Έλλειψη εφηβικής "αθωότητας"

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ρε παιδια, αμα κανεις σεξ και ντυβεσαι προκλητικα παυεις να σαι παιδι?

Κατα την γνωμη μου ναι, γιατι παυεις να εχεις αυτην την "αθωοτητα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Κατα την γνωμη μου ναι, γιατι παυεις να εχεις αυτην την "αθωοτητα".
Διαφωνω.Το σεξ μπορει να γινει πολυ αθωο, ασχετα που οι κοινωνιες ειναι μες στα ταμπου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Σωστό αυτό που λες, αλλά αν ντύνεσαι προκλητικά για παράδειγμα, και δεν το κάνεις επειδή το γουστάρεις εσύ, αλλά επειδή θες όταν βγεις έξω να περπατάς και να κουνιέσαι σαν φραπές και όλοι να κοιτάνε τον κώλο σου πχ, και στην τελική να βρεις κάποιον λιγούρη να του κάτσεις, αυτό δεν είναι αθώο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ρε παιδια, αμα κανεις σεξ και ντυβεσαι προκλητικα παυεις να σαι παιδι?

Πως μπορείς να κάνεις σύγκριση ανάμεσα σε ένα παιδί και κάποια κορίτσια που μεγαλώνουν... πριν την ώρα τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Πως μπορείς να κάνεις σύγκριση ανάμεσα σε ένα παιδί και κάποια κορίτσια που μεγαλώνουν... πριν την ώρα τους?
Οτι ας πουμε με το σεξ μεγαλωνεις.Σιγα ρε παιδια, μια παραπανω εμπειρια ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Οτι ας πουμε με το σεξ μεγαλωνεις.Σιγα ρε παιδια, μια παραπανω εμπειρια ειναι.

Δεν ισχύει αυτό που λες. Μιλάμε για εφηβικές ηλικίες πάντα -υπενθυμίζω- και κατά την γνώμη μου παύεις πλέον να είσαι παιδί με την σεξουαλική επαφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Δεν ισχύει αυτό που λες. Μιλάμε για εφηβικές ηλικίες πάντα -υπενθυμίζω- και κατά την γνώμη μου παύεις πλέον να είσαι παιδί με την σεξουαλική επαφή.
Kαλα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Οχι ειλικρινα εχω γνωρισει και εχω συζητησει με κοπελα σαν και αυτην που περιγραφεις ασ'πουμε.Ειναι κατι που μερικες το καταλαβαινουν υποσυνειδητα αλλες και καθολου και δεν παραδεχονται ουτε στον εαυτο τους διοτι με αυτο το ντυσιμο κ τν συμπεριφορα δε ζητουν να 'περασουν καλα' αλλα να νιωσουν επικεντρο,να εχουν προσοχη και περαση!

Σταματήστε να ανακαλύπτετε τον τροχό ξανά και ξανά και ξανά ρε παιδιά:P
Οι μεν αποζητούν ενεργά τη προσοχή, ενώ οι δε, πλακώνονται για το ποιός θα εδρεωθεί ως το κυρίαρχο αρσενικό, εδώ και πόσο, μερικές εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Διαφωνω.Το σεξ μπορει να γινει πολυ αθωο, ασχετα που οι κοινωνιες ειναι μες στα ταμπου..
Δεν είναι ταμπού. Ίσα ίσα που είναι και μια πολύ ωραία εμπειρία, όμως ξεχνάς τον αρχικό σκοπό του να κάνεις σεξ που είναι η τεκνοποίηση. Γι'αυτό και συνήθως δεν μπορείς να συνδέσεις στο μυαλό σου την εικόνα του σεξ με κάτι αγνό (παρ'όλο που μπορεί να συμβαίνει-δλδ το σεξ να είναι αγνό, αυτό που λέμε έρωτας)

