Φροντιστήριο Αγγλικών

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
κανενα καλο φροντιστηριο για τη θεσσαλονικη; θελω να αρχισω για προφ..
οι τιμες που κυμαινονται περιπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
κανενα καλο φροντιστηριο για τη θεσσαλονικη; θελω να αρχισω για προφ..
οι τιμες που κυμαινονται περιπου;
Οι τιμες που βρηκα εγω ειναι απο 520 εως 1250 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Παιδια θεωρειτε οτι θα γινει καλη δουλεια αν παω σε καποιο φροντιστηριο της Θεσσαλονικης
Άμα πας σε "κάποιο" φροντιστήριο είναι θέμα τύχης το αν θα γίνει καλή δουλειά ή όχι. Αν το ψάξεις και βρεις ένα καλό φροντιστήριο, τότε ναι, θα γίνει καλή δουλειά.

Ζήτα συστάσεις από συνάδελφους / συμφοιτητές / φίλους / γνωστούς που έχουν δώσει για Proficiency πρόσφατα (αυτοί που πήγαν στο τάδε φροντιστήριο προ 10ετίας δεν μετράνε) και ξεκίνα το ψάξιμο για:

Φροντιστήριο σοβαρό που θα μπορέσεις να μιλήσεις με τον καθηγητή και όχι απλά να ενημερωθείς από τη γραμματεία ή τον πωλητή.

Πρόγραμμα με μεγάλο αριθμό διδακτικών ωρών (5 ή 6 την εβδομάδα).

Τάξεις με λίγα άτομα (6 ή λιγότερα είναι ιδανικά, σίγουρα κάτω από 10, σε καμία περίπτωση 20). Ζήτα να δεις τις τάξεις και βγάλε συμπέρασμα από το μέγεθός τους. Αν δεις τίποτα τεράστιες τάξεις με σειρές θρανίων, και σου λένε ότι τα τμήματα είναι "αυστηρά ολιγομελή" σου λένε ψέματα.

Ρώτα τι βιβλία κάνουν. Αν κάνουν "δικά τους" φύγε. Αν κάνουν Burlington, μείνε ;)

Ρώτα για ποια Proficiency σε προετοιμάζουν. Αν ακούσεις ΤΙΕ, NOCN, UCLAN κλπ πήγαινε αλλού. Αν προετοιμάζουν για ECPE και άλλο ένα ή άλλα δύο, ρώτα αν η τάξη χωρίζεται όταν αρχίσει η προετοιμασία εξετάσεων και πότε.

Η φυσιολογική τιμή μιας τάξης Proficiency με λίγα άτομα είναι 1000-1300 ευρώ το 8μηνο (125 - 160 ευρώ το μήνα) χωρίς εγγραφή. Αν βρεις καμιά τιμή 500 - 600 - 800 ευρώ κάποιο λάκο έχει η φάβα: ή είναι πολλά τα άτομα στην τάξη ή θα υπάρχουν πολλά έξτρα (βιβλία δικών τους εκδόσεων - με το αζημείωτο, έξτρα για προφορικά, έξτρα για επανάληψη γραμματικής, έξτρα για να γραφτείς στις εξετάσεις, έξτρα για να πάρεις το βιβλίο με τα τεστ που η Ελληνοαμερικάνικη δίνει δωρεάν κλπ).

Να είσαι επιφυλακτικός με φροντιστήρια που σου λένε αρχική τιμή 1600 ευρώ και μετά αρχίζουν να κατεβαίνουν με διάφορες δικαιολογίες μέχρι να φτάσουν στα 800. Επίσης με φροντιστήρια που σε κυνηγάνε να γραφτείς τώρα αμέσως με κάποιο αντάλλαγμα π.χ. να σου χαρίσουν την εγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Άμα πας σε "κάποιο" φροντιστήριο είναι θέμα τύχης το αν θα γίνει καλή δουλειά ή όχι. Αν το ψάξεις και βρεις ένα καλό φροντιστήριο, τότε ναι, θα γίνει καλή δουλειά.

Ζήτα συστάσεις από συνάδελφους / συμφοιτητές / φίλους / γνωστούς που έχουν δώσει για Proficiency πρόσφατα (αυτοί που πήγαν στο τάδε φροντιστήριο προ 10ετίας δεν μετράνε) και ξεκίνα το ψάξιμο για:

Φροντιστήριο σοβαρό που θα μπορέσεις να μιλήσεις με τον καθηγητή και όχι απλά να ενημερωθείς από τη γραμματεία ή τον πωλητή.

Πρόγραμμα με μεγάλο αριθμό διδακτικών ωρών (5 ή 6 την εβδομάδα).

