Όνειρα - Στόχοι

Έχετε όνειρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 140)
  • Ναι,μου αρέσει να εχω όνειρα και πιστεύω ότι θα πραγγματοποιηθούν

    Ψήφοι: 101 72.1%
  • Όχι, τα όνειρα είναι για τους χαζούς

    Ψήφοι: 6 4.3%
  • Ναι, αλλά δεν πιστεύω ότι θα πραγματοποιηθούν

    Ψήφοι: 33 23.6%

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
εσυ ο ιδιος θα το νιωσεις οταν καταλαβεις οτι αυτος ο στοχος(πες το ονειρο) σου σημαδευει την ζωη και θα κανεις τα παντα για να το πετυχεις.
Προσωπικα προτιμο τους βραχυπροθεσμους στοχους γιατι οταν κανουμε σχεδια ο Θεος γελαει.
Τα ονειρα δεν επιτυγχανονται ετσι ξαφνικα,ειναι μια αλληλουχια διαδικασιων,στοχων και τυχης.
Σηκωνει κουβεντα το θεμα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Για μένα, υπάρχουν κάποια όνειρα που απλά βγαίνουν από μέσα μας, σαν ανάγκη, χωρίς να τα σκεφτούμε. Υπάρχουν μέσα μας, σαν δεύτερη φύση μας. Ε, αυτά τα όνειρα, πρέπει να τα πιστέψεις. Να πιστέψεις πως ότι και να γίνει, όσο εξαρτάται από σένα, θα χτυπηθείς κάτω για να το πραγματοποιήσεις. Μπορεί βέβαια τότε να ανακαλύψεις ότι δεν ήταν αυτό που πραγματικά ήθελες, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα. Πάντως πιστεύω ότι αν δεν ονειρεύεσαι (όχι εσύ προσωπικά, οποιοσδήποτε) δεν θα πετύχεις τίποτε που να σε ικανοποιεί, αφού με τα όνειρα ουσιαστικά εξερευνάς τον εαυτό σου και τις επιθυμίες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
To όνειρό μου είναι κάποια στιγμή με το καλό όταν πάρω και το πτυχίο μου να πάω να ζήσω σε ένα νησί...
Να δουλεύω ως δασκάλα ... να ακολουθήσω δηλαδή αυτό που σπουδάζω και μ 'αρέσει ... να είναι όλα ήσυχα!! Το σπιτάκι μου να είναι μικρό αλλά ωραίο...για οικογένεια ούτε να το φανταστώ! Ποτέ δεν μου άρεσε και ποτέ δεν το ονειρεύτηκα... ίσως στο βαθμό που το ονειρεύονται οι περισσότεροι!Γενικότερα το όνειρό μου είναι να ζήσω μια ζωή γαλήνια χωρίς σκοτούρες!!Με τους φίλους που έχω και σήμερα ...διότι δεν θα ΄θελα ποτέ να τους αποχωριστώ!Πράγμα δύσκολο καθώς αλλους στόχους έχει ο ένας και άλλους ο άλλος!Και φυσικά να έχω δίπλα μου έναν άνθρωπο που να με αγαπάει για αυτό που είμαι!!Αυτή είναι και η ζωή που ονειρεύομαι!!! Μάλλον έχω χαλάσει και την ροή της κουβέντας αλλά συγχωρήστε με !!!:rolleyes::oops:

Και για να μην είμαι και τελείως αλλού πιστεύω πως τα πραγματικά όνειρα είναι αυτά τα οποία δεν ξεχνάς όσα χρόνια και αν περάσουν ...είναι αυτά που μένουν αναλλοίωτα στο χρόνο!Που όσα χρόνια και αν περάσουν θα λες αυτό θέλω να κάνω στη ζωή μου!!!Τώρα αυτά που γεννιούνται σε μια στιγμή ενθουσιασμού έρχονται και φεύγουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Δηλαδή δεν θα ήθελες να είσαι και ερωτευμένη με κάποιον; Περίεργο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Peace_ με "εκνευρίζει" να βλέπω νέους να θέλουν να ζήσουν ζωή ηλικιωμένων. Στα νιάτα (τα οποία περνούν πολύ γρήγορα), μπορείς να ερωτευτείς. Στα γεράματα, υπάρχουν άλλα προβλήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Να γραψω και εγω το ονειρο μου. Θελω να παρω το πτυχιο μου, να γινω ενας πολυ καλος και εμπειρος οδοντιατρος και να ζω με το κοριτσι το οποιο θα ερωτευτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Peace_ με "εκνευρίζει" να βλέπω νέους να θέλουν να ζήσουν ζωή ηλικιωμένων. Στα νιάτα (τα οποία περνούν πολύ γρήγορα), μπορείς να ερωτευτείς. Στα γεράματα, υπάρχουν άλλα προβλήματα...

Aγαπητέ εάν αναφέρεσαι σε εμένα διάβασε καλύτερα αυτό που έγραψα!!!Είναι ο μακροπρόθεσμος στόχος μου!!! Στα γεράματα μου δεν θα συμπεριφέρομαι και σαν παιδούλα...Το θρέντ μιλάει για τελικό προορισμό και όνειρα!! Και ναι στη ζωή μου θα είμαι ευτυχισμένη εάν τελικά καταφέρω να κάνω τη ζωή που περιέγραψα!!Και στο κάτω κάτω έγραψα ότι θέλω να είμαι με κάποιον που θα με αγαπάει για αυτό που είμαι...τώρα εσύ πως κόλλησες στον έρωτα .... !!Αλλά απορώ γιατί κάθομαι και απολογούμαι κιόλας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κάνω συνέχεια όνειρα, κάποια τα ξεχνάω ή τα περνάω σε 2η μοίρα, κάποια τα απορρίπτω, κάποια τα εξελίσσω. Δεν είμαι υπέρ των πολύ μακροπρόθεσμων στόχων (δυσκολεύομαι να με φανταστώ σε 15-20 χρόνια από τώρα).
Θέλω απλά να βασίζομαι σε προοπτικές που θα κάνουν ευτυχισμένη εμένα και τους ανθρώπους που είναι κοντά μου. Μπορεί να ακούγεται γενικόλογο και ουτοπιστικό, αλλά ίσως είναι και ένα όνειρο πάνω στο οποίο βασίζονται όλα τα "μικρότερα" όνειρα-στόχοι. :) ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όντως... Όνειρα έρχονται, όνειρα φεύγουν... Στόχοι μπαίνουν... Στόχοι απορρίπτονται... Κάθε μέρα και κάτι καινούριο... Το θέμα δεν είναι να βάλεις πολλούς στόχους ή να έχεις 10000 όνειρα... Το θέμα είναι να προσπαθήσεις να πραγματοποιήσεις έστω και ένα όνειρο... Να καταφέρεις να πετύχεις έναν στόχο... Αλλά ποτέ μην σταματήσετε να ονειρεύεστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top