FCE Vs ECCE

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
παιδιά δίνω τον Μάιο lower και αναρωτιέμαι.Θα πρέπει να τα δώσω και τα δύο ή μόνο το ένα; και ποιό;είμαι πολύ αρχή ακόμη αλλα στο φροντιστίριο μάς είπε η καθηγήτρια να της πούμε ποιο θα δώσουμε.please όσοι το δώσατε μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας ποιό είναι πιο εύκολο;;;;θα με βοηθούσε πολύ!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εγω εδωσα 2 το Μαιο, το Edexcel και το Michigan, και τα περασα με Α και C αντιστοιχα, και μαλιστα κατα τη διαρκεια των εξετασεων του Edexcel ημουν αρρωστος :)
Τα συγκεκριμενα 2 ειναι τα πιο ευκολα, τωρα, αναμεσα σε Cambridge και Michigan, προτεινω Michigan μακραν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω cambridge δαγκωτό... Είναι το μόνο πτυχίο που αν διαβάσεις είσαι σίγουρος ότι θα περάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Και εγώ δαγκωτό...άσε που οι λέξεις στο Μίτσιγκαν είναι πανδύσκολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
καλα ναι πραγματι στο michigan που θα δωσω σε λιγο εγω σε ξεσκιζει το λεξιλογιο...αλλα το cambridge ειναι πιο δυσκολο γτ πρεπει να συμπληρωσεις ολοκληρη προταση σε καποια...και μπορει να το κανεις λαθος...ενω στο michigan εχεις επιλογη και στη τυχη που λεει ο λογος να τα βαλεις μπορει να το πιασεις σωστο..ενω στο listening στο cambridge το ακους μεν 2 φορες αλλα απ οτι ξερω το ενα μερος ειναι να συμπληρωσεις λεξεις...ενω στο michigan το ακους 1 φορα μονο αλλα πιστευω οτι ειναι πιο ευκολο το michogan γενικα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
δεν ξερω ρε σεις....εμένα μου φαίνεται πιο εύκολο το cambridge τώρα δεν ξέρω.....
για το κρατικό τι λέτε; αν π.χ. δώσω το κρατικό και το cambridge;;;;;εγώ κάτι τέτοιο σκέφτομαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Βασικά ζήτα 2 τεστ, ένα του καθενός και λύσε και τα δύο (εμείς το είχαμε κάνει στο φροντιστήριο έτσι κι αλλιώς) και δες εσύ τι σου φάινεται πιο εύκολο.. Συμφωνώ με τον Δημήτρη πιο πάνω, αν είσαι άτομο που διαβάζει και του αρέσει, προτίμησε cambridge..
Όσο για το κρατικό που ρωτάς δεν έχω ακούσει τα καλύτερα, αλλά δεν ξέρω κιολας. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menenick

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω εδωσα κρτικο και Michigan τιν ιδια περιοδο νοεμβριο πριν 3 χρονια και απο τα δυο μου φανηκε ποιο δυσκολο το μιψηιγαν , στο κρατικο γινοταν χαβαλεσ στο εξεταστικο κεντρο!!
-----------------------------------------
απο την αλλη πλευρα σου προτεινω να μαθεις καλα τα ελληνικα και ας τα αγγλικα για αργοτερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Λοιπόν, να σου πω με βάση την εμπειρία μου. Εγώ πήγαινα σε ένα φροντιστήριο πολύ γνωστό (95% επιτυχία σε proficiency...) με την κλασσική ψυχολογία ότι θα ανήκω στο 5% :)
Εκεί λοιπόν, μας προετοίμαζαν και για τα δύο πτυχία. Ναι μεν έκανα Proficiency, αλλά νομίζω το στυλ είναι ίδιο με το FCE-Lower.

Michigan

Θετικά:
  • 3 ώρες το πολύ το σύνολο της εξέτασης, ομοίως πολύ γρήγορα ξεμπερδεύεις και με τα προφορικά, που σημαίνει ότι δεν εξαντλήσαι.
  • Υπάρχει σε όλα ο παράγοντας "τύχη" χάρη στα multiple choices, με εξαίρεση την έκθεση και τα προφορικά φυσικά.
  • Σχετικά εύκολη γραμματική-συντακτικό.
  • Πολύ εύκολο Speaking και πιο άνετο.
  • Αν δεν προλάβεις στην έκθεση να γράψεις επίλογο, δεν τους ενοχλεί σχεδόν καθόλου.
  • Μαθαίνεις γρήγορα τα αποτελέσματα και στα στέλνουν και στο σπίτι. (αν έχεις άγχος :P )

