Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Και πολυ καλα κανει.


Πες τα ρε Σπύρο. Μου φάνηκε εντελώς στερεοτυπική σειρά, χωρίς καν να προσφέρει κάτι. Και μην ακούσω και καλά ότι μιλάει για το bullying κτλ κτλ γιατί δείχνει απλά ότι δεν υπάρχει καμία ελπίδα και ότι δεν μπορεί να ζητήσει κάποιος βοήθεια, και ότι οι άλλοι ενδιαφέρονται για αυτόν μόνο αφού πεθάνει. Για να μην πω για τις γραφικες σκηνες που είχε, τις οποίες δεν είδα γιατί δεν μπόρεσα να συνεχίσω τη σειρά. Πολύ καλό μήνυμα περνάει, βεβαίως #sarcasm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Moνο Suits και Mr Robot. Ειδικα το δευτερο παιζει πολυ με το μυαλο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Όχι μαν. Ήταν φοβερή σειρά και ο πρωταγωνιστής αξίζει να πάρει το πρώτο ανδρικό ρόλο.



Ναι σε λίγο αρχίζει η νέα season. Καλή είναι αλλά έχει κουράσει.
Χχαχαχαχ.Δε διαφωνω καλος ηθοποιος αλλα σοβαρα τωρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Βλέπει κανείς Doctor Who να σχολιάσουμε τον καινούριο ντόκτορ;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crowsnest

Νεοφερμένος

Ο Crowsnest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μερικές καλές σειρές που πρέπει όλοι να δουν κατά τη γνώμη μου.

Game of Thrones
Rome
Breaking Bad
House of Cards
Mr Robot
Suits
Prison Break
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edouardos

Νεοφερμένος

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Πολυ καλη σειρα κατα τη γνωμη μου, αφηστε ο,τι κανετε και πηγαινετε να την δειτε. Μεσα σε δυο μερες την τελειωσα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Είδα Daredevil, Iron Frist, Jesica Jones, Lucke Cage και είμαι έτοιμος να δω Defenders.


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edouardos

Νεοφερμένος

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Iron fist ειχα δει ενα επ και βαρεθηκα αλλα ισως να το ξανα πιασω, luke cage δεν εχω δει καθολου. Εχει ανακοινωθει ημερομηνια για daredevil και jessica jones?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω αν έχουν αναφερθεί ξανά, αλλά προτείνω με τα χίλια...

α) Utopia. Αν και τη διέκοψαν, αλλά, για μένα, αξίζει να τη δει κανείς. Είναι ένα μικρό διαμάντι.

και β) "What Remains". Τέσσερα ωριαία επεισόδια, που δεν σε κάνουν να βαρεθείς, παρά αφήνεται το μυαλό σου, σαν άλλο λαγωνικό, να ψάχνει τον λόγο τού θανάτου τής ενοίκου τού 5ου διαμερίσματος. Ποιος ήταν ο λόγος; Τι σχέση είχαν μαζί της οι υπόλοιποι ένοικοι; Γιατί δεν αναζητήθηκε δύο ολόκληρα χρόνια; Η συνέχεια κι η λύση τού μυστηρίου στις οθόνες σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ναι σε λίγο αρχίζει η νέα season. Καλή είναι αλλά έχει κουράσει.

To έφτασα στην season που προβάλλεται τώρα, όντως κουράζει αν και εκεί με την Dutch κάτι πάει να γίνει.

Έχει δει κανείς Humans? To τελείωσα σε 3 μέρες και περιμένω την επόμενη season.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
α) Utopia. Αν και τη διέκοψαν, αλλά, για μένα, αξίζει να τη δει κανείς. Είναι ένα μικρό διαμάντι.

ΝΑΙ ΝΑΙ! Και εγώ είναι πάντα η πρώτη σειρά που προτείνω να δουν όταν με ρωτάνε. Ό,τι καλύτερο οπτικά και ακουστικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
To έφτασα στην season που προβάλλεται τώρα, όντως κουράζει αν και εκεί με την Dutch κάτι πάει να γίνει.

