Άσχετα γκομενικα

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Nα μην εθελοτυφλιείιιτε σε μια σχέση. Εγώ δεν εθελοτυφλιώ. :happy: Τώρα Χριστουγεννιάτικα παίζει κανένα νέο γκομενικό θέμα; Μεγάλη ησυχία βλέπω στο φόρουμ.
Αγαπώ τα μαθηματικά γιατί αυτά είναι μακριά από την υποκρισία και την ασάφια
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Nα μην εθελοτυφλιείιιτε σε μια σχέση. Εγώ δεν εθελοτυφλιώ. :happy: Τώρα Χριστουγεννιάτικα παίζει κανένα νέο γκομενικό θέμα; Μεγάλη ησυχία βλέπω στο φόρουμ.
αρε @nPb πονηρούληηηη 😏😏😏😏
Θες και γκομενικό θέμααα 😏

Εκμεταλεύομενοι τις ανησυχίες περί ερωτικών να βγάλουμε κανένα επεισόδιο οικογενειακές ιστορίες...
 

the.m024

Νεοφερμένος

Η the.m024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη για το σεντόνι, αλλά θέλω να τα βγάλω από μέσα μου🙂
Είναι τα πρώτα Χριστούγεννα ούσα φοιτήτρια και είναι οριακά χειρότερα από αυτά της 3ης Λυκείου.
Έχω απομακρυνθεί με φίλους μου λόγω απόστασης, αν και προσπαθούμε να μιλάμε συχνα,και τώρα έτσι μέρες γιορτινές που είναι δεν έχω έναν άνθρωπο να πάω για μια απλή βόλτα, να περπατήσουμε.
Στα γκομενικα τώρα τα πράγματα δεν τα λες καλύτερα. Έχω να βρω κατι καλό περίπου 6μηνες ,δεν έχω βρει κάποιον που να μπορούμε να μιλάμε και να παίρναμε ωραία,όσες φορές βγήκα ραντεβού, δεν οδήγησαν κάπου.
Τους τελευταίους 2μηνες δε,η κατάσταση πάει από το κακό στο χειρότερο. Βλέπω κοπέλες που εμφανισιακά δεν τις βλέπεις και λες ουαου (οχι οτι ειμαι και εγω καλυτερη) και δεν μπορούν να πουν 2 κουβέντες, να έχουν ,αν όχι σχέση,τουλάχιστον κάποιον άνθρωπο δίπλα τους,και αυτό με κάνει να αναρωτιέμαι τι κανω λάθος κ απογοητευομαι. Πλέον έχω σταματήσει (κακώς) να ελπίζω ότι θα φτιάξει η κατάσταση αυτή σύντομα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Βλέπω κοπέλες που εμφανισιακά δεν τις βλέπεις και λες ουαου (οχι οτι ειμαι και εγω καλυτερη) και δεν μπορούν να πουν 2 κουβέντες, να έχουν ,αν όχι σχέση,τουλάχιστον κάποιον άνθρωπο δίπλα τους,και αυτό με κάνει να αναρωτιέμαι τι κανω λάθος κ απογοητευομαι
Σταματα να ασχολεισαι με το τι κανουν οι αλλοι και δουλεψε τα με τον εαυτο σου. Μαλλον αυτες οι τυπισσες δεν ασχολουνται με το τι κανουν οι αλλες και απλα ειναι ο εαυτος τους ☺️
 

