Γενικό -  Ό,τι μας αγχώνει και μας φοβίζει στην Α' Λυκείου, ελάτε να το μοιραστούμε εδώ!

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Φίλε είσαι σοβαρός???Μα τι λέω...
Το Topic αναφέρεται σε μαθητές Λυκείου και μόνο...
Εσύ ακόμα είσαι μικρός και έχεις άλλες ανησυχίες,όπως είπες το αν θα φας πίτσα στο 1ο διάλειμμα...
Ναι ειναι κατα τα αλλα ο ωριμος και επιπεδου Aντωνης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω θελω να περασω τοοοοσο στην Νομικη που φοβαμαι απο τωρα μηπως δεν μπορεσω....ασε ασε φιλε...
Να φανταστεις στην αρχη της χρονια που γινοταν ενα χαος με το προγραμμα μου ειχα αγχωθει και νομιζα οτι εδινα πανελληνιες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω φίλη μου...Αυτό είναι και καλό όμως γιατί θα σε ευαισθητοποιήσει και θα σε κάνει να στρωθείς στο διάβασμα...
Κατά τα άλλα δεν χρειάζεται άγχος...
Αυτό που νιώθω δεν είναι ακριβώς φόβος...Θα το έλεγα ανασφάλεια-ανησυχία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bolet36

Νεοφερμένος

Ο Bolet36 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγώ θέλω πάρα πολύ να μπω Ιατρική. Πιστεύω ότι έχω την ικανότητα, αλλά φοβάμαι ότι την τελευταία στιγμή κάτι θα παέι στραβά και δεν θα καταφέρω να μπω. Έχω αγχωθεί από τώρα και σκοτώνομαι στο διάβασμα για να μην ανακαλύψω κενά στην Γ' Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexiou92

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγω θελω να περασω τοοοοσο στην Νομικη που φοβαμαι απο τωρα μηπως δεν μπορεσω....α
Και εγώ τον ίδιο φόβο με την SoZi έχω.
Μήπως δεν καταφέρω να περάσω νομική, Θεσσαλονίκης κατά προτίμηση.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Φοβάμαι όλα αυτά που θα γίνουν για μένα χωρίς εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιβή

Νεοφερμένος

Η βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
καλά αφήστε εγώ να δείτε εγώ θέλω πάρα πολύ να περάσω παιδαγωγική ακαδιμία αλλά έχω πρόβλημα δεν προλαβένω να διαβάσω πολύ καλά ενώ έχω δυνατότητες να φτάσω ψηλά αλλά δεν προλαβαίνω γιατί πρέπει να κάνω και τις δουλειές του σπιτιού επειδή δεν έχω τη μαμά μου να βοηθήσει λίγο γιατί είναι άρρωστη στο νοσοκομείο στην αθήνα και θέλω να οργανωθώ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Κρίμα περνάς δύσκολα...
Προσπάθησε ωστόσο να οργανώσεις τον χρόνο σου όσο καλύτερα γίνεται...
Αλλά πάνω από όλα στήριξε την οικογένεια σου...Σε έχει ανάγκη...
Εύχομαι η μητέρα σου να αναρρώσει το συντομότερο δυνατόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morphinr

Νεοφερμένος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Εγω εχω βαλει στοχο να φυγω εξωτερικο για σπουδες κ θελω να βγαλω πολυ καλους βαθμους αλλα επειδη δεν οργανωνω καλα τ χρονο μ φοβαμαι μηπως κ δε τα καταφερω =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efiskyros16

