Tμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής Πανεπιστημίου Μακεδονίας

gio_santo

Νεοφερμένος

Η gio_santo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
καλησπερα..ειμαι καινουρια στην παρεα σας!
κατα τη διαρκεια της χρονιασ "σας διαβαζα" κ η αληθεια ειναι οτι με βοηθησατε πολυ στις εξετασεισ..
λοιπον εβγαλα 17600 στο 2ο και 4ο πεδιο και 17900 στο 5ο..
ειμαι αναμεσα σε παιδαγωγικο ειδικης αγωγης και οικονομικα.
τη γνωμη εχετε για το τμημα εκπαιδευτικης κ κοινωνικης πολιτικης στη θεσσαλονικη?
γνωριζει κανεισ αν μπορω να διοριστω απο εκει σε δημοσια σχολεια για την ειδικη αγωγη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Η συγκεκριμενη σχολη ειναι απλα τελεια και με ολα τα δικαιωματα του παιδαγωγικου ειδικης αγωγης στο Βολο!! Επειδη ομως βαριεμαι να ξαναγραψω τα θετικα, θα σου παραθεσω ενα κομματι που ειχα ποσταρει στο thread της δευτερας Λυκειου με τιτλο: <Ενδιαφερουσες Σχολες Της Θεωρητικης>...

Λοιπον, θα προσπαθησω να σας βγαλω απο το αδιεξοδο και να σας δειξω οτι υπαρχουν και αλλες ενδιαφερουσες και καλες (απο πλευρας αποκαταστασης) σχολες, που δεν εχουν καν αναφερθει!! Καταρχας να ξεκαθαρισω οτι πρωτη μου επιλογη θα ειναι το παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης, απλα και μονο επειδη λατρευω τα παιδια!! Απο κει και περα αν δεν περασω εχω κι αλλες σχολες υποψην μου... Σα δευτερη επιλογη θα βαλω το Εκπαιδευτικης και Κοινωνικης Πολιτικης Θεσσαλονικης. Συμφωνα με τις περσινες επιδοσεις η βαση της σχολης εφτασε στα 16.603μορια και αυτο μαρτυραει κα την ποιοτητα της!! Στον τριτο νομιζω χρονο σου δινεται η ευκαιρια να επιλεξεις αναμεσα σε δυο κλαδους:α)Συνεχης Εκπαιδευση και β)Ειδικη αγωγη. Αν επιλεξεις τον πρωτο τα πραγματα δεν ειναι και πολυ καλα, ακθως μπορεις να εργαστεις μονο σε σχολεια δευτερης ευκαιριας και επιμορφωτικα σεμιναρια... Αν επιλεξεις ομως το δευτερο (αυτος ειναι που με ενδιαφερει), τοτε γινεσαι δασκαλος σε σχολεια με παιδεια με ειδικες αναγκες!! Μαλιστα απο φετος οι αποφοιτοι του τμηματος εχουν δικαιωμα να δωσουν εξετασεις στον ΑΣΕΠ και υπαγονατι στον κλαδο ΠΕ 71 Δασκαλων σε ΑΜΕΑ... Εχεις δηλαδη τα ιδια (και καλυτερα) δικαιωματα με αυτα του τμηματος ειδικης αγωγης στο Βολο!! Βεβαια το να ασχολεισαι με τετοια παιδεια θελει ψυχικη δυναμη και σθενος, αλλα αν το θελεις πραγματικα. τοτε ειναι σιγουρο πως θα το αγαπησεις!! Επιπλεον σε αυτη τη σχολη κανει μαθημα ο Παυλιδης (εχει το μεγαλυτερο κεντρο λογοθεραπειας στην Ελλαδα) και με ενα μεταπτυχιακο μπορεις να γινεις και λογοθεραπευτης!! Οποτε να μην ακουω σαχλαμαρες του τυπου <η θεωρητικη δεν εχει καλες σχολες> και τετοια.. Τι λεει, εψησα κανεναν να δηλωσει αυτο το τμημα??

Υ.Γ Στα θετικα πρεπει να προσθεσω οτι καθε χρονο παιρνει μονο 63 ατομα!!

Tωρα η αποφαση ειναι στα χερια σου!! Παντως τα οικονομικα δε σου τα συστηνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gio_santo

Νεοφερμένος

Η gio_santo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
:O:O ευχαριστο πολυ! με βοηθησες αρκετα!

