Όνειρα - Στόχοι

Έχετε όνειρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 140)
  • Ναι,μου αρέσει να εχω όνειρα και πιστεύω ότι θα πραγγματοποιηθούν

    Ψήφοι: 101 72.1%
  • Όχι, τα όνειρα είναι για τους χαζούς

    Ψήφοι: 6 4.3%
  • Ναι, αλλά δεν πιστεύω ότι θα πραγματοποιηθούν

    Ψήφοι: 33 23.6%

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Το όνειρο μου; Να γίνω ο κυρίαρχος του πλανήτη Αρη

Έχεις εθιστεί στην ADROMEDA??:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Να περάσω ιατρική, να φύγω για ειδικότητα παθολογίας ή χειρουργικής στην Γερμανία στο Heidelberg και τέλος να δουλέψω σε ένα νοσοκομείο είτε στην Γερμανία είτε στην γειτόνισσα Αγγλία. (και ο Καναδάς δεν θα με χάλαγε μιας και δεν θέλει visa:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
έχω όνειρα και πολλά. και δεν λυγίζω παρά τις δυσκολίες που αντιμετωπίζω στην προσπάθεια να τα πραγματοποιήσω.
μα, πού θα ήμασταν αν δεν είχαμε όνειρα.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
όνειρα πολλά... π.χ να βρεθεί η θεραπεία για τον καρκίνο, να τελειώσουν οι οικονομικές δυσκολίες, τα άκρα στην πολιτική να πέσουν στον πάτο κλπ....

οι στόχοι είναι μετρημένοι. Να περάσω ιατρική (δεν με νοιάζει σε ποια πόλη), να κάνω ειδικότητα είτε στο Heidelberg είτε στην Βρετανία (όπου βολέψει) για Νευροχειρουργική (μιας που συνδυάζει και διάγνωση και χειρουργική) και να πιάσω μια δουλειά σε ένα νοσοκομείο με ένα μισθό που θα αντικατοπτρίζει τις γνώσεις και τις ικανότητες μου.
Επίσης θέλω να ταξιδέψω όσο πιο πολύ μπορώ και να μάθω όσες πιο πολλές γλώσσες μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
να βρεθεί η θεραπεία για τον καρκίνο.
actually υπάρχει. :Ρ όχι για τον καρκίνο απλά, αλλά για κάθε είδος καρκίνου η θεραπεία είναι διαφορετική. και πολλές φορές ανάλογα με το στάδιο είναι αποτελεσματική. προς το παρόν είναι το πώς θα ανταποκριθεί ο οργανισμός στη θεραπεία... :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
actually υπάρχει. :Ρ όχι για τον καρκίνο απλά, αλλά για κάθε είδος καρκίνου η θεραπεία είναι διαφορετική. και πολλές φορές ανάλογα με το στάδιο είναι αποτελεσματική. προς το παρόν είναι το πώς θα ανταποκριθεί ο οργανισμός στη θεραπεία... :) :) :)

Η χημιοθεραπεία και η ραδιενέργεια δεν θεωρούνται θεραπείες, απλώς καθυστερούν τον καρκίνο (εκτός αν είναι σταδίου 1-2).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Η χημιοθεραπεία και η ραδιενέργεια δεν θεωρούνται θεραπείες, απλώς καθυστερούν τον καρκίνο (εκτός αν είναι σταδίου 1-2).

αν συνεχίσω θα βγούμε off... απλά να ξέρεις ότι υπάρχει αρκετά μεγάλο ποσοστό επιβίωσης/ ιασης και σε αυτό παίζει πιο πολύ ρόλο προς το παρόν το πώς θα αποκριθεί ο οργανισμός. ναι δεν υπάρχει απολυτη θεραπεια αλλα βαδιζουμε πολυ καλα προς το παρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
αν συνεχίσω θα βγούμε off... απλά να ξέρεις ότι υπάρχει αρκετά μεγάλο ποσοστό επιβίωσης/ ιασης και σε αυτό παίζει πιο πολύ ρόλο προς το παρόν το πώς θα αποκριθεί ο οργανισμός. ναι δεν υπάρχει απολυτη θεραπεια αλλα βαδιζουμε πολυ καλα προς το παρον.

