ΑΕΝ χωρίς πανελλήνιες;

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,054 μηνύματα.
Γίνεται; Είχε περάσει ο αδερφός μου μόνο με πτυχίο αγγλικών, αλλα υπήρχε ακόμα η τεχνολογική κατεύθυνση, δεν ξέρω κατα πόσο γίνεται πλέον. Επίσης, ,μπορούν να μπουν καρδιοπαθείς; (Δίπτυχη στένωση αορτικης βαλβιδας). Σκέφτομαι ως εναλλακτική και προσπαθώ να μαζεύω πληροφορέίες για να σχηματίσω ενα σχέδιο..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Γίνεται; Είχε περάσει ο αδερφός μου μόνο με πτυχίο αγγλικών, αλλα υπήρχε ακόμα η τεχνολογική κατεύθυνση, δεν ξέρω κατα πόσο γίνεται πλέον. Επίσης, ,μπορούν να μπουν καρδιοπαθείς; (Δίπτυχη στένωση αορτικης βαλβιδας). Σκέφτομαι ως εναλλακτική και προσπαθώ να μαζεύω πληροφορέίες για να σχηματίσω ενα σχέδιο..
Παλιοτερα υπηρχε μια κατηγορια εισοδου στις ΑΕΝ με απολυτηριο λυκειου (Γελ ή Επαλ).
Το απολυτηριο πολαπλασιαζοταν με το 1000 και το λοουερ αγγλικων εδινε 2000 μοναδες. Το συστημα αυτο σταματησε επισημως το 2018 ,αλλα του δωσανε παραταση μεχρι το 2019..τωρα δεν υπαρχει.
Οι ιατρικες εξετασεις στις ΑΕΝ ειναι επιφανειακες.Μια ακτινογραφια θωρακα. Οπτικη εξεταση αρτημελιας μια επιφανειακη νευρολογικη και μια οφθαλμολογικη οπτικης οξυτητας.. Οποτε η ασθενεια που λες δεν ειναι ορατη...εκτος και δηλωθει και εφοσον ενδιαφερει την επιτροπη. Η εγκυκλιος δεν την αποκλείει.
Τωρα η εισοδος ΑΕΝ ειναι αποκλειστικα απο το 2ο και 4ο πεδιο γραφοντας ενα μεσο ορο περιπου 8,3 ή απο επαλ με μεσο ορο 6,2
Δεν υπαρχει διαγωνισμος με αλλους ...εγραψες τον ΜΟ μπηκες.
Τωρα χωρις πανελλήνιες ειναι μεσω φοιτητησης 2 χρονια σε επαλ ναυτικων επαγγελματων και μετα στην πραξη και με μεσον στα πλοια εχοντας τελικως την ιδια εξελιξη με τις ΑΕΝ.
Υπαρχει μετα και η ιδιωτικη του Μετροπολιταν σε συνεργασια με μια αγγλικη αλλα μονο με ξενη σημαια πλοια .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top