Έλλειψη εφηβικής "αθωότητας"

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Πιστευω οτι ολα ξεκινουν απο την οικογενεια.Τα παντα ειναι θεμα διαπαιδαγωγησης.Τα παιδια συγχωρουνται,ειναι η ανωριμοτητα της ηλικιας ,ειναι τα προτυπα που προβαλλουν τα ΜΜΕ,ειναι οι φιλοι,ειναι ο εκτροχιασμος της συγχρονης κοινωνιας,ειναι πολλα...Ο ρολος των γονεων ποιος ειναι;Δεν πρεπει να θετουν καποια ορια στα παιδια τους;Δεν πρεπει να τους μεταβιβαζουν καποιες αρχες;Δεν πρεπει να καθοδηγουν τα παιδια τους;Δεν μπορω να ριξω την ευθυνη στο 15χρονο γι αυτα που κανει,οταν οι 45αρηδες γονεις του εγκρινουν και επικροτουν τις πραξεις του.
Πάντως εγώ ξέρω κοπέλες που αλλιώς φεύγουν απο το σπίτι και αλλιώς φτάνουν στο σχολείο ή στο μπαρ. Δεν είναι απίθανο να τους πούν και ψέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δεν το χω δει, υπόθεση? :P

Η ιστορία της Lolita δοκιμάζει για πρώτη φορά τις αντοχές της κοινής γνώμης το 1955, όταν ο συγγραφέας Vladimir Nabokov παρουσιάζει το ομώνυμο λογοτεχνικό του δημιουργία. Όπως φάνηκε, η κοινωνία κάθε άλλο παρά έτοιμη υπήρξε, αφού το έργο υπέστη ανελέητη λογοκρισία, μέχρι να βγει στο εμπόριο. Η έντονη φημολογία σύμφωνα με την οποία, πηγή έμπνευσης του Nabokov αποτέλεσε η δεύτερη σύζυγος του ηθοποιού Charlie Chaplin, η ανήλικη ηθοποιός Lolita McMurry εξακολουθεί να συνοδεύει το βιβλίο μέχρι σήμερα.

Το 1962 ο Kubrick επιτυγχάνει με τρόπο θριαμβευτικό να παρουσιάσει μέσα από την ξεχωριστή σκηνοθετική του ματιά την παράδοξη αυτή ερωτική ιστορία, επικεντρώνοντας περισσότερο στα βασικά σημεία του βιβλίου και αποφεύγοντας τα δύσβατα μονοπάτια της πολυεπίπεδης και καλλιτεχνικά αμφισβητούμενης αρχικής απόδοσης του Nabokov. Το αποτέλεσμα συνταράσσει. Ο μύθος της ταινίας περιπλέκεται γύρω από ένα μεσήλικα Ευρωπαίο, τον οποίο συναντάμε σε κάποια αμερικανική επαρχία. Ενοικιάζει ένα από τα δωμάτια του σπιτιού μίας χήρας, η οποία κατοικεί εκεί μαζί με την δεκατετράχρονη κόρη της. Ο άνδρας εκδηλώνει το ενδιαφέρον του για την συνομήλική του γυναίκα, προτείνοντάς της ακόμα και να την παντρευτεί. Κάθε πράξη του, όμως, αποτελεί μέρος ενός καλοστημένου σχεδίου, προκειμένου να κρατήσει όσο πιο κοντά μπορεί την νεαρή κοπέλα. Σύντομα θα καταφέρει να πραγματοποιήσει όσα το διεστραμμένο του μυαλό προστάζει. Δεν θα αργήσει όμως να συνειδητοποιήσει πως τα πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται. Γιατί το κορίτσι, που έχει κυριαρχήσει στο μυαλό, την καρδιά και το σώμα του και τον έχει απομακρύνει από κάθε αίσθηση αιδούς, δεν έχει σαγηνεύσει μονάχα αυτόν.

