Έχετε μετανιώσει για κάτι στην μαθητική σας πορεία;

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Υπήρχε ένα παιδί στην πρώτη Λυκείου,το οποιο απο την πρώτη μερα που φτιαχτηκε η τάξη,επειδη ήξερε τα περισσοτερα παιδια σε αντιθεση με εμενα,κι επειδή ήταν στο χαρακτήρα του,για να εντυπωσιάσει τους άλλους κάθε φορά που έλεγα μάθημα ειρωνευόταν επιδεικτικά και γελούσαν 10 ατομα γυρω του.Το ανεχθηκα τρεις-τεσσερεις φορες,μεχρι που μια μερα οταν σηκωσα χερι κι εγινε το ίδιο ενω με εξέταζε η καθηγήτρια,σηκώθηκα πολύ νευριασμένος και πήγα μπροαστά στο θρανίο του για να του φωνάξω "Ποιό ειναι το προβλημα σου ρε μ*****?"Μείναν παγοκολώνες ολη η ταξη μαζι με αυτον και την καθηγητρια."Θα σου πω στο διαλειμμα .." μου λεει.Χτυπα το κουδουνι και βγηκε αμεσως για ψαρεμα.Α ο ταδε του λενε.Ναι οντως δε μιλαει καθολου αλλα μην εχεις και πολλα - πολλα μαζί του,έχει μαυρη ζώνη στο τάδε.(το λέω επειδή έμαθα ποιος και τι του είπε ακριβώς)Ερχεται στο διαλειμμα μες στη χαρα να μου δωσει το χερι λεγοντας εντάξει Γιαννη,τελειωσε το θέμα.Καλη καρδια , τον συγχωρεσα,κι απο τοτε δεν εγινε το ιδιο.Το καλοκαιρι αλλαξε τάξη,και μετα απο λιγο καιρο με ενημερωσαν πως σκοτωθηκε σε ατύχημα με τη μηχανή του.Δε μετανιωνω ποτε για οτιδήποτε κανω,σε τετοιες περιπτωσεις ομως εχεις τυψεις,ακομη κι αν δε φταις εσυ για το θανατο του,για το πως του φερθηκες,οι οποιες δε φευγουν ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Τύψεις για ποιο πράγμα; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τύψεις για ποιο πράγμα; :/

Για το οτι απεναντι σε καποιον που οι γονεις του ποτε δεν τον αγαπησαν αρκετα ωστε να του πουν όχι σε κατι,όπως στην ΧΤ που του πηραν απο μικρο για να την τρεχει ολη μερα ωστε να μη χρειαζεται να ασχοληθουν μαζι του,εσυ θα μπορουσες να εχεις μεγαλυτερη υπομονη.Στην τελική δεν είχε και πραγματική κακία μεσα του.Απλα ηθελε να προκαλεί το ενδιαφερον με οποιο τρόπο μπορουσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
εγώ μετάνιωσα που δεν έκανα καλοκαιρινό στα αγγλικά/γερμανικά για να τα έχω τελειώσει απο την γ' γυμνασίου..Επίσης που δεν έκανα Χημεία στην α' λυκείου και δεν πήγα κανονικό φροντιστήριο στα μαθηματικά αλλά εκανα με την ξαδερφή μου..αποτέλεσμα να μην ξέρω τίποτα στην β' λυκείου!
πάλι καλά που πήγα σε φροντ και έγινα gg ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
πάντως, ποτέ δεν είναι αργά για να επανορθώσουμε τα "χαμένα" χρόνια...
ίσως τώρα υπάρχει και ωριμότητα για πιο σωστές "κινήσεις" και συμπεριφορές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μετανιώνω για το πιο ανούσιο διάβασμα του γυμνασίου απλά και μόνο για να ικανοποιούνται οι γονείς μου, όταν θα μπορούσα να αφοσιωθώ σε πράγματα που στ'αλήθεια αγαπούσα.

Σε έναν χρόνο από τώρα θα ξέρω σίγουρα και αν θα 'χω μετανιώσει που θα επιλέξω τις πανελλήνιες πάνω από τον χορό για την γ' λυκείου.
Που θα το μετανιώσω, δεν παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Έχω μετανιώσει που δεν χρησιμοποίησα όσο έπρεπε τις ικανότητες μου. Θα μπορούσα αν διάβαζα σωστά να έχω την ύψιστη βαθμολογία αφού με ένα μετριότατο διάβασμα -μπακαλίστικο θα έλεγα- βγάζω 19.. Αλλά που μυαλό φέτος... Τώρα του χρόνου τα πράγματα θα είναι διαφορετικά!!!
:)

2) Που δεν έπεισα τους γονείς μου να πάρω απαλλαγή στα Θρησκευτικά --> Δία οι γονείς σου είναι respect...

3)Που έχανα τον αυτοέλεγχο μου για ανθρώπους που δεν άξιζε...