Τάξεις με λίγα άτομα (6 ή λιγότερα είναι ιδανικά, σίγουρα κάτω από 10, σε καμία περίπτωση 20). Ζήτα να δεις τις τάξεις και βγάλε συμπέρασμα από το μέγεθός τους. Αν δεις τίποτα τεράστιες τάξεις με σειρές θρανίων, και σου λένε ότι τα τμήματα είναι "αυστηρά ολιγομελή" σου λένε ψέματα.

Ρώτα τι βιβλία κάνουν. Αν κάνουν "δικά τους" φύγε. Αν κάνουν Burlington, μείνε ;)

Ρώτα για ποια Proficiency σε προετοιμάζουν. Αν ακούσεις ΤΙΕ, NOCN, UCLAN κλπ πήγαινε αλλού. Αν προετοιμάζουν για ECPE και άλλο ένα ή άλλα δύο, ρώτα αν η τάξη χωρίζεται όταν αρχίσει η προετοιμασία εξετάσεων και πότε.

Η φυσιολογική τιμή μιας τάξης Proficiency με λίγα άτομα είναι 1000-1300 ευρώ το 8μηνο (125 - 160 ευρώ το μήνα) χωρίς εγγραφή. Αν βρεις καμιά τιμή 500 - 600 - 800 ευρώ κάποιο λάκο έχει η φάβα: ή είναι πολλά τα άτομα στην τάξη ή θα υπάρχουν πολλά έξτρα (βιβλία δικών τους εκδόσεων - με το αζημείωτο, έξτρα για προφορικά, έξτρα για επανάληψη γραμματικής, έξτρα για να γραφτείς στις εξετάσεις, έξτρα για να πάρεις το βιβλίο με τα τεστ που η Ελληνοαμερικάνικη δίνει δωρεάν κλπ).

Να είσαι επιφυλακτικός με φροντιστήρια που σου λένε αρχική τιμή 1600 ευρώ και μετά αρχίζουν να κατεβαίνουν με διάφορες δικαιολογίες μέχρι να φτάσουν στα 800. Επίσης με φροντιστήρια που σε κυνηγάνε να γραφτείς τώρα αμέσως με κάποιο αντάλλαγμα π.χ. να σου χαρίσουν την εγγραφή.

Eυχαριστω για τη βοηθεια.
Μπορω να τους ζητησω εγω να προετοιμαστω για ενα συγκεκριμενο πτυχιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Βεβαίως μπορείς και αυτοί μπορούν να δεχτούν ή να προσπαθήσουν να σε μεταπείσουν. Πάντως είναι καλύτερα να τους ρωτήσεις εσύ για ποια πτυχία προετοιμάζουν τους σπουδαστές τους και αν σου πουν "για όποιο πτυχίο επιθυμούν" τότε ρώτα τους για ποια πτυχία προετοίμασαν τους σπουδαστές τους την περασμένη σχολική χρονιά. Έτσι θα καταλάβεις αν έχουν εμπειρία στο πτυχίο που σε ενδιαφέρει ή αν θα κάνουν πειράματα μαζί σου. Επίσης μην ξεχάσεις να κάνεις τη μαγική ερώτηση η οποία είναι: τι γίνεται αν είμαι ο μοναδικός στην τάξη που θα δώσει για αυτό το πτυχίο? Θα κάνεις έξτρα ώρες μάθημα για ατομική προετοιμασία (με τι κόστος?) ή θα αναγκαστείς να ακολουθήσεις ένα τμήμα που προετοιμάζεται για ένα άλλο πτυχίο;

Αντικειμενικά για σένα είναι καλύτερο και αποδοτικότερο να μπεις σε μια τάξη που όλοι (και εσύ) θα προετοιμάζεστε για το ίδιο πτυχίο παρά να βρεθείς 2 βδομάδες πριν τις εξετάσεις σου να κάνεις ασκήσεις άσχετες με το πτυχίο που θα δώσεις.

Επίσης είναι καλύτερα να δώσεις το πτυχίο που έχει δουλέψει επανειλειμμένα το φροντιστήριο και γνωρίζει τα τερτίπια του, παρά ένα άλλο που το δοκιμάζουν για πρώτη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Λοιπομ,σκεφτομαι και κατι αλλο.

Να βρω εναν καθηγητη και να του πω να κανουμε 2-3 ωρες την εβδομαδα,ωστε να με καθοδηγει κυριως στο writing και στο speaking.
Ουτως η αλλως, την περισσοτερη δουλεια θα την κανω μονος μου.

Πως σας φαινεται αυτη η ιδεα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Λοιπομ,σκεφτομαι και κατι αλλο.