εχω βγαλει 17609 μορια στο 2ο πεδιο.η περσυνη της βαση ηταν 16603 και οπωσ ειπες παιρνει μονο 63 ατομα..ποσο πιστευετε οτι μπορει να ανεβει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
εχω βγαλει 17609 μορια στο 2ο πεδιο.η περσυνη της βαση ηταν 16603 και οπωσ ειπες παιρνει μονο 63 ατομα..ποσο πιστευετε οτι μπορει να ανεβει?
To πολυ να φτασει τα 17000 μορια!! Ευτυχως για σενα τη σχολη αυτη δεν την γνωριζουν ακομα πολλα ατομα, οποτε εισαι μεσα χαλαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gio_santo

Νεοφερμένος

Η gio_santo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
τελικα δηλωσα το τμημα ειδικης αγωγης του βολου πρωτα κ μετα αυτο της θεσσαλονικης στο παμακ..
θελω να ρωτησω κατι..γνωριζει καποιοσ αν γινεται οταν τελειωσω καποιο απο τα 2 αυτα τμηματα να κανω μεταπτυχιακο στη λογοθεραπεια κ να εργαστω ως λογοθεραπευτρια??
-----------------------------------------
σορρυ!ακυρη η ερωτηση μου...το ξαναδιαβασα αυτο πιο πανω κ καλυφτηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cather

Νεοφερμένος

Η Cather αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάστρας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!΄Εχω ακούσει και διαβάσει πως οι απόφοιτοι του τμήματος εκπαιδευτικής και κοινωνικής πολιτικής Θεσσαλονίκης μπορούν να εργαστούν ως εκπαιδευτικοί σε ειδικά σχολεία με μαθητές με ειδικές ανάγκες ή σε σχολεία ως δάσκαλοι σε ειδικές τάξεις...Ωστόσο ορισμένοι φίλοι μου ισχυρίζονται πως δεν μπορούν να δουλέψουν σαν δάσκαλοι....Τι γνωρίζετε περί του θέματος....?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!΄Εχω ακούσει και διαβάσει πως οι απόφοιτοι του τμήματος εκπαιδευτικής και κοινωνικής πολιτικής Θεσσαλονίκης μπορούν να εργαστούν ως εκπαιδευτικοί σε ειδικά σχολεία με μαθητές με ειδικές ανάγκες ή σε σχολεία ως δάσκαλοι σε ειδικές τάξεις...Ωστόσο ορισμένοι φίλοι μου ισχυρίζονται πως δεν μπορούν να δουλέψουν σαν δάσκαλοι....Τι γνωρίζετε περί του θέματος....?
Το συγκεκριμενο τμημα ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου του πρωτου πεδιου, οποτε μπορω να σε βοηθησω!! Οι αποφοιτοι αυτου του τμηματος, αφου παρουν κατευθυνση "ειδικη αγωγη", υπαγονται στο ΠΕ71 και μπορουν να δωσουν ΑΣΕΠ (φετος θα γινει ο πρωτος διαγωνισμος) και να διοριστουν στο δημοσιο... Με λιγα λογια εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια δικαιωματα με τους αποφοιτους του τμηματος ειδικης αγωγης του Βολου!! Γενικοτερα ειναι ενα φανταστικο τμημα, με ωραια μαθηματα και ενα ιδιαιτερα ομορφο επαγγελμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cather

Νεοφερμένος

Η Cather αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάστρας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αχ,σ΄ευχαριστώ πολύ...Οι πληροφορία σου είναι πολύ ευχάριστη:clapup: μιας και δεν είμαι σίγουρη αν θα μπορούσα να μένω στον Βόλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manwlia

Νεοφερμένος

Η manwlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
άκουσα οτι μπορείς να γίνει εκπαιδευτικός ενηλίκων ξέρετε που ακριβως μπορεί να δουλέψει κανείς? Έχει καμια σχέση η σχολή αυτη με τους καθηγητές του σεπ? Παίρνουν πολλούς απο τη σχολή ως εκπαιδευτικούς ενηλίκων υπαρχεί προκηρυξη στον ασεπ για αυτό?

και κατι τελευταίο ξέτετε αν ή παρακολούθηση των μαθημάτων είναι υποχρεωτική στο τμήμα αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eirinaki81

Νεοφερμένος

Η eirinaki81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Όταν έδινα εξατάσεις την 1η φορά,εκεί ήθελα να περάσω!μπράβο,είσαι τυχερή!!το έχω ψάξει όμως για μεταπτυχιακό στη σχολή αυτη,η κατεύθυνση της συνεχιζόμενης εκπαίδευσης σχετίζεται με τα κέντρα εκπαίδευσης ενηλίκων,τα σχολεία δεύτερης ευκαιρίας και γενικότερα προγράμματα για ενήλικες.Δεν μονιμοποιούνται για την ώρα οι απόφοιτοι της κατεύθυνσης.Νομίζω ότι έχει πρακτική άσκηση και κάποια υποχρεωτικά μαθήματα.Μπες στο πρόγραμμα σπουδών της σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pocaxontas23

