Αγγλική Φιλολογία

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Αγγλικη Φιλολογια ναι μονο απο θεωρητικη περνας. Απο τις αλλες κατευθυνσεις θεωρητικα μπορεις αλλα θα χασεις πολλα μορια και δε συμφερει.. επισης περα απο τα 6 μαθηματα που δινεις στις πανελληνιες (δηλαδη εκθεση, αρχαια, λατινικα, λογοτεχνια, ιστορια και ενα ακομα επιλογης) πρεπει να δωσεις και τα αγγλικα ως ειδικο μαθημα ,δλδ 7 μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenh.dance

Νεοφερμένος

Η elenh.dance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ειμαι πρωτοετης και εχω αποριες σχετικα με την εξεταστικη που πλησιαζει κιολας.σταματαμε ακριβώς πριν την εξεταστικη η μας αφηνουν καποιες μερες πριν και καλα για προετοιμασια.δευτερον η εξεταστικη διαρκει περιπου ενα μηνα, ααμεσα στα μαθηματα που τηα δινουμε οι παραδωσεις θα γινονται κανονικα η δεν θα γινονται;και μετα την εξεταστικη σε πολλες σχολες αφηνουν μιαμιση βδομαδα και καλα για ξεκουραση και μετα ξεκιναει τ δευτερο εξαμηνο....ισχυει και σε μας αυτο?οπως καταλαβαινετε εχς μια ταση να ξεκουραζομαι γενικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Snow8

Νεοφερμένος

Η Snow8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! :)
Λοιπον, τις τελεταιες μερες σκεφτομουν οτι θα μου αρεσε να περασω αγγλικη φιλολογια. Τα αγγλικα μου αρεσουν πολυ και ειμαι και πολλη καλη(δεν ψωνιζομαι! :lol: ) Το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση... :( μπορει να μου εξηγησει καποιος τι επιπτωσεις θα εχει αυτο? και επισης το κυριοτερο, μπορω να περασω στη συγκεκριμενη σχολη?

σας ευχαριστω ολους προκαταβολικα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Απο τεχνολογικη δυσκολα. Θα πρεπει να παρεις σαν εκτο μαθημα ιστορια γενικης. Η σχολη ανηκει στο πρωτο πεδιο. Ετσι μαθηματα βαρυτητας θα εχεις τη γλωσσα (0,9) και την ιστορια (0,4) επειδη εισαι απο τεχνολογικη. Αλλα με αυτο τον τροπο θα χασεις μορια. Οσοι πανε απο θεωρητικη εχουν μαθηματα βαρυτητας τα αρχαια κατ. (1,3) και ιστορια κατ.(0,7) και θα σου ειναι δυσκολο να τους ανταγωνιστεις. Πρεπει να δωσεις και αγγλικα ως ειδικο μαθημα(που εχει συντελεστη 2). Δηλαδη 7 μαθηματα στις εξετασεις. Ακομα οι βασεις και των δυο τμηματων(αθηνα και θεσσαλονικη) ειναι αρκετα ψηλα κοντα στα 21000 μορια μαζι με τα αγγλικα βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Snow8

Νεοφερμένος

Η Snow8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
1ον. Ευχαριστω για την απαντηση σου!
2ον. Δεν παιζει να παρω ιστορια! Δεν την πηγαινα ποτε μου την ιστορια... Με βιολογια που εχω δεν γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Οχι δεν γινεται..Αν εισαι τεχνολογικη με βιολογια ανοιγεις 3ο πεδιο με ιστορια 1..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Snow8

