Άσχετα γκομενικα

the.m024

Νεοφερμένος

Η the.m024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
Τους τελευταίους 2μηνες δε,η κατάσταση πάει από το κακό στο χειρότερο. Βλέπω κοπέλες που εμφανισιακά δεν τις βλέπεις και λες ουαου (οχι οτι ειμαι και εγω καλυτερη) και δεν μπορούν να πουν 2 κουβέντες, να έχουν ,αν όχι σχέση,τουλάχιστον κάποιον άνθρωπο δίπλα τους
Αυτό ομολογώ με προβλημάτισε πιο πολύ από όλα. Το πως συγχέεις την εξωτερική εμφάνιση με το πόσους ανθρώπους θα έχεις δίπλα σου, αν θα έχεις σχέση κτλ. Και δεν πιστεύω ότι μόνη σου άρχισες να σκέφτεσαι έτσι. Θα άκουσες κάποιον ή κάποιους σε μια φάση στην ζωή σου να λένε «Πω ακόμα και η τάδε έχει γκόμενο» ή «Δεν το πιστεύω ότι βρήκε γκόμενο η…». Και γιατί να μην βρει; Υπάρχει κάποιος νόμος που το απαγορεύει; Για αρχή προσπάθησε να αποβάλεις τα στερεότυπα. Τα υπόλοιπα έρχονται δεύτερα.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Εγώ πάντως που είμαι ελεύθερος 3 μήνες τρ...νιώθω καλύτερα...
Προσωπικά δεν έχω και γω ιδιαίτερα πάρε δώσε με συμφοιτητές μου από δική μου επιλογή γιατί η επαφή με τους περισσότερους εκει μέσα μόνο "πίσω θα σε πάει" και η σχέση μου ήταν κάτι παρόμοιο...
 

the.m024

Νεοφερμένος

Η the.m024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγώ πάντως που είμαι ελεύθερος 3 μήνες τρ...νιώθω καλύτερα...
Προσωπικά δεν έχω και γω ιδιαίτερα πάρε δώσε με συμφοιτητές μου από δική μου επιλογή γιατί η επαφή με τους περισσότερους εκει μέσα μόνο "πίσω θα σε πάει" και η σχέση μου ήταν κάτι παρόμοιο...
Για τον ίδιο λόγο απομακρυνομαι και εγώ από την "παρεα" -ο Θεός να την κανει- που είχα στη σχολή μου . Όσο για το 2ο που λες I can't relate αλλά αφού βλέπεις ότι πλέον είσαι καλύτερα ,μάλλον έπρεπε να γίνει
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
παρεες 1ου ετους = παρεες που δεν προκειται να κρατησουν κατα 95%
100% βασικά...
Εγώ έχω κρατήσει σαν βασική παρέα...τα παιδιά που είχα στο λύκειο...+1-2 άτομα στο πανεπιστήμιο...τα οποία τα γνώρισα στο 2ο έτος...
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
100% βασικά...
δεν θα το ελεγα, βασικα υπαρχουν εξαιρεσεις. κανω ακομα παρεα με ορισμενους που γνωρισα στο 1ο ετος μαθ (και στο 2ο κατι νεες προσθηκες). ομοιως και το αγορι μου που ειναι 3ο ετος τωρα
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό το "ακόμα κι @ τάδε έχει σχέση που δεν βλέπεται". λες και εμείς που δεν έχουμε προδιαγραφές μοντέλου δεν μπορούμε να είμαστε χαρούμενοι σε μια οποιαδήποτε σχέση.

