Τι πιστεύετε για το ισιωτικό μαλλιών;

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σιγά παιδί μου, άκου πάνω από μια φορά την ΗΜΕΡΑ!
Θα μείνεις χωρίς μαλλί στο τέλος, χαλάρωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Kαλά εγώ δεν ξέρω τι και πώς,πάντως το χρησιμοποιώ συχνά,γιατί θέλω το μαλλί μου ίιισιο. :P

Επίσης η μασιά που πήρα τα Χριστούγεννα,δονείται. :confused: Δηλαδή την ακουμπάς πάνω στην τρίχα και είναι λές και κάνει μασάζ. :hmm:

Τεσπα.
Χριστίνα για πές.. Από που το πήρες αυτό που αναφέρεις? :hmm: Αν παίζει διαφήμιση,στείλ'το μου σε πμ.
Και τιμή,ε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριστινασρ

Νεοφερμένος

Η χριστινασρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μήπως σιλικόνη; :hmm:

παρομοιο με σιλιικονη αλλα πιο ελαφρυ..

Kαλά εγώ δεν ξέρω τι και πώς,πάντως το χρησιμοποιώ συχνά,γιατί θέλω το μαλλί μου ίιισιο. :P

Επίσης η μασιά που πήρα τα Χριστούγεννα,δονείται. :confused: Δηλαδή την ακουμπάς πάνω στην τρίχα και είναι λές και κάνει μασάζ. :hmm:

Τεσπα.
Χριστίνα για πές.. Από που το πήρες αυτό που αναφέρεις? :hmm: Αν παίζει διαφήμιση,στείλ'το μου σε πμ.
Και τιμή,ε. :P

https://www.boots.com/en/Toni-Guy-Tame-It-Serum-50ml_39877/ αυτο ειναι εκει γυρω στο 20αρι μη σου φαινεται τσιμπημενο μπορει να σ κρατησει κ κανα 6μηνο ...εγω εβαλα τη θεια μου να μου το βρει που ειναι κομμωτρια και τα προμηθευεται απο ειδικα μαγαζια για εππαγελματιες κ βεβαια τα παιρνει και πολυ φθηνοτερα απο οτι κυκλοφορουν στην αγορα...αλλα σιγουρα αν ψαξεις σε μεγαλα καταστηματα με ειδη περιποιησης θα το βρεις

Σιγά παιδί μου, άκου πάνω από μια φορά την ΗΜΕΡΑ!
Θα μείνεις χωρίς μαλλί στο τέλος, χαλάρωσε.

αφου χαλανε...και ειμαι κομπλεξικη με τα μαλλια μου νομιζω πως αυτα και μονο μπορουν να μου χαλασουν η να μου φτιαξουν την εμφανιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ο Διας δεν έχει και άδικο,αλλά δεν είναι μόνο αυτοί οι δεσμοί,οι οποίοι ευθύνονται για το σχήμα της τρίχας.Η ανθρώπινη τρίχα αποτελειται κυρίως απο πρωτεινικά μόρια,τα οποία δεν είναι τίποτα άλλο,από αμινοξέα,πολυμερισμένα μετά από αποβολή μορίων νερού.Τα αμινοξέα,έχουν παρόμοια δομή μεταξύ τους,και διαφέρουν κατά τις πλευρικές τους μόνο ομάδες:



όπου πλευρική η side chain στην εικόνα.

Οι πλευρικές ομάδες είναι αυτές που δίνουν στα αμινοξέα την ταυτότητα τους.



Οι πρωτείνες λοιπόν στις ανθρώπινες τρίχες αποτελούνται κατά κύριο λόγο από το αμινοξύ κυστεϊνη,πάνω δεξια στον παραπάνω πίνακα.Η κυστείνη περιέχει στην πλευρική της ομάδα,θείο.

Δυο ατομα θειου απο γειτονικα αμινοξεα ενωνονται μεταξυ τους με εναν δισουλφιδικό δεσμό.Ο δεσμός αυτός,σπάει με τη θέρμανση,και στη θέση του σχηματίζεται ένας άλλος,περισσότερο χαλαρός.

Στη συνέχεια,λόγω υγρασίας πολλοί δεσμοί σπάνε και δημιουργούνται οι παλιότεροι.

Το αν επηρεάζονται τα μαλλιά απο τη θέρμανση όμως,δεν εξηγείται αποκλειστικά και μόνο από αυτές τις αντιδράσεις.Από ένα σημείο και μετά,η συνεχής θέρμανση,βάζει και τη φυσική στο παιχνίδι...Η τρίχα,όσο αναγκάζεται να υπόκειται σε θερμοκρασίες,προφανώς κι επηρεάζεται.