Νεοφερμένος

Η Snow8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
μμμ...οποτε ακυρο...κριμα!
ευχαριστω πολυ παιδια, παντως! να στε καλα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
ειμαι πρωτοετης και εχω αποριες σχετικα με την εξεταστικη που πλησιαζει κιολας.σταματαμε ακριβώς πριν την εξεταστικη η μας αφηνουν καποιες μερες πριν και καλα για προετοιμασια.δευτερον η εξεταστικη διαρκει περιπου ενα μηνα, ααμεσα στα μαθηματα που τηα δινουμε οι παραδωσεις θα γινονται κανονικα η δεν θα γινονται;και μετα την εξεταστικη σε πολλες σχολες αφηνουν μιαμιση βδομαδα και καλα για ξεκουραση και μετα ξεκιναει τ δευτερο εξαμηνο....ισχυει και σε μας αυτο?οπως καταλαβαινετε εχς μια ταση να ξεκουραζομαι γενικα....
πφφφ το παρατηρησα. λοιπον καλη μου ελενη. εγω θα σου πω αυτα που ισχυουν στο μεταφραστικο και φανταζομαι και σε ολα τα τμηματα. ειμαι και εγω πρωτοετης.
1.δεν σταματαμε πριν την εξεταστικη καθολου αλλα και την τελευταια εβδομαδατα μαθηματα γινονται κανονικα.
2.μεσα στην εξεταστικη φυσικα και δεν γινονται παραδοσεις, εννοειται οτι η υλη εχει τελειωσει.
3.μετα την εξεταστικη μας αφηνουν μια και οχι μιαμιση εβδομαδα για ξεκουραση ειτε επισημα ειτε ανεπισημα αλλα το εαν θα μας αφησουν εξαρταται απο την αποφαση της καθε σχολης.
προσοχη! αυτα ισχυουν στο μεταφραστικο. δεν ξερω ρι γινεται με την αγγλικη φιλολογια παντως το ανεφερα γιατι πιστευω πως ειναι το ιδιο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
εμεις παντως στη Αγγλικη της Θεσσαλονικης εχουμε μια εβδομαδα off για να διαβασουμε και μετα αρχιζουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
εμεις παντως στη Αγγλικη της Θεσσαλονικης εχουμε μια εβδομαδα off για να διαβασουμε και μετα αρχιζουμε


Αυτό ισχύει και για την Ελληνική Φιλολογία Αθήνας.:)
Επίσης, στο τμήμα μου δεν γίνονται μαθήματα κατά τη διάρκεια της εξεταστικής. Οι καθηγητές ολοκληρώνουν την ύλη πριν την εξεταστική του κάθε εξαμήνου. Τα μαθήματα του επόμενου (εαρινού) εξαμήνου αρχίζουν μετά το πέρας της εξεταστικής του χειμερινού.

Επαναλαμβάνω πως αυτά ισχύουν για το Φιλολογικό Τμήμα του Παν/μιου Αθηνών. Δεν ξέρω τι σχύει για το Αγγλικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

littleangel88

Νεοφερμένος

Η littleangel88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας. Ειμαι γυναίκα 20 χρονών και σπουδαζω Αγγλικη φιλολογία -σε ιδιωτικη σχολη- στην Αθηνα και θα ήθελα να γνωρίσω κόσμο απο δημοσιες σχολές(αγγλική φιλολογία η' και άλλες) για παρέα. Αν ενδιαφερεστε στειλτε μου προσωπικό μνμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλενα@

Νεοφερμένος

Η Έλενα@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδιά sos, είμαι θετική κατεύθυνση, αλλά αρκετά καλή στα θεωρητικά και πολύ καλή στα αγγλικά, και πρόσφατα συνειδητοποίησα ότι θέλω να πάω για αγγλική φιλολογία. Εκεί περνάς όμως από θεωρητική, έτσι? Τι κάνουν τώρα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenh.dance

Νεοφερμένος

Η elenh.dance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδιά sos, είμαι θετική κατεύθυνση, αλλά αρκετά καλή στα θεωρητικά και πολύ καλή στα αγγλικά, και πρόσφατα συνειδητοποίησα ότι θέλω να πάω για αγγλική φιλολογία. Εκεί περνάς όμως από θεωρητική, έτσι? Τι κάνουν τώρα???
μην αγχςνεσαι.....αμα παρεις μαθημα επιλογης ιστορια γενικης παιδειας και εχεισ δηλςσει τα αγγλικα ως ειδικο μαθημα........τοτε εισαι μια χαρα και τηα εχεισ δικες σου ολες τις σχολες τ πρωτου παιδειου αρα και την αγγλικη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλενα@

Νεοφερμένος

Η Έλενα@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μην αγχςνεσαι.....αμα παρεις μαθημα επιλογης ιστορια γενικης παιδειας και εχεισ δηλςσει τα αγγλικα ως ειδικο μαθημα........τοτε εισαι μια χαρα και τηα εχεισ δικες σου ολες τις σχολες τ πρωτου παιδειου αρα και την αγγλικη.....