Aρνητικά:
  • Αν έχεις πρόβλημα με τον χρόνο, μπορεί να τα βρεις σκούρα, ειδικά στην έκθεση που έχεις μόνο μισή ώρα...
  • ΔΕΝ συμψηφίζονται τα parts, δηλαδή αν γράψεις άριστα σε όλα και στο Listening γράψεις ένα βαθμό κάτω από το όριο, λυπάμαι αλλά είσαι ένα τίποτα, σύμφωνα με τους Αμερικανούς.
  • Όσο καλά και να μάθεις λεξιλόγιο, σίγουρα θα βρεις αρκετές άγνωστες λέξεις...
  • Δύσκολο Listening, λόγω της κακής προφοράς των Αμερικανών (όταν έδινα εγώ βέβαια συνέβη το αντίθετο :s ) και λόγω του ότι το ακούς μόνο μία φορά. Επιπλέον, πρέπει να έχεις κάνει τρελή εξάσκηση στο να "ακούς, αποφασίζεις, σημειώνεις, διαβάζεις το επόμενο, ακούς" κ.ο.κ
    Πραγματικά δεν έχεις ούτε δευτερόλεπτο να σκεφτείς αυτό που άκουσες. Ή το έπιασες ή πας στην τύχη, αλλιώς χάνεις την μπάλα.


Cambridge

Θετικά:
  • Αρκετός χρόνος στην διάθεσή σου, αρκεί να τον χειριστείς σωστά. Ικανοποιητικός και για τις εκθέσεις.
  • Συμψηφίζονται τα parts, δηλαδή όπως είπα και παραπάνω, αν στο Grammar πχ τα πας άσχημα, μπορεί να το αντισταθμίσεις έχοντας γράψει πολύ καλά στο Writing.
  • Στο Speaking αν θες και είσαι τυχερή μπορείς να μπεις με το φίλο/φίλη σου που γνωρίζεστε και νιώθεις και περισσότερη άνεση στη συνομιλία μαζί του και ξέρεις λίγο πολύ πώς να επικοινωνείτε.
  • Το Listening το ακούς δύο φορές και έχεις ενδιάμεσο χρόνο να σημειώνεις.

Aρνητικά:
  • Ομολογουμένως πολύ δύσκολο test. Ιδίως το Grammar Part.
  • Χάνεις σχεδόν όλη σου την ημέρα και κουράζεσαι αρκετά.
  • Πολύ αυστηροί στην διόρθωση. Και το παραμικρό ορθογραφικό μπορεί να σου στοιχίσει. Χάνεις εύκολα βαθμούς με τα "λαθάκια".
  • Στο speaking πρέπει οπωσδήποτε να εξαντλήσεις τον διαθέσιμο χρόνο σου. Και λαμβάνεται σοβαρά υπόψην ο διάλογος που κάνεις με τον συνομιλητή σου. Επιπλέον, δεν πρέπει να παρασυρθείς από το μπλα μπλα και να ξεχάσεις να σχολιάσεις κάποιο από τα ζητούμενα.

Αυτά... Σίγουρα θα ξέχασα κάτι, αλλά είναι νομίζω αρκετά!
Η γνώμη μου: πας σίγουρα για Michigan και εφόσον γνωρίζεις καλά την γλώσσα και έχεις την οικονομική ευχέρεια, πας και για Cambridge μαζί.
Ελπίζω να σε βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Γεια σας παιδια,

Και εγω τον Μαιο δινω lower και δεν ξερω σε ποιο να παω...μπορειτε να πειτε γνωμες και σε μενα?Γενικα δεν με πολυ αρεσουν τα αγγλικα...Γραφω περιπου 15-17 εκθεσεις.Αλλα ειμαι πολυ καλος στο speaking και αρκετα καλα στο στο listening...Δηλαδη πως να πω ...Δεν με αρεσει να μου λεει ο δασκαλος θα κανεις εκεινο και εκεινο αλλα με αρεσει πολυ να μιλαω με αλλους ανθρωπους...Κατα την γνωμη να τα βρασω τα Grammars και τα readings...Αν καποιος δεν ξερει πως να μιλα με τον αλλον για να συνεννοηθει ειναι Μ****ς.Π.χ Πας διακοπες στο Λονδινο και θελεις να αγορασεις κατι απο ενα super market τη θα του πεις του αλλου?μισο λεπτο να σας το γραψω σε χαρτι?Δεν γινεται αυτο...Λεω να παω Μιchigan και κρατικο γιατι δεν ειναι και τοσο δυσκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Γιώργο αυτό με τα parts είναι σίγουρο σίγουρο; Γιατί νομίζω αν είσαι αστέρι στο ένα και κοπείς για λίγο στο άλλο συμψηφίζονται.. Δεν το 'χω δώσει, μου το είχε πει μια φίλη μου, ρωτάω για καθαρά εγκυκλοπεδικές γνώσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Λοιπόν, να σου πω με βάση την εμπειρία μου. Εγώ πήγαινα σε ένα φροντιστήριο πολύ γνωστό (95% επιτυχία σε proficiency...) με την κλασσική ψυχολογία ότι θα ανήκω στο 5% :)
Εκεί λοιπόν, μας προετοίμαζαν και για τα δύο πτυχία. Ναι μεν έκανα Proficiency, αλλά νομίζω το στυλ είναι ίδιο με το FCE-Lower.