Οτι ας πουμε με το σεξ μεγαλωνεις.Σιγα ρε παιδια, μια παραπανω εμπειρια ειναι.
Όχι, δεν είναι απλά μια παραπάνω εμπειρία. Και αν το θεωρείς έτσι σημαίνει ότι δεν δίνεις σε αυτό την σημασία που του πρέπει. Είναι μια απ'τις καλύτερες και πιο δυνατές απολάυσεις που μπορεί να ζήσεις ποτέ (αν δλδ γίνει σωστά). Είναι η ένωση δύο ανθρώπων, όχι μόνο σε σωματικό αλλά και σε ψυχικό επίπεδο... Για να το θεωρείς κάτι τόσο απλό σαν μια ακόμα εμπειρία μήπως κα΄τι δεν κάνεις καλά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Να σε καλά, με είπες κατίνα και θυμήθηκα τη θεία μου την Κατίνα και την πήρα τηλ σήμερα :D
Χμμ, Κατίνα, τώρα μου θύμησες και τη ξαδέρφη μου τη Ματίνα, κάτσε να χτυπήσω και ένα τηλ από κει.

Ήθελα να ήξερα ρε χαουζ τι θεωρείς εσύ σωστό και ηθικό :hmm:
Κάθε σου ποστ, ισοπέδωση είναι. :confused:

Χαιρομαι που χρησιμοποιεις Ειρωνεια,αλλα καντην και εξυπνη ;)

Ον δε τοπικ ναου,επιστημονικα ''σωστο'' οτι επιβεβαιωνεται.
Δωσαμε το χ φαρμακο στον ασθενη.Πεθανε
Δωσαμε το ψ φαρμακο στον ασθενη.Εζησε
Σωστη θεραπεια ειναι το Ψ φαρμακο.

Ηθικα παλι,για μενα σωστο ειναι η βοηθεια προς τον συνανθρωπο και το κοινωνικο κερδος,και οτι αλλο εχει λογικη.
Για μενα δεν εχει λογικη,το να περιοριζουμε την στυλιστικη εκφραση καποιου,και μαλιστα να χαρακτηριζουμε ως πουτανες τις γυναικες που θελουν να εκφραστουν ετσι.Βρωμαει σεξισμο,οπως ξαναλεω.
Επισης σωστο ειναι οτι ειναι επιστημονικα ορθο,και οχι οι ιδεοληψιες του καθε τυχαρπαστου μαλακα,οπως πχ η θρησκεια,ο εθνικισμος,οι ταξεις,η ''αισθητικη'',η ηθικη κτλπ.
Δεν ειναι ισοπεδωση αλλα ο κοσμος ειναι αρκετα ρευστος και φορμαλιστικος.Βλεπεις,το ''σωστο'' και το ''ηθικο'' διαμορφωνεται κοινωνικα,υπαρχει ενας κοινωνικος καθορισμος αυτων των δυο.
Αλλα για να μην πιστευουμε καθε μαλακια ως ''σωστο'' η ''λαθος'' ακολουθουμε τις επιστημονικες αποδειξεις,που φερουν καποιες δικλειδες ασφαλειας
Στις παλιες εποχες,κατι που θεωρουσαν ''ανηθικο'' τωρα το θεωρουν ορθο,γιατι πολυ απλα φανηκε η σαθροτητα των επιχειρηματων που το διακατειχαν.


Με τον καλύτερο τρόπο κατά την δική σου άποψη έτσι; :thumbup:
Όταν θα σκάσει μύτη η αδερφή σου ή ακόμη χειρότερα η κόρη σου έτσι αυτό να πεις, ζητάει αναγνώριση το μικρό μου άστο μωρέ.

Τεσπα, είπα τη γνώμη μου και έκλεισε το θέμα,
ο καθένας με τα μυαλά και τις αρχές που έχει πορεύεται ;)

Ας πάω σαν σωστή Κατίνα να ρουφήξω τον ελληνικό στο μπαλκόνι,
να δω τι χρώμα βρακιά έχει κρεμασμένα η γειτόνισσα σήμερα :worry:



Δεν θα ειχα προβλημα.Ας ειναι αριστη μαθητρια η κορη μου και μορφωμενη,και εγω την αφηνω να κανει σε ολο της το σωμα τατουαζ και να κυκλοφορει με αρβυλες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
υποννοεί κάτι για τις αρβύλες?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina gk