αα, σ'ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια, δν το ήξερα αυτό :) Δν θα χρειαστεί τώρα όμως, γιατί τελικά αποφάσισα να κάνω το μεγάλο βήμα... άρχισα να διαβάζω για τη θεωρητική! ;) ε βέβαια στο σχολείο φέτος δεν με αλλάζουν κατεύθυνση, του χρόνου όμως... θεωρητική σου'ρχομαι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
αα, σ'ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια, δν το ήξερα αυτό :) Δν θα χρειαστεί τώρα όμως, γιατί τελικά αποφάσισα να κάνω το μεγάλο βήμα... άρχισα να διαβάζω για τη θεωρητική! ;) ε βέβαια στο σχολείο φέτος δεν με αλλάζουν κατεύθυνση, του χρόνου όμως... θεωρητική σου'ρχομαι! :D
Προσωπικα μου φαινεται πολυ ριψοκινδυνο αυτο. Λες οτι αρχισες να διαβαζεις για θεωρητικη. Μονη σου ετσι απλα? Για μενα η θεωρητικη θελει διαβασμα και σωστους καθηγητες απο τη β λυκειου απαραιτητα. Δε θελω να σε αποθαρρυνω απο αυτο που θες. Τουλαχιστον ομως ελπιζω να βρεις καποιο καλο καθηγητη να σε βοηθαει στα λατινικα, εκθεση και αρχαια κατευθυνσης(απο τα οποια βεβαια θα ασκεισαι μονο στο αγνωστο γιατι το γνωστο της β δε χρειαζεται για τη γ λυκειου).
Απο την αλλη παλι το να πας σε σχολη του πρωτου πεδιου απο θετικη ειναι ακομα πιο δυσκολο εγχειρημα. Ναι, παιρνοντας ιστορια γενικης στις πανελληνιες μπορεις να ανοιξεις το 1ο πεδιο και μετα γραφεις το ειδικο μαθημα των αγγλικων. Αλλα θα πας με μειωμενα μορια στους εξαιτιας των συντελεστων των μαθηματων βαρυτητας. Θα εχεις να ανταγωνιστεις ολα τα παιδια της θεωρητικης που εχουν μεγαλυτερους συντελεστες στα μαθηματα βαρυτητας του πρωτου πεδιου και αυτο δεν ειναι καλο για σενα.
Επομενως, πρεπει να ριξεις σκληρη δουλεια φετος και το καλοκαιρι για να πας θεωρητικη του χρονου, αφου θες τοσο πολυ να πας Αγγλικη Φιλολογια. Καλυτερα θα ηταν βεβαια να το ειχες σκεφτει νωριτερα, αλλα ειναι πολλες φορες που δεν ξερουμε τι θελουμε. τι να πω... κουραγιο και καλη επιτυχια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλενα@

Νεοφερμένος

Η Έλενα@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Προσωπικα μου φαινεται πολυ ριψοκινδυνο αυτο. Λες οτι αρχισες να διαβαζεις για θεωρητικη. Μονη σου ετσι απλα? Για μενα η θεωρητικη θελει διαβασμα και σωστους καθηγητες απο τη β λυκειου απαραιτητα. Δε θελω να σε αποθαρρυνω απο αυτο που θες. Τουλαχιστον ομως ελπιζω να βρεις καποιο καλο καθηγητη να σε βοηθαει στα λατινικα, εκθεση και αρχαια κατευθυνσης(απο τα οποια βεβαια θα ασκεισαι μονο στο αγνωστο γιατι το γνωστο της β δε χρειαζεται για τη γ λυκειου).
Απο την αλλη παλι το να πας σε σχολη του πρωτου πεδιου απο θετικη ειναι ακομα πιο δυσκολο εγχειρημα. Ναι, παιρνοντας ιστορια γενικης στις πανελληνιες μπορεις να ανοιξεις το 1ο πεδιο και μετα γραφεις το ειδικο μαθημα των αγγλικων. Αλλα θα πας με μειωμενα μορια στους εξαιτιας των συντελεστων των μαθηματων βαρυτητας. Θα εχεις να ανταγωνιστεις ολα τα παιδια της θεωρητικης που εχουν μεγαλυτερους συντελεστες στα μαθηματα βαρυτητας του πρωτου πεδιου και αυτο δεν ειναι καλο για σενα.
Επομενως, πρεπει να ριξεις σκληρη δουλεια φετος και το καλοκαιρι για να πας θεωρητικη του χρονου, αφου θες τοσο πολυ να πας Αγγλικη Φιλολογια. Καλυτερα θα ηταν βεβαια να το ειχες σκεφτει νωριτερα, αλλα ειναι πολλες φορες που δεν ξερουμε τι θελουμε. τι να πω... κουραγιο και καλη επιτυχια!!


