Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

stelios7

Νεοφερμένος

Ο stelios7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εμεις γραψαμε πανω στο θεμα της Γλωσσομάθειας.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ισαβέλλα

Νεοφερμένος

Η Ισαβέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σίφνος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδία...θα γράψουμε και εμείς για την γλωσσομάθεια...Αλλά δεν έχω ιδέα για το τι να γράψω...μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
γλωσσομαθεια...πωσ και καλα προσαρμοζονται οι ανθρωποι σε ξενες χωρες γνωριζοντας τη γλωσσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ισαβέλλα

Νεοφερμένος

Η Ισαβέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σίφνος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Οκ!βρηκα ηδη μερικες ιδεες...ευχαριστω πολυ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
ως θέμα έκθεσης γράψαμε για την παραφθορά της μητρικής μας γλώσσας από τη γλώσσα των νέων και στο διαγώνισμα θα γράψουμε για τη γλωσσομάθεια. Και τα δύο είναι πολύ σημαντικά θέματα...Οποιαδήποτε ιδέα για το θέμα είναι δεκτή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underbluemoon

Νεοφερμένος

Η αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδιά εμείς γράψαμε για το αν πιστεύουμε οτι θα υποστεί αλλιώσεις μέχρι εξαφάνισης η ελληνική γλωσσα δεδομένου των σημερινών καταστάσεων -παγκοσμιοποιήση, ενοποίηση ευρώπης κ.α.-
έπρεπε επίσης να λάβουμε υπόψη την ιστορική πορεία κ την προσφορά της ελληνικής γλώσσας.
καλό θεματάκι και έξυπνο, συνιστώ σε όσους διαβάσουν επι του θέματος να προσέχουν να μην υπερβάλουν για την "εξαφάνιση":)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
ως θέμα έκθεσης γράψαμε για την παραφθορά της μητρικής μας γλώσσας από τη γλώσσα των νέων και στο διαγώνισμα θα γράψουμε για τη γλωσσομάθεια. Και τα δύο είναι πολύ σημαντικά θέματα...Οποιαδήποτε ιδέα για το θέμα είναι δεκτή...
τι λε ρε παιδι μ!!!παλι καλα που δεν μασ το εβαλλε αυτο,,,η γλωσσομαθεια ειναι ευκολη λιγο φροντ κανω και εγραψα το 92 μου :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
η μια η σημασια της μητρικης γλωσσας και η αλλη θετικα-αρνητικα πλουτου χρηματος.αυτο που με τρελαινει ειναι οτι και στις 2 ξεραμε το θεμα και μας εδωσε και κειμενα να γραψουμε πανω σε αυτα την ωρα της εκθεσης!!!:jumpy::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγω τη σκοτωσα την εκθεσουλα...:p ειχα 43/50 εκθεση και 35/50 ασκησεις:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel!n@

Νεοφερμένος

Η μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
εμεις ειχαμε θεμα γιατι οι αντρες κ οι γυναικες μιλανε διαφορετικα. πολυ βλακεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εμεις αυριο θα γραψουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ισαβέλλα

Νεοφερμένος

Η Ισαβέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σίφνος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδια...θα μας βαλει εκθεση για της διακοπες...(θεμα: διαφημιση)... ελεος!
Θελω να χαρω τις διακοπούλες μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
στην τελευταια που γραψαμε για το χρημα στα σχολια μου εγραψε πολυ καλα λογια και ενα απο αυτα ηταν οτι ειμαι παιδι με υποδομη :lol: τωρα ολοι με φωναζουν οικοδομη :P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coachina

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
εμάς μάς έχει βάλει δυο ως τώρα..η μια ήταν για τους τρόπους αντιμετώπισης της γλωσσικής πενίας και η άλλη για πάλι για τρόπους αντιμετώπισης έλεγε αλλά δν θυμαμαι ακριβως πώσ ήταν..τρόποι αντιμετωπισης έλλειψης γλωσσομαθειας..κάπωσ ετσι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valnon

Νεοφερμένος

Ο Valnon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εμεις γράψαμε μια για την γλωσσομάθεια και μια για την αλλοίωση της γλώσσας....και τα πήγα και χάλια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Εμείς γράψαμε έκθεση με θέμα επιστολή προς τον υπουργό παιδείας για να προτείνουμε τρόπους έτσι ώστε να βελτιωθεί η διδασκαλία ξένων γλωσσών στα σχολεία! Καλούτσικο θεματάκι αλλά δεν ξέρω πώς έγραψα γιατί δεν έχω πάρει ακόμα την έκθεση! Η φιλόλογος δεν τις έχει διορθώσει μάλλον ή βαριέται να τις κουβαλήσει! Δεν ξέρω τι να υποθέσω!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marisait

Νεοφερμένος

Η marisait αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
σασ παρακαλω βοηθηστε με να κανω την ασκηση τησ σελιδασ 128 δινοντασ μου καποιεσ πληροφοριεσ για το θεμα "αγαπητο μου ημερολογιο βλεπω τον εαυτο μου καθημερινα να αλλαζει" σασ παρακαλω απαντηστε μου συντομα...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Θα πρεπει να γραψεις καποιες προσωπικες σου σκεψεις.

Πχ:Αγαπητο μου ημερολογιο,βλεπω τον εαυτο μου καθημερινα να αλλαζει.Νιωθω οτι δεν ειμαι ο ιδιος οπως ημουν παλια.Τον τελευταιο καιρο ειμαι πολυ οξυθυμος και επιθετικος απεναντι στους αλλους.Χθες,τσακωθηκα με την φιλη μου την Μαρια,επειδη δεν με θελει στην παρεα της.Δεν ξερω τι να πω...Ωραια φιλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marisait

Νεοφερμένος

Η marisait αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
προσωπικεσ ναι οχι απαραιτητα αληθινεσ απλωσ θελω καποιεσ ιδεεσ
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
προσωπικεσ ναι οχι απαραιτητα αληθινεσ απλωσ θελω καποιεσ ιδεεσ
:)

Γραψε οτι δεν νιωθεις ασφαλης σε αυτον τον τοπο,μετα το περιστατικο με τον Αλεξη.Ζηλευεις καποιον/α για κατι σε ενα μαθημα ή αθλημα.Γραψε επισης οτι προβληματιζεσαι με το θεμα των νεων στην αγορα εργασιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top