Θέλω πολύ να γίνω απουσιολόγος

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να μου πειτε πως θα μπορουσα να γινω απουσιολογος..ειλικρινα διαβαζω πολλες ωρες και γραφω πολυ καλα στα διαγωνισματα αλλα εβγαλα Μ.Ο 19 και το απουσιολογιο ειναι πολυ μακρια!πως θα τα καταφερω?helppppppp...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να μου πειτε πως θα μπορουσα να γινω απουσιολογος..ειλικρινα διαβαζω πολλες ωρες και γραφω πολυ καλα στα διαγωνισματα αλλα εβγαλα Μ.Ο 19 και το απουσιολογιο ειναι πολυ μακρια!πως θα τα καταφερω?helppppppp...:(

Ελινάκι συγχαρητήρια για τους βαθμούς σου (και κυρίως ότι διαβάζεις). Απλώς ξέχνα το απουσιόλογιο. Δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα μόνο για να περιφανέυεσαι είναι το απουσιολόγιο και τίποτα. Επίσης μερικές φορές η ζωή είναι άδικη και το απουσιολόγιο δεν το παίρνει πάντα ο πιο ικανός. Να διαβάζεις έτσι και στο τέλος θα αναταμιφθείς (και δεν αναφέρομαι για την σχολική σου ζωή).Στο σχολείο που πήγαινα... ο απουσιολόγος μας τα 3 χρόνια του γυμνασίου και σημαιοφόρος στην 3η δεν κατάφερε να περάσει πουθενά στις πανελλαδικές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ αν και δεν νομιζω να σταματησω να προσπαθω να το κατακτησω(σαν το εβερεστ ενα πραγμα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dedim512

Νεοφερμένος

Η dedim512 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
λοιπον κοιτα επειδη μια κολλητη μου ηταν απουσιολογος στο 1ο τριμηνο (με κληρωση το πηρε βασικα γιατι ειμαστε πρωτακια) αλλα της εγινε πολυ μεγαλο βαρος. τωρα εχουμε την ειρηνη (αλλη αυτη) αποσιολογο (ασχετο: 19,5 πηρε και μυαλο κουκουτσι πως το πηρε κανεις δεν ξερει) ξεχναει να το γραψει (!!!) και το φορτωνει στον δημητρη (τον 2ο). αν ομως θελεις ακομα να το εχεις προσπαθησε να εισαι μεσα ολα τα μαθηματα ακομα και στα πιο ασημαντα (πχ τεχνολογια, μουσικη) και περνεις ευκολους εξτρα βαθμους, σηκωνε χερι να πεις μαθημα , μην κανεις φασαρια στην ταξη... ολα μετρανε... συμπεριφορα, διαγωνισμα, ολα... και το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ: μην ανχωνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 9,970 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ αν και δεν νομιζω να σταματησω να προσπαθω να το κατακτησω(σαν το εβερεστ ενα πραγμα!)
Μην ακούς κανέναν. Ακόμα και αυτοί που έχουν το απουσιολόγιο και γρινιάζουν είναι τραβάτε με και ας κλαίω. Στο κάτω-κάτω πετυχαίνεις το στόχο και μετά απαξίωσε τον αλλά σαν νικητής. Γιαυτό...
...KEEP WALKING...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια παιδια!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
σε εμας δεν το ηθελε κανεις.και το πηρε με το ζορι ενα παιδι με μεσο ορο καπου στο 15 αν θυμαμαι καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
απογοητεύομαι όταν ακούω αυτή την επιθημία ειλικρινά !!!!
Κοριτσι μου απάντησέμου ειλικρινα ποιο νομίζεις ότι θα είναι το όφελος από ένα απουσιολόγιο 'εκτος από τη γκρίνια των καθηγητών τα παρακάλεια των μαθητών και το άγχος των ευθηνών για έναν ηλίθιο τιτλο,πες μου σε παρακαλώ!!!
από τη 3η γυμνασίου έχω μπλεξήματα με το απουσιολόγιο και να ξέρης ότι πέρσι όταν το ανέλαβα μετά από δύο περίπου μήνες παρετήθηκα!!!
Και να ξέρης ότι τη καλή φήμη δεν τη διαμορφώνει με απουσιολόγια και άλλες τέτοιες μπούρδες...Και αυτό στο λέω από προσωπική μου εμπειρία !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
δεν θελω να γινω απουσιολογος για να κοκορευομαι ουτε για να αποδειξω κατι:)απλα οπως και οποιοσδηποτε καλος μαθητης(σαν κι εμενα!:P)θα ηθελε πολυ να ανταμειφθουν οι προσπαθειες του και ειλικρινα πιστεψε με δεν νοιαζει να λεω σε ολους οτι εβγαλα το μεγαλυτερο βαθμο στην ταξη


φιλικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
δεν θελω να γινω απουσιολογος για να κοκορευομαι ουτε για να αποδειξω κατι:)απλα οπως και οποιοσδηποτε καλος μαθητης(σαν κι εμενα!:P)θα ηθελε πολυ να ανταμειφθουν οι προσπαθειες του και ειλικρινα πιστεψε με δεν νοιαζει να λεω σε ολους οτι εβγαλα το μεγαλυτερο βαθμο στην ταξη


φιλικα:)
πιστεψε με το απουσιολόγιο μόνο επιβραβευη που δεν είναι και εννοείται οτιεδω μέσα μιλάμε φιλικά πλην ελαχίστων εξεραίσεων!!!
Η επιβράβευση είναι όταν οι συμμαθητές σου και οι καθηγητές σου παραδέχονται ότι είσαι αξιόλογος-η και όταν προσπαθούν να σε προσεγγίσουν, θεωρούν ότι είσαι ψαγμένος-η και πιστεύουν ότι σε κάποια πράγματα οι γνώσεις σου ξεπερνάνε τις δικές τους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
αυτο λεγεται μαζοχισμος!!!! ααααααααααααααα το ακουσα και αυτο!!!! οι προσπαθειες σ θα ανταμειφθουν με τις γερες βασεις που θα παρεις οχι με το να μετρας τους μαθητες 7 φορες τη μερα!!!! τελως παντων αν το θες τοσο πολυ σ ευχομαι να το αποκτησεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
λοιπον ημουν απουσιολογος απο την α γυμνασιου και τωρα τελειωνω.παντα ειχα μεσο ορο γυρω στο 18,5.πρωτοτυπο ισως πουν καποιοι γιατι οι απουσιολογοι βγαζουν συνηθως πανω απο 19.και ομως το σιχαθηκα και το βαριεμαι τρομερα.επισης το θεωρω αδικο γενικοτερα σαν θεσμο.υπαρχουν παιδια στο τμημα μου που ειναι πολυ καλυτερα απ μενα στα μαθηματικα π.χ. ή εγω ας πουμε ειμαι πιο καλη στα φιλολογικα.και αυτο ειναι και το φυσιολογικο.ο καθενας να ειναι καλος καπου. εισαι ακομα πολυ μικρη αλλα θα το καταλαβεις με το χρονο.το εβερεστ θα ειναι οι γνωσεις που θα αποκτησεις για τον εαυτο σου.και εκει ειναι η ουσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

>Paris<

Νεοφερμένος

Ο >Paris< αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τους παραπάνω. Από την 1η Γυμνασίου εώς τώρα ήμουν πάντα απουσιολόγος. Ποτέ βέβαια δεν το είδα σαν τιμή η κάτι τέτοιο. Αντίθετα το μόνο που κερδίζεις είναι να αγχώνεσαι 5 λεπτά στην αρχή κάθε ώρας για να δεις ποίος είναι μέσα (το οποίο χειροτερεύει όσο υψηλότερη είναι η τάξη, καθώς οι κοπάνες αυξάνονται). Επιπλέον, πρέπει να βρίσκεις π.χ. κάθε φορά που κάνει πρόβα η χορωδία τον υπεύθυνο καθηγητή για να δικαιολογέι τις απουσίες (τέλεια ευκαιρία για να είσαι έξω από την τάξη ωστόσο). Φέτος ειδικά η μισή τάξη λείπει συνεχώς λόγω της σχολικής ποδοσφαίρου και πρέπει να κυνηγάω συνέχεια τη γυμνάστρια για υπογραφή. Μην αναφερθώ στις 2 πρώτες βδομάδες κάθε χρονιάς (ειδικά αν αλλάζεις συχνά σχολείο όπως εγώ) που δεν ξέρεις ποιός είναι ποιος, συν τις παρατηρήσεις από τους καθηγητές αν ξεχάσεις να γράψεις κανέναν.