Νεοφερμένος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω θελω πολυ να περασω στρατιωτικες σχολες!!! τρελαινομαι για την ΣΣΑΣ. εχω ακουσει διαφορες αποψεις ομως... αλλες θετικες και αλλες αρνητικες... κ επισης εχει πολυ υψηλες βασεις και φοβαμαι.... βγαζω καλους βαθμους αλλα δεν διαβαζω πολυ... ισως επειδη ειμαι σε νησι και βαζουν πιο ευκολα βαθμους... ετσι πιστευω τουλαχιστον! σκεφτομαι να παρω θεωρητικη.... θα τα καταφερω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
εγω θελω πολυ να περασω στρατιωτικες σχολες!!! τρελαινομαι για την ΣΣΑΣ. εχω ακουσει διαφορες αποψεις ομως... αλλες θετικες και αλλες αρνητικες... κ επισης εχει πολυ υψηλες βασεις και φοβαμαι.... βγαζω καλους βαθμους αλλα δεν διαβαζω πολυ... ισως επειδη ειμαι σε νησι και βαζουν πιο ευκολα βαθμους... ετσι πιστευω τουλαχιστον! σκεφτομαι να παρω θεωρητικη.... θα τα καταφερω???

Κοίτα, από θεωρητική μπορείς σίγουρα να δώσεις για ΣΣΑΣ της Νομικής. Τώρα για το Οικονομικό της ΣΣΑΣ ή την Ιατρική της, πιστεύω πως η θεωρητική δεν προσφέρεται.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ θέλω να περάσω δασκάλα μάλλον ή ηλεκτρολόγος μηχανικός στην θεσ/νίκη!Δεν φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω όσο προσπαθώ για αυτό!

Φίλε είσαι σοβαρός???Μα τι λέω...
Το Topic αναφέρεται σε μαθητές Λυκείου και μόνο...
Εσύ ακόμα είσαι μικρός και έχεις άλλες ανησυχίες,όπως είπες το αν θα φας πίτσα στο 1ο διάλειμμα...
μην το γενικεύεις!Μπορεί αυτός να μην σκέφτηκε καλά αυτό π είπε αλλά δεν σημαίνει ότι όλοι οι μαθητές γυμνασίου είμαστε δνε μπορούμε να εκφράσουμε σωστά μια γνώμη:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εγώ θέλω να περάσω δασκάλα μάλλον ή ηλεκτρολόγος μηχανικός στην θεσ/νίκη!Δεν φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω όσο προσπαθώ για αυτό!


μην το γενικεύεις!Μπορεί αυτός να μην σκέφτηκε καλά αυτό π είπε αλλά δεν σημαίνει ότι όλοι οι μαθητές γυμνασίου είμαστε δνε μπορούμε να εκφράσουμε σωστά μια γνώμη:thanks:


Αγαπητή Βάλια δεν είπα ότι δεν μπορείτε να εκφράσετε σωστά μια γνώμη...
Απλά η ηλικία σας είναι τέτοια και είναι απόλυτα λογικό γιατί δεν σας απασχολούν από τώρα εσάς αυτά...Φτάστε Λύκειο και βλέπουμε...
Τώρα ότι υπάρχουν εξαιρέσεις υπάρχουν αλλά είναι ελάχιστες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanoulitsa

Νεοφερμένος

Η Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Εγω θελω να περασω τοοοοσο στην Νομικη που φοβαμαι απο τωρα μηπως δεν μπορεσω....ασε ασε φιλε...
Να φανταστεις στην αρχη της χρονια που γινοταν ενα χαος με το προγραμμα μου ειχα αγχωθει και νομιζα οτι εδινα πανελληνιες.....

Λοιπον ημουν εντελως τρελη για την νομικη αλλα φετος με τα μαθηματα της θεωριτικης ξενερωσα τελιως βαρετα! Για αυτο σκευτικα τη δευτερηαγαπημενη μου σχολη το οικονομικο! Αλλα δεν αγχωνομαι απο τωρα για τις πανελληνιες το μονο που φοβαμαι ειναι μην κανω λαθος επιλογες γιατι εκανα το τεστ δεξιοτητων μου εβγαλε 97% επιτυχια στις νομικες επιστημες! Δεν ξερω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekoutsakis

Νεοφερμένος

Ο georgekoutsakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αυτο το τεστ δεξιοτήτων το εχεις μήπως και σε ηλεκτρονική μορφή? Γιατί και εγώ πιστευώ πως έχω καταλήξει αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
Αν μπορείς σε παρακαλώ δώσε με πληροφορίες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ναι καλό θα ήτανε να έδινες κάποιες πληροφορίες για το πρόγραμμα καθώς και που μπορούμε να το βρούμε ώστε να πάρουμε μια 2η επαγγελματική άποψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanoulitsa

Νεοφερμένος

Η Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Sorry παιδια αλλα το εκανα στο φροντηστηριο μου! Δεν το εχω εγω! Πολυ θα θελα να βοηθησω εμενα μου εδωσε μια νεα προοπτικη.... ηξερα που ταιριαζα απο μικρη αλλα μου εβγαλε και τα οικονομικα! Ε! Ειναι μια μεγαλη εταιρια που το κανει μεσω κομπιουτερ τι να πω αν το θελετε πολυ θα το ψαξω....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djfotis

Νεοφερμένος

Ο djfotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
προσωπική μου γνώμη..μην παίρνετε ποτέ τοις μετρητοίς αυτά τα τεστ...δεν πρέπει να κρεμόμαστε από αυτά. ;) απλώς θα μπορούσαμε να ριξουμε και μια δευτερη σκέψη στα αποτελέσματα που μας βγάζει , χωρις να σημαίνει ότι είναι σωστες αυτές οι προτάσεις για τον καθένα μας.

Και αυτό συμβαίνει διότι υπάρχουν πολλοί παράγοντες που θα καθορίσουν το τί θα ακολουθήσουμε και πού ταιριάζουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
προσωπικά,την πίεση που έχει η Β λυκείου,δεν την είχε ούτε ΚΑΝ ΣΑΝ ΣΚΕΨΗ η α...ΥΠΟΜΟΝΗ,τα χειρότερα έρχονται :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

supermonstar13

Νεοφερμένος

Η Andie L. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
καλησπέρα
είμαι καθηγητής φυσικός (ευνόητο ε?)και θέλω να πω το εξής:
στην Α ΛΥΚΕΙΟΥ είναι λογικό να αφιερώνεις καθημερινά τέσσερις με πέντε ώρες μελέτης
αυτο ίσχυε και από τη δικη μου εποχη μέχρι σήμερα
δεν εχουν αυξηθεί ιδιαιτέρως οι απαιτήσεις
στο πανεπιστήμιο περνάς πιο ανετα σε σχεση με την εποχή των δεσμών και τα βιβλια φυσικής κλπ εχουν γινει πιο στρωτά
καμιά σχεση η φυσικη της τάξης με τη δική μου
εκεινο το φρικτο βιβλίο δε συγκρίνεται με το δικό σας ΅και οπωσδήποτε οι εκπαιδευτικοί δεν αυθαιρετούν οπωσ παλιά
ΝΑ προσέχετε πολύ το βάρος που μεταφέρετε στην τσάντα σας πάση θυσία να μην υπερβαίνει το ένα δέκατο του σωματικού βάρους σας και να το τοποθετείτε σωστά στην πλάτη η στον ώμο
να μην φορτώνεστε πολύ με εξωσχολικές δραστηριότητες
και το λοουερ η το προφισιενσυ μπορει να περιμένει

και οπως έλεγε ο Παπαδιαμάντης :
"μορφωμένους θέλουμε και οχι εγγράμματους" !

Εγω παντως δινω πιο πολυ βαση στα αγγλικα και τις ξενες γλωσσες γιατι οταν θα παω να πιασω δουλεια δε θα με ρωτησει κανεις ποσο ειχα στη φυσικη 1ου τετραμηνου, ετσι? Εδωσα προφισενσι την κυριακη, ελπιζω να περασα οσο δεν εχω ακομα πανελληνιες

Οσο για το βαρος της τσαντας, ας μην εφτιαχναν τοσα πολλα και αχρηστα βιβλια (δηλαδη οχι τοσα πολλα παραδειγματα που μας μπερδευουν, οπως πχ στη φυσικη) γιατι εχω ηδη σκολιωση απο τα 100 κιλα που κουβαλαω καθε μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top