Να βρω εναν καθηγητη και να του πω να κανουμε 2-3 ωρες την εβδομαδα,ωστε να με καθοδηγει κυριως στο writing και στο speaking.
Ουτως η αλλως, την περισσοτερη δουλεια θα την κανω μονος μου.

Πως σας φαινεται αυτη η ιδεα;
Ο καθηγητής που είναι ικανός να σε καθοδηγεί επαρκώς στο writing και στο speaking για επίπεδο C2 κοστίζει 18-20 ευρώ την ώρα. Με τα ίδια λεφτά πας σε ένα γαμάτο φροντιστήριο και έχεις καθηγητή όχι απλά να σε καθοδηγεί αλλά να σε διδάξει, συν ένα σωρό εξτράκια - τεστ προσομοίωσης, έξτρα ακουστικό, προφορικά με native speaker κλπ. Και σου μένουν και ρέστα για σουβλάκια.

Τώρα αν σκέφτεσαι να πάρεις κανέναν άσχετο που πλασάρεται για καθηγητής Proficiency και χρεώνει 7 ευρώ την ώρα, να σου στείλω καλύτερα τον τραπεζικό μου λογαριασμό να μου βάζεις 20 ευρώ την εβδομάδα και να κάθεσαι να διαβάζεις μόνος σου. Την ίδια επιτυχία θα έχεις.

Υ.Γ. Λόγω γνωριμίας θα σου διορθώνω και 2 εκθέσεις το μήνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Σχετικά με τις τιμές των επιπέδων C1/C2 η αλήθεια είναι πως 300 ευρώ το μήνα δεν είναι πολλά αν ο καθηγητής αξίζει και κάνει σωστή και οργανωμένη δουλειά.
Στο ιδιαίτερο για αυτά τα επίπεδα βρίσκει κανείς καθηγητές με 25/30 ευρώ την ώρα και αν κάνει ένα τρίωρο του έρχεται ο μήνας 300/360 ευρώ αντίστοιχα. Αλλά ότι πληρώνει παίρνει κανείς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Σχετικά με τις τιμές των επιπέδων C1/C2 η αλήθεια είναι πως 300 ευρώ το μήνα δεν είναι πολλά αν ο καθηγητής αξίζει και κάνει σωστή και οργανωμένη δουλειά.
Στο ιδιαίτερο για αυτά τα επίπεδα βρίσκει κανείς καθηγητές με 25/30 ευρώ την ώρα και αν κάνει ένα τρίωρο του έρχεται ο μήνας 300/360 ευρώ αντίστοιχα. Αλλά ότι πληρώνει παίρνει κανείς ;)

300-360 ευρωω;;;:mad::mad::mad:
οχι και ετσι!!

Αν ειναι να δινω τρια με τεσσερα κατοσταρικα το μηνα σε εναν καθηγητη,προτιμω να μην δωσω για προφ

Εισαι υπερβολικη νομιζωω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
300-360 ευρωω;;;:mad::mad::mad:
οχι και ετσι!!

Αν ειναι να δινω τρια με τεσσερα κατοσταρικα το μηνα σε εναν καθηγητη,προτιμω να μην δωσω για προφ

Εισαι υπερβολικη νομιζωω...

Καθόλου υπερβολική δεν είναι αν σκεφτείς ότι από ένα φροντιστήριο θα σου ζητήσουν το λιγότερο 250 € το μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καθηγητές εκπαιδευμένοι στη διδασκαλία Proficiency Cambridge και Michigan με εξαιρετικές συστατικές από παλιότερους μαθητές τους και με εγγυημένα αποτελέσματα ΔΕΝ πέφτουν σε καμία περίπτωση κάτω από 20 ευρώ την ώρα (για ιδιαίτερο μιλάω). Και σας πληροφορώ ότι τους παρακαλάς να βρουν ώρες για να σε αναλάβουν. Τώρα αν ακούσετε 7 ευρώ την ώρα καλύτερα να φύγετε μακριά, όσο για τα υπόλοιπα πτυχία δεν ξέρω τι γίνεται και ούτε θέλω να μάθω (δεν τα έχω σε καμία εκτίμηση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Καθόλου υπερβολική δεν είναι αν σκεφτείς ότι από ένα φροντιστήριο θα σου ζητήσουν το λιγότερο 250 € το μήνα.
εγω εδινα ΠΟΛΥ λιγοτερα και γινοταν άριστη δουλειά... ας μην γινομαστε απόλυτοι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
εγω εδινα ΠΟΛΥ λιγοτερα και γινοταν άριστη δουλειά... ας μην γινομαστε απόλυτοι :)

Μιλάς για ιδιαίτερο ; Και στην τιμή παίζουν ρόλο και οι ώρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.