Ας μην ξεχνάμε εξ'αλλου,πως οι πρωτείνεςμε τη θερμανση,από ένα σημείο και μετά,καθίστανται ανενεργές,σε μια διαδικασία που ονομάζεται μετουσίωση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
αααααααχ0α0χ0α0χ0α0χ0α0χ0α0χ0αχ0ααααααα μα γιατί καλέ? εγώ τα κατάλαβα όλα!:P:P
πάντως πραγματικά δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι που να μειώνει το "κάψιμο" τρίχας παρά μόνο η λιγότερο συχνή χρήση...γιατί προσπαθείτε να τα ισιώνεται??? κρααατςςςςςς...παναγία μου...πάνε τα μαλλάκια!!!
βρείτε νέα λοοκ που να σας ταιράζουν!!! δεν μπορείς μια ζωή να είσαι με ένα σίδερο στο χέρι! ζαμεεεε!!!:pfff::kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Να κόψεις την ψαλίδα για να δυναμώσει το μαλλί.
Το ταλαιπωρούμε που το ταλαιπωρούμε το καημένο, ας το φροντίζουμε και λίγο. ;)

Αναγκαστικά θα το κάνω. Δε μπορώ να τα βλέπω με ψαλίδα. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου είναι ένα άχρηστο εργαλείο που όλα σχεδόν τα κορίτσια θεωρούν απαραίτητο να έχουν αλλά έλεος! Τα ισιώνουν κάθε φορά πριν βγούν από το σπίτι! διαβολικο εργαλείο εάν δεν ξέρεις να το χρησιμοποιείς με σύνεση και με μέτρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
]
διαβολικο εργαλείο εάν δεν ξέρεις να το χρησιμοποιείς με σύνεση και με μέτρο...

το ισωτικο ειναι μηχανιμα του διαβολου,ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το πιο σεξουαλικό μαλλί είναι το σγουρό (όταν τα καίτε για να να ισιώσουν αυτό που κάνετε είναι να το χάλατε και σε ποιότητα και σε ποσότητα)---> δεν είναι το ίδιο μαλακά με πριν

Μην βάφετε το μαλλί, μην ισιώνεται το μαλλί.

Αυτές που έετε ίσιο θέλετε σγουρό
οι σγουρομάλλες θέλετε ίσιο
οι ξανθιές θέλετε μαυρο
οι μελαχρινές ξανθό.

Έλεος (γυναίκες) :closed::pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
]

το ισωτικο ειναι μηχανιμα του διαβολου,ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ

x0a0x0a0x0a00x0a00x0a00xa

Το πιο σεξουαλικό μαλλί είναι το σγουρό (όταν τα καίτε για να να ισιώσουν αυτό που κάνετε είναι να το χάλατε και σε ποιότητα και σε ποσότητα)---> δεν είναι το ίδιο μαλακά με πριν

Μην βάφετε το μαλλί, μην ισιώνεται το μαλλί.

Αυτές που έετε ίσιο θέλετε σγουρό
οι σγουρομάλλες θέλετε ίσιο
οι ξανθιές θέλετε μαυρο
οι μελαχρινές ξανθό.

Έλεος (γυναίκες) :closed::pfff:


όλα και όλα, εγώ δεν θέλω ξανθό. :look::look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το πολύ σγουρό μαλλί είναι δώρο από τον Θεό
Είναι το μοναδικό μαλλί που δεν χρειάζεται κομμωτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Το πολύ σγουρό μαλλί είναι δώρο από τον Θεό
Είναι το μοναδικό μαλλί που δεν χρειάζεται κομμωτήριο.

συμβουλες μαλλιων by Trifonas Samaras

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερ!να

Νεοφερμένος

Η κατερ!να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Παναγια μου ενα πραμα!! πως εχει γινει ο καημενος!! :P η αληθεια ειναι οτι σε μερικα κοριτσα το μαλλι ειναι ιδιαιτερη περιπτωση...μπορει να ακουτε σπαστο και να λετε αχ εχεις σπαστα ειναι ωραια τα σπαστα, αλλα στο συγκεκριμενο προσωπο μπορει να μην ταιριαζουν! και μια τουφα να αλλαξει μπορει να χαλασει ολο το προσωπο...και εμενα ετσι ειναι...εχουν απροσδιοριστο σχημα και τα ισιωνω σχεδον καθε μερα...κακο αυτο αλλα.........αυτο που ξερω ειναι οτι τιποτα δεν βοηθαει τα μαλλια να μην καιγονται...παντα θα καουν αν ισιωνονται με σιδερο!! δυστυχως για μας κοπελουδες μου!! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
χαχα ανεπιδεκτη here !!εχω και εγω σγουρα μαυρα μαλλια....αλλα δαχτυλιδια...οποτε δεν με ενοχλουν....μονο που μερικες φορες βαριεμαι να τα τα χτενιζω οταν κανω μπανιο...

ισιωμα στα μαλλια μου εχω κανει 3 φορες στη ζωη μου μιας και σε ολο τ δημοτικο ειχα ισια μαλλια και το εχω δει το εργο....τωρα λυκειο και γυμνασιο....ολοσγουρα δαχτυλιδια....χαχα τι να πεις...παντως ειναι και λιγο σπαστικο να ακους ''αχχ εχει υγρασια,παλι μου σγουριναν τα μαλλια μου...""δεν βρισκεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Το πιο σεξουαλικό μαλλί είναι το σγουρό (όταν τα καίτε για να να ισιώσουν αυτό που κάνετε είναι να το χάλατε και σε ποιότητα και σε ποσότητα)---> δεν είναι το ίδιο μαλακά με πριν

Μην βάφετε το μαλλί, μην ισιώνεται το μαλλί.