Ωστόσο το απουσιολόγιο μπορεί να αποτελέσει τον τέλειο καμβά!

https://i968.photobucket.com/albums/ae165/bparisb/DSC00894.jpg
(απειλήθηκα με μονοήμερη γι' αυτό και τελικά δε με αφήσαν να κάνω έτσι και το 3ο. αυτό είναι το πρώτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Paris το απουσιολογιο σου ειναι υπεροχο!!!!! α και ξεχασα να τονισω οτι οταν εισαι 3η λυκειου οπως ειμαι εγω πρεπει να κανεις διαρκως τα στραβα ματια. αν και παω και σβηνω μονη μου απουσιες.(αν με πιασουν εχω φυγει απο το σχολειο) το μονο καλο ειναι οτι καποιοι καθηγητες ειδικα στο γυμνασιο που τα πραγματα ειναι πιο αυστηρα σε μαθαινουν αμεσως, σε ''συμπαθουν'' ας το πουμε και ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

>Paris<

Νεοφερμένος

Ο >Paris< αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Paris το απουσιολογιο σου ειναι υπεροχο!!!!! α και ξεχασα να τονισω οτι οταν εισαι 3η λυκειου οπως ειμαι εγω πρεπει να κανεις διαρκως τα στραβα ματια. αν και παω και σβηνω μονη μου απουσιες.(αν με πιασουν εχω φυγει απο το σχολειο) το μονο καλο ειναι οτι καποιοι καθηγητες ειδικα στο γυμνασιο που τα πραγματα ειναι πιο αυστηρα σε μαθαινουν αμεσως, σε ''συμπαθουν'' ας το πουμε και ετσι.

Συμφωνώ. Βέβαια με τους συμμαθητές συνήθως ισχυεί το αντίθετο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
μπα μην το λες. στην ταξη μας 6 χρονια τωρα το απουσιολογιο δεν το ηθελε κανεις. μαλωναμε για το ποιος θα παει να το φερει κανεις δεν ηθελε. αν και παλι εχω ακουσει πολλα για αλλους απουσιολογους οτι πανε και γραφουνε επιτηδες καποια παιδια και τετοια.χαζομαρες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

>Paris<

Νεοφερμένος

Ο >Paris< αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Η "καριέρα" μου σαν απουσιολόγος άρχισε άσχημα πάντως. Βγήκα και στο 1ο τρίμηνο της 1ης από τους βαθμούς του δημοτικού και ένας συμμαθητής μου δεν το πήρε καθόλου καλά.... Κάθε μέρα ερχόταν και μου έλεγε ότι στο 2ο τρίμηνο θα το πάρει αυτός, θα με "ταπεινώσει" και διάφορα παρόμοια. Κάθε μέρα είχα πόλεμο νεύρων. Τελικά αυτός έβγαλε 15 και εγώ 19 κ 8. Απλά η όλη κατάσταση ήταν δράμα. Ακόμα και στον διευθυντή είχε πάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
οπως ξαναειπα χαζομαρες για το τιποτα...ποτε δεν το καταλαβα και διαφωνω οπως προαναφερα με αυτον τον θεσμο.βαζει τα παιδια σε μια αντιπαλοτητα ειδικα στο γυμνασιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

>Paris<

Νεοφερμένος

Ο >Paris< αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να είναι ευθύνη των καθηγητών. Εξάλλου αυτοί δεν υπογράφουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
ναι δικιο εχεις!!!! εγω το θεωρω ρατσιστικο.τι παει να πει ο καλυτερος??? εγω δεν ειμαι η καλυτερη σε πολλα. και ομως μου ''δοθηκε''. τελος παντων παιζει να ειμαι κ η χειροτερη απουσιολογος και καθολου καλο παραδειγμα. χααχαχααχαχ οι κοπανες που εκανα μεχρι περυσι που δεν χρειαζοταν να τις μαζεψουμε για το τελος ηταν περισσοτερες απο τους ''κακους'' μαθητες της ταξης μου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top