Αυτά.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Έχω μετανιώσει που όταν μπήκα στο Λύκειο δεν τα είχα πάρει τόσο σοβαρά τα μαθήματα και άφησα να περάσει πολύτιμος χρόνος...Μετανιώνω που αναγκαστικά δυσκολεύω τους γονείς μου για του χρόνου...Μετανιώνω που δεν διάβασα όσο θα έπρεπε.

Μετανιώνω που δεν ανοίχτηκα στους ανθρώπους, και πως ένα γεγονός κατάφερε να με φέρει και να με κάνει εδώ που είμαι τώρα, μόνο και μόνο επειδή δεν ήμουν δυνατός χαρακτήρας για να το αντιμετωπίσω.

Μετανιώνω πολλά γενικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Έχω μετανιώσει που όταν μπήκα στο Λύκειο δεν τα είχα πάρει τόσο σοβαρά τα μαθήματα και άφησα να περάσει πολύτιμος χρόνος...Μετανιώνω που αναγκαστικά δυσκολεύω τους γονείς μου για του χρόνου...Μετανιώνω που δεν διάβασα όσο θα έπρεπε.

Μετανιώνω που δεν ανοίχτηκα στους ανθρώπους, και πως ένα γεγονός κατάφερε να με φέρει και να με κάνει εδώ που είμαι τώρα, μόνο και μόνο επειδή δεν ήμουν δυνατός χαρακτήρας για να το αντιμετωπίσω.

Μετανιώνω πολλά γενικά...

Όλοι μας κάνουμε λάθη και τρώμε κατραπακιές. Μια καλή ευκαιρία να επανορθώσεις και να αποδώσεις τα μέγιστα. Είναι μια καλή αρχή να επανακτήσεις αυτοπεποίθηση στον εαυτό σου και στις δυνάμεις σου. Μια καλή ευκαιρία για την ζωή σου να δεις ότι όσοι άνθρωποι πετυχαίνουν με νόμιμα και τίμια μέσα, πετυχαίνουν μόνο με δουλειά, δουλειά, δουλειά και προσήλωση σε έναν στόχο. Οι άλλοι του λίγο από όλα και ουσία μηδέν, απλά γίνονται τυχαίοι παρατηρητές της ζωής που φεύγει, όταν τελειώσουν τα "ψέματα"...

Μη σε αγχώνει πως αισθάνεται ο περίγυρός σου. Σημασία έχει τι μπορείς να διορθώσεις από όλο αυτό τώρα...

Φιλικά,
nPb :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Όλοι μας κάνουμε λάθη και τρώμε κατραπακιές. Μια καλή ευκαιρία να επανορθώσεις και να αποδώσεις τα μέγιστα. Είναι μια καλή αρχή να επανακτήσεις αυτοπεποίθηση στον εαυτό σου και στις δυνάμεις σου. Μια καλή ευκαιρία για την ζωή σου να δεις ότι όσοι άνθρωποι πετυχαίνουν με νόμιμα και τίμια μέσα, πετυχαίνουν μόνο με δουλειά, δουλειά, δουλειά και προσήλωση σε έναν στόχο. Οι άλλοι του λίγο από όλα και ουσία μηδέν, απλά γίνονται τυχαίοι παρατηρητές της ζωής που φεύγει, όταν τελειώσουν τα "ψέματα"...

Μη σε αγχώνει πως αισθάνεται ο περίγυρός σου. Σημασία έχει τι μπορείς να διορθώσεις από όλο αυτό τώρα...

Φιλικά,
nPb :P:P

Συμφωνώ σε αυτά που λες. Προσήλωση σε έναν στόχο και πολύ δουλειά.Ο στόχος είναι το δυσκολότερο κομμάτι...
Αλλά ναι, αυτοί κερδίζουν.Πραγματικά.
(Το νόμιμο και το τίμιο, εύχομαι να είναι ακόμα ανοιχτά στη ζωή.)

Και ο περίγυρος τελικά είναι το χειρότερο κομμάτι της υπόθεσης...αλλά και εκεί θέλει δύναμη, θάρρος και λίγο καλό θράσσος τελικά.

Ναι, όλα θα διορθωθούν.Πιστεύω λίγο πιο πολύ αυτή τη φορά. :)

Με εκτίμηση,
Δέσποινα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theo_k93