https://www.cinemanews.gr/v5/classic.php?n=643
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Δεν το χω δει, υπόθεση? :P
Ο μύθος της ταινίας περιπλέκεται γύρω από ένα μεσήλικα Ευρωπαίο, τον οποίο συναντάμε σε κάποια αμερικανική επαρχία. Ενοικιάζει ένα από τα δωμάτια του σπιτιού μίας χήρας, η οποία κατοικεί εκεί μαζί με την δεκατετράχρονη κόρη της. Ο άνδρας εκδηλώνει το ενδιαφέρον του για την συνομήλική του γυναίκα, προτείνοντάς της ακόμα και να την παντρευτεί. Κάθε πράξη του, όμως, αποτελεί μέρος ενός καλοστημένου σχεδίου, προκειμένου να κρατήσει όσο πιο κοντά μπορεί την νεαρή κοπέλα. Σύντομα θα καταφέρει να πραγματοποιήσει όσα το διεστραμμένο του μυαλό προστάζει. Δεν θα αργήσει όμως να συνειδητοποιήσει πως τα πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται. Γιατί το κορίτσι, που έχει κυριαρχήσει στο μυαλό, την καρδιά και το σώμα του και τον έχει απομακρύνει από κάθε αίσθηση αιδούς, δεν έχει σαγηνεύσει μονάχα αυτόν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Πάντως εγώ ξέρω κοπέλες που αλλιώς φεύγουν απο το σπίτι και αλλιώς φτάνουν στο σχολείο ή στο μπαρ. Δεν είναι απίθανο να τους πούν και ψέματα.
Δε νομιζω οτι ειναι ο κανονας,παντως.
Προσφατα,ακουσα πατερα να περηφανευεται στους φιλους του οτι η κορη του αλλαζει καθε τριμηνο φιλο.Και οι υπολοιποι θαυμαζαν,λες και ειχε διαπραξει το κατορθωμα του αιωνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δε νομιζω οτι ειναι ο κανονας,παντως.
Προσφατα,ακουσα πατερα να περηφανευεται στους φιλους του οτι η κορη του αλλαζει καθε τριμηνο φιλο.Και οι υπολοιποι θαυμαζαν,λες και ειχε διαπραξει το κατορθωμα του αιωνα.
Πόσο χρονών ήταν η κόρη;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Οπως βλεπουμε και απο το εργο ακομη,η κοινωνια δεν ειναι αρκετα ωριμη ωστε να αποδεχθει παρομοιες συμπεριφορες.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Ο μύθος της ταινίας περιπλέκεται γύρω από ένα μεσήλικα Ευρωπαίο, τον οποίο συναντάμε σε κάποια αμερικανική επαρχία. Ενοικιάζει ένα από τα δωμάτια του σπιτιού μίας χήρας, η οποία κατοικεί εκεί μαζί με την δεκατετράχρονη κόρη της. Ο άνδρας εκδηλώνει το ενδιαφέρον του για την συνομήλική του γυναίκα, προτείνοντάς της ακόμα και να την παντρευτεί. Κάθε πράξη του, όμως, αποτελεί μέρος ενός καλοστημένου σχεδίου, προκειμένου να κρατήσει όσο πιο κοντά μπορεί την νεαρή κοπέλα. Σύντομα θα καταφέρει να πραγματοποιήσει όσα το διεστραμμένο του μυαλό προστάζει. Δεν θα αργήσει όμως να συνειδητοποιήσει πως τα πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται. Γιατί το κορίτσι, που έχει κυριαρχήσει στο μυαλό, την καρδιά και το σώμα του και τον έχει απομακρύνει από κάθε αίσθηση αιδούς, δεν έχει σαγηνεύσει μονάχα αυτόν. :P
Αλλα ποιον αλλο;;Στο καλυτερο το εκοψες!

Πόσο χρονών ήταν η κόρη;:P
Δεν τους ηξερα τους ανθρωπους,στο διπλανο τραπεζι σ´ενα εστιατοριο τους ακουσα:P
Παντως,πηγαινε σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δεν τους ηξερα τους ανθρωπους,στο διπλανο τραπεζι σ´ενα εστιατοριο τους ακουσα:P
Παντως,πηγαινε σχολειο.
Αχα, απο περιέργεια ρώτησα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ωραία ταινία φαίνεται, θα την δω :P

Οπως βλεπουμε και απο το εργο ακομη,η κοινωνια δεν ειναι αρκετα ωριμη ωστε να αποδεχθει παρομοιες συμπεριφορες.:(

Κάποιες κοινωνίες είναι, αλλά ίσως και ο συντηρικισμός καμιά φορά να έχει και τα καλά του, μια κοπέλα 14 χρονών που έχει γευτεί την σεξουαλική ζωή τα υπόλοιπα 40 χρόνια που τις μένουν για να είναι σεξουαλικά ενεργή θα πειραματιστεί με καινούργια πράγματα και ίσως αυτό να μην έχει καλό αποτέλεσμα.. (παρεκτράπηκα βραδιάτικα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ωραία ταινία φαίνεται, θα την δω :P



Κάποιες κοινωνίες είναι, αλλά ίσως και ο συντηρικισμός καμιά φορά να έχει και τα καλά του, μια κοπέλα 14 χρονών που έχει γευτεί την σεξουαλική ζωή τα υπόλοιπα 40 χρόνια που τις μένουν για να είναι σεξουαλικά ενεργή θα πειραματιστεί με καινούργια πράγματα και ίσως αυτό να μην έχει καλό αποτέλεσμα.. (παρεκτράπηκα βραδιάτικα :P)