Michigan

Θετικά:
  • 3 ώρες το πολύ το σύνολο της εξέτασης, ομοίως πολύ γρήγορα ξεμπερδεύεις και με τα προφορικά, που σημαίνει ότι δεν εξαντλήσαι.
  • Υπάρχει σε όλα ο παράγοντας "τύχη" χάρη στα multiple choices, με εξαίρεση την έκθεση και τα προφορικά φυσικά.
  • Σχετικά εύκολη γραμματική-συντακτικό.
  • Πολύ εύκολο Speaking και πιο άνετο.
  • Αν δεν προλάβεις στην έκθεση να γράψεις επίλογο, δεν τους ενοχλεί σχεδόν καθόλου.
  • Μαθαίνεις γρήγορα τα αποτελέσματα και στα στέλνουν και στο σπίτι. (αν έχεις άγχος :P )

Aρνητικά:
  • Αν έχεις πρόβλημα με τον χρόνο, μπορεί να τα βρεις σκούρα, ειδικά στην έκθεση που έχεις μόνο μισή ώρα...
  • ΔΕΝ συμψηφίζονται τα parts, δηλαδή αν γράψεις άριστα σε όλα και στο Listening γράψεις ένα βαθμό κάτω από το όριο, λυπάμαι αλλά είσαι ένα τίποτα, σύμφωνα με τους Αμερικανούς.
  • Όσο καλά και να μάθεις λεξιλόγιο, σίγουρα θα βρεις αρκετές άγνωστες λέξεις...
  • Δύσκολο Listening, λόγω της κακής προφοράς των Αμερικανών (όταν έδινα εγώ βέβαια συνέβη το αντίθετο :s ) και λόγω του ότι το ακούς μόνο μία φορά. Επιπλέον, πρέπει να έχεις κάνει τρελή εξάσκηση στο να "ακούς, αποφασίζεις, σημειώνεις, διαβάζεις το επόμενο, ακούς" κ.ο.κ
    Πραγματικά δεν έχεις ούτε δευτερόλεπτο να σκεφτείς αυτό που άκουσες. Ή το έπιασες ή πας στην τύχη, αλλιώς χάνεις την μπάλα.


Cambridge

Θετικά:
  • Αρκετός χρόνος στην διάθεσή σου, αρκεί να τον χειριστείς σωστά. Ικανοποιητικός και για τις εκθέσεις.
  • Συμψηφίζονται τα parts, δηλαδή όπως είπα και παραπάνω, αν στο Grammar πχ τα πας άσχημα, μπορεί να το αντισταθμίσεις έχοντας γράψει πολύ καλά στο Writing.
  • Στο Speaking αν θες και είσαι τυχερή μπορείς να μπεις με το φίλο/φίλη σου που γνωρίζεστε και νιώθεις και περισσότερη άνεση στη συνομιλία μαζί του και ξέρεις λίγο πολύ πώς να επικοινωνείτε.
  • Το Listening το ακούς δύο φορές και έχεις ενδιάμεσο χρόνο να σημειώνεις.

Aρνητικά:
  • Ομολογουμένως πολύ δύσκολο test. Ιδίως το Grammar Part.
  • Χάνεις σχεδόν όλη σου την ημέρα και κουράζεσαι αρκετά.
  • Πολύ αυστηροί στην διόρθωση. Και το παραμικρό ορθογραφικό μπορεί να σου στοιχίσει. Χάνεις εύκολα βαθμούς με τα "λαθάκια".
  • Στο speaking πρέπει οπωσδήποτε να εξαντλήσεις τον διαθέσιμο χρόνο σου. Και λαμβάνεται σοβαρά υπόψην ο διάλογος που κάνεις με τον συνομιλητή σου. Επιπλέον, δεν πρέπει να παρασυρθείς από το μπλα μπλα και να ξεχάσεις να σχολιάσεις κάποιο από τα ζητούμενα.

