bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Καλά, τι έκανες τόσο καιρό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oxiallocoding

Νεοφερμένος

Ο oxiallocoding αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλά, τι έκανες τόσο καιρό;

Ειμαι ηδη 1 χρονο στην σχολη μου (πληροφορικη εκπα) η οποια ειδα πως δεν μου αρεσε τελικα. με 10% δεν εχω πολλες ελπιδες να μπω εκει που θελω (ειχα γραψει 17.225) και δεν ξερω αν θα εχω και το δικαιωμα να κανω 10% . αγχωνομαι πως ισως ειναι λιγο αργα ηδη ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ειμαι ηδη 1 χρονο στην σχολη μου (πληροφορικη εκπα) η οποια ειδα πως δεν μου αρεσε τελικα. με 10% δεν εχω πολλες ελπιδες να μπω εκει που θελω (ειχα γραψει 17.225) και δεν ξερω αν θα εχω και το δικαιωμα να κανω 10% . αγχωνομαι πως ισως ειναι λιγο αργα ηδη ..

Μισό γιατί δε δίνεις με το καινούργιο σύστημα λιγότερα μαθήματα και αν δε κάνω λάθος για να μπεις εκεί που θες έχει και άθλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oxiallocoding

Νεοφερμένος

Ο oxiallocoding αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μισό γιατί δε δίνεις με το καινούργιο σύστημα λιγότερα μαθήματα και αν δε κάνω λάθος για να μπεις εκεί που θες έχει και άθλημα

δε νομιζω πως για να μπεις σε πολυτεχνειο χρειαζεται να δωσεις και αθληματα :P

το καινουργιο δε με συμφερει . τοσο απο αποψη χρονου οσο και απο αποψη μαθηματων

φυσικη +1 κεφαλαιο το οποιο δεν ξερω καθολου
χημεια η οποια για να γραψεις αξιοπρεπως θα πρεπει να χεις γνωσεις α' και β' λυκειου ( η σχεση μου με τη χημεια δεν ειχε καθολου..χημεια)

αλλωστε , με 4 μαθηματα πλεον , πεφτει πολυ μεγαλυτερη βαρυτητα στην εκθεση..οποτε αν σου κατσει εκει μια στραβη λιγο δυσκολα το σωζεις μετα(με το παλιο ομως μπορεις να γραψεις πανω απο 18,000 ακομα και με ενα 13 στην εκθεση). εκτος αν εισαι σιγουρος οτι στα αλλα μαθηματα θα γραψεις πολυ καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Φυσική προστέθηκε 1 κεφάλαιο, αλλά αφαιρέθηκαν άλλα πράγματα, άρα η ποσότητα της ύλης είναι περίπου ίδια. Επίσης, αυτό το κεφάλαιο είναι πολύ εύκολο.
Χημεία είναι τα πάντα από την αρχή, δεν χρειάζεται να ξέρει τίποτα από πριν, ειδικά τώρα που προστέθηκε η ύλη της β'. Θεωρείται από τα πιο εύκολα μαθήματα της θετικής.
Η έκθεση έχει κάπως μεγαλύτερη βαρύτητα εφόσον μειώθηκαν τα μαθήματα, αλλά αυτός δεν είναι λόγος να πας με το παλιό. Τα μαθήματα είναι μόνο 4, άρα θα διαβάζεις περισσότερο έκθεση, άρα θα γράψεις καλύτερα. Ο κίνδυνος να γίνει βλακεία στην έκθεση είναι ίδιος για όλους. Τέλος εφόσον είσαι απόφοιτος πας για καλούς βαθμούς σε όλα.
Αν πας με το παλιό θα ανταγωνίζεσαι μόνο απόφοιτους, οι οποίοι έχουν υψηλότερες προσδοκίες από το 13 στην έκθεση και θα σε ξεσκίσουν.

Αα και ξέχνα την βάση της σχολής μέχρι τώρα, η βάση μπορεί να φτάσει στα ύψη, γιατί γράφουν μόνο απόφοιτοι με το παλιό, οι οποίοι μάλιστα τα έχουν φρέσκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

oxiallocoding

Νεοφερμένος

Ο oxiallocoding αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
διαβάζεις περισσότερο έκθεση, άρα θα γράψεις καλύτερα.
Καλα μην παιρνεις και ορκο..16.7 ειχα γραψει την πρωτη φορα και πιστεψε με δεν της εδωσα ποτε την βαρυτητα που επρεπε..την τελευταια μερα ετυχε να διαβασω την ενοτητα που επεσε και αυτη πολυ επιφανειακα. αν ειχε τυχει σε αλλους διορθωτες μπορει να γραφα και πολυ πιο κατω.

στην φυσικη απο το παλιο αφαιρεσαν μονο ηλεκτρικες ταλαντωσεις και η/μ κυμα. ολα τα αλλα ειναι μεσα και αν τα υπολογισεις, η υλη με το νεο συστημα ειναι λιγο μεγαλυτερη.

για εναν της θετικης προφανως συμφερει το καινουργιο συστημα αλλα αν εισαι τεχνολογικη και θες πολυτεχνειο δεν ξερω αν συμφερει το καινουργιο..