Αυτές που έετε ίσιο θέλετε σγουρό
οι σγουρομάλλες θέλετε ίσιο
οι ξανθιές θέλετε μαυρο
οι μελαχρινές ξανθό.



Έλεος (γυναίκες) :closed::pfff:
Λάθος. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Αυτές που έετε ίσιο θέλετε σγουρό
οι σγουρομάλλες θέλετε ίσιο
οι ξανθιές θέλετε μαυρο
οι μελαχρινές ξανθό.

Έλεος (γυναίκες) :closed::pfff:



Την χοντρή να την ισιώσεις
Την λεπτή να την παχύνεις
Την κοντή να την ψηλώσεις
Την ψηλή να την κοντύνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Εχω πολυ πολυ πολυ σγουρα μαλλια και αρκετα πυκνα και μου παιρνει παρα πολυ χρονο να τα ισιωνω, οποτε δεν το κανω σε καθημερινη βαση. Αλλα ενα ισιωμα 2-3 φορες την βδομαδα το κανω :P! Αλλιως δεν παλυεται η κατασταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έχω γεμίσει ψαλίδα, αλλά δε θέλω να τα κόψω. :/: Μακραίνουν πολύυυυ δύσκολα και είναι αρκετά αδύναμα και λεπτά.
Μα γι' αυτό το λόγο δεν σου μακραίνουν γρήγορα.:/:
Το μαλλί όταν έχει ψαλίδα, και γενικά όταν είναι ταλαιπωρημένο μακραίνει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ, γι' αυτό πρέπει να καθαρίζουμε τις άκρες πολύ συχνά.
Το πιο σεξουαλικό μαλλί είναι το σγουρό (όταν τα καίτε για να να ισιώσουν αυτό που κάνετε είναι να το χάλατε και σε ποιότητα και σε ποσότητα)---> δεν είναι το ίδιο μαλακά με πριν

Μην βάφετε το μαλλί, μην ισιώνεται το μαλλί.
Ε ρε Φόκε, υπάρχουν άτομα που θεωρούν σεξουαλικό το ίσιο μαλλί, τι να κάνουμε, γούστα είναι αυτά. Αν είχα και εγώ μαλλί της Φουρέιρα βέβαια, δε θα το ίσιωνα ντάξει..Ούτε αν είχα μαλλί σαν της Cherie:P
Αυτά είναι τα ωραία-σγουρά μαλλιά που μου αρέσουν.:redface:
Στη περίπρτωσή μου δεν είναι έτσι, είναι λίγο πιο ίσια, οπότε τα ισιώνω και δεν μετανιώνω.

Το πολύ σγουρό μαλλί είναι δώρο από τον Θεό
Είναι το μοναδικό μαλλί που δεν χρειάζεται κομμωτήριο.
Ούτε το ίσιο χρειάζεται κομμωτήριο.:P Όταν είναι φυσικό ας πούμε.
Απλά όλα τα είδη χρειάζονται φροντίδα, και προσωπικά δεν εμπιστεύομαι για χτενίσματα κομμώτριες, προτιμώ να τα κάνω μόνη μου. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριστινασρ

Νεοφερμένος

Η χριστινασρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
οι κομμωτριες συνηθως δεν σ καινε το μαλλι τοσο πολυ οσο αν το κανεις μονος σου...συν του οτι δεν μπορεις να πηγαινεις καθε μερα κομμωτηριο γιατι θα ξεπαραδιαστεις οποτε καιγονται λιγοτερες φορες κ σε λιγοτερο βαθμο....οποτε ειναι μια καλη λυση το κομμωτηριο μεχρι να ξεσυνηθισουμε να τα παιδευουμε μονες μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
οι κομμωτριες συνηθως δεν σ καινε το μαλλι τοσο πολυ οσο αν το κανεις μονος σου...συν του οτι δεν μπορεις να πηγαινεις καθε μερα κομμωτηριο γιατι θα ξεπαραδιαστεις οποτε καιγονται λιγοτερες φορες κ σε λιγοτερο βαθμο....οποτε ειναι μια καλη λυση το κομμωτηριο μεχρι να ξεσυνηθισουμε να τα παιδευουμε μονες μας...

Για ίσιωμα πάντως σε κομμωτήριο εγώ δε πάω. Δεν στο καίνε επειδή στο κάνει με το πιστολάκι, και δε πας και τόσο συχνά, αν πας καθημερινά δε καεί νομίζεις;
Προσωπικά το ίσιωμα σε κομμωτήριο το θεωρώ πεταμένα λεφτά. Όποτε έχω πάει μετά από μισή ώρα έχει ξανα γίνει σγουρό και απαίσιο, ενώ όταν το κάνω μόνη μου αντέχει μέχρι το επόμενο λούσιμο.:P
Τεςπα, αυτά είναι γούστα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top