Αυτά... Σίγουρα θα ξέχασα κάτι, αλλά είναι νομίζω αρκετά!
Η γνώμη μου: πας σίγουρα για Michigan και εφόσον γνωρίζεις καλά την γλώσσα και έχεις την οικονομική ευχέρεια, πας και για Cambridge μαζί.
Ελπίζω να σε βοήθησα.

To grammar στο cambridge είναι πιο γελοίο, τύπου τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια..Το πιο δύσκολο είναι το reading..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
To grammar στο cambridge είναι πιο γελοίο, τύπου τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια..Το πιο δύσκολο είναι το reading..:)

Εύκολο είναι το reading! Η έκθεση είναι κάπως :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εύκολο είναι το reading! Η έκθεση είναι κάπως :D


Oιμε θα καραφλιάσω μ' αυτά που ακούω..Ναι και εγώ στα practice tests έπιανα καλό βαθμό στο reading, εκεί πήρα ένα ωραιότατο D και το βούλωσα:D


H έκθεση είναι παράξενη αλλά μαθαίνεται πολύ εύκολα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Oιμε θα καραφλιάσω μ' αυτά που ακούω..Ναι και εγώ στα practice tests έπιανα καλό βαθμό στο reading, εκεί πήρα ένα ωραιότατο D και το βούλωσα:D


H έκθεση είναι παράξενη αλλά μαθαίνεται πολύ εύκολα..

Στο 4o part του reading στο advanced αντι να 'ναι το κλασσικό με τους διάφορους ανθρώπους και τα κατορθώματά τους, έπεσαν κάτι... δάση! 5 ή 6 κείμενα για διαφορετικά δάση, και στις προτάσεις έπρεπε να βρούμε σε ποιο γίνεται το τάδε.. όταν λέμε όλη η αίθουσα δεν το πίστευε! :lol:
Στο reading: skanning, skimming the text και καθάρισες :D
Μόνο proposal γράφω καλά, ξεχνάω τα βασικά στα παλιοformal :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Στο 4o part του reading στο advanced αντι να 'ναι το κλασσικό με τους διάφορους ανθρώπους και τα κατορθώματά τους, έπεσαν κάτι... δάση! 5 ή 6 κείμενα για διαφορετικά δάση, και στις προτάσεις έπρεπε να βρούμε σε ποιο γίνεται το τάδε.. όταν λέμε όλη η αίθουσα δεν το πίστευε! :lol:
Στο reading: skanning, skimming the text και καθάρισες :D
Μόνο proposal γράφω καλά, ξεχνάω τα βασικά στα παλιοformal :mad:

Για advanced μιλάς τόση ώρα;

Eγώ για proficiency μιλάω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
συμφωνώ μαζί σου αντρέα!!!τι τα θέλουν τόσα part;;;;
παρόλα αυτά εμένα το μισιγκαν μου φαίνετε δύσκολο,αμερικάνοι βλέπεις!!! όσο για το κρατικό κάποιοι φίλοι μου που το έδωσαν μου είπαν ότι ήταν ιδίου επιπέδου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Για advanced μιλάς τόση ώρα;

Eγώ για proficiency μιλάω:P

Το proficiency έμεινε στο 4ο unit δυστυχώς (όχι από επιλογή μου αλλά από επιλογή Του) και ενώ σκόπευα να δώσω τον Δεκέμβρη με βλέπω για Μάιο και αν.. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garret

Νεοφερμένος

Ο Garret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Στο Michigan να ξέρετε ότι ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ αυτό που διαδίδουν όλοι ότι αν γράψεις άριστα σε όλα και σε 1 είσαι λίγο κάτω απο το όριο κόβεσαι.

Θα σε περάσουν σε τέτοια περίπτωση, αρκεί να είναι ΜΟΝΟ 1 το κομμάτι που είσαι κάτω από το όριο ( και να μην έχεις γράψει 45 με βάση 65, κανά 55-60 πχ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Στο Michigan να ξέρετε ότι ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ αυτό που διαδίδουν όλοι ότι αν γράψεις άριστα σε όλα και σε 1 είσαι λίγο κάτω απο το όριο κόβεσαι.

Θα σε περάσουν σε τέτοια περίπτωση, αρκεί να είναι ΜΟΝΟ 1 το κομμάτι που είσαι κάτω από το όριο ( και να μην έχεις γράψει 45 με βάση 65, κανά 55-60 πχ )

Δίκιο είχε η φίλη μου τελικά :D Ευχαριστούμε για την διευκρύνιση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top