the.m024

Νεοφερμένος

Η the.m024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Σταματα να ασχολεισαι με το τι κανουν οι αλλοι και δουλεψε τα με τον εαυτο σου. Μαλλον αυτες οι τυπισσες δεν ασχολουνται με το τι κανουν οι αλλες και απλα ειναι ο εαυτος τους
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχεις δίκιο ως προς το ότι πρέπει να δουλέψω κ προσπαθώ, βέβαια όσο τις έχω ζήσει τις συγκεκριμένες ,μονάχα κουτσομπολευουν
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
Ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη για το σεντόνι, αλλά θέλω να τα βγάλω από μέσα μου🙂
Είναι τα πρώτα Χριστούγεννα ούσα φοιτήτρια και είναι οριακά χειρότερα από αυτά της 3ης Λυκείου.
Έχω απομακρυνθεί με φίλους μου λόγω απόστασης, αν και προσπαθούμε να μιλάμε συχνα,και τώρα έτσι μέρες γιορτινές που είναι δεν έχω έναν άνθρωπο να πάω για μια απλή βόλτα, να περπατήσουμε.
Στα γκομενικα τώρα τα πράγματα δεν τα λες καλύτερα. Έχω να βρω κατι καλό περίπου 6μηνες ,δεν έχω βρει κάποιον που να μπορούμε να μιλάμε και να παίρναμε ωραία,όσες φορές βγήκα ραντεβού, δεν οδήγησαν κάπου.
Τους τελευταίους 2μηνες δε,η κατάσταση πάει από το κακό στο χειρότερο. Βλέπω κοπέλες που εμφανισιακά δεν τις βλέπεις και λες ουαου (οχι οτι ειμαι και εγω καλυτερη) και δεν μπορούν να πουν 2 κουβέντες, να έχουν ,αν όχι σχέση,τουλάχιστον κάποιον άνθρωπο δίπλα τους,και αυτό με κάνει να αναρωτιέμαι τι κανω λάθος κ απογοητευομαι. Πλέον έχω σταματήσει (κακώς) να ελπίζω ότι θα φτιάξει η κατάσταση αυτή σύντομα.
Ίσως πρέπει να διεκδικείς περισσότερο. Δε ξέρω αλλά για εμάς τους μέτριους (αν δλδ δεν έχεις χαρακτηριστικά μοντέλου της εποχής), αν δεν το κυνηγήσεις σπάνια θα έρθει ο άλλος να σου χτυπήσει τη πόρτα in real life. :P Επίσης θέλει άνοιγμα του κύκλου ατόμων που κινήσε και ίσως και κανά προξενιό από παρέα δε βλάπτει.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχεις δίκιο ως προς το ότι πρέπει να δουλέψω κ προσπαθώ, βέβαια όσο τις έχω ζήσει τις συγκεκριμένες ,μονάχα κουτσομπολευουν
Ε σε μερικους ανδρες αυτο αρεσει ή απλα θελουν κατι να … πιανουν καθε βραδυ. Ενταξει. Οπως ειπα και πιο πανω , αν εισαι ο εαυτος σου και ξερεις τι αναζητας απο τον αλλον , αρχικα εχεις τα αποτελεσματα που θες να εχεις και δευτερον δεν συμβιβαζεται με συμπεριφορες που δεν σου αξιζουν . Ναι ολους μας πιανει η ανασφαλεια ενιοτε αλλα δουλεψε τα ολα με τον εαυτο σου και θα δεις ποσο θα αλλαξει η ολη φαση του dating
 

the.m024

Νεοφερμένος

Η the.m024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ίσως πρέπει να διεκδικείς περισσότερο. Δε ξέρω αλλά για εμάς τους μέτριους (αν δλδ δεν έχεις χαρακτηριστικά μοντέλου της εποχής), αν δεν το κυνηγήσεις σπάνια θα έρθει ο άλλος να σου χτυπήσει τη πόρτα in real life. :P
Συνήθως το κυνηγώ, δηλαδή 8/10 εγω κάνω κίνηση ,πλέον όμως δεν βρίσκω το κουραγιο🙂
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Συνήθως το κυνηγώ, δηλαδή 8/10 εγω κάνω κίνηση ,πλέον όμως δεν βρίσκω το κουραγιο🙂
Γιατι να κανεις κινηση σε αρσενικα που δεν σε θελουν ; Μπορει να ακουστει παλιομοδιτικο αλλα εχε κατα νου εναν κανονα που λεει if he wanted to ,he would (εγω τον ακολουθω γενικα , οχι μονο σε relationship φαση. It applies σε καθε διαπροσωπικη σχεση)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης θέλει άνοιγμα του κύκλου ατόμων που κινήσε
+1 αυτο. Μην βασιζεστε στα ιντερνετια και μονο σε αυτα
 

the.m024

Νεοφερμένος

Η the.m024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γιατι να κανεις κινηση σε αρσενικα που δεν σε θελουν ; Μπορει να ακουστει παλιομοδιτικο αλλα εχε κατα νου εναν κανονα που λεει if he wanted to ,he would (εγω τον ακολουθω γενικα , οχι μονο σε relationship φαση. It applies σε καθε διαπροσωπικη σχεση)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