Έχει δει κανείς Humans? To τελείωσα σε 3 μέρες και περιμένω την επόμενη season.
Ναι απιστευτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχουν αναφερθεί ξανά, αλλά προτείνω με τα χίλια...

και β) "What Remains". Τέσσερα ωριαία επεισόδια, που δεν σε κάνουν να βαρεθείς, παρά αφήνεται το μυαλό σου, σαν άλλο λαγωνικό, να ψάχνει τον λόγο τού θανάτου τής ενοίκου τού 5ου διαμερίσματος. Ποιος ήταν ο λόγος; Τι σχέση είχαν μαζί της οι υπόλοιποι ένοικοι; Γιατί δεν αναζητήθηκε δύο ολόκληρα χρόνια; Η συνέχεια κι η λύση τού μυστηρίου στις οθόνες σας.
το ειδα μετα την προταση σου!
καλο ηταν, ενδιαφερον:D
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aphrodite_25

Νεοφερμένος

Η Aphrodite_25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλα δείτε οπωσδήποτε το damages με την Glenn close!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edouardos

Νεοφερμένος

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Τελείωσα με τα Friends και ξεκίνησα Seinfeld, αλλά ψιλοβαριέμαι θα θελα άλλη μια σεζόν από τα φιλαράκια, για πότε είδα και το τελευταίο επεισόδιο.. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τελείωσα το 13 reasons why και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έγινε τόσος ντόρος γι αυτή την σειρά. Καταρχήν οι μισοί λόγοι δεν ήταν "λόγοι", ήταν απλά ενδιάμεσα σκαλοπάτια για να καταλήξεις στο tape 12 που προφανώς είναι η κορύφωση, περισσότερο σαν χιονοστιβάδα, κάτι που κατάλαβα περίπου στο 3ο επεισόδιο και με ξενέρωσε απίστευτα. Δεύτερον, απευθύνεται σε/έχει να κάνει με εφήβους και young adults και τελικά καταλήγει στο ότι ο καθένας είναι μόνος του εκτός και αν γίνει κάτι extreme, which is pretty much what happens in real life ΑΛΛΑ, στις ηλικίες στις οποίες απευθύνεται παίζει με την φωτιά όταν περνάει τόσο ξεκάθαρα το μήνυμα. Ωστόσο οφείλω να αναγνωρίσω ότι το στήσιμο της σειράς ήταν τέτοιο, που και την ξενέρα που έφαγα εγώ και πιστεύω και άλλοι να έτρωγες, ήθελες να το φτάσεις στο season finale γιατί δεν σου έδινε αρκετά στοιχεία για να ψυλλιαστείς πώς εξελίχθηκε το τέλος.

Α, και είδα και το Mayday, που είναι miniseries. Μου άρεσε και το συστήνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Tελείωσα το Penny Dreadful.
Καταπληκτική παραγωγή και τα σχετικά, αλλά μου άφησε μια μελαγχολία ( ; ) δεν ξέρω. Ήθελα διαφορετική τροπή σε μερικούς χαρακτήρες οι οποίοι είχαν άδοξο τέλος. ( βλ Proteus& Victor Frankenstein ). H Vanessa ήταν μια μικρή θεούλα, μπράβο στην Eva Green για την καταπληκτική ερμηνεία, πραγματικά. Όσον αφορά τον Dorian Gray, κλασικά τον μίσησα. Όσες ταινίες και να δω που αφορούν εκείνον πάντα τον μισώ, γλοιώδης τύπος.
Θα ήθελα μελλοντικά μια νεα season αλλά ο john logan ήταν ξεκάθαρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Μεχ, ξεκίνησα Big Little Lies και στα πρώτα 10 λεπτά του έκτου επεισοδίου (συνολικά είναι επτά, στο έβδομο μαθαίνουμε τι έγινε) βεβαιώθηκα για τη λύση του μυστηρίου. Αν προσέχει αρκετά κανείς μπορεί να το μαντέψει και από πιο πριν. Παρ' όλα αυτά είναι καλογυρισμένο, με ωραίες ερμηνείες (και συμβάλλει στη συζήτηση για το πόσο μεταβάλλονται οι τηλεοπτικές σειρές τα τελευταία χρόνια, με τη συμμετοχή όλο και περισσότερων αναγνωρισμένων ηθοποιών) και θίγει ενδιαφέροντα ζητήματα. Pas mal για την τελευταία binge-watched επιλογή του καλοκαιριού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carpe_Diem