Νεοφερμένος

Η pocaxontas23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Λοιπον εγω ενδιαφερομαι σε μεγαλο βαθμο για το παιδαγωγικο ειδικης αγωγης.. :) θα θελα πολυ ομωσ να περασω θεσσαλονικη και εμαθα οτι η σχολη εκπαιδευτικης και κοινωνικησ πολιτικης στο μακεδονιασ εχει καποιεσ προοπτικες επιλογης στο 5ο εξαμηνο για κατευθυνση ατομων με ειδικες αναγκες.. :worry: απλα δν ξερω κατα ποσο ειναι ισαξιο με το παιδαγωγικο ειδικης αγωγης στο βολο κι αν μπορω μεσς αυτης τησ σχολης να δωσω ασεπ και να διοριστω... δν θα ειναι και το καλυτερο μ να περασω στο βολο οποτε οποιοσ ξερει θα χαιρομουν πολυ να με βοηθησει γτ ακομα και τα φροντηστηρια στον κοσμο τουσ ειναι :redface: χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Aπ οτι ξερω το τμημα ειδικης αγωγης στη Θεσ / νικη ειναι το αντιστοιχο τμημα με αυτο της Βολου . Τοσα χρονια ηταν ωρομισθιοι.Φετος ακουσα οτι για πρωτη φορα εχει προκηρυχθει ΑΣΕΠ . Οποτε θα αρχισουν να διοριζονται . Λενε παντως οτι αν θα αρχισουν οι προσληψεις εχουν πρωτεραιοτητα οι αποφοιτοι του τμηματος κοινωνικης κ εκπαιδευτικης πολιτικης . Οσο για τα μαθηματα ειναι κοινα : συστημα μπραιγ , ψυχοκινητικες διαταραχες , νοηματικη γλωσσα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Ίδια επαγγελματικά δικαιώματα, αλλά στο ΠΑΜΑΚ υπάρχει ο εξής περιορισμός:

Σύμφωνα με την απόφαση της υπ' αριθμ. 31/11-05-2010 της Έκτακτης Συνεδρίασης της Γενικής Συνέλευσης του Τμήματος, προσδιορίζεται κατώτατο όριο αριθμού φοιτητών ανά Κατεύθυνση.

Ως εκ τούτου, καμία από τις δύο Κατευθύνσεις του Τμήματος (Συνεχούς Εκπαίδευσης και Εκπαίδευσης Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες) δεν μπορεί να έχει μικρότερο αριθμό φοιτητών από 25% του αριθμού των εισακτέων του Τμήματος. Εάν, μετά την ολοκλήρωση των δηλώσεων προτίμησης Κατεύθυνσης, μία εκ των δύο Κατευθύνσεων έχει φοιτητές λιγότερους από 25% των εισακτέων, τότε η Γ.Σ. επιλέγει έναν αριθμό φοιτητών, ώστε να συμπληρωθεί το 25%.

Η επιλογή αυτή γίνεται από το σύνολο των εισαγομένων με Πανελλαδικές Εξετάσεις, με βάση το βαθμό εισαγωγής τους (επιλέγονται οι έχοντες τη χαμηλότερη βαθμολογία εισαγωγής). Η ρύθμιση θα αρχίσει να ισχύει για τους φοιτητές που θα εισαχθούν στο Τμήμα την ακαδημαϊκή χρονιά 2010-11.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
η ειδικη αγωγη εχει καλη απορροφηση η τους παιρνουν τις θεσεις αυτοι με τα σεμιναρια????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Τέτοιες εποχές δεν είναι και πολύ ασφαλές να πούμε ότι κάτι έχει καλή απορρόφηση, πάντως είναι μια θετική κίνηση η προκύρηξη του ΑΣΕΠ γιατί μέχρι τώρα αυτά τα παιδιά ήταν παρατημένα. Όταν λες αυτούς με τα σεμινάρια δεν ξέρω ποιούς εννοείς, αλλά δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pocaxontas23

Νεοφερμένος

Η pocaxontas23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
α ωραια χαιρομαι :) μακαρι να ναι ετσι... απλα δν καταλαβα αυτο π εγραψε η οασισ για τον αριθμο εισακτεων :confused: δν ξερω σε ποιο απο τα 2 θα ηταν καλυτερα να περασω.. ειναι σχετικα καινοθρια σχολη ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Όπως γνωρίζεις στην σχολή εκπαιδευτικής και κοινωνικής πολιτικής υπάρχουν δύο κατευθύνσεις:
α)Κατεύθυνση Συνεχούς Εκπαίδευσης
β)Κατεύθυνση Εκπαίδευσης Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες


