Τι πιστεύετε για το ισιωτικό μαλλιών;

χριστινασρ

Νεοφερμένος

Η χριστινασρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
σε μενα συμβαινει ακριβως το αντιθετο με το ισιωμα....αλλα ναι ..τεσπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Ε ρε Φόκε, υπάρχουν άτομα που θεωρούν σεξουαλικό το ίσιο μαλλί, τι να κάνουμε, γούστα είναι αυτά. Αν είχα και εγώ μαλλί της Φουρέιρα βέβαια, δε θα το ίσιωνα ντάξει..Ούτε αν είχα μαλλί σαν της Cherie:P
Αυτά είναι τα ωραία-σγουρά μαλλιά που μου αρέσουν.:redface:
Στη περίπρτωσή μου δεν είναι έτσι, είναι λίγο πιο ίσια, οπότε τα ισιώνω και δεν μετανιώνω.

Άντε βρε κόλακα:redface:.
Πάντως και γω θεωρώ πως άλλη χάρη έχει μία κοπέλα με ωραίο ίσιο μαλλί και άλλη μία κοπέλα που το μαλλάκι της είναι σγουρές φουντίτσες:P. Το δικό μου το μαλλί δυστυχώς ισιώνει με πολύ κόπο οπότε τα έχω ισιώσει 3 φορές στα 16 μου χρόνια. Έχω παραδοθεί στις μπούκλες μου:whistle:.

Όσον αφορά τη μασιά, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Μόνο ένα περιστατικό γνωρίζω. Η διπλανή μου στο σχολείο τη χρησιμοποιεί συνέχειαααα. Γέμισε ψαλίδα στην άκρη και το μαλλί της "σπάει" με αποτέλεσμα να αραιώνει και να νομίζουμε πως πηγαίνει για κούρεμα κάθε 15 μέρες:P. Τελικά η κοπέλα έβαλε τρέσα:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι...ο αφρός ισιώματος έχει αποτελέσματα;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τι αφρός; Τι υποτίθεται πως κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ιχ, παλιά είχα δοκιμάσει κρέμα ισιώματος και το μαλλί μου έδειχνε ως λαδομένο. Δε νομίζω να κάνει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Τι αφρός; Τι υποτίθεται πως κάνει;
Όπως υπάρχει αφρός για μπούκλες υπάρχει και για ίσιωμα!:hmm:
Ιχ, παλιά είχα δοκιμάσει κρέμα ισιώματος και το μαλλί μου έδειχνε ως λαδομένο. Δε νομίζω να κάνει κάτι.
Πάλι καλά που δεν πήρα δηλαδή!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Α όπως τη κρέμα; Παιδιά αυτό το βάζεις και καλά για να μην σγουρίνει το μαλλί σου μετά το ίσιωμα, και προστατεύει και την τρίχα, το είπαμε και πιο πάνω.
Ρε Θεοδώρα, άμα βάλεις πολύ, είναι λογικό να φαίνεται λαδωμένο. Στις άκρες βάζεις, και όχι όλο το μπουκαλι ξέρω γω.:P

Όπως υπάρχει αφρός για μπούκλες υπάρχει και για ίσιωμα!:hmm:
Χωρίς να το ισιώσεις με ψαλίδι ή πιστολάκι; Λίγο απίθανο μου ακούγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ό,τι και να σου πω θα σε γελάσω..απλώς ακουστά το έχω και ήθελα να μάθω αν έχει αποτελέσματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λίγο είχα βάλει.
Αλλά εντάξει το μαλλί μου είναι ευαίσθητο, ούτε αφρό δεν αντέχει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Μα γι' αυτό το λόγο δεν σου μακραίνουν γρήγορα.:/:
Το μαλλί όταν έχει ψαλίδα, και γενικά όταν είναι ταλαιπωρημένο μακραίνει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ, γι' αυτό πρέπει να καθαρίζουμε τις άκρες πολύ συχνά.