Νεοφερμένος

Η Άλκηστις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Τελείωσα το 13 reasons why και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έγινε τόσος ντόρος γι αυτή την σειρά. Καταρχήν οι μισοί λόγοι δεν ήταν "λόγοι", ήταν απλά ενδιάμεσα σκαλοπάτια για να καταλήξεις στο tape 12 που προφανώς είναι η κορύφωση, περισσότερο σαν χιονοστιβάδα, κάτι που κατάλαβα περίπου στο 3ο επεισόδιο και με ξενέρωσε απίστευτα. Δεύτερον, απευθύνεται σε/έχει να κάνει με εφήβους και young adults και τελικά καταλήγει στο ότι ο καθένας είναι μόνος του εκτός και αν γίνει κάτι extreme, which is pretty much what happens in real life ΑΛΛΑ, στις ηλικίες στις οποίες απευθύνεται παίζει με την φωτιά όταν περνάει τόσο ξεκάθαρα το μήνυμα. Ωστόσο οφείλω να αναγνωρίσω ότι το στήσιμο της σειράς ήταν τέτοιο, που και την ξενέρα που έφαγα εγώ και πιστεύω και άλλοι να έτρωγες, ήθελες να το φτάσεις στο season finale γιατί δεν σου έδινε αρκετά στοιχεία για να ψυλλιαστείς πώς εξελίχθηκε το τέλος.

Αυτό ακριβώς! Με όλο αυτό τον χαμό περίμενα κάτι περισσότερο, δεν ξέρω. Αφήστε που έχω την αίσθηση ότι προσπαθώντας να περάσει ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ μηνύματα ταυτόχρονα -κάπνισμα, αλκοολισμός, αυτοκτονία, κακοποίηση, bullying κι ένας Θεός ξέρει πόσα ακόμα- κάπου το χάνει. Από ένα σημείο και μετά τα δείχνει απλώς για να γεμίζει την πλοκή και όχι για να περάσουν κάτι. Και είμαι από αυτούς που θεωρούν την Χάνα λίγο ντραμα κουιν. Ναι πέρασε πολλά, αλλά σε κάποια είχε κι αυτή μερίδιο ευθύνης.
Επίσης χαλαρότατα θα μπορούσε να είχε μιλήσει στον Κλέι. Τι σόι φίλος της ήταν αν δεν μπορούσε να του εμπιστευτεί κάτι. Στο επεισόδιο εκείνο που παραλίγο να το κάνουν και η Χάνα είναι σε φάση "φύγε τώρα" κι εκείνος φεύγει... Και μετά αρχίζει η Χάνα στην κασέτα να λέει δεν εννοούσα να φύγεις στα αλήθεια, και γιατί έφυγες κλπ κλπ. Και είμαι σε φάση αλήθεια τώρα;

Επίσης. Λέω να αρχίσω Riverdale. Απόψεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Είδα σε μια μέρα το Riverdale (season 1). Και καπάκι 13 reasons why.:P
Εμένα δε με πείραξε που δε μοιάζει τόσο με το κόμικ. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά. Και το τέλος πολύ καλό και μπορώ να πω μη αναμενόμενο. Εγώ το προτείνω πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top