Νεοφερμένος

Ο Theo_k93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Παιδιά το γεγονός ότι κάποιον τον ενδιαφέρουν καποια μαθήματα δεν ειναι κακό. Κακό είναι η βαθμοθηρία, κάτι που στην Ελλάδα προάγεται αντι να αποφευγεταί. (ΜΙλω ως μαθητής του 19,4 που μισει τα θεωρητικά μαθηματα αλλά γουστάρει μαθηματικά και κυρίως την Φυσικη) και πληροφορώ οτι πηρα 15 Αρχαία και 14 έκθεση και δεν με ενδιαφέρει καθόλου γιατί προσωπικός μαθησιακος στόχος μου αντιθετα με πολλούς άλλους είναι όχι να βγάζω βαθμούς αλλά να μαθαίνου πράγματα που μου αρέσουν. Διαφορετικά θα πήγαινα Τεχνικό και θα γινόμουν υδραυλικός που βγάζει πολλά λεφτά....... Οσο αφορά την διόρθωση όλου αυτού του θέματος ειναι μάταια, αφού ο Έλληνας πλήττεται από το κατοχικό σύνδρομο...... Ούτως ή αλλιώς τί τους χρειάζεται τόσους γιατρούς και δικηγόρους η Ελλαδίτσα????!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
μετανιωνω για τη καζουρα που εκανε ολη η ταξη σ ενα συμαθητη μου, μετανιωνω που αφησα καποια ατομα να με ριξουν ψυχολογικα και τελος μετανιωνω που απογοητευσα ατομα που με εμπιστευτικαν :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
μετανιώνω που δν έχω κάτι για να μετανιώσω (από όσο θυμάμαι τουλάχιστον)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Σε έναν χρόνο από τώρα θα ξέρω σίγουρα και αν θα 'χω μετανιώσει που θα επιλέξω τις πανελλήνιες πάνω από τον χορό για την γ' λυκείου.
Που θα το μετανιώσω, δεν παίζει.

μη μη μην το κάνεις...
Εγώ είχα μεγάλο δίλημμα για το αν έπρεπε να σταματήσω το χορό αυτή τη χρονιά..
Και δεν το έκανα.
Και είμαι περήφανη γι'αυτη μου την επιλογή.Και χαλαρώνα,και γυμναζόμουνα και ξέφευγα λιγάκι από το τρελό διάβασμα:)
Ενώ όλοι οι συμμαθητές μου είχαν παρατήσει τα πάντα για να αφοσιωθουν στις Πανελλήνιες..
Δεν το μετάνιωσα ποτε.
Και στο κάτω κάτω έγραψα και τέλεια.
Μην το κάνεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μετανιώνω που δν έχω κάτι για να μετανιώσω (από όσο θυμάμαι τουλάχιστον)...
H πιο παράδοξη (και μαζοχιστική:P) απάντηση!
Θα προτιμούσες να έκανες λάθη και να είχες μετανιώσει για κάτι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Για κάτι που θα μετάνιωνα ειναι που στην Γ'Λυκείου παραμέλησα τα μαθήματα γενικής παιδείας με αποτελεσμα να μην βγάλω καλο βαθμό στο απολυτήριο.

Παιδεια μην το κάνετε αυτο το λαθος! Μην ακούτε τους υπόλοιπους συμμαθητές σας που λενε "Πιο σημαντικό ειναι να περάσεις στο πανεπιστήμιο, απο το να βγάλεις καλό βαθμό απολυτηριου!"
Ο βαθός απολυτηριου δεν θα αλλαξει ποτε ξανα, ενώ στο πανεπιστήμιο μπορείτε να δώσετε ξανα εξετάσεις και να περάσετε, αν δεν περάσετε με την πρώτη φορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
1)Μετανιωνω που στην Α γυμνασιου ασχοληθηκα με μαθηματα τυπου Αρχαιων και Ιστοριας
2)Μετανιωνω που δεν ξοδευα τις απουσιες μου μεχρι τελους σε παραπανω κοπανες
3)Μετανιωνω που δεν πηρα απαλλαγη στα θρησκευτικα
4)Μετανιωνω που αργησα να κοψω τον αερα σε μερικα ατομα
5)Μετανιωνω που δεν κρατησα επαφες με εναν καλο μου φιλο μετα το Γυμνασιο
6)Μετανιωνω που δεν βγηκα με την ξανθια οπτασια της ταξης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
H πιο παράδοξη (και μαζοχιστική:P) απάντηση!
Θα προτιμούσες να έκανες λάθη και να είχες μετανιώσει για κάτι; :hmm:
κλ μη βαράς...

ΥΓ: μετανιώνω που δν έμαθα ιστορία (όχι στο βαθμό που θα ήθελα τουλάχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

s@pph

Νεοφερμένος

Η s@pph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Aν γυρνούσα τη χρόνο πίσω θα διάβαζα τα μαθηματικά που μου άρεσαν ώστε τώρα η μη είχα κενά....και άνετα η πάρω θετική...που μου αρέσει και η φυσική....βλέπεις δη είχα κάποιο η m πει η διαβάζω και θα νιώσω ότι έπρεπε...απλά και χαλαρά ένα διάβασε δεν κάνει tpt...απλά μη μετανιώνεις που διάβαζες γιατί αυτό σ έκανε η περάσεις κάπου προφανώς πιο χαλαρά απ ότι αν τη διάβαζες λιγότερο...όπωςκαι να χει...-παν μέτρον άριστον- να θυμάσαι για την μετέπειτα πορεία σου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Έχω μετανιώσει που δε διάβαζα σχεδόν καθόλου εξωσχολικά βιβλία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top