Όνειρα - Στόχοι

Έχετε όνειρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 140)
  • Ναι,μου αρέσει να εχω όνειρα και πιστεύω ότι θα πραγγματοποιηθούν

    Ψήφοι: 101 72.1%
  • Όχι, τα όνειρα είναι για τους χαζούς

    Ψήφοι: 6 4.3%
  • Ναι, αλλά δεν πιστεύω ότι θα πραγματοποιηθούν

    Ψήφοι: 33 23.6%

angelina b

Νεοφερμένος

Η angelina b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Να μη γίνω ανθρωπάκος και να γεμίσω με εμπειρίες...

πολυ ομορφο να διαβαζεις τετοιες προτασεις απο παιδια μολις 16 χρονων...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανησυχο Μολυβι

Νεοφερμένος

Η Ανησυχο Μολυβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ονειρα ή στοχοι?
Παντα θα υπαρχουν ονειρα... Το πιο ομορφο θα ειναι να μην σταματησουμε ποτε να ονειρευομαστε.Τωρα σε αυτην την ηλικια ονειρευομαστε καθε λεπτο και τα ονειρα ειναι απειρα δεν γινεται να μπουν ετσι απλα με λιγες γραμμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Να ζήσω μια όμορφη και ήρεμη ζωή . Να έχει υγεία η οικογένεια μου και να έχει τουλάχιστον , να τα βγάζει πέρα .
Να ταξιδέψω σε όλο τον κόσμο . Να χαρώ την κάθε στιγμή . Να κάνω οικογένεια . Και γενικότερα , να γεμίζω εμπειρίες .

Α και να πάρει κανα πρωτάθλημα η ΑΕΚάρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Α και να πάρει κανα πρωτάθλημα η ΑΕΚάρα :P

-.-''

Δεν φτανει που μας κερδισατε στο κυπελο,στα διαλα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zopy

Νεοφερμένος

Η Zopy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το όνειρό μου είναι να ξυπνήσω κάποια μέρα και να δω εκατομμύρια κόσμο στους δρόμους. Ανθρώπους οι οποίοι άνοιξαν επιτέλους τα μάτια τους, είδαν τι βρώμικο παιχνίδι παίζεται πίσω από την πλάτη τους (από ΜΜΕ, τράπεζες, πολιτικοί, θρησκείες κτλπ), και αποφάσισαν να πάρουν τη ζωή στα χέρια τους. Που παράτησαν τους καφέδες, τα ψώνια και τα κλαμπ και αποφασίσανε να διαβάσουνε, να ενημερωθούν. Που έκλεισαν για πάντα τις τηλεοράσεις και γύρισαν την πλάτη τους στους ρουφιάνους παραπληροφορητές. Που κοιτάχτηκαν κάποια στιγμή στον καθρέφτη και είπαν: "Είμαι ένας ΑΝΘΡΩΠΟΣ γαμώ το! Αυτή είναι η ζωή ΜΟΥ! Δεν τα ανέχομαι αυτά!"
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην υπάρχουν φασίστες...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην υπάρχουν πόλεμοι...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην περιτριγυρίζονται όλα γύρω από το χρήμα...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην υπάρχουν ηλίθιοι...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην υπάρχουν πουτ@νες και μαλάκες...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην υπάρχουν άστεγοι, πεινασμένοι, διψασμένοι, κακομοίρηδες...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην θανατώνονται ζώα άσκοπα...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην καταστρέφεται το περιβάλλον, η φύση μας...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην υπάρχουν στενόμυαλοι...
Και πάει λέγοντας...

Yes, I'm a dreamer.
Ερνέστο Τσε Γκεβάρα: "Κι αν μας πουν ότι είμαστε σχεδόν ρομαντικοί κι αδιόρθωτοι ιδεαλιστές, κι ότι σκεφτόμαστε το αδύνατο, θα πρέπει χίλιες φορές να απαντήσουμε "Ναι, είμαστε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανησυχο Μολυβι