Χεχε, όχι ολομόναχη καλέ, άρχισα και στο φροντιστήριο τα μαθήματα της θεωρητικής. ;) Ε ναι φυσικά καλύτερα να το είχα σκεφτεί πιο πριν, αλλά λάθη είναι αυτά, τι να το κάνεις! να σου πω πάντως, από τα λάθη μας μαθαίνουμε, οπότε δεν το μετανιώνω, τώρα έμαθα και... διορθώνω το λάθος!:P Είναι πιο δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο, σκληρή δουλειά θέλει αλλά ευτυχώς ήμουν ήδη καλή στα θεωρητικά... Ευχαριστώ :) Εσύ αγγλική φιλολογία είσαι ε? Αθήνα ή Θεσσαλονίκη? Και πώς είναι τα πράγματα εκεί? ;)


α οκ το Θεσσαλονίκη το είδα οπότε σ'αυτό μην απαντήσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Χεχε, όχι ολομόναχη καλέ, άρχισα και στο φροντιστήριο τα μαθήματα της θεωρητικής. ;) Ε ναι φυσικά καλύτερα να το είχα σκεφτεί πιο πριν, αλλά λάθη είναι αυτά, τι να το κάνεις! να σου πω πάντως, από τα λάθη μας μαθαίνουμε, οπότε δεν το μετανιώνω, τώρα έμαθα και... διορθώνω το λάθος!:P Είναι πιο δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο, σκληρή δουλειά θέλει αλλά ευτυχώς ήμουν ήδη καλή στα θεωρητικά... Ευχαριστώ :) Εσύ αγγλική φιλολογία είσαι ε? Αθήνα ή Θεσσαλονίκη? Και πώς είναι τα πράγματα εκεί? ;)
Ναι ειμαι και το χαιρομαι. :P
Κοιτα η σχολη μεχρι στιγμης(πρωτο ετος ειμαι) ειναι μια χαρα. Εχει μαθηματα σχετικα με την αγγλικη γλωσσα, μαθηματα γλωσσολογιας, μαθηματα λογοτεχνιας και σε μεγαλυτερα ετη μαθηματα θεατρου κινηματογραφου και μεταφρασης. Βασικα εχει τεραστια γκαμα μαθηματων να επιλεξεις απο το 3ο ετος και μετα. Στο πρωτο ετος τα μαθηματα ειναι συγκεκριμενα, 5 στο πρωτο 5 και στο δευτερο εξαμηνο. Απο το δευτερο ετος μπορεις να επιλεξεις μαθηματα. Επισης στο πρωτο ετος τρια μαθηματα θεωρουνται εργαστηριακα και πρεπει να τα παρακολουθεις υποχρεωτικα με ανωτατο οριο των 9 ωριαιων απουσιων. Ναι εχουμε και απουσιες. :P Αλλα μονο σε εργαστηριακα μαθηματα, οπου ο αριθμος των φοιτητων ειναι μικρος και επιβαλλεται η συμμετοχη τους στο μαθημα. Επισης κανουμε και εργασιες υποχρεωτικα που μετρανε για τον τελικο βαθμο του μαθηματος μαζι με το βαθμο της εξεταστικης. Ακομα πρεπει να επιλεξεις για τα πρωτα δυο ετη ποια ξενη γλωσσα θα παρακολουθησεις αναμεσα στα γαλλικα γερμανικα και ιταλικα.
Εγω παντως μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τη σχολη αν και καμια φορα μου τη σπαει αυτο με τις απουσιες. :P Παντως ειναι γαματη σχολη. Κατα τη γνωμη μου παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλενα@

