Όταν τα όνειρα κάνουν φτερά...

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Εγώ γιατί νομίζω πως αν αυξηθεί η δυσκολία των θεμάτων, μια μεγάλη μερίδα σημερινών αριστούχων θα αντιμετωπίσει δυσκολίες; Καλά για τους "κακούς" μαθητές δεν το συζητώ καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Παλιότερα τα μαθήματα μπορεί να ήταν 4 αλλά είχαν διπλάσια ύλη σε κάθε μάθημα από ότι σήμερα, οπότε με τα δεδομένα του σημερινού συστήματος η ποσότητα της ύλης αντιστοιχεί σε 8 μαθήματα. Επιπλέον τα θέματα ήταν πολύ μεγάλης δυσκολίας και φαινόντουσαν οι πραγματικά άριστοι σε κάθε μάθημα με αποτέλεσμα οι βάσεις να είναι πολύ χαμηλότερες. Το θέμα είναι ότι μείωσαν τα μαθήματα από 9 σε 6, κράτησαν την ύλη σε κάθε μάθημα σταθερή και την δυσκολία των θεμάτων σταθερή. Γι αυτό και εκτοξεύτηκαν οι βάσεις στα ύψη. Συγκρίνετε βάσεις πριν το 2005 και μετά το 2006. Επιπλέον το σύστημα των δεσμών εφραμόστηκε για 18 χρόνια περίπου. Είναι αρκετός καιρός.

συγνωμη ιδιας δυσκολιας θεματα βαζανε αεππ????
οπως και φυσικη...!!!δεν νομιζω...!!!πριν ηταν αρκετα πιο ευκολα τα θεματα!!!
το λεω γιατι πριν γραψω ελυνα ολα τα θεματα απο τα προηγουμενα χρονια...σε ολα τα μαθηματα!!!και καθε χρονο ηταν γενικα..πιο δυσκολα!!!ειδικα αεππ...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
συγνωμη ιδιας δυσκολιας θεματα βαζανε αεππ????
οπως και φυσικη...!!!δεν νομιζω...!!!πριν ηταν αρκετα πιο ευκολα τα θεματα!!!
το λεω γιατι πριν γραψω ελυνα ολα τα θεματα απο τα προηγουμενα χρονια...σε ολα τα μαθηματα!!!και καθε χρονο ηταν γενικα..πιο δυσκολα!!!ειδικα αεππ...!!!


Δεν υπήρχε ΑΕΠΠ στις Δέσμες. Η δυσκολία στη φυσική 1ης και 2ης δέσμης δεν μπορεί να συγκριθεί με την φυσική κατεύθυνσης. Όπως και να έχει η δυσκολία των θεμάτων είναι υποκειμενική και διαφορετικά την αντιλαμβάνεται ο καθένας. Καθώς εγώ επέλεξα θετική κατεύθυνση δεν μπορώ να κρίνω για μάθημα που δεν έχω διδαχθεί και εξεταστεί ποτέ. Ο μόνος αντικειμενικός δείκτης της δυσκολίας των εξετάσεων μιας χρονιάς στο σύνολό τους είναι οι βάσεις με το 90%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
¨Ενταξει συγνωμη αν σας επριξα......

Δεν μας επρηξες,λογικο ειναι να χεις αγχος τωρα και πολλες ερωτησεις και αποριες παντως με τα μορια σου νομιζω πως μπορεις τελικα να περασεις λογοθεραπια που θες.Λιγο δυσκολο το κοβω να ξαναδινεις 3η χρονια απο θεμα δυναμεων εννοω,φυσικα αμα αντεχεις και το θες τοσο καντο..αλλα δεν ξερω τελικα κατα ποσο αξιζει τοσος κοπος ειλικρινα...πως να αναπληρωσει κανεις 3 "κενα"κατα καποιο τροπο χρονια,δεν ξερω...εσυ γνωριζεις καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εχω απογοητευτει παρα πολυ. Θα δω τωρα. Θα φτιαξω το μηχανογραφικο και οτι γινει ας γινει. Καμια σχολη στα μορια μου καλη υπαρχη? Τρελενομαι για υπολογιστες και μαθηματικα..

