Αγγλική Φιλολογία

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
για τον Σαίξπηρ δεν ξέρω να σας πω, μέχρι στιγμής ωστόσο η λογοτεχνία είναι απαιτητική. όχι κάτι που δεν μπορείς να καταφέρεις, αλλά θέλει προσοχή σ' αυτά που λέει ο καθηγητής και πολύ καλή κατανόηση των κειμένων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
η λογοτεχνια ειναι ναι μεν απαιτητικη αλλα μπορεις να βρεις απειρες σημειωσεις απο το ιντερνετ, το παραδοξο για μενα σ'αυτο το τμημα ειναι οτι τα ελληνικα μαθηματα επιλογης που εχουμε ειναι πιο δυσκολα με τα αγγλικα που μας αφορουν κυριως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
όντως? τα ελληνικά μαθήματα, αν ξέρεις φυσικά ποια να διαλέξεις, είναι γελοία :P (εξαιρώντας φυσικά την ιστορία στο α' εξάμηνο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Εντάξει....πιστεύω ότι και κάποιες δυσκολίες να έχουμε μπορούμε να ανταπεξέλθουμε....θέληση να υπάρχει και όρεξη για διάβασμα....εγώ για παράδειγμα, κατά τη γνώμη μου έχω φτωχό λεξιλόγιο....και δεν είμαι καλή στο Listening.....έχω περιθώρια βελτίωσης σε περίπτωση που μπω? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
ε, ναι. μα στο έγραψα και πιο πάνω, οι περισσότεροι είναι επιπέδου lower. θα δεις, θα τα καταφέρεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανος221

Νεοφερμένος

Ο Πανος221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Ειμαι αναμεσα στην Αγγλικη Φιλολογια και στο Τξγμδ της Κερκυρας! Και οι δυο σχολες μου αρεσουν παρα πολυ! Δεν ξερω ομως ποια να διαλεξω.. Θα μπορουσε καποιος να μου πει που εχω περισσοτερες επαγγελματικες διεξοδους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
αγγλικη φιλολογια μακραν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kappa97

Νεοφερμένος

Η kappa97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γεια σας,
Εφτιαξα αυτη τη συζητηση για ολους εμας που ενδιαφερομαστε να περασουμε αγγλικη φιλολογια φετος.
Ποσο γραψατε στα αγγλικα? Πόσα μόρια συγκεντρώσατε? Σε ποια πόλη θέλετε να περάσετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Για ποια από τις 2 αγγλικής ενδιαφέρεσαι; Γιατί αν ενδιαφέρεσαι για μετάφραση νομίζω πως της Αθήνας δεν έχει τομέα μετάφρασης όπως της Θεσσαλονίκης και φαντάζομαι για να σκέφτεσαι το Τξγμδ σε ενδιαφέρει. Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Για ποια από τις 2 αγγλικής ενδιαφέρεσαι; Γιατί αν ενδιαφέρεσαι για μετάφραση νομίζω πως της Αθήνας δεν έχει τομέα μετάφρασης όπως της Θεσσαλονίκης και φαντάζομαι για να σκέφτεσαι το Τξγμδ σε ενδιαφέρει. Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.
Τι λεει η Αγγλικη Θεσσαλονικης? Ποιες οι εντυπώσεις σου από τη σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kappa97

Νεοφερμένος

Η kappa97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά είμαι ικανοποιημένος από τη σχολή. Και από μαθήματα και από καθηγητές. Τώρα θα μπω τρίτο έτος και μέχρι τώρα όλα μια χαρά. Σίγουρα, όπως και στις περισσότερες σχολές, υπάρχουν προβλήματα δεν λέω, αλλά όχι κάτι τραγικό. Στο πρώτο έτος τα μαθήματα είναι λίγο πολύ-εισαγωγικά όλα ειδικά οι λογοτεχνίες. Από δυσκολία σίγουρα δεν είναι τραγικά δύσκολη, αλλά οκ τις έχεις τις δυσκολίες της.
Αν θέλεις κάτι πιο συγκεκριμένο ή κάτι άλλο ρώτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γράφω γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ και θέλω να μάθω τι παίζει,ε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Γράφω γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ και θέλω να μάθω τι παίζει,ε. :D

Αθήνα ή Θεσσαλονίκη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Για θεσσαλονίκη δες το ποστ μου παραπάνω κι αν θέλεις κάτι άλλο πες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna97

Νεοφερμένος

Η ilianna97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ποιο από τα δύο τμήματα είναι καλύτερο κατα τη γνώμη σας;;
Γιατί έχουν αρκετά μεγάλη διαφορά και προφανώς αυτό δεν ειναι τυχαίο..
Ενδιαφέρομαι κυρίως για τη μετάφραση και έχω ακούσει πως από θεσσαλονίκη έχεις καλύτερες προοπτικές..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Αν ενδιαφέρεσαι για μετάφραση σίγουρα Θεσσαλονίκη αφού στης Αθήνας απ' ό,τι ξέρω δεν υπάρχει τομέας μετάφρασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna97

Νεοφερμένος

Η ilianna97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ναι και εγώ έτσι ξέρω απλά επειδή μάλλον δεν την πιάνω την Θεσσαλονίκης είπα να το ψάξω λίγο και για Αθήνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarilynSt

Νεοφερμένος

Η MarilynSt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Τώρα ανακάλυψα το θέμα! Ενδιαφέρομαι για Αγγλική Θεσσαλονίκης, είναι το μεγαλύτερό μου όνειρο από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.
Έβγαλα συνολικά 21165 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top