Νεοφερμένος

Η Ανησυχο Μολυβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
-Χιλιες φορες να απαντησουμε''Ναι ειμαστε".Συμφωνω! αλλα το θεμα δεν ειναι μια μερα ετσι απλα να ξυπνησεις και να τα δεις,οχι μονο εσυ αλλα ολοι μας,το θεμα ειναι να τα προσπαθουμε μεσα απο τις πραξεις μας και τα πιστευω μας.Να αλλαξουμε σταση προς το κοσμο,να ανοιξουμε τα ματακια μας και οπως να λες να πουμε πως ειμαι ανθρωπος(σημασια της λεξης :κυρια χαρακτηριστικα ορθια σταση δλδ κεφαλι ψηλα,ΛΟΓΙΚΗ και εναρθρος λογος) και πως αυτη ειναι η ζωη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
θέλω να πάω καλά αυτήν την εβδομάδα που δίνω 4 μαθήματα...
ένα όνειρό μου είναι να γράψω βαθμούς άνω του 7...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το όνειρό μου είναι να ξυπνήσω κάποια μέρα και να δω εκατομμύρια κόσμο στους δρόμους. Ανθρώπους οι οποίοι άνοιξαν επιτέλους τα μάτια τους, είδαν τι βρώμικο παιχνίδι παίζεται πίσω από την πλάτη τους (από ΜΜΕ, τράπεζες, πολιτικοί, θρησκείες κτλπ), και αποφάσισαν να πάρουν τη ζωή στα χέρια τους. Που παράτησαν τους καφέδες, τα ψώνια και τα κλαμπ και αποφασίσανε να διαβάσουνε, να ενημερωθούν. Που έκλεισαν για πάντα τις τηλεοράσεις και γύρισαν την πλάτη τους στους ρουφιάνους παραπληροφορητές. Που κοιτάχτηκαν κάποια στιγμή στον καθρέφτη και είπαν: "Είμαι ένας ΑΝΘΡΩΠΟΣ γαμώ το! Αυτή είναι η ζωή ΜΟΥ! Δεν τα ανέχομαι αυτά!"
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην υπάρχουν φασίστες...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην υπάρχουν πόλεμοι...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην περιτριγυρίζονται όλα γύρω από το χρήμα...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην υπάρχουν ηλίθιοι...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην υπάρχουν πουτ@νες και μαλάκες...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην υπάρχουν άστεγοι, πεινασμένοι, διψασμένοι, κακομοίρηδες...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην θανατώνονται ζώα άσκοπα...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην καταστρέφεται το περιβάλλον, η φύση μας...
Θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να μην υπάρχουν στενόμυαλοι...
Και πάει λέγοντας...

Yes, I'm a dreamer.
Ερνέστο Τσε Γκεβάρα: "Κι αν μας πουν ότι είμαστε σχεδόν ρομαντικοί κι αδιόρθωτοι ιδεαλιστές, κι ότι σκεφτόμαστε το αδύνατο, θα πρέπει χίλιες φορές να απαντήσουμε "Ναι, είμαστε".

Changer le monde commence par se changer soi-même.

Όνειρα; I saw my dreams coming true today..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ariadny

Νεοφερμένος

Η ariadny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θελω να παω Παρισιιιιι!!!!!!:slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
δεν έχω όνειρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
μμμμ....δεν ειναι ονειρο,αλλα θα ηθελα να μου συμβει κατι το διαφορετικο!!!!! δεν αντεχω αλλο την ρουτινα!!!! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.

Zopy

Νεοφερμένος

Η Zopy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
-Χιλιες φορες να απαντησουμε''Ναι ειμαστε".Συμφωνω! αλλα το θεμα δεν ειναι μια μερα ετσι απλα να ξυπνησεις και να τα δεις,οχι μονο εσυ αλλα ολοι μας,το θεμα ειναι να τα προσπαθουμε μεσα απο τις πραξεις μας και τα πιστευω μας.Να αλλαξουμε σταση προς το κοσμο,να ανοιξουμε τα ματακια μας και οπως να λες να πουμε πως ειμαι ανθρωπος(σημασια της λεξης :κυρια χαρακτηριστικα ορθια σταση δλδ κεφαλι ψηλα,ΛΟΓΙΚΗ και εναρθρος λογος) και πως αυτη ειναι η ζωη μου.
Συμφωνώ. Προφανώς δεν έχω σκοπό να μείνω άπραγη και να περιμένω να συμβούν όλα αυτά ως δια μαγείας. Κατάλαβες πιστεύω τι ήθελα να πω.. :Ρ

Changer le monde commence par se changer soi-même.
Το γνωρίζω και το προσπαθώ κάθε μέρα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Να γινω γνωστη αθλιτικογραφος...
Να παρει φετος ο ΠΑΟΚ κυπελλο....
Να γραψω καλα στη γεωμετρια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara k telos

Νεοφερμένος

Η mara k telos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Να του βγάλω τα μάτια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Marios77

Νεοφερμένος

Ο Marios77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ονειρο μου ειναι να περασουν τα προβληματα που εχω με την μεση μου οριστικα και να αθληθω ξανα ονειρο εχει καταντησει...
Και να μαθω να εκτιμαω αυτα που εχω χωρις να ζηλευω ανουσια πραγματα που δεν φερουν καμια ουσιαστικη ευτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ονειρα....πραγματοποιησιμα και μη.παιδικα ονειρα,εφηβικα,ονειρα ζωης...ονειρα που αλλωτε προσπερναμε διχως να τους δωσουμε σημασια και αλλωτε ονειρα που παλευουμε οσο τιποτα αλλο για να τα κανουμε πραγματικοτητα...ονειρο που ειναι να καταφερω να απελευθερωθω απο ολα εκεινα που με ζωνουν...τους δικους μου προσωπικους μου φοβους και τις δικες μου ανησυχιες...ονειρο μου ειναι να σταματησουν οι τσακωμοι με τον εαυτο μου...να ζησω μια ζωη που θα τα παω πρωτα καλα με εμενα και μετα με τους αλλους.....ονειρα???απειρα .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
μακαρι να μπορεσω να παρω το ecpe να σπουδασω αυτο που θελω και να κανω μεταπτυχιακο στο εξωτερικο...το τελευταιο δυσκολο μου φαινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella_metal

Νεοφερμένος

Η stella_metal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Να σταματήσουν επιπλέον να με κοροϊδεύουν! :/: :worry: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top