και προσωπικα εχω περισσοτερο χρονο (εστω και τωρα που ξεκιναω αργα την προετοιμασια) να ξαναθυμηθω την φυσικη και να φρεσκαρω αοδε και βιολογια γ.π. παρα να κατσω να μαθω ενα μαθημα το οποιο δεν εχω ιδεα τι ειναι και να χρειαστει να τρεξω την υλη της φυσικης για να προλαβω το +1 κεφαλαιο..

το 13 στην εκθεση το εφερα ως παραδειγμα..δεν εχω προσδοκια εναν τετοιο βαθμο αλλα αναγνωριζω λογω της υποκειμενικοτητας στην διορθωση μπορουν να συμβουν τα παντα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Και ανάκλαση-διάθλαση αφαιρέθηκε.
Πίστεψε με το νέο σύστημα περισσότερο σε συμφέρει από άποψη χρόνου.

Τα παιδιά που θα πάνε με το παλιό θα είναι αυτά που δεν πέρασαν για πολύ λίγο, δηλ έχουν καλό επίπεδο και ξέρουν ήδη αρκετά καλά αοδε και βιολογία γεν και κάνουν απλά επανάληψη. Εσύ δεν έχεις καθόλου επαφή με την ύλη για 1 χρόνο.

Το κεφάλαιο της φυσικής που δεν ξέρεις δεν είναι λόγος για να πας με το παλιό, 2 παραγραφοι είναι όλο κι όλο, σιγά σε 1 εβδομάδα το βγάζεις χωρίς σχολείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Πιστευετε πως ειναι αργα να ξεκινησω την προετοιμασια μου απο την 1/11 με δεδομενο οτι ειμαι περσινος αποφοιτος και εχω στοχο την εισαγωγη μου στην σχολη των ναυπηγων του εμπ η μηχανολογων μηχανικων αθηνας και πατρας ; θα εξεταστω με το παλιο συστημα .
Δεν είναι πολύ αργά, εγώ ξεκίνησα πριν 1 μήνα ακριβώς. Είμαι φετινός απόφοιτος και δίνω με το παλιό αν και απέχω πάνω απο 2.000 μόρια απο την σχολή στην οποία θέλω να μπω.

Για το σύστημα δεν μπορώ να σε συμβουλέψω αν και πιστεύω σε συμφέρει το νεο εφόσον δεν είχες ουσιαστική επαφή με τα μαθήματα για έναν χρόνο.

Σίγουρα υπάρχει το πρόβλημα της βαρύτητας στην έκθεση απο την μεριά του νέου και του ποσοστού θέσεων από την μεριά του παλιού. Αυτά θα είναι δυο πράγματα τα όποια θα πρέπει να υπολογίσεις στην απόφασή σου.

Ό,τι και αν επιλέξεις, σου εύχομαι καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
για εναν της θετικης προφανως συμφερει το καινουργιο συστημα αλλα αν εισαι τεχνολογικη και θες πολυτεχνειο δεν ξερω αν συμφερει το καινουργιο..

και προσωπικα εχω περισσοτερο χρονο (εστω και τωρα που ξεκιναω αργα την προετοιμασια) να ξαναθυμηθω την φυσικη και να φρεσκαρω αοδε και βιολογια γ.π. παρα να κατσω να μαθω ενα μαθημα το οποιο δεν εχω ιδεα τι ειναι και να χρειαστει να τρεξω την υλη της φυσικης για να προλαβω το +1 κεφαλαιο..

Ταυτίστηκα,ακριβώς έτσι είναι.
Πάντω εγώ δε νομίζω ότι ξεκινάς αργά,σαφώς μερικοί ξεκίνησαν νωρίτερα αλλά δεν είναι αργά σίγουρα! Βιολογία γ.π και αοδε τα ξεπετάς,από μαθηματικά έφυγαν μιγαδικοί και μια παράγραφος από τα ολοκληρώματα ( για το 2ο δε παίρνω όρκο),αεππ νταξ η χαρά του παιδιου,δε θα'χεις κάποιο θέμα.Φυσική τα ίδια είναι νομίζω δεν άλλαξε κατι.
Όσοι δίνετε ξανά, με νέο είτε παλιό σύστημα,καλή τύχη :clapup:
και γερά νεύρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Στα κοινά μαθήματα δεν είναι ίδια η ύλη σε νέο και παλιό σύστημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Ταυτίστηκα,ακριβώς έτσι είναι.
Πάντω εγώ δε νομίζω ότι ξεκινάς αργά,σαφώς μερικοί ξεκίνησαν νωρίτερα αλλά δεν είναι αργά σίγουρα! Βιολογία γ.π και αοδε τα ξεπετάς,από μαθηματικά έφυγαν μιγαδικοί και μια παράγραφος από τα ολοκληρώματα ( για το 2ο δε παίρνω όρκο),αεππ νταξ η χαρά του παιδιου,δε θα'χεις κάποιο θέμα.Φυσική τα ίδια είναι νομίζω δεν άλλαξε κατι.
Όσοι δίνετε ξανά, με νέο είτε παλιό σύστημα,καλή τύχη :clapup:
και γερά νεύρα :P