Και?Ποιοι ειμαστε εμεις,που θα επεμβουμε στην προσωπικη ζωη της κοπελας?Οι αυθεντιες της σεξουαλικης παιδειας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Και?Ποιοι ειμαστε εμεις,που θα επεμβουμε στην προσωπικη ζωη της κοπελας?Οι αυθεντιες της σεξουαλικης παιδειας?
Ποιος αλλος ειχε σαγηνευτει απ´τη μικρη;

Αχα, απο περιέργεια ρώτησα:P
Δεν εστησα αυτι και σε ολο το διαλογο:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Χμμμ..Δεν έχεις και άδικο βρε chaos..Και εμένα δεν μου φαίνεται φυσιολογικό..Εγώ στα 14 όχι απλά δεν έβγαινα έξω στις 12μισι αλλά γύρναγα σπίτι κατά τις 10 (μην σου πω ότι με το 9μισι είμουν και ευγνώμων..)Αλλά ρε παιδιά πιστεύω ότι είναι απαραίτητο να περνάς απ'αυτό το στάδιο ώστε να εκτιμήσεις αργότερα και να απολαύσεις περισσότερο κάποια πράγματα(χωρίς φυσικά να φτάνεις στα άκρα..)
Για να είμαι όμως τελείως ειλικρινής λόγω της δουλειάς του πατέρα μου έχω μεγαλώσει ξενυχτώντας αλλά βέβαια χωρίς όλα αυτά που αναφέρονται στο αρχικό post..Καθόμουν ήσυχα ήσυχα σε καμιά γωνίτσα ή μπλεκόμουν στις δουλειές των άλλων..Θέλω να πω ότι είμουν συνηθισμένη στο περιβάλλον αλλά μόνο σε αυτό..Ίσως και αυτός να ήταν ο λόγος που όταν άρχισα να βγαίνω με τους φίλους μου δεν είχα την ανάγκη να κάνω όλα αυτά που λέτε ότι βλέπετε, γιατί τα είχα δει πιο πριν απ'τους φίλους μου, τα ήξερα και δεν χρειαζόμουν να τα δοκιμάσω..
Αυτή είναι η δική μου εμπειρία..! Πάντως και γω απορώ όταν βλέπω μικρά κοριτσάκια να το παίζουν "μεγάλες"..η κάθε ηλικία έχει τα δικά της καλά..!
Τα αγοράκια θα ήθελα όμως να μας πουν..Δεν ξενερώνετε με αυτή την κατάσταση..?? Γιατί έχω δει πολλούς να πέφτουν με αυτές τις συμπεριφορές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

floydiantree

Νεοφερμένος

Η floydiantree αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μόνο εγώ γνώριζα παιδιά που συμπεριφέρονταν έτσι όταν ήμουν εγώ 12; Ήταν μια μειοψηφία κοριτσιών που ντύνονταν προκλητικά και το έπαιζαν λίγο ντίβες. Και θυμάμαι άκουγα συνέχεια από μεγαλύτερους που τις έδειχναν 'Αχ, πως κατάντησε αυτή η γενιά, που πάμε κτλ,κτλ.'. Μα το θέμα είναι ότι αυτές ήταν μια μειοψηφία. Η πλειοψηφία των παιδιών είχε απλά πιο διακριτική παρουσία έτσι ώστε κάποιος που δεν ήταν 12-13, να θεωρούσε αντιπροσώπους την πιο 'αδιάκριτη' μειοψηφία.

Και νομίζω το ίδιο συμβαίνει και σήμερα. Οι κοπέλες αυτές υπάρχουν, αλλά δεν είναι κάτι καινούριο. Δεν μπορούμε δηλαδή να χαρακτηρίσουμε μια γενιά από την μειοψηφία.

Α και τα παιδιά βγαίνουν ακόμα και παίζουν σε αλάνες. Μένω δίπλα σε πάρκο, και φέτος που έδωσα Πανελλήνιες το εμπέδωσα αυτό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ρε cha0s μες στο μυαλό μου είσαι :P
Παρατηρώ τα τελευταία χρόνια να υπάρχει όλο και μεγαλύτερο χάσμα όχι ανάμεσα σε γενιές, αλλά χρονιές!
Να σας δώσω ένα παράδειγμα. Πχ η χρονιά μας του 94 με τη χρονιά του 92 είμαστε πάνω κάτω ίδιοι. Δε μπορώ να πω το ίδιο για του 96 ή του 97.
Τουλάχιστον όσον αφορά τα κορίτσια.

