Έχετε κλάψει ποτέ σε κάποια ταινία;

Pasipoy

Νεοφερμένος

Ο Pasipoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Στο βασιλιά ελληνικό έργο κ σε ένα αλλο ξένο δεν θυμαμαι όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Χα! Αμέ.. Αρκετές φορές:P Τον Τιτανικό όσες φορές και να τον βλέπω πάντα κλαίω..Το The Notebook! Θεε μου τι ταινία και τι κλάμα! Μετά στο I am Sam είχα πάθει μεγάλο σοκ. Θυμάμαι μου κλεινανε την τηλεόραση για να σταματησω :lol: Και τέλος στο The Road.. Ψυχοπλακώθηκα κιόλας. A! και στην "Ψυχή βαθιά":redface:

Εμ όταν είσαι με παρέα που σ' αφήνει να δεις την ταινία ή και μόνος σου, εγώ προσωπικά ταυτίζομαι...! Γι αυτό νομίζω συγκινούμαι τόσο εύκολα.! Έχει καταντήσει εκνευριστικο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twilight_girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Έχω κλάψει σε πάρα πολλές ταινίες.
Έχω κλάψει στις εξής ταινίες:Να Με Θυμάσαι,Το Τελευταίο Τραγούδι,Τιτανικός...Και σε άλλες που δεν τις θυμάμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris_92

Νεοφερμένος

Ο lefteris_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ειχα κλαψει παλια οταν ημουν μικρος για την Ποκαχοντας γιατι δεν με αφηναν να την παρω σε ντι βι ντι οι γονεις μου! :1eye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Οταν ημουν πολυ μικρος (μου το λενε, δεν το θυμαμαι) εκλαψα οταν το αρμα ελιωσε το mini του Mr Bean και ολοι γυρω μου γελουσανε! Επειτα που ο Bean βρισκει το συρτη και χαμογελαει ξανα, σταματησα να κλαιω.


Σε πιο προσφατες καταστασεις δεν εχω φτασει να κλαψω-κλαψω αλλα την περασμενη χρονια (πρεπει να εφταιγαν οι Πανελλαδικες) σε 3 σκηνες ενιωσα συγκινηση και ισως ενα μικρο κομπο στο λαιμο. Σας τις παρουσιαζω με τη σειρα που ειδα τις ταινιες.


  • Η πρωτη ειναι ο μονολογος του Roberto Benigni μπροστα στο γερο φαρμακοποιο, στην ταινια O Tιγρης και το Χιονι (La tigre e la neve).
https://www.youtube.com/watch?v=14rhK-LufaQ&feature=related
"Αν πεθανει, για μενα μπορουν να κλεισουν ολη αυτη τη σκηνη του Κοσμου, μπορουν να την ξεκρεμασουν, να ξεβιδωσουν τα αστερια, να τυλιξουν τον ουρανο και να τον βαλουν σε φορτηγο, μπορουν να σβησουν αυτο το φως του ηλιου που τοσο αγαπω... μα τοσο. και ξερεις γιατι το αγαπω τοσο? Γιατι μου αρεσει αυτη οταν τη φωτιζει το φ...ως του ηλιου και λαμπει. Μπορουν να τα παρουν ολα, αυτα τα χαλια, τις κολονες, τα σπιτια, την αμμο, τον αερα, τα βατραχια, τα ωριμα καρπουζια, το χαλαζι, τις 7 το απογευμα, Μαϊο, Ιουνιο, Ιουλιο, το βασιλικο, τις μελισσες, τα κολοκυθακια....τα κολοκυθακια...."