οπότε αυτό που έγραψα σημαίνει ότι μια κατεύθυνση δεν μπορεί να έχει αριθμό φοιτητών μικρότερο απ' το 25%. Δηλαδή σχεδόν όλοι επιλέγουν ν' ακολουθήσουν την κατεύθυνση β' με αποτέλεσμα η κατεύθυνση α' να μένει κενή. Γι αυτό βγήκε και ο κανονισμός αυτός ο οποιός λέει ότι σε περιπτώσεις που συμβαίνει κάτι τέτοιο, τότε θα προτιμηθούν για την β' κατεύθυνση φοιτητές που έχουν γράψει καλύτερα στις εξεταστικές. Οπότε είναι ένα ρίσκο, όμως αν σου αρέσει σίγουρα θα διαβάζεις και θα μπεις στην β'.


Είναι σχετικά καινούργια σχολή, ενα ίδιο τμήμα στην Πελοπόννησο μέχρι πέρυσι δεν είχε επαγγελματικά δικαιώματα, αλλά στο ΠΑΜΑΚ αυτό δεν θα πρέπει να σε ανησυχεί. Θεωρώ πιο οργανωμένο το τμήμα του Βόλου, δεν έχει κατευθύνσεις και ειδικεύεται σ' αυτόν τον κλάδο αποκλειστικά, αλλά βγαίνοντας απ' το ΠΑΜΑΚ θεωρείσαι ισάξια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pocaxontas23

Νεοφερμένος

Η pocaxontas23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
αχ σε ευχαριστω παρα πολυ για την ενημερωση! :) αυτο σημαινει δηλαδη οτι πρεπει να περναω τα μαθηματα με καλο βαθμο ε;:redface: θα το χω υποψην μ.. αν και να σ που πω κι εγω συμφωνω οτι στο βολο ειναι καλυτερα μιασ και εξιδικευονται σε αυτο τον τομεα αλλα θα δω τι θα επιλεξω στο τελος..:worry: και μακαρι να περασω:) και αν μπορουν και απο τισ 2 σχολες να διοριστουν μεσω ΑΣΕΠ τοτε οκ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Φυσικά και μπορούν και απ' τις δύο σχολές.
Καλή επιτυχία!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ίδια επαγγελματικά δικαιώματα, αλλά στο ΠΑΜΑΚ υπάρχει ο εξής περιορισμός:

Σύμφωνα με την απόφαση της υπ' αριθμ. 31/11-05-2010 της Έκτακτης Συνεδρίασης της Γενικής Συνέλευσης του Τμήματος, προσδιορίζεται κατώτατο όριο αριθμού φοιτητών ανά Κατεύθυνση.
Ως εκ τούτου, καμία από τις δύο Κατευθύνσεις του Τμήματος (Συνεχούς Εκπαίδευσης και Εκπαίδευσης Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες) δεν μπορεί να έχει μικρότερο αριθμό φοιτητών από 25% του αριθμού των εισακτέων του Τμήματος. Εάν, μετά την ολοκλήρωση των δηλώσεων προτίμησης Κατεύθυνσης, μία εκ των δύο Κατευθύνσεων έχει φοιτητές λιγότερους από 25% των εισακτέων, τότε η Γ.Σ. επιλέγει έναν αριθμό φοιτητών, ώστε να συμπληρωθεί το 25%.
Η επιλογή αυτή γίνεται από το σύνολο των εισαγομένων με Πανελλαδικές Εξετάσεις, με βάση το βαθμό εισαγωγής τους (επιλέγονται οι έχοντες τη χαμηλότερη βαθμολογία εισαγωγής). Η ρύθμιση θα αρχίσει να ισχύει για τους φοιτητές που θα εισαχθούν στο Τμήμα την ακαδημαϊκή χρονιά 2010-11.


είχα ρωτήσει θυμάμαι έναν φοιτητή του τμήματος και μου είπε οτι αυτό προσπαθεί να το περάσει ένας καθηγητής αλλα δέν θα ισχύσει διότι είναι παράνομο !! οπότε μήν αγχώνεστε για αυτό ! και οι απόφοιτοι γράφονται στο ΠΕ και δίνουν κανονικά ΑΣΕΠ... απλά καλύτερη η σχολή του Βόλου (μήν κοιτάτε την βάση που είναι πιο κάτω λόγω επαρχίας) γιατί βγαίνεις πιό κατάλληλος και ειδικός..κάνεις περισσότερα μαθήματα πάνω στην ειδική αγωγή... οι γνώσεις σου δηλ περισσότερες απο αυτές του ΠΑΜΑΚ ~!! άποψη μου, προτίμησε τον Βόλο !! αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top