Άδεια άσκησης επαγγέλματος

@Maraki@

Νεοφερμένος

Η @Maraki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ορκίστηκα την περασμένη εβδομάδα (αγγλική φιλολογία) και αναρωτιέμαι τι πρέπει να κάνω τώρα...πώς βγάζω άδεια άσκησης επαγγέλματος;
Οι συμβουλές σας μου είναι πολύτιμες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ορκίστηκα την περασμένη εβδομάδα (αγγλική φιλολογία) και αναρωτιέμαι τι πρέπει να κάνω τώρα...πώς βγάζω άδεια άσκησης επαγγέλματος;
Οι συμβουλές σας μου είναι πολύτιμες!:)

Υπάρχει στο ischool, εδώ: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=43709
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
@Maraki@, καλή σταδιοδρομία!

Δες και στο site του υπουργείου παιδείας, αν ενδιαφέρεσαι για άδειες διδασκαλίας, μαθήματα κατ' οίκον, κ.λ.π.

https://www.ypepth.gr/el_ec_category297.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Αν πας στη Β/ΘΜΙΑ θα σου δώσουν ένα χαρτί με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά και μόλις τα πας θα στη βγάλουν...Είχα βγάλει κι εγώ πριν 5 χρόνια που τελείωσα Γερμανική Φιλολογία και τη χρειαζόμουν για το φροντιστήριο που με είχαν προσλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Καλή αρχή σου εύχομαι!Και παρεμπιπτόντως δεν λέγεται άδεια ασκήσεως επαγγέλματος (έτσι ονομάζεται η άδεια που χρειάζεται για κάποια άλλα επαγγέλματα, όχι αυτά της εκπαίδευσης), αλλά άδεια διδασκαλίας.Αυτό μου το είχε πει μια ξινή με υφάκι στη β' βάθμια όταν είχα πάει για τον ίδιο σκοπό.Καλό είναι να το ξέρεις πριν πας.Αν και θέλει μεγάλη γκαντεμιά για να πέσεις στην ίδια! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@Maraki@

Νεοφερμένος

Η @Maraki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
:) thanks a lot παιδιά! Την άδεια διδασκαλίας λοιπόν τη ζητούν σε όλα τα φροντιστήρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisP

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Παπακωνσταντίνου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 66 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Είχα κάποτε φροντιστήριο (15 χρόνια πριν) και την ζητούσα από όλους ανεξαιρέτως τους συναδέλφους που ήθελαν να διδάξουν.
Δεν γνωρίζω τι γίνεται σήμερα αλλά πιθανόν θα την ζητάνε ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top