Ύλη Πανελλαδικών 2021

BioChemical

Νεοφερμένος

Ο BioChemical αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Γεια σας μήπως έχει βγει η ύλη για όσους θέλουν να ξαναδώσουν και δε το έχω πάρει χαμπάρι?
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

BioChemical

Νεοφερμένος

Ο BioChemical αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

BioChemical

Νεοφερμένος

Ο BioChemical αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

katiasalonica

Νεοφερμένος

Η katiasalonica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Παιδιά για όλους εμάς που δίνουμε φέτος πανελλήνιες , γινόνται καθόλου συζητήσεις στα φροντηστηρία σας για ενδεχόμενη μείωση της ύλης λόγω των ειδικών συνθηκών που επικρατούν και φέτος ? Ολο το πρωί τηλεκπαίδευση, το απόγευμα πάλι τηλεκπαιδευση....δεν βγαίνει το πράγμα με τίποτα ! Θα ψοφήσουμε!
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Γεια σε όλους:bye2: Δίνω Πανελλήνιες ως απόφοιτη και θα ήθελα να ρωτήσω αν η ύλη για τη Θεωρητική έχει αλλάξει σε σχέση με την περσινή. Αναφέρομαι στην αρχική περσινή με το ΝΕΟ σύστημα, όχι την περικομμένη λόγω κορονοιού. Ξέρω ότι από την Ιστορία έχει βγει ένα πολύ μικρό υποκεφάλαιο. Κατά τα άλλα τα βιβλία και η ύλη είναι ίδια σωστά? Δηλαδή δε βγήκε νέο βιβλίο? Υπάρχει επίσης κάποια δομική αλλαγή στην Έκθεση ή είναι όπως πέρυσι δηλαδή ίδιοι τύποι ασκήσεων, και μία ερώτηση Λογοτεχνίας? Ευχαριστώ πολύ
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Ιδια θα ειναι~ Γενικα υπαρχει αναρτημενη η υλη απ το υπουργειο οποτε μπορεις να την τσεκαρεις οποτε θες ή και να την αντιγραψεις καπου ωστε να ανατρεχεις οποτε εχεις απορια για το αν καποιο κομματι οποιουδηποτε μαθηματος ειναι μεσα 😅
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,878 μηνύματα.
Παιδιά...αν μειώσουν την ύλη φέτος, η μειωμένη ύλη θα ισχύει και για τους αποφοίτους?
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Παιδια τι πιστεύετε ότι θα γίνει με την ύλη;
Πιστεύω στα περσινά δεδομένα καπως αυξημένη...εγώ πχ που είμαι 4ο πεδίο πιστεύω αοθ θα βγάλουν τα τελευταία δύο κάτι λίγα από το αεππ και και μαθηματικά κάτι από ολοκληρώματα
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
απο περιεργεια το φαινομενο doppler και τα κυματα ποτε τα βγαλανε απο την υλη?βλεπω εχουν προσθεσει ενα κεφαλαιο με μαγνητισμο και ρευστα.σιγα τα ωα τα ρευστα.τα κυματα περισσοτερη πλακα ειχανε.μεγαλη τυχη που το κεφαλαιο του στερεου το κρατησανε μεχρι ισορροπια.δηλαδη να ξερεις την εννοια της ροπης και ασκησακια με ισορροπια.
στη χημεια βλεπω βγαλανε οργανικη οποτε παλι τυχεροι ειστε.παρατηρω οτι κανετε ουσιαστικα την υλη της παλαιας β λυκειου + αυτα που δινανε παλια στη γ λυκειου χημεια.απο περιεργεια χημεια στη β λυκειου δεν κανετε καθολου?
μαθηματικα συνεχιζουν να τα ξεφτιλιζουν χωρις μιγαδικους και χωρις ολοκληρωματα.πληρης απαξιωση.
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Απ ο,τι εχω καταλαβει παντως πολλοι τα βρισκουν μπαστουνια στα ρευστα και τρεμουν μην μπει Δ θεμα ρευστο

Η οργανικη κριμα που βγηκε γιατι ειναι το πιο ωραιο κεφαλαιο
 

aceon

Νεοφερμένος

Ο aceon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Κόπηκε οξειδωαναγωγή και οργανική, ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ. Να'ναι καλά γιατί δεν πρόκειται να τα χρειαζόμουν ποτέ εκεί που θέλω να περάσω. Τώρα ολοκληρώματα... κλαίμε, τόσο hype και τελικά τίποτα. Αντε να βρω τρόπο να τα μάθω εκτός του πρίσματος των πανελλήνιων τώρα.
Btw το αστείο είναι ότι, για κάποιον που δεν παρακολουθούσε καθόλου χημεία β' λυκείου (full οργανική) έχει σχεδόν εκμηδενιστεί η ζημιά του.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
Απ ο,τι εχω καταλαβει παντως πολλοι τα βρισκουν μπαστουνια στα ρευστα και τρεμουν μην μπει Δ θεμα ρευστο

Η οργανικη κριμα που βγηκε γιατι ειναι το πιο ωραιο κεφαλαιο
κοιταξε να δεις επειδη ειχα κανει στο πανεπιστημιο περι ρευστων ισως μπορει να μπει κανα πρακτικο που φοβιζει.τα κυματα ηταν πιο παπαγαλε,ενω τα ρευστα ειναι λιγο πιο φυσικο κεφαλαιο.αλλα νομιζω το κεφαλαιο που διαχρονικα γινονται κηδειες στη φυσικη ειναι το στερεο και βλεπω οτι το μισο του αφαιρεθηκε
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
αλλα νομιζω το κεφαλαιο που διαχρονικα γινονται κηδειες στη φυσικη ειναι το στερεο και βλεπω οτι το μισο του αφαιρεθηκε
Ευτυχως
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κόπηκε οξειδωαναγωγή και οργανική, ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ. Να'ναι καλά γιατί δεν πρόκειται να τα χρειαζόμουν ποτέ εκεί που θέλω να περάσω. Τώρα ολοκληρώματα... κλαίμε, τόσο hype και τελικά τίποτα. Αντε να βρω τρόπο να τα μάθω εκτός του πρίσματος των πανελλήνιων τώρα.
Btw το αστείο είναι ότι, για κάποιον που δεν παρακολουθούσε καθόλου χημεία β' λυκείου (full οργανική) έχει σχεδόν εκμηδενιστεί η ζημιά του.
Που θες να περασεις και θα χρειαστεις ολο το φασμα της χημειας πλην της οργανικης;
 
Τελευταία επεξεργασία:

igeorgeoikonomo

Νεοφερμένος

Ο igeorgeoikonomo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ας μην βγάζουμε γρήγορα κι απόλυτα συμπεράσματα. Η μείωση της ύλης δεν ταυτίζεται πάντα με την επιείκεια στα θέματα. Επίσης, η αφαίρεση του 3ου κεφαλαίου στα μαθηματικά δεν είναι απαξίωση του μαθήματος.. είναι αναγκαστικό κακό γιατί οι συνθήκες το επιβάλλουν. Σχετικά με τα ρευστά.. τα τρέμω!! 😂 Πραγματικά, είναι το χειρότερο μου.. και η καημένη η οργανική -που τόσο αγαπώ- μας χαιρέτησε... rip
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κατά λάθος, έβαλα " quotes " .. δεν πειράζει😂
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Καλα εννοειται. Αν θελουν να βαλουν δυσκολα μπορουν να τα βαλουν απο οποιοδηποτε κεφαλαιο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top