Η διαφορά είναι ότι το παιδί έχει να τα πιάσει 1.5 χρόνο, ενώ εσύ τα έχεις πρόσφατα.
Και εγώ πριν από 2-3 εβδομάδες ξεκίνησα μάθημα σε κάποια, δεν είναι καθόλου αργά. Έχουμε συν 1 μήνα, γιατί θα γράψουν πρώτα ενδοσχολικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oxiallocoding

Νεοφερμένος

Ο oxiallocoding αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Στα κοινά μαθήματα δεν είναι ίδια η ύλη σε νέο και παλιό σύστημα;
Μονο στα μαθηματικα ειναι. φυσικη αλλη ειναι στο παλιο και αλλη στο καινουργιο. νομιζω εκθεση ειναι η ιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Πανελλήνιες του χρόνου μέσα Ιουνίου λέτε να αρχίσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Μονο στα μαθηματικα ειναι. φυσικη αλλη ειναι στο παλιο και αλλη στο καινουργιο. νομιζω εκθεση ειναι η ιδια.

Στα μαθηματικά έχει αφαιρεθεί ύλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Παιδιά δεν μπήκε καν ο νοέμβρης, ψυχραιμία! :P

Αν οι ενδοσχολικές ξεκινήσουν 16 μαιου συν 3-3,5 εβδομάδες, αφού γράφουν και περισσότερα μαθήματα, οι πανελλήνιες λογικά θα αρχίσουν μετά από τις 6-9 ιουνίου και θα διαρκέσουν 1.5 εβδομάδα, γιατί είναι μόνο 4-5 μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά δεν μπήκε καν ο νοέμβρης, ψυχραιμία! :P

Αν οι ενδοσχολικές ξεκινήσουν 16 μαιου συν 3-3,5 εβδομάδες, αφού γράφουν και περισσότερα μαθήματα, οι πανελλήνιες λογικά θα αρχίσουν μετά από τις 6-9 ιουνίου και θα διαρκέσουν 1.5 εβδομάδα, γιατί είναι μόνο 4-5 μαθήματα.
Πολύ αγχωτικό μου φαίνεται να δίνουν πρώτα ενδοσχολικές.. αλλά καλύτερα για εμάς! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TrainMan

Νεοφερμένος

Ο TrainMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγω περυσι τελειωσα τη Θεωρητικη και εβγαλα 10.000 μορια. Για να περασω 4ο πεδιο (ειχα Βιολογια περυσι και θα την αλλαξω με Μαθηματικα), με συμφερει το καινουριο συστημα ή το παλιο? Θελω να παω 4ο απο Θεωρητικη παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγω περυσι τελειωσα τη Θεωρητικη και εβγαλα 10.000 μορια. Για να περασω 4ο πεδιο (ειχα Βιολογια περυσι και θα την αλλαξω με Μαθηματικα), με συμφερει το καινουριο συστημα ή το παλιο? Θελω να παω 4ο απο Θεωρητικη παντα.

Αν ειναι να παρεις μαθηματικα πρεπει να σ αρεσουν κ να το εχεις.και εγω περσι που εδωσα ημουν θεωρητικη κ εδωσα μαθηματικα.εγραψα 5 και το μετανιωσα πολυ που τα πηρα γτ μ εριξαν πολυ τη βαθμολογια κ πλεον δεν μπορουσα να περασσω σε καμια σχολη του πρωτου πεδιου.Εχασα κ την διοικηση επιχειρησεων που ηθελα γτ ανεβηκε 700 μορια κ κατεληξα σε μια πολυτεχνικη σχολη στην οποια δεν εχω καμια τυχη με τα μαθηματα που εχει κ αναγκαστικα την παρατησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TrainMan

Νεοφερμένος

Ο TrainMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ααα, και κατι αλλο. Αλλαζουν οι σχολες στα πεδια με το νεο συστημα? Δν θα ειναι οι ιδιες σχολες π ηταν περυσι στα ιδια πεδια με φετος, σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω περυσι τελειωσα τη Θεωρητικη και εβγαλα 10.000 μορια. Για να περασω 4ο πεδιο (ειχα Βιολογια περυσι και θα την αλλαξω με Μαθηματικα), με συμφερει το καινουριο συστημα ή το παλιο? Θελω να παω 4ο απο Θεωρητικη παντα.
Ααα, και κατι αλλο. Αλλαζουν οι σχολες στα πεδια με το νεο συστημα? Δν θα ειναι οι ιδιες σχολες π ηταν περυσι στα ιδια πεδια με φετος, σωστα?
Με το καινούριο σύστημα δεν μπορείς από Θεωρητική να περάσεις σε Πολυτεχνικές σχολές. Αν επιλέξεις Μαθηματικά Γενικής τότε ανοίγεις τις σχολές που σχετίζονται με τη διαπαιδαγώγηση (νηπιαγωγός, δάσκαλος κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top