Στο δημοτικό θυμάμαι δρούσαμε σαν αγόρια. Παίζαμε κρυφτό, κυνηγητό, δε μας πείραζε αν λερωνόμασταν. Για βόλτα έξω το βράδυ δεν το συζητώ. Το αργότερο έμενα έξω ως τις 10 τα καλοκαίρια γιατί παίζαμε κρυφτό στη γειτονιά. Λυπάμαι που το λέω, αλλά βλέπω τα κορίτσια του δημοτικού με βαμμένα νύχια στο σχολείο, με μανταμίστικο ντύσιμο και βάψιμο. Συμπεριφορές κατινίστικες, να φάει η μία την άλλη, γιατί της έφαγε το αμόρε. :knife: Τα αγόρια τότε μας ήταν σχεδόν αδιάφορα, άντε για καμία πλάκα λέγαμε ο Γιαννάκης θέλει την Τασούλα :P

Στο γυμνάσιο, τουλάχιστον μέχρι τη Β γυμνασίου, το σκηνικό δεν πολυάλλαζε. Και εμείς αλλάζαμε στο σώμα μπαίνοντας στην εφηβεία. Αρχίζαμε να ξυρίζουμε τα πόδια μας (:P). Αλλά λίγο πολύ αυτές ήταν και οι αλλαγές. Συνεχίζαμε να παίζουμε παίζουμε παίζουμε, κυρίως ομαδικά παιχνίδια αγόρια και κορίτσια, ειδικά βόλευ, ποδόσφαιρο και μπάσκετ. Ίσως τότε να βλέπαμε λίγο διαφορετικά τα αγόρια, να υπήρχε αυτό το ατσούμπαλο φλερτ της εφηβείας που δεν οδηγούσε (λογικό) πουθενά. Αλλά θυμάμαι οι παρέες ήταν μεγάλες και συνήθως ανάμεικτες. Τώρα πια (το σχολείο μας ήταν συστεγασμένο με το γυμνάσιο) βλέπω κατά κόρον κορίτσια ξεπεταγμένα, άντε 1-2 να είναι λίγο συνεσταλμένα και με ήπια συμπεριφορά (τα οποία γίνονται στόχος ως αδύναμα ή ξενέρωτα). Το eyeliner μαύρο και άραχνο στο μάτι γύρω γύρω σα ρακούν και τη βλεφαρίδα επίσης αλά αράχνη style. Βάψιμο στο γυμνάσιο εμείς; Ούτε καν, πιο πολύ μας ενδιέφερε το επίπονο πρωινό ξύπνημα παρά να ξυπνήσουμε από τις 6 να κάνουμε μπάνιο, να ισιώσουμε το μαλλί, να βάλουμε make up, concealer, ρουζ , πούδρα, κραγιόν και lipgloss. Άντε κανένα liposan κεράσι να είχαμε οι κοκέτες :P

Η χειρότερη γενικά χρονιά στο σχολείο πιστεύω ότι είναι η Γ γυμνασίου. Δεν είμαστε μπεμπέκες, θα γίνουμε γυναίκες! Του χρόνου θα πάμε λύκειο! :P Αυτή είναι η χρονιά που εύκολα ξεφεύγει το μυαλό ενός κοριτσιού ειδικά αν η κοριτσοπαρέα έχει τέτοιες φευγάτες τάσεις. Το αποτέλεσμα; Οι ζευζεκοφωτογραφίες στο φιμπί με τη γλώσσα έξω, με το κινητό μες την τάξη. Τα azapi iCe 8ea! Και η ανάλογη γενικότερη συμπεριφορά.

Στο λύκειο θυμάμαι στη χρονιά μας υπήρχαν δύο είδη κοριτσιών. Οι κοκέτες που έρχονταν πάντα στην τρίχα, το μαλλί ίσιο -η φράτζα άψογη και ακίνητη από τη λακ- ,full face makeup, μποτίτσα με 4-5 πόντους τακουνάκι, τζινάκι,ζακετούλα κλπ και οι πιο χύμα με φόρμες και ό,τι τους έτυχε να φοράνε. Αλλά πες στο λύκειο να μην τις κακολογήσω σήμερα, γιατί πάει στο καλό, λες έχουν περισσότερη συναίσθηση στα 16 από τα 14!
Καλά στη Γ είναι η πλήρης απομυθοποίηση της γυναικείας κοκετοσύνης :P (αυτό είναι άλλο).