Κάθε 15 μέρες πάω σχεδόν για ψαλίδα. Αυτή τη φορά τα άφησα κάπως, αλλά πήγα το Σάββατο. Γεμίζει αμέσως. Από πάντα δεν μάκραιναν γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katk94

Νεοφερμένος

Η katk94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αυτό που πιστεύω είναι ότι με την υψηλή θερμοκρασία του "σίδερου" σπάζουν οι δεσμοί υδρογόνου μεταξύ των πρωτεϊνικών μορίων που αποτελούν τις κατσαρές τρίχες και στη συνέχεια όταν οι τρίχες κρυώσουν δημιουργούνται νέοι δεσμοί υδρογόνου οι οποίοι συνδέουν διαφορετικά τα πρωτεϊνικά μόρια και έτσι οι τρίχες σταθεροποιούνται ίσιες.
το διαβασα και γω στο βιβλιο της χημειας! :P

αυτο που λετε, γ τν κρεμα ισιωματος ισχυει. αλλα 1ον δν στα κανει και καρφι και δν ειναι ικανη η κρεμα τν μπουκλα ν τν ισιωσει. απλα το λιγο σπαστο μαλλι το ισιωνει λιγο στν ακρη. τν εχω χρησιμοποιησει αυτη τν κρεμα απ μια φιλη μ και επειδη τ μαλλι μ ειναι σπαστο και σπαει στις ακρες εκανε λιγη δουλεια. αλλα δν νομιζω στν μπουκλα ν καταφερει κατι.απλα θ τν χαλασει.
και οσο γ τν ισιωτικη : εγω την χρησιμοποιουσα σχεδον καθε μερα ακομα και τωρα τν χρησιμοποιω πλ συχνα.μετα απ καθε μπανιο ασ πουμε. αλλα τελευταια συνηδειτοποιω οτι αν ειμαι ομορφη ειμαι κ μ τ μαλλια μ ισια και σπαστα! κ επειδη καιγονται αρκετα κιολας καλο θ ηταν ν τ αποφευγουμε.
και οπως εχουν πει πολλες κοπελες παραπανω τ μαλλι σ δν χρειαζεται ισιωμα! βαλε λιγο αφρο και θ δεις τ ωραιο π θ ειναι! αν εισαι ομορφη μ τ ισια εισαι και με τισ μπουκλες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
Άντε βρε κόλακα:redface:.
Πάντως και γω θεωρώ πως άλλη χάρη έχει μία κοπέλα με ωραίο ίσιο μαλλί και άλλη μία κοπέλα που το μαλλάκι της είναι σγουρές φουντίτσες:P. Το δικό μου το μαλλί δυστυχώς ισιώνει με πολύ κόπο οπότε τα έχω ισιώσει 3 φορές στα 16 μου χρόνια. Έχω παραδοθεί στις μπούκλες μου:whistle:..


μωρη το δικο σου μαλλι για να ισιωσει πρεπει να κατσουν 4 ατομα και να στο φτιαχνουν χαχαχαχαα :P
και εγω τα ιδια τραβαω αλλα εμενα εχουν καει ακομα και οι μπουκλες.... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
μωρη το δικο σου μαλλι για να ισιωσει πρεπει να κατσουν 4 ατομα και να στο φτιαχνουν χαχαχαχαα :P
χαχαχαχαχαχαχαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Eρωτηση:
Γιατι ισιωνετε σαν μανιακες τα μαλλια σας? Τα καταστρεφετε.
Τι καλη! <----- :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
μωρη το δικο σου μαλλι για να ισιωσει πρεπει να κατσουν 4 ατομα και να στο φτιαχνουν χαχαχαχαα :P
και εγω τα ιδια τραβαω αλλα εμενα εχουν καει ακομα και οι μπουκλες.... :whistle:
Α να χαθείς να χάνεσαι ρε. Υπερβάλλεις. Απλά για να ισιώσουν καλά καλά η κοπέλα χρησιμοποίησε και πιστολάκι και μασιά:pfff:
χαχαχαχαχαχαχαχα:P
Γελάς Βρούτε?:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αααα..... δεν το χρησιμοποιώ καθόλου... δεν θέλω να καταστρέψω τα μαλλιά μου πρόωρα thanks :/

Κι εξάλλου, είναι αρκετά ίσια από μόνα τους...