Αν θέλεις μπορούμε να το συζητήσουμε σε π.μ,
το ποσοστό ολοκληρωτικής ίασης είναι γύρω στο 10% αν δεν κάνω λάθος. Ακόμα και προσωρινά να περιορίστηκε η διόγκωση του όγκου αν δεν αφαιρεθεί χειρουργικά τότε κάποια στιγμή (μετά από 4-5 χρόνια) θα ξανακάνει την εμφάνισή του :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Όνειρα; έχω αρχίσει να πιστεύω πως είναι καλύτερα να μην κάνω γιατί τα γρουσουζεύω :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nανσυ94

Νεοφερμένος

Η Nανσυ94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
φυσικα και εχω ονειρα σε ολους τους τομεις της ζωης μου..τωρα αν θα πραγματοποιηθουν ισως καποια ναι ισως και κανενα ..ομως εγω δεν θα τα παρατησω και γενικα ειμαι απο τους ανθρωπους που δεν εγκαταλειπουν την προσπαθεια οποτε ας ελπιζω για το καλυτερο δυνατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Δεν γίνεται έτσι απλά να γράψεις τα όνειρά σου!:redface: Όνειρα είναι πολλά, μεγάλα και μικρά και αποτελούν αναπόσπαστο μέρος της ζωής μας! Κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να ζήσει χωρίς όνειρα. Όλοι επιθυμούμε βαθιά στην ζωή μας, όλοι ελπίζουμε. Γιατί αυτό είναι τα όνειρα.Ελπίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
χμ το δικο μου ονειρο..
να σπουδασω στο φπψ στο προγραμμα της ψυχολογιας και να κανω ενα μεταπτυχιακο στη παιδοψυχολογια..!!!!!!!!!!!!!
αυτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ονειρο μου ειναι να μην παψω ποτε να ονειρευομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ψηφιζω για να κανω παρέα στο πληγωμένο παλικάρι που βρίσκει ότι τα όνειρα είναι για τους χαζους :P



υγ. προφανως και κανει λαθος
τα ονειρα ειναι και για πολλες ακομα κατηγορίες κακομοιρων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
να ασχοληθω με την φυσικη σε ερευντητικο επιπεδο.δυσκολο αλλα τουλαχιστον εχω περασει σε σχολη που εχει παρακλαδια για αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunday(atlie)

Νεοφερμένος

Η sunday(atlie) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
:D:D:D:D όνειρα όνειρα όνειρα!!!!! Τι γλυκό να κάνεις όνειρα.. :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
αααααχ πολλα ονειρο αλλα ..ποια θα πραγματοποιηθουν αραγε?λοιπον εγω εχω τα εξης ονειρα:
1 να μαθω 3 γλωσσες
2 να παρω το ecdl
3 να κανω δευτερο πτυχιο στην κοινωνιολογια η τεφαα η γεωγραφια και κατι με το περιβαλλον
4 να κανω 2 μεταπτυχιακα πανω σε κατι σχετικο με την σχολη μου
5 να κανω διδακτορικο στο εξωτερικο (συγκεκριμενα ιταλια)και να κατσω σε ενα πανεπιστημιο εκει να διδαξω
6 να γραφτω σε ενα συλλογο βολευ θελω πολυ πολυ
7 να ειμαι καλα οικονομικα και να εχω πανω μα πανω απ ολα ΥΓΕΙΑ!!!

προς το παρον βαζω πλωρη για ecdl..αι να δουμε ..μακαρι να τα καταφερω ολα αυτα αλλα μου φαινεται πολυ ουτοπικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Λοιπόν,το όνειρο που θέλω να πραγματοποιήσω σ'αυτή την περίοδο της ζωής μου είναι να περάσω στο τμήμα της Φιλολογίας! :inlove:
Θα είμαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος του κόσμου!!! :happy: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,411 μηνύματα.
Λοιπόν,το όνειρο που θέλω να πραγματοποιήσω σ'αυτή την περίοδο της ζωής μου είναι να περάσω στο τμήμα της Φιλολογίας! :inlove:
Θα είμαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος του κόσμου!!! :happy: :D

Θεσσαλονίκη θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη θες;
Περισσότερο ναι :) ...αλλά και σε άλλη πόλη να είναι δε με πειράζει... Φιλολογία να 'ναι..κι όπου να 'ναι..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top