φιλε κοιτα για εφαρμοσμενα μαθηματικα στο ηρακλειο με βαση 12500 περιπου:no1:

κ μην απελπιζεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Εχει χαθει η κινηση σε αυτο το θεμα κ στεναχωριεμαι................τωρα εγω που θα λεω το πονο μου κ τα παραπονα μου? :'(:(:'(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Εχει χαθει η κινηση σε αυτο το θεμα κ στεναχωριεμαι................τωρα εγω που θα λεω το πονο μου κ τα παραπονα μου? :'(:(:'(:(

Δοκίμασε να τα λες στον τοίχο. Εγώ αυτό κάνω, βοηθάει. Ένα θετικό είναι το γεγονός ότι αν νευριάσεις και πεις "Καλά, στον τοίχο μιλάω;", η φράση θα έχει νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ρε παιδια ποια ειναι η διαφορα τει και ατει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
hi παιδια ειχα ως πρωτο στοχο να περασω γραφιστικη σερρες( αν γινοταν το τμημα φετος) ομωσ για κακη μου τυχη δν εγινε και τωρα σκεφτομαι για πληροφορικη σε αει...το προβλημα ειναι ομως οτι εγραψα 15 στν προγγραμματισμο στις πανελλαδικες... λετε να μπορεσω να ανταπεξελθω στις απαιτησεις της σχολης...??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Μην απελπίζεσται όσων "τα όνειρα έκαναν φτερά". Γιατί
1ον: Υπάρχει και η δεύτερη φορά (οκ είναι δύσκολο, αλλά αν το θες πραγματικά όλα διορθώνονται)
2ον: Μπορεί να περάσατε σε σχολή που νομίζατε ότι δε θα σας αρέσει καθόλου και τελικά να σας αρέσει πάρα πολύ περισσότερο (ξέρω πολλά τέτοια άτομα-δε τα λέω έτσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εχει χαθει η κινηση σε αυτο το θεμα κ στεναχωριεμαι................τωρα εγω που θα λεω το πονο μου κ τα παραπονα μου? :'(:(:'(:(
Θα τα λεμε μαζι εδω:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:(:(:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Θα τα λεμε μαζι εδω:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:(:(:(:(:(:(
Αντε ωραια βρηκα κ καποιον συμπασχοντα:bye:
Εσενα πιο ειναι το ονειρο σου? Εκανε κ εσενα φτερα οπως το δικο μου?:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ρε παιδια μια βοηθειαααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Τι επαθες nefi?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
hi παιδια ειχα ως πρωτο στοχο να περασω γραφιστικη σερρες( αν γινοταν το τμημα φετος) ομωσ για κακη μου τυχη δν εγινε και τωρα σκεφτομαι για πληροφορικη σε αει...το προβλημα ειναι ομως οτι εγραψα 15 στν προγγραμματισμο στις πανελλαδικες... λετε να μπορεσω να ανταπεξελθω στις απαιτησεις της σχολης...??

Δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα...!!!απο οσο εχω ακουσει...ολα γινονται απο την αρχη!!!!Και το 15...δεν διχνει μαθητρια που δεν το περνει το μαθημα...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι σε πολλα αει τς δινουν βιβλια λιγο πριν δωσουν για εξεταστικη γ αυτο ψιλοφοβαμαι...μηπως δν εχει καλη οργανωση η σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
hi παιδια ειχα ως πρωτο στοχο να περασω γραφιστικη σερρες( αν γινοταν το τμημα φετος) ομωσ για κακη μου τυχη δν εγινε και τωρα σκεφτομαι για πληροφορικη σε αει...το προβλημα ειναι ομως οτι εγραψα 15 στν προγγραμματισμο στις πανελλαδικες... λετε να μπορεσω να ανταπεξελθω στις απαιτησεις της σχολης...??

Καταρχάς το ότι έγραψες 15 στον προγραμματισμό δεν σημαίνει πως δεν είσαι καλή και γενικότερα δεν λέει πολλά. Μπορεί κάποιος να γράψει καλύτερα επειδή γουστάρει το μάθημα ή επειδή διάβασε πολύ και έμαθε να λύνει ασκήσεις.

Ο προγραμματισμός της γ' λυκείου είναι μια εισαγωγή, δεν έχει καμία σχέση όμως με τα μαθήματα που θα κάνεις στη σχολή, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Αν δε σου αρέσει αρκετά η πληροφορική καλύτερα προτίμησε άλλη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
help..help...help..:'(:'(:'(:'(help.............
Το ονειρο μου εχει χαθει εντελως κ καθε μερα το καταλαβαινω ολο κ πιο πολυ. Πρεπει ομως να δηλωσω καποιες σχολες.. εκατσα να διαβασω λοιπον καποιες σχολες που μου αρεσουν λιγο κ μου προτειναν κ παιδια απο εδω μεσα κ τις θεωρησα καλες...κ βλεπω πως δε μου αρεσει καμια.......!:'(τι να κανω? ηθελα λογοθεραπεια σαν δευτερη επιλογη αλλα δεν μου κεντριζει υπρβολικα το ενδιαφερον. Ισως να κοιταξω τα αει που πιανω απο τι πρωτο? δεν υπαρχει καποια σχολη που να μπορω μετα να παω νηπιαγωγων η τουλαχιστον δασκαλα? (αγαπω πολυ τα παιδακια)
Θα πρεπει να ξανα δωσω πανελλαδικες????:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
αποκλειστικά κάτι σχετικά με νηπιαγωγός/δάσκαλος/καθηγητής θέλεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top