Τελείως τα ισιώνω μόνο για ειδικές περιστάσεις ή όταν πηγαίνω στο κομμωτήριο ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Αυτό το θέμα είναι κυρίως για κοπέλες.Αλλα κ για αγόρια που θέλουν να πουν την γνώμη τους. Λοιπόν.. θα ήθελα να σας ρωτήσω τί γνώμη έχετε για το συχνό(καθημερινό) ίσιωμα μαλλιών.Εγώ δεν έχω και πολύ ίσια μαλλιά.Έχω μπόλικα μαλλιά και είναι σπαστά - σγουρά μαλλιά.Έχω ένα σίδερο μαλλιών για αυτούς που ξέρουν είναι απο την σειρά bellissima.Ta ισιώνω συχνά αλλα δν θέλω να μου καούνε.Ξέρετε αν καίγονται πολύ; Είναι καμία που χρεισιμοποιεί κάποιο ισιωτικό; Τί μπορώ να κάνω για να καίγονται όσο το δυνατό λιγότερο; Υπάρχουν σίδερα που λένε ότι δν καίνε καθόλου τα μαλλιά , είναι αλήθεια; Για παράδειγμα ενα ισιωτικό που δείχνουν στην τηλεόρασ συνέχεια , απο τα tilemarketing λέει οτι δεν τα καίει , είναι αλήθεια; Τί γνωμη έχετε;

αγαπητη δημητρα και εγω το bellisimma της imitec ειχα! (τωρα βεβαια χαλασε και πηρα αλλο)ενα που λεγεται hair majesty!
τεσπα..κοιτα....εγω τα ισιωνα καθε μερα για μηνες για να παω σχολειο και μετα τα μαλλια μου εγιναν ξηρα...σαν αχυρο και πεταγονταν...ηλεκτριζονταν πανευκολα και μετα το σταματησα για καναδυο βδομαδες και εφτιαξαν...
δεν χρειαζεται να το κανεις καθε μερα...αμα τα ισιωσεις σημερα θα κρατησουν και αυριο....
βεβαια σε γενικες γραμμες το ποσο ευαισθητρα ειναι τα μαλλια σου δεν ξερω αλλα εγω τωρα....τα ισιωνω 2 φορες την εβδομαδα...στην χειροτερη αμα βαριεμαι να φτιαξω το μαλλι βαζω καπελο! και ειναι μια χαρα τα μαλλια μου....αλλα οχι και καθε μερα βρε συ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Δε χρησημοποιώ,δε θέλω να καούν τα μαλλιά μου κ να γεμίσουν ψαλίδα,μου αρέσουν οι μπούκλες μου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Δε χρησημοποιώ,δε θέλω να καούν τα μαλλιά μου κ να γεμίσουν ψαλίδα,μου αρέσουν οι μπούκλες μου.:D

αα τοτε πολυ ωραια!:D:D αμα το φυσικο σου ειναι μπουκλες:clapup: τοτε δεν χρειαζεται να τα ισιωνεις συνεχεια:P....ρωτα και εμας που το μαλλι μας ειναι κατσαρο:( και αμα δεν το ισιωνουμε καθε πρωι:/:...πεταει μεχρι το ταβανι....:eek::eek:σε βαθμο που μπορει να τρομαξει παιδακι!:cold::cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν εχω τετοιο προβλημα γιατι τα μαλλια μου ειναι ολόισια <3 παντως ειναι χαζομαρα να τα ισιωνεις γιατι σε λιγα χρονια δεν θα τα εχεις...μια συμαθιτρια μου τα ισιωνε καθημερινα απο την εκτη δημοτικου και τωρα ειναι 16 χρονων με κατεστραμενο μαλλι και εχει βαλει τρεσα ειναι χαλια!!!!!!!!!!!!!προσεξε τα τα μαλλια σου μη τα χαραμιζεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top