Νεοφερμένος

Η marina gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σχεδον ολων τα σχολια με παροτρινουν να πω οτι ενα προκλητικο ντυσιμο η ψηλα τακουνια δε λενε τιποτα.το θεμα ειναι οτι οι κοπελες που τα κανουν αυτα(η πλειοψηφια,ο κανονας) εχουν θεμα αντιληψης και στασης ζωης οχι ντυσιματος!Δε πα να βαλεις και το βρακι σ αναποδα ποιο ειναι το προβλημα..το προβλημα ειναι οτι αυτο το ντυσιμο και το στυλ συνηθως παει πακετο με την αντιληψη οτι το ο σημαντικοτερος στοχος π εχω στη ζωη μου ειναι η εικονα π θα δωσω στις φιλες μου,το αγορι που θα ριξω αποψε,τα καινουρια μου ρουχα κτλ!μη καθεστε και διαφωνειται στο αν ειναι σωστο η οχι να βγαινει μια κοπελα ετσι εξω(περα απ'το θεμα ασφαλειας)!το θεμα ειναι οτι το πιο πιθανο και ρασα να βαλεις στη συγκεκριμενη κοπελα θα συνεχισει να σκεφτεται ετσι εκτος κι αν η ιδια συνειδητα επιλεξει να ειναι κατι αλλο στη ζωη της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ο κατευθυνόμενος τρόπος ντυσίματος μήπως υποδεικνύει κάτι για τον τρόπο σκέψης, αντίληψης της πραγματικότητας,..κοκ; Ζούμε σε μια κοινωνία, της ομοιόμορφης εικόνας της τηλεόρασης. Όποιος σκέφτεται θεωρείται φλώρος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εάν έμπαινε ένα τέτοιο θέμα στην Έκθεση στις πανελλήνιες με βεβαιότητα σας λέω ότι θα έγραφα στρογγυλό 20 και άμα γουστάρανε και 1.600 λέξεις πάνω σε αυτό θα τις έγγραφα... Έχω ασχοληθεί τόσο πολύ με αυτό το θέμα που πραγματικά μπορώ να πω πολλά... Ίσως και κάποια που θα προσβάλουν αρκετές και αρκετούς... Τέλος πάντων...

Αυτός ο ηλίθιος τρόπος ζωής που έχουν πλασάρει οι Ευρωπαίοι και οι Αμερικάνοι δηλαδή τα ξενύχτια μέχρι πρωίας και το πιοτί μέχρι αηδίας (και όπου αυτά καταλήξουν) είναι το λιγότερο που μπορώ να πω τραγικός... Η πλάκα είναι ότι όλοι τσιμπάνε σαν τα ψάρια σε αυτήν την ψεύτικη πραγματικότητα που τους πλασάρουν... Έχετε καταλάβει ότι έχουμε φτάσει στο σημείο να ντρεπόμαστε να λέμε ότι αγαπάνε κάποιον/κάποια ; Τι να αγαπήσεις από το μέσο εφηβικό πουτανί που τα πετάει όλα έξω μου λέτε ; Ή από έναν παλιόπουστα με τα μαλλιά κοκοράκι ;

Όταν καταλάβετε ότι είστε όλοι ένα copy paste μιας ψεύτικης υποκουλτούρας και θυμηθείτε ότι είστε Έλληνες ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ και όχι μπάσταρδα ενός φλώρου Αμερικάνου ελάτε να μιλήσετε σοβαρά...

Ειδικά η διπροσωπία που το παίζουν καλοί και υπάκουοι μαθητές και κράζουν την μοντέρνα ζωή ενώ όταν βγουν έξω ξεκωλιάζονται μου έχει σπάσει τα αρχίδια και η πλάκα είναι ότι το βλέπω συνέχεια... Ξεκαθαρίστε πρώτα με τον εαυτό σας και μετά με τους γύρω σας τι ακριβώς είστε...