Και ώρες ώρες που λέτε σκέφτομαι ότι κάθομαι και τα γράφω αυτά, σαν κάτι γιαγιάδες/θειάδες που λέγανε σε μας, "εμείς στην ηλικία σας δεν τα είχαμε αυτά". Μόνο που αυτές είχαν μια διαφορά ηλικίας 20-30 χρόνια όχι 3-5 ! :/:
Εμείς στην ηλικία των μικρότερων άντε να είχαμε πρωτοανακαλύψει τον υπολογιστή (τον κοινόχρηστο του σπιτιού, δεν είχαμε δικό μας ολοδικό μας στα 13 στο δωμάτιό μας).

Συγχωράτε με για το σεντόνι, όποιος έχει κουράγιο ας το διαβάσει :P
(Εγώ ένα θα πω και θα κάνω την επανάστασή μου: Ζήτω ο dexter ,τα πόκεμον, τα στρουμφάκια στο σταρ στις 12 το μεσημέρι και οι powerpuff girls! :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Και?Ποιοι ειμαστε εμεις,που θα επεμβουμε στην προσωπικη ζωη της κοπελας?Οι αυθεντιες της σεξουαλικης παιδειας?

Άμα μιλάμε για μια μεμονωμένη κοπέλα τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, το πρόβλημα δημιουργείται όταν όλες οι κοπέλες ή η πλειοψηφία τους κάνει ένα ριζικό convert (δεν μου έρχεται η λέξη στα ελληνικά). Τότε αλλάζει μια ολόκληρη κοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Τα αγοράκια θα ήθελα όμως να μας πουν..Δεν ξενερώνετε με αυτή την κατάσταση..?? Γιατί έχω δει πολλούς να πέφτουν με αυτές τις συμπεριφορές...

υπαρχουν μερικοι που κανουν οτι τους λεει η σεξουαλικη τους ορμη οποτε δεν κανουν διακρισεις.Εγω προσωπικα και αλλοι δεν "πεφτουμε" γιατι ειναι μικρα ανωριμα κοριτσακια που δεν εχει πειξει το μυαλο τους.Ε αλλουσ δεν τους νοιαζει,απλα να εχουν καποια για το κρεβατι και οκ,τα γραφουν τα αλλα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
υπαρχουν μερικοι που κανουν οτι τους λεει η σεξουαλικη τους ορμη οποτε δεν κανουν διακρισεις.Εγω προσωπικα και αλλοι δεν "πεφτουμε" γιατι ειναι μικρα ανωριμα κοριτσακια που δεν εχει πειξει το μυαλο τους.Ε αλλουσ δεν τους νοιαζει,απλα να εχουν καποια για το κρεβατι και οκ,τα γραφουν τα αλλα.;)

Τι να κοιτάξει ένας 20+ σε ένα 14χρονο ρε παιδιά; :confused:


Άμα μιλάμε για μια μεμονωμένη κοπέλα τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, το πρόβλημα δημιουργείται όταν όλες οι κοπέλες ή η πλειοψηφία τους κάνει ένα ριζικό convert (δεν μου έρχεται η λέξη στα ελληνικά). Τότε αλλάζει μια ολόκληρη κοινωνία.

Η κοινωνία αλλάζει, το θέμα είναι αν αλλάζει προς το χειρότερο ή το καλύτερο. Άτομα χωρίς παιδική ηλικία και αθωότητα καταλήγουν σε τούβλα. Another brick on the wall που λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Τι να κοιτάξει ένας 20+ σε ένα 14χρονο ρε παιδιά; :confused:

όπως ειπα τα θελουν για.. να ικανποιησουν τις σεξουαλικες τους αναγκες επειδη τα 14χρονα ειναι "ευκολα" λογω των αυξημενων ορμονων τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
όπως ειπα τα θελουν για.. να ικανποιησουν τις σεξουαλικες τους αναγκες επειδη τα 14χρονα ειναι "ευκολα" λογω των αυξημενων ορμονων τους.

Ενώ οι 20αρες έχουν μειωμένη λίμπιντο; Lamee :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
υπαρχουν μερικοι που κανουν οτι τους λεει η σεξουαλικη τους ορμη οποτε δεν κανουν διακρισεις.Εγω προσωπικα και αλλοι δεν "πεφτουμε" γιατι ειναι μικρα ανωριμα κοριτσακια που δεν εχει πειξει το μυαλο τους.Ε αλλουσ δεν τους νοιαζει,απλα να εχουν καποια για το κρεβατι και οκ,τα γραφουν τα αλλα.;)
Εμμ δεν εννοούσα εσένα που είσαι 20..στους πιο μικρούς απευθυνόμουν..Εσένα θα σε πήγαιναν μέσα με χειροπέδες......!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top