρουν εσένα επειδή σπούδασες εδώ; Μήπως θα σε πάρουν και για τα ωραία σου τα μάτια; Χαλάρωσε λίγο, τέτοια άποψη έχουν πολλοί και στο τέλος μένουν άνεργοι.


Φυσικά και δε μιλάω για τα καλά πανεπιστήμια του εξωτερικού! Επιπλέον δεν παιρνουν αυτόν που έχει σπουδάσει εδώ αλλά τον πιο ικανό. Ποιος είναι πιο ικανός: Ένας που προσπάθησε όλα τα χρόνια ή ένας που πήγε και έβγαλε ένα πανεπιστήμιο της πλάκας; Και αν υπάρχει έστω και λίγη δικαιοσύνη σε αυτό στον ιδιωτικό τομέα, στο δημόσιο δεν ισχύει αυτό, όλοι θεωρούνται ίσοι. Και μη μου λες για την αγορά εργασίας γιατί σε πληροφορώ είμαι παρα πολύ καλά ενημερωμένος! (Έχω πολύ ωραία μάτια! :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Τι διαφορά έχει ένας που έβγαλε 15000 μόρια ''χωρίς'' διάβασμα,από έναν που έβγαλε 15000 μόρια με διάβασμα;
Τι διαφορά έχει ένας που έβγαλε 15000 μόρια ''χωρίς'' φροντιστήριο,από έναν που έβγαλε 15000 μόρια με φροντιστήριο;

Τι περιμένετε να ακούσετε το μπράβο;Ε μπράβο λοιπόν, θα τα πούμε στην αγορά εργασίας.
Εχει διαφορα.Και μεγαλη.Βεβαια υπαρχει και ο παραγοντας τυχη, αλλα αν θεωρησουμε πως ειχαν ιδια δοση τυχης και οι 2 τοτε στην αγορα εργασιας περισσοτερες πιθανοτητες εχει αυτος που ταβγαλε χωρις διαβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
18 χρονών φτάσαμε,τελειώσαμε το σχολείο και ακόμη σχετίζετε το βαθμό με τη νοημοσύνη-ευστροφία-εξυπνάδα και ότι άλλο υπάρχει.
Όταν φάτε τις πρώτες σφαλιάρες στη ζωή,θα αλλάξετε γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sapienzia

Νεοφερμένος

Η Sapienzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εχει διαφορα.Και μεγαλη.Βεβαια υπαρχει και ο παραγοντας τυχη, αλλα αν θεωρησουμε πως ειχαν ιδια δοση τυχης και οι 2 τοτε στην αγορα εργασιας περισσοτερες πιθανοτητες εχει αυτος που ταβγαλε χωρις διαβασμα.


Κανεις λαθος φιλε μου... η τυχη δεν ειναι παντα με το μερος του ''εξυπνακια''. Και ειδικα στην αγορα εργασιας εχεις πολλα να αποδειξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Δεν σχετιζω το βαθμο με τη νοημοσυνη και τα συνονημα της.Αλλα αν ενας διαβαζει-διαβαζει-διαβαζει και γραφει μαθηματικα-φυσικη-προγραμματισμο χειροτερα απο καποιον αδιαβαστο, τοτε συγννωμη αλλα πιστευω πως ο αδιαβαστος, στο πανεπιστημιο αν ασχοληθει σοβαρα με το αντικειμενο του(συνηθως το κανει, γιατι το γουσταρει) τοτε εχει περισσοτερες πιθανοτητες να εξελιχθει αποτι ο διαβασμενος.
-----------------------------------------
Κανεις λαθος φιλε μου... η τυχη δεν ειναι παντα με το μερος του ''εξυπνακια''. Και ειδικα στην αγορα εργασιας εχεις πολλα να αποδειξεις.
Δεν ειπα να ειναι η τυχη με το μερος του εξυπνακια.Ισα ισα. Μα καλα δεν καταλαβαινεις τι γραφω; "...αν θεωρησω πως και οι 2 εχουν την ιδια δοση τυχης στα μαθηματα..."Ακριβως! στην αγορα εργασια εχεις να ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.
Δεν τους νοιαζει ποση ωρα δουλευεις, αλλα τι ΑΠΟΔΟΣΗ θα εχεις.Τι να τον κανω τον αλλον να ξεσκιζεται στην δουλεια αλλα να μην εχει αποτελεσμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panicisintheair

Νεοφερμένος

Ο panicisintheair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δεν σχετιζω το βαθμο με τη νοημοσυνη και τα συνονημα της.Αλλα αν ενας διαβαζει-διαβαζει-διαβαζει και γραφει μαθηματικα-φυσικη-προγραμματισμο χειροτερα απο καποιον αδιαβαστο, τοτε συγννωμη αλλα πιστευω πως ο αδιαβαστος, στο πανεπιστημιο αν ασχοληθει σοβαρα με το αντικειμενο του(συνηθως το κανει, γιατι το γουσταρει) τοτε εχει περισσοτερες πιθανοτητες να εξελιχθει αποτι ο διαβασμενος.
συμφωνω:no1:αλλα δεν συμφωνω με το σκεπτικο δεν διαβαζω και οτι κατσει..!καποιος συνειδητοποιημενος θα αναλαβει τις ευθυνες του και θα στρωθει στο διαβασμα ωστε να πετυχει τους στοχους του..ομως με καθολου διαβασμα οι στοχοι αυτοι εχουν και καποιο οριο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Βασικα αμα δε μαθεις να διαβαζεις και να εχεις ένα προγραμμα/συστημα οπως θες πεστο στα 18 σου πολυ δυσκολο να το κανεις μεσα στη σχολη που τα πραγματα ειναι πιο χαλαρα
Δεν ειναι θεμα να εχεις το μυαλο. Το θεμα ειναι να μαθεις να το αξιοποιεις κιολας. Και αμα κάποιος το χει και δεν το αξιοποιει ειναι δυο φορες πιο χαζος απο κάποιο χαζο που προσπαθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top