Μιλάς για ιδιαίτερο ; Και στην τιμή παίζουν ρόλο και οι ώρες
Φροντιστήριο 6 ώρες την εβδομάδα, και ήμουν και μόνη μου στην τάξη οπότε κάτι σαν ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Εγώ ανέφερα τις παραπάνω τιμές για ιδιαίτερο καλέ στο φροντιστήριο βρίσκει κανείς για prof και με 150 ευρώ το μήνα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Καθόλου υπερβολική δεν είναι αν σκεφτείς ότι από ένα φροντιστήριο θα σου ζητήσουν το λιγότερο 250 € το μήνα.

Βασικά αναφερόμουν σε αυτο :) Εκτος αν καταλαβα κατι λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Καθόλου υπερβολική δεν είναι αν σκεφτείς ότι από ένα φροντιστήριο θα σου ζητήσουν το λιγότερο 250 € το μήνα.

Όχι αυτό είναι υπερβολικό. Κανένα φροντιστήριο δεν ζητάει 250€ το μήνα για παρακολούθηση τμήματος Proficiency. Για διατομικό μάθημα ίσως, όχι για τμήμα.

Οι τιμές στις τάξεις Proficiency αυτή τη στιγμή κυμαίνονται από 700 ευρώ το χρόνο (για τμήματα 20+ ατόμων) έως 1400 ευρώ το χρόνο (για γκρουπάκια 6-8 ατόμων). Ο χρόνος έχει 8 μήνες άρα μιλάμε για τιμές από 87 έως 175 ευρώ το μήνα χωρίς εγγραφή. Μια φυσιολογική μέση τιμή είναι 110-145 ευρώ για 6ωρο πρόγραμμα, που είναι το καλύτερο για να βγει η ύλη σωστά.

Το να διδάξεις επίπεδο C2 σε ιδιαίτερο (και να κάνεις καλή δουλειά) απαιτεί πείρα, γνώσεις, επιμόρφωση και συνεχή ανανέωση του υλικού που χρησιμοποιείς. Αυτά τα πράγματα κοστίζουν. Συνεπώς αυτοί που αναλαμβάνουν επιτυχώς τέτοια επίπεδα χρεώνουν 20-30 ευρώ την ώρα. Αν πάρουμε το κατώτερο άκρο, δηλαδή τα 20 ευρώ, και υπολογίσουμε το κόστος για τρίωρο μάθημα (που είναι το ελάχιστο που μπορείς να κάνεις για να έχεις πιθανότητες να το πάρεις), τότε το κόστος στο μήνα βγαίνει γύρω στα 270 ευρώ. Με 30 ευρώ την ώρα βγαίνει 405 ευρώ.

Δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου να δώσεις 30 ευρώ την ώρα για Proficiency εκτός να θέλεις να ετοιμαστείς για το Proficiency του Cambridge κια να κυνηγήσεις βαθμό. Αλλά 18-20 ευρώ την ώρα πρέπει να τα δώσεις αλλιώς ρισκάρεις να γίνεις ένας από αυτούς τους υποψηφίους που δίνουν και ξαναδίνουν εξετάσεις 2 και 3 και 4 φορές μέχρι να το πάρουν.

Όπως με όλα τα πράγματα, ισχύει ο κανόνας που λέει ό,τι πληρώσεις παίρνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akenef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη Ακεζίδη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Παιδιά, εγώ αυτή την περίοδο ολοκληρώνω την προετοιμασία για Proficiency στην Ευρωδιάσταση (είχα κάνει και Γαλλικά εκεί). Θα δώσω το Michigan το Μάιο (έχω ξεκινήσει από Ιαν' 15). Πληρώνω 99€ το μήνα και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη όσον αφορά το επίπεδο σπουδών και τους καθηγητές. Παλιά είχα προσπαθήσει με ιδιαίτερα και ουσιαστικά ήταν μια τρύπα στο νερό, προσωπικά χρειάζομαι το "πρόγραμμα" ενός φροντιστηρίου για να αποδώσω, η χαλαρότητα του ιδιαίτερου δεν με βοηθά καθόλου! Και από άποψη κόστους μου ερχόταν κατά πολύ ακροβότερα από το φροντιστήριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Παιδιά, εγώ αυτή την περίοδο ολοκληρώνω την προετοιμασία για Proficiency στην Ευρωδιάσταση (είχα κάνει και Γαλλικά εκεί).
Πόσα άτομα είσαστε μέσα στο τμήμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akenef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη Ακεζίδη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Παίζουμε στα 12-14 άτομα γιατί είναι 2-3 μαθητές που κάνουν εναλλάξ και σε άλλα ωράρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top