Βαρέθηκα την ζωή σας... Είστε παιδιά ακόμα ρε ζώα... Φερθείτε σαν παιδιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Πες τα Αεράτε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αυτός ο ηλίθιος τρόπος ζωής που έχουν πλασάρει οι Ευρωπαίοι και οι Αμερικάνοι δηλαδή τα ξενύχτια μέχρι πρωίας...


Θα μου επιτρέψεις μια διόρθωση?

Έχω ταξιδέψει σε αρκετά κράτη της Ευρώπης και στις ΗΠΑ. Εκεί όλα (ή σχεδόν όλα) τα μαγαζιά διασκέδασης (pubs, bars, clubs) κάποια στιγμή (στις 12, στις 1, το πολύ στις 2) κλείνουν. Το "ξενύχτι μέχρι πρωίας" είναι καθαρά ελληνική συνήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Εάν έμπαινε ένα τέτοιο θέμα στην Έκθεση στις πανελλήνιες με βεβαιότητα σας λέω ότι θα έγραφα στρογγυλό 20 και άμα γουστάρανε και 1.600 λέξεις πάνω σε αυτό θα τις έγγραφα... Έχω ασχοληθεί τόσο πολύ με αυτό το θέμα που πραγματικά μπορώ να πω πολλά... Ίσως και κάποια που θα προσβάλουν αρκετές και αρκετούς... Τέλος πάντων...

Αυτός ο ηλίθιος τρόπος ζωής που έχουν πλασάρει οι Ευρωπαίοι και οι Αμερικάνοι δηλαδή τα ξενύχτια μέχρι πρωίας και το πιοτί μέχρι αηδίας (και όπου αυτά καταλήξουν) είναι το λιγότερο που μπορώ να πω τραγικός... Η πλάκα είναι ότι όλοι τσιμπάνε σαν τα ψάρια σε αυτήν την ψεύτικη πραγματικότητα που τους πλασάρουν... Έχετε καταλάβει ότι έχουμε φτάσει στο σημείο να ντρεπόμαστε να λέμε ότι αγαπάνε κάποιον/κάποια ; Τι να αγαπήσεις από το μέσο εφηβικό πουτανί που τα πετάει όλα έξω μου λέτε ; Ή από έναν παλιόπουστα με τα μαλλιά κοκοράκι ;

Όταν καταλάβετε ότι είστε όλοι ένα copy paste μιας ψεύτικης υποκουλτούρας και θυμηθείτε ότι είστε Έλληνες ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ και όχι μπάσταρδα ενός φλώρου Αμερικάνου ελάτε να μιλήσετε σοβαρά...

Ειδικά η διπροσωπία που το παίζουν καλοί και υπάκουοι μαθητές και κράζουν την μοντέρνα ζωή ενώ όταν βγουν έξω ξεκωλιάζονται μου έχει σπάσει τα αρχίδια και η πλάκα είναι ότι το βλέπω συνέχεια... Ξεκαθαρίστε πρώτα με τον εαυτό σας και μετά με τους γύρω σας τι ακριβώς είστε...

Βαρέθηκα την ζωή σας... Είστε παιδιά ακόμα ρε ζώα... Φερθείτε σαν παιδιά...

η κοινωνια εχει χασει την ουσια και πολλοι προσπαθουν να βγαλουν μια ψευτικη "μαγκια" δηλαδη οτι ειναι και καλα κατι ανωτερο απο τους αλλους λογω τροπου ντυσιματος,συμπεριφορας κτλ.Και οι περισσοτεροι προσπαθουν να μυηθουν αυτό το είδος ψευτομαγκα για να δειξουν οτι ειναι νορμαλ ατομα.Ο σκεπτομενος θεωρειται οποως ειπε και ο φιλος npb,φλώρος,κατι το μη φυσιολογικο.Αυτό το εχω δει στα χρονια που ήμουν σχολείο που κοροιδευαν καθε "ξεχωριστο" ατομο,που ξεχωριζε απο την μαζα η οποια αποτελουνταν απο ψευτομαγκακια με crypton rx,τα μαλια με 1 κιλο ζελε για να δειξουν ποσο γαματοι τυποι ειναι,να φιλιουνται με κοριτσακια εξω στην αυλη για να δειξουν "εγω εχω γκομενα και εσυ δεν εχεις",να ειναι πατος στα μαθηματα γιατι οποιος ηταν καλος θεωρουνταν "φυτο" και παλι "μη φυσιολογικος",να πηγαινουν κλαμπ και να προσπαθουν με καθε μεσο να μεθυσουν,και για να καπνιζουν για να συμπληρωσουν την μαγκια τους.Πιστευω μονο μια σωστη παιδεια μπορει να "σωσει" την κοινωνια απο αυτην την ασχημη "παραδοση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Όχι ότι επικροτώ να ντύνονται σαν πουτάνες τα κορίτσια από τα 14 τους, αλλά ναι τις προτιμώ αυτές από τις "μυξοπαρθένες"... Sad but true...

