Όταν τα όνειρα κάνουν φτερά...

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
παιδια εχω τρομερο αγχος..... ξαναπλησιαζουν οι πανελληνιες .....πρεπει να προετοιμαστω τελεια εχασα αυτο που ηθελα(ιατρικη )για 300 μορια και δν ξερω εχω μια τρομερη εκνευριστηκοτητα και ..απωθημενο αν δεν την πιασω τι ; θα κανω... εσεις εχετε αγχος ;:(

Κοψε κατι ρε φιλε ... τωρα ξεκινησε η χρονια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofaki__18

Νεοφερμένος

Η sofaki__18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
αχ,και εγω μια απ τα ιδια...δεν καταφερα να περασω στην σχολη που ηθελα...και δεν μου εφτανε αυτο εκανα και βλακειες στο μηχανογραφικο μου και κατεληξα να παρασω στο τμημα γλωσσας φιλολογιας και πολιτισμου παρευξεινιων χωρων,ενω επιανα και πολυ καλυτερες σχολες..ειχα 14.322 και η βαση της σχολης ηταν 12.3..(κατι)!τελικα αποφασισα να ξαναδωσω...δεν θελω να συμβιβαστω με το αποτελεσμα και να παω στην σχολη που περασα...αφηστε που τα μαθηματα δεν μου αρεσουν καθολου οποτε η σχολη για εμενα θα ειναι μαρτυριο!ειμαι απογοητευμενη και πολυ θυμωμενη..ειμαι θυμωμενη με τον εαυτο μου γιατι ενω επιανα τει κοινωνικης εργασιας,μια σχολη που μου αρεσει,δεν τη δηλωσα μονο και μονο γιατι ειναι τει...θυμωσα με τις βλακειες που εκανα στο μηχανογραφικο μου...και κυριως με τους εξεταστες...σε δυο μαθηματα μπηκε τριτος βαθμολογητης...στα αρχαια ο πρωτος 16 και ο δευτερος 10.2...στην ιστορια ο ενας 16.3 και ο αλλος 10.5..!και ετσι πηρα την αποφαση να ξαναδωσω.παντα ημουν απο τις πολυ καλες μαθητριες και ολοι περιμεναν πολλα περισσοτερα απο εμενα...αφηστε που και το διαβασμα που εκανα ολη την χρονια δεν ηταν για τετοια χαμηλοβαθμη σχολη...και ετσι αποφασισα να ξαναδωσω για να πετυχω τους στοχους μου!!μην απελπιζεστε αν δεν περασετε με την πρωτη φορα...υπαρχει και η δευτερη και η τριτη ακομη...σημασια εχει αυτο που θα κανεις να σου αρεσει πραγματικα...το να πηγαινεις σε μια σχολη μονο και μονο επειδη επιασες τα απαιτουμενα μορια το θεωρω μεγαλη ανοησια...αυτο που ολοι πρεπει να σκεφτομαστε ειναι αν αυτο που σπουδαζουμε,θελουμε πραγματικα να το κανουμε στο μελλον...αν στην υπολοιπη ζωη μας θελουμε πραγματικα να ασχολουμαστε με τα μαθηματικα,με τα παιδια,με την φιλολογια κτλπ.πιστευω οτι ειναι λαθος απλα να συμβιβαζομαστε με το αποτελεσμα και να πηγαινουμε σε μια σχολη μονο και μονο γιατι εχουμε βγαλει τα μορια και επειδη εχουμε ακουσει καλα λογια..ειμαστε σε μια ηλικια οπου εμεις οι ιδιοι καθοριζουμε το μελλον μας...γιαυτο μην τα παρατατε...κανενας δεν ειναι χαζος.ολοι με λιγη προσπαθεια μπορουμε να τα καταφερουμε και να πραγματοποιησουμε τα ονειρα μας...και να μην τα αφησουμε να κανουν φτερα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
ειμαι θυμωμενη με τον εαυτο μου γιατι ενω επιανα τει κοινωνικης εργασιας,μια σχολη που μου αρεσει,δεν τη δηλωσα μονο και μονο γιατι ειναι τει...

Επηρεασμένη από τους γονείς σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pc_girl

Νεοφερμένος

Η pc_girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Mην απογοητέυεσαι,είναι ότι χειρότερο μπορείς να κάνεις.Σου μιλάω εγώ που έχω δώσει 3 χρονιές σερί με άλλοτε να διαβάζω κ άλλοτε όχι κ που αυτή την στιγμή είμαι στην άλλη άκρη της Ελλάδας κ θέλω να γυρίσω πίσω γιατί δεν με τρελαίνει η σχολή.Το χειρότερο είναι ότι δεν μπορώ να φύγω τώρα αμέσως(αν κ αυτό θέλω),διότι πρέπει να μπω σε όλη την διαδικασία να παρακολουθήσω μαθήματα για κάποιο διάστημα μπας κ μου αλλάξει η γνώμη.Προσπαθώ να με ηρεμώ κ να βρω μια μέση λύση.Το ένστικτο μου μου λέει όμως να φύγω κ το να μένω εδώ είναι ότι χειρότερο.Σκέφτομαι να δώσω κ τέταρτη,αλλά να σου πω κάτι δεν σκαμπάζω κ ούτε θα συγκριθώ με κανέναν.Υπάρχουν κ άτομα που δίνουν κ στα 30 κ στα 45 κ από 100 φορές αντίστοιχα..Ο καθένας τον βρίσκει τον δρόμο του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Μην το σκεφτεστε,για τα ονειρα ζουμε!κι εγω για δευτερη φορα φετος..πονεσα,εκλαψα,φωναξα,τα εσπασα,καταρρακωθηκα εν ολιγοις!στις πανελληνιες τα πηγα αρκετα καλα,18500 περιπου,ωστοσο δεν τα καταφερα!τωρα ειμαι πρωτοετης στη νομικη ΔΠΘ,σπουδαζω και παραλληλα προετοιμαζομαι για τις πανελληνιες!αντλω δυναμη απο το ονειρο μου,απο τη θεληση μου και απο την αρνηση μου να συμβιβαστω με τα παιχνιδια και τις αναποδιες αυτης της που...νας της κωλοζωης!αλλα δεν τα παραταω,προχωραω,παλευω,ελπιζω!πρεπει να πω πως τωρα η υλη βγαινει πιο χαλαρα,πιο γηγορα και πιο ευκολα!ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερω οπως και σεις αν το θελετε πραγματικα!καλη δυναμη!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Mμμ και πού θες να περάσεις;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantinosal

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
παιδια και γω που ξεκινησα να διαβαζω μπορω να πω οτι μου βγαινουν αρκετα ευκολα..
ελυσα ολες τις ασκησεις του σχολικου στους μιγαδικους σ ενα απογεμα!!αντε να δουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
σε αυτο που παντα ηθελα και αγαπουσα!στη σχολη αξιωματικων αστυνομιας!να με δω στον καθρεφτη με στολη και τιποτα αλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οι αποκριες δεν σου αρκουν φανταζομαι :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
στη σχολη αξιωματικων της ελ.ας!κοινως μπατσινα!!!:):xixi:
-----------------------------------------
ανεφερα τη στολη επειδη ειναι το βασικο εξωτερικο γνωριμα του επαγγελματος!γενικοτερα μου αρεσει η αστυνομια!τωρα αν το λες ειρωνια αδιαφορω πληρως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Και δεν έφταναν τόσα μόρια;:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
στο πρωτο πεδιο ειχα περισσοτερα απο οτι στο πεμπτο...με εφαγαν τα μαθηματικα μιας και ειμαι θεωρητικη...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top