+1 αυτο. Μην βασιζεστε στα ιντερνετια και μονο σε αυτα
Ναι οκ αλλά αν ο άλλος είναι ντροπαλός; Θα μου πεις αν ήθελε όντως πολυ θα του έφευγαν οι ντροπες . Τι να σ πω ,έχεις κ συ τα δίκια σου
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Ναι οκ αλλά αν ο άλλος είναι ντροπαλός
Αχ αυτα τα σκεφτομουν οσο πηγαινα λυκειο… μετα χαθηκαν. Αν θελει καποιος να κανει κινηση , θα την κανει. Οσο ντροπαλος και αν εισαι , οταν εμφανιζεται μπροστα σου αυτο που θες , γινεσαι τολμηρος και προσπαθεις. Αποψη μου , δεν ξερω. Απλα αυτα εχω δει απο αλλα ατομα εδω και 3 χρονια που ειμαι φοιτητρια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όχι απαραίτητα
20+ χρονων μαντραχαλος και ντρεπεται; Περιεργο δεν φαινεται; Μετα απο καποιο σημειο σταματανε αυτα θεωρω
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη για το σεντόνι, αλλά θέλω να τα βγάλω από μέσα μου🙂
Είναι τα πρώτα Χριστούγεννα ούσα φοιτήτρια και είναι οριακά χειρότερα από αυτά της 3ης Λυκείου.
Έχω απομακρυνθεί με φίλους μου λόγω απόστασης, αν και προσπαθούμε να μιλάμε συχνα,και τώρα έτσι μέρες γιορτινές που είναι δεν έχω έναν άνθρωπο να πάω για μια απλή βόλτα, να περπατήσουμε.
Στα γκομενικα τώρα τα πράγματα δεν τα λες καλύτερα. Έχω να βρω κατι καλό περίπου 6μηνες ,δεν έχω βρει κάποιον που να μπορούμε να μιλάμε και να παίρναμε ωραία,όσες φορές βγήκα ραντεβού, δεν οδήγησαν κάπου.
Τους τελευταίους 2μηνες δε,η κατάσταση πάει από το κακό στο χειρότερο. Βλέπω κοπέλες που εμφανισιακά δεν τις βλέπεις και λες ουαου (οχι οτι ειμαι και εγω καλυτερη) και δεν μπορούν να πουν 2 κουβέντες, να έχουν ,αν όχι σχέση,τουλάχιστον κάποιον άνθρωπο δίπλα τους,και αυτό με κάνει να αναρωτιέμαι τι κανω λάθος κ απογοητευομαι. Πλέον έχω σταματήσει (κακώς) να ελπίζω ότι θα φτιάξει η κατάσταση αυτή σύντομα.
Ο τρόπος που σκεφτόμαστε συνδέεται άμεσα με το πως συμπεριφερόμαστε και επομένως σε τι καταστάσεις βάζουμε τον εαυτό μας. Έτσι λοιπόν εσύ αξιολογείς το εαν κάποιος αξίζει να έχει σχέση ή όχι βάσει του πόσο ωραίος είναι εμφανισιακά και μετά λες : "α εγώ δεν είμαι τίποτα ουάου, μα ούτε και οι άλλες είναι και όμως έχουν αγόρι ενώ εγώ όχι. Άρα κάτι κάνω λάθος". Μοιραία λοιπόν όταν βρεθεί ένας καλός άνθρωπος να σε πλησιάσει θα τον διώξεις διότι χωρίς να το καταλαβαίνεις οι σκέψεις σου θα σου λένε πως εφόσον δεν είσαι τίποτα ουάου δεν αξίζεις να έχεις σχέση. Συνειδητά ίσως να μην το σκεφτείς αλλά υποσυνείδητα αυτές οι σκέψεις θα υπάρχουν μέσα στο μυαλό σου και θα εκδηλωθούν με συγκεκριμένες κακές συμπεριφορές στην σχέση σου ή στην πορεία του φλέρτ σου. Και κάπως έτσι καταλήγεις στο να είσαι εδώ και να αναρωτιέσαι τι κάνεις λάθος.

Δεν σου λέω το κλασσικό : "Δεν βρίσκεις κάποιον γιατί δεν ασχολείσαι με τον κάθε τυχόντα(πιθανώς πέφτουλα)" που λένε πολλοί. Σου λεω ο,τι δεν βρίσκεις επειδή η ίδια σαμποτάρεις τον εαυτό σου λόγω των σκέψεων σου και την έλλειψη εμπιστοσύνης που δείχνεις στον εαυτό σου. Να τι κάνεις λάθος λοιπόν εσύ σε σχέση με αυτή που δεν είναι ουάου και δεν μπορεί να πει δύο λέξεις...δεν πιστεύεις στον εαυτό σου. Αλλά βλέπεις στην πράξη πως αυτή σου η πεποίθηση : πως εαν δεν είσαι τίποτα ουάου και δεν μπορείς να πεις 2-3 κουβέντες καταρρίπτεται, διότι εσύ το πιστεύεις αυτό και δεν τολμάς ή δεν σου πάει καλά όταν το τολμήσεις, ενώ οι άλλες που δεν το πιστεύουν αυτό τα πάνε μια χαρά σε αυτό το θέμα. Εφόσον λοιπόν βλέπεις πως αυτό το mindset δεν σε βοηθάει, δεν είναι προτιμότερο να προσεγγίσεις με διαφορετικό σκεπτικό ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

the.m024

Νεοφερμένος

Η the.m024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Όχι κ από άλλες σχολές
ωραια , σε καλο δρομο εισαι. Οπως ειπα και σε μια φιλη πιο πανω , δουλεψε με τον εαυτο σου αρχικα. Μην σε νοιαζει τι κανουν οι αλλοι παρα μονο ο εαυτος σου. Μολις βγεις λιγο απο τα νερα σου και μαθεις τον εαυτο σου, ο,τι θες να σου ερθει , θα σου ερθει. Αρκει να ξερεις τι θες , ποια εισαι πραγματικα και πώς θα πετυχεις ο,τι θες
 

the.m024

Νεοφερμένος

Η the.m024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top