Α και κάτι άλλο: Έχουμε φτάσει να θεωρούμαστε ξενέρωτοι-φλώροι αν δεν ξενυχτάμε με ποτό κλπ μέχρι τις 2-3, και τα κορίτσια σπάνια προσέχουν κάποιον αν δεν είναι "μάγκας","αλήτης", ξενύχτης κλπ... Αντίστοιχα και τα κορίτσια ντύνονται σαν ξέκωλα από τα 12-13 τους, γιατί τα περισσότερα αγόρια σε διαφορετική περίπτωση δεν θα τις πρόσεχαν...
Αυτές οι "αξίες" δεν ξέρω από πού μας έχουν έρθει, αλλά με εκνευρίζει να αναγκάζομαι να τις ακολουθώ για να γίνω αρεστός :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Δυστυχως,αυτο το "φαινομενο" παρατηρειται ολοενα και περισσοτερο, ακομα και σε κοινωνιες πιο κλειστες οπως χωρια ή μικρες πολεις.
Στην περιοχη οπου μενω(μικρη πολη,οπου ολοι γνωριζονται μεταξυ τους), χειμωνα-καλοκαιρι, εχουν ειτε δεν εχουν σχολειο, βλεπεις στην πλατεια κοριτσια 13-14 ετων, με ενα σορτς-βρακι, μια μπλουζα-σουτιεν,γοβες πανω απο 12 ποντους, με το μακιγιαζ οσο το δυνατον πιο πολυ γινεται και μερικα με piercing σε διαφορα σημεια του σωματος και tattoo. Γιατι οπως και να το κανουμε οταν εχεις εξω την κοιλια, πρεπει απαραιτητως να εχεις και piercing στον αφαλο αλλιως εισαι μπαζο.
Τα βλεπεις να μαζευονται μετα τις 12 στην πλατεια οπου ή καθονται εκει πινοντας μπυρονια και αλλου ειδους ποτα ή αναχωρουν για καποιο club για να πιουν τα σφηνακια του ενος ευρω και να λικνιζονται πανω στις μπαρες.(Ειναι πολυ in-fashion το κουνημα πανω στις μπαρες εχωντας πιει 6 σφηνακια). Πολλα απο αυτα γυριζουν σπιτι τους μετα τις 4 το πρωι,ολιγον φεσι,παραπατωντας με τις γοβες και χαχανιζοντας στο δρομο εχοντας πασαλιφτει απο τη μασκαρα.
Και εδω αναρωτιεμαι: οι γονεις τους δεν ανησυχουν? Δεν τους λενε κατι?

Εν το μεταξυ, τα συγκεκριμενα κοριτσακια μολις δουν καποια μεγαλυτερη τους ντυμενη εντελως διαφορετικα, αρχιζουν να την σχολιαζουν λεγοντας την μπαζολα.

:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
οπως οι παππουδες μας κατηγορουσαν τους γονεις μας οτι ειναι ανηθικοι, οι γονεις μας εμας οτι ειμαστε ανηθικοι ετσι και εμεις θα λεμε ανηθικα σε μερικα χρονια τα παιδια μας! και φυσικα η γενια μας θα αποτιναξει τα βαρυ και τα οσα της προσαπταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top