το έχουν ήδη επισημάνει οι προηγούμενοι, αλλά αν εσύ η ίδια δεν αγαπήσεις αγαπήσεις εαυτό σου, δεν μπορούν ούτε οι άλλοι να σε αγαπήσουν πλήρως. κι αυτό κυρίως γιατί αν δεν αγαπάς τον εαυτό σου, αν δεν έχεις αυτοπεποίθηση και θεωρείς πως δεν αξίζεις μια υγιή σχέση, περιορίζεσαι και δεν πιστεύεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που σε αγαπούν αρκετά, διότι δεν επιτρέπεις στον εαυτό σου να δει ότι κάποιος σε αγαπά. (we accept the love we think we deserve, λέει στο the perks of being a wallflower)
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,627 μηνύματα.
Χαίρομαι ιδιαιτέρως που στο μάθημα φυσικής στο πρώτο έτος ο καθηγητής μας έμαθε πώς να παραγγείλουμε σωστά 5 μέτρα σχοινί, αν θέλουμε να πάμε σε κάποια γέφυρα. ( δεν άλλαξα τίποτα στα λόγια του).

#ζαμε_Κορωπι
#πολυ_κωλοπαιδο_ο_Κυριακος
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Friendly reminder
D7251257-E6F9-461A-8673-5BD8893F90C2.jpeg
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
100% βασικά...
Εγώ έχω κρατήσει σαν βασική παρέα...τα παιδιά που είχα στο λύκειο...+1-2 άτομα στο πανεπιστήμιο...τα οποία τα γνώρισα στο 2ο έτος...
Εξαρτάται. Προσωπικά και εγώ και ο μεγαλύτερος μου αδερφος πριν χρόνια είχε κρατήσει την ίδια παρέα στις σχολές μας. Εξαρτάται αν θα ταιριάξεις. Δεν ήμουν και ο τύπος να πιέζομαι για να χωρέσω σε κάποια παρέα οπότε μάλλον αυτό με έσωσε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τους τελευταίους 2μηνες δε,η κατάσταση πάει από το κακό στο χειρότερο. Βλέπω κοπέλες που εμφανισιακά δεν τις βλέπεις και λες ουαου (οχι οτι ειμαι και εγω καλυτερη) και δεν μπορούν να πουν 2 κουβέντες, να έχουν ,αν όχι σχέση,τουλάχιστον κάποιον άνθρωπο δίπλα τους,και αυτό με κάνει να αναρωτιέμαι τι κανω λάθος κ απογοητευομαι. Πλέον έχω σταματήσει (κακώς) να ελπίζω ότι θα φτιάξει η κατάσταση αυτή σύντομα.
Αν δεν αλλάξεις αυτή τη νοοτροπία λυπάμαι αλλά ποτέ δεν θα είσαι ευτυχισμένη στην ζωή σου. Η ομορφιά είναι διαφορετική στην κρίση του καθενός. Και δηλαδή τι, επειδή εσύ θεωρείς καποια "άσχημη", δεν έχει δικαίωμα στην αγάπη και στις σχέσεις αν εσύ πρώτη δεν έχεις γκόμενο; Έλα Χριστέ και Παναγιά νέες κοπέλες εν έτη 2022 να έχεις άποψη δεκαετίας 60.
Βέβαια δεν ευθύνεσαι εσύ 100% γιατί σίγουρα αυτό κάποιος άνθρωπος στο κάρφωσε στο μυαλό σου από μικρή "έλα μωρέ δεν θα έχεις εσύ ενώ έχει η τάδε που μοιάζει με ποντίκι;"
Να ξέρεις ότι αυτό που θα σε κάνει πιο ελκυστική είναι η αυτοπεποίθηση. Να ξέρεις τι θέλεις και να το επιδιώκεις. Και να μην πατάς τον εαυτό σου.

Και κάτι τελευταίο. Μην νομίζεις ότι οι σχέσεις = ευτυχία. Δεν ισχύει πάντα αυτό. Είναι ένα παραμύθι της κοινωνίας για να λασπωσουν τους ελεύθερους ανθρώπους. Οπότε μην νομίζεις ότι "χάνεις στην ζωή" σου επειδή είσαι ακόμη 20~ ετών χωρίς κάποια σχέση. Ευτυχία σε σχέση θα βρεις μόνο όταν συμφιλιωθείς με τον ίδιο σου τον εαυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top