Νεοφερμένος

Η Έλενα@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ναι ειμαι και το χαιρομαι. :P
Κοιτα η σχολη μεχρι στιγμης(πρωτο ετος ειμαι) ειναι μια χαρα. Εχει μαθηματα σχετικα με την αγγλικη γλωσσα, μαθηματα γλωσσολογιας, μαθηματα λογοτεχνιας και σε μεγαλυτερα ετη μαθηματα θεατρου κινηματογραφου και μεταφρασης. Βασικα εχει τεραστια γκαμα μαθηματων να επιλεξεις απο το 3ο ετος και μετα. Στο πρωτο ετος τα μαθηματα ειναι συγκεκριμενα, 5 στο πρωτο 5 και στο δευτερο εξαμηνο. Απο το δευτερο ετος μπορεις να επιλεξεις μαθηματα. Επισης στο πρωτο ετος τρια μαθηματα θεωρουνται εργαστηριακα και πρεπει να τα παρακολουθεις υποχρεωτικα με ανωτατο οριο των 9 ωριαιων απουσιων. Ναι εχουμε και απουσιες. :P Αλλα μονο σε εργαστηριακα μαθηματα, οπου ο αριθμος των φοιτητων ειναι μικρος και επιβαλλεται η συμμετοχη τους στο μαθημα. Επισης κανουμε και εργασιες υποχρεωτικα που μετρανε για τον τελικο βαθμο του μαθηματος μαζι με το βαθμο της εξεταστικης. Ακομα πρεπει να επιλεξεις για τα πρωτα δυο ετη ποια ξενη γλωσσα θα παρακολουθησεις αναμεσα στα γαλλικα γερμανικα και ιταλικα.
Εγω παντως μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τη σχολη αν και καμια φορα μου τη σπαει αυτο με τις απουσιες. :P Παντως ειναι γαματη σχολη. Κατα τη γνωμη μου παντα.


Aχ τέλεια...:) Χεχε, ώστε και απουσίες ε?:P Δεν πειράζει, και πάλι αυτή η σχολή, είναι ακριβώς ότι θέλω να κάνω :D Οπότε θα συμφωνήσω μαζί σου πριν έρθω, σίγουρα είναι γαμάτη ;) Can't wait, xixi! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale43

Νεοφερμένος

Η fairytale43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, εγώ τώρα σε ένα μήνα θα δώσω πανελλαδικές και θέλω αγγλική αθήνας. Είναι η μόνη μου επιλογή γιατί ήδη απο το γυμνάσιο ειχα αποφασίσει οτι αυτό θέλω να κάνω,οπότε καταλαβαίνεται είναι ζήτημα ζωής και θανάτου να μπω! Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι ιδιαίτερα δύσκολο να μπεις στη σχολή.Τα θέματα αγγλικών στις πανελλαδικές βαθμολογούνται επιεικώς ή όχι, δηλαδή όσοι έχετε περάσει γράψατε τελικά περισσότερο ή λιγότερο απο αυτό που νομίζατε? Να αναφέρω ότι έχω proficiency και τώρα κανω και μαθήματα πάνω στα θέματα και τη μορφή των πανελληνίων αγγλικών και ειδικά στο writing.Το φτάνω το 18 και κάτι,τι λέτε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k-@-te.

Νεοφερμένος

Η Κατε. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μην αγχωνεσαι..η βαθμολογιση των αγγλικων στις πανελληνιες ειναι αρκετα επιεικης..γι'αυτο αλλωστε εχει ανεβει και τοσο πολυ η βαση..προσωπικα δεν στοχευα εκει..πηγα να δωσω αγγλικα για τη πλακα μου και τελικα περασα..ειχα να ασχοληθω με τα αγγλικα απο τη τριτη γυμνασιου που πηρα το λοουερ..δεν ειχα κανει κανενα μαθημα στη τριτη λυκειου και οταν πηγα να δωσω δεν ηξερα καν πως ηταν ο τυπος των εξετασεων..οταν μας ειπαν πως μπορουσαμε να φυγουμε απο την αιθουσα (μετα το περας της μιας ωρας) εδωσα τη κολλα μου χωρις να ξανακοιταξω τι ειχα γραψει και εφυγα..τελικα εγραψα 11, 2 αλλα μαζι με το 17,5 που ειχα βγαλει απο τα αλλα μαθηματα ηταν αρκετο για να μπω στη σχολη..στη συνεχεια βεβαια αντιμετωπισα καποιες δυσκολιες μιας και το επιπεδο ηταν αρκετα υψηλοτερο απο το δικο μου..τωρα ειμαι δευτερο ετος και τα παω περιφημα..η σχολη μου αρεσει πολυ και καθε μερα ευγνωμονω τους γονεις μου που με πεισαν να τη βαλλω πρωτη επιλογη! δε θα βρεις καλυτερα..ειμαστε οι πιο γαματοι της υποθεσης :P καλη σου επιτυχια και μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε..πανελληνιες..μακρια απο μας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top