  • Η επομενη θα σας φανει λιγο ακυρη. Ειναι απο την ταινια "Κ 19 -The Widomaker". Με λιγα λογια ενα σοβιετικο υποβρυχιο υφισταται μια σοβαρη βλαβη και καποιος πρεπει να μπει στο χωρο του πυρηνικου αντιδραστηρα για να την επιδιορθωσει. Ολοι ξερουν ποσο επικινδυνο ειναι αλλα 7-8 ατομα προσφερονται να το κανουν. Και εκει αρχιζω εγω να ανατριχιαζω. Στη συνεχεια ο κυβερνητης διαπιστωνει οτι οι στολες που διαθετει το σκαφος δεν ειναι καταλληλες αλλα επιλεγει να μην το αποκαλυψει στο πληρωμα, λεγοντας τους οτι ολα θα πανε καλα. Η πρωτη δυαδα μπαινει στον αντιδραστηρα. 10 λεπτα αργοτερα βγαινουν πρησμενοι απο τη ραδιενεργεια, παραπατωντας και κανοντας εμετο. Και εκει τα επαιξα. Οι επομενοι εθελοντες φορουν τις στολες τους για να μπουν μεσα!!! Ενας απο αυτους τα παιζει, κοκκαλωνει και ο αξιωματικος που τους επιτηρουσε αρπαζει τη στολη του και μπαινει αυτος μεσα. Ωστοσο, σε επομενη σκηνη αυτος που κολωσε βλεπει οτι η βλαβη εχει επανερθει, μπαινει μονος του στον αντιδραστηρα και καθεται εκει για πολυ ωρα μεχρι να την επιδιορθωσει, και με τον τροπο αυτο εξιλεωνεται στα ματια του θεατη. Η συγκινηση εγκειται στο γεγονος οτι βλεπεις αντρες να φτανουν στα ορια των σωματικων και ψυχολογικων αντοχων τους, να βαδιζουν ισια στο θανατο τους.


  • Η τελευταια σκηνη που με συγκινησε ειναι απο την ταινια Alexander. Στην τελευταια μεγαλη μαχη, εναντια στον Ινδο βασιλια Πορο ο Αλεξανδρος βλεπει οτι η Φαλαγγα διασπαται και οτι οι Μακεδονες υποχωρουν. Και πως αντιδρα? Με ενα συντομο λογο σε χτυπαει κατακουτελα και επειτα απλα καλπαζει προς το θανατο του. Οταν τελικα πεφτει στο εδαφος βαρια τραυματισμενος οι Μακεδονες ΤΟΥ απλα δεν σκεφτονται τιποτα αλλο περα απο το πως να φτασουν στον πεσμενο βασιλια.
https://www.youtube.com/watch?v=x54UHkgHYqc&feature=related
"Δεν ειναι υπεροχο να ζεις με θαρρος και να πεθαινεις σε αιωνια δοξα? Ελατε Μακεδονες! Γιατι υποχορειτε? Μηπως θελετε να ζησετε για παντα? Στο ονομα του Δια επιτεθειτε!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
στο American History X..Ποιος τιτανικος και βλακεις, σε αυτην την ταινια ειχα παθει το σοκ της ζωης μου.
Ειχε τελειωσει κ καθομουν γονατισμενη μπροστα στην τηλεοραση για κανα 10λεπτο να φωναζω: οχχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
στο American History X..Ποιος τιτανικος και βλακεις, σε αυτην την ταινια ειχα παθει το σοκ της ζωης μου.
Ειχε τελειωσει κ καθομουν γονατισμενη μπροστα στην τηλεοραση για κανα 10λεπτο να φωναζω: οχχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:P:P

Μα, τι υπέροχη απειροαπίθανη ταινία είναι αυτή! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
the jacket
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Μα, τι υπέροχη απειροαπίθανη ταινία είναι αυτή! :thumbup:
απο τις καλυτερες που εχω δει στην ζωη μου..εκεινο το κλαμα θα εχω να το θυμαμαι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
με τον Τιτανικο!!!:cry_x::cry_x::cry_x::baby::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Με το "Τελευταία Έξοδος: Ρίτα Χέιγουορθ", μια ταινία που διαδραματίζεται σε φυλακή. Ειδικά η σκηνή με τον γέροντα βιβλιοθηκάριο, που βγαίνει από τη φυλακή μετά από πολλές δεκαετίες και αποχαιρετά τον φίλο του τον Τζέικ, ένα κοράκι. Γενικά δε κλαίω σε ταινίες αλλά αυτός ο παππούλης... Με κάνει και κλαίω με μαύρο δάκρυ..! :cry_x: Γενικά η ταινία είναι υπέροχη. Πάρτε μια γεύση

https://www.youtube.com/watch?v=6hB3S9bIaco :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
εγω δεν συγκινουμε σχετικα ευκολα. την μοναδικη φορα που δεν σταματουσα το κλαμα ηταν στην ταινια <το ονομα μου ειναι σαμ> αλλα αυτο που συμβαινει με την μανα μου ειναι απο τα αγραφα. η μανα μου ειναι ευσυγκινητη σε βαθμο αηδιας αφου ειδε για τριτη φορα την υπολοχαγο νατασα πριν 3 χρονια και απο το πολυ το κλαμα την πηγαμε στο κεντρο υγειας επειδη την επιασε ιλιγγος!!!!!!!! ειναι σοβαρη η κατασταση.....................
--------------------------------------------------------------------------
αεπισης συγκινητικη ταινια ιεναι η ταινια <η ζωη ειναι ωραια> με τον μπενινι...................ειναι φανταστικη δειτε την και θα καταλαβετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
μια απ τα ιδια κι εγω.. στο P.S i love you δεν ειχα σταματησει λεπτο ! :P στο the notebook εκλαψα στο τελος..επισης εχω κλαψει στην "the curious case of benjamin button" που οντως ηταν μια περιεργη αλλα ομορφη ταινια ! και στο "a walk to remember" πρεπει να ειχα κλαψει..και σε μια που ειδα προσφατα "dear John" νομιζω λεγοταν αν και τελικα μου φανηκε υπερβολικη..γενικα εχω παρατηρησει οτι εξαρταται απο τη δικη μου ψυχολογικη κατασταση εκεινη τη στιγμη που θα δω την ταινια και το κατα ποσο ταυτιζομαι και εχω βιωσει αναλογες καταστασεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
εγω εκλαψα οταν ειδα την ταινια ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ.Αυτη ητανε ΤΑΙΝΙΑ.Αλλα και το P.S. I love you ητανε ταινιαραα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Δεν κλαίω με ταινίες εύκολα αλλά:
-I am sam
-Η ζωή είναι ωραία
-Grave of the fireflies (anime)
αυτές είναι ταινίες που όσες φορές και να τις δω κλαίω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
για κάποιο λόγο κλαίω κάθε φορά που βλέπω το click στη σκηνή που ο πρωταγωνιστής (πως τον λένε μωρέ..) βγαίνει απο το νοσοκομείο και αγκομαχεί μες την καταρρακτώδη βροχή να προφτάσει την -πρωην- γυναίκα του.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
για κάποιο λόγο κλαίω κάθε φορά που βλέπω το click στη σκηνή που ο πρωταγωνιστής (πως τον λένε μωρέ..) βγαίνει απο το νοσοκομείο και αγκομαχεί μες την καταρρακτώδη βροχή να προφτάσει την -πρωην- γυναίκα του.
:P

οντως το click !! κι εκει εχω κλαψει και τις 2-3 φορες που την εχω δει (τη δειχνει καθε χρονο στην tv) ! μ'αρεσει το μηνυμα αυτης της ταινιας !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Izzy93

Νεοφερμένος

Η Ιζαμπέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ έκλαψα στο τέλος στην ταινία "Τεχνητή Νοημοσύνη",στο "Πράσινο Μίλι",στον "Τιτανικό" και γενικά τώρα που το σκέφτομαι,μάλλον παραείμαι ευσυγκίνητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν κλαίω με ταινίες εύκολα αλλά:
-I am sam
-Η ζωή είναι ωραία
-Grave of the fireflies (anime)
αυτές είναι ταινίες που όσες φορές και να τις δω κλαίω

Πολύ κλάμα στο Grave of the fireflies. Πραγματικά κάθε φορά τα ίδια, δεν αντέχεται.

Και στο toy story 3 συγκινήθηκα απίστευτα και με πήραν τα ζουμιά. Καλά όχι μόνο εμένα, όλη η αίθουσα έκλαιγε.

Και στο τέλος του Public Enemies.
Johnny <3 :'(

Και στο The Dark Night κάθε φορά που σκεφτόμουν τον Heath και πόσο άδικο ήταν που χάθηκε τέτοιο ταλέντο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

* ioanna*

Νεοφερμένος

Η ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εκλαψα με την ταινια '' ο κυκλος των χαμενων ποιητων'' ( Dead poets society https://www.youtube.com/watch?v=aQwVQzs9pHk) φοβερη ταινια με πολυ βαθια νοηματα... και με την ταινια '' Η λιστα του Σιντλερ'' ( Schindler's list https://www.youtube.com/watch?v=dwfIf1WMhgc) του Σπιλμπεργκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top