Ελάχιστο ηλικιακό όριο για ταξίδια στην Ε.Ε

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Επίσης, για να πας στην Κωνσταντινούπολη χρειάζεσαι διαβατήριο και ενδεχομένως βίζα, γιατί η Τουρκία δεν ανήκει στην Ευρωπαϊκή Ένωση, αλλά ούτε και στην περιοχή Σένγκεν.

Δεν χρειάζεται, το έγραψα και παραπάνω.
Μην παραπληροφορείς τον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Από 16 και πάνω μπορείς να ταξιδέψεις αεροπορικώς ασυνόδευτος.
Από 18 και πάνω μπορείς να κάνεις όλα τα υπόλοιπα (να κλείσεις εισιτήρια, ξενοδοχείο κλπ).
Επίσης, για να πας στην Κωνσταντινούπολη χρειάζεσαι διαβατήριο και ενδεχομένως βίζα, γιατί η Τουρκία δεν ανήκει στην Ευρωπαϊκή Ένωση, αλλά ούτε και στην περιοχή Σένγκεν.

Εν ολίγοις, να ακούς τη μαμά σου :P
Εδώ ακόμη και τα παιδιά άνω των 18 δίνουν αναφορά για το πού θα βρίσκονται στους γονείς τους... Πόσο μάλλον εσύ που είσαι 13.

Εγώ με ταυτότητα είχα παει, δεν χρειαζόταν ούτε διαβατήριο, ούτε βίζα.

Οι γονείς μας φέτος με το ζόρι να μας αφήσουν να πάμε σε ένα νησί, σιγά μην μας άφηναν 13 χρόνων να πάμε Κωνσταντινούπολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Σε περίπτωση που σοβαρά πας τελικά στα 13 μόνος σου στην Κωνσταντινούπολη,
να σου προτείνω μερικές ακόμα πιο περιπετειώδεις ιδέες για τα επόμενα χρόνια:
Στα 14 μπορείς να πας στη Β.Κορέα. Στα 15 στο Τιμπουκτού.
Στα 16 στην Απχαζία. Στα 17 στο Κασμίρ.
Και στα 18, αν ζεις ακόμα, στην έρημο Ντανακίλ.
Κά-λο τα-ξίδι, ντούντου, ντουντού-doom.

χαχαχαχαχαχαχα :P παντως ενταξει αρκετα του την ειπαμε ενω το μονο που ηθελε ηταν μια φιλικη συμβουλη... συζητησε με τους γονεις σου και θα δεις οτι αυτο που ζητας ειναι υπερβολικο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Οντως, εγω φετος που τελειωσα το σχολειο θα παω για πρωτη φορα μονος μου διακοπες Μυκονο-Παρο, αντε και σε κανενα εξοχικο φιλου. Μεσα στη χρονια μπορει να επισκεφτω φιλους μου στο εξωτερικο που θα σπουδαζουν. (Αν μαζεψω τα λεφτα) Ολομοναχος διακοπες θα κοψω φλεβα... Εσυ 12 χρονων (γιατι εφοσον τελειωσες το δημοτικο ουτε 13 εισαι) τι θες να κανεις μονος σου στην Κωνσταντινουπολη; Να δειξεις οτι εισαι μαγκας και μεγαλος; Και να πηγαινες, μονος σου θα βαριοσουν. Κονονισε καμια βολτα με φιλους στην περιοχη σου, κανενα μπασκετακι και αστα αυτα. Εγω τριτη γυμνασιου αρχισα να κυκλοφορω με παρεα στην Αθηνα. Η κωνσταντινουπολη εκει ειναι δεν φευγει, θα πας οταν ερθει η ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ζει στα ορια το παιδι, πινει το γαλα του χωρις καοτονικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georged12908

Νεοφερμένος

Ο georged12908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αφού σε αυτή την ηλικία δεν θεωρούμαι ασυνόδευτος παίζει ρόλο τι θα πει η μάνα μου; Δεν νομίζω. Και δεν είπα ότι πάω για να το παίξω μάγκας αλλά για να δείξω στη μάνα μου ότι μπορεί να με εμπιστεύεται και να αλλάξει συμπεριφορά.Επίσης το ότι θέλω να κάνω ένα ταξίδι σημαίνει ότι πρέπει να στρώνω το κρεβάτι μου,να βάζω πλυντήριο και να πλένω πιάτα; Η ότι είμαι ριψοκίνδυνος και όλα τα υπόλοιπα;
Επίσης δεν είπα ότι θα πάω στη ζούγκλα αλλά σε μια χώρα με αστυνόμευση και με νόμους.Στην Κων/πολη πηγαίνουν εκατομμύρια τουρίστες κάθε χρόνο.Και γιατί 300 ευρώ δεν φτάνουν; 3 μέρες θέλω να μείνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Και να φανταστείς ότι όταν με πήγαιναν στα 12 οι γονείς μου σε σπίτια φίλων μου 5-10 χιλιόμετρα μακριά το θεωρούσα μεγάλο πράμα...

Βρε αγόρι μου, να μου πεις ότι πας μόνος σου στο χωριό σου με το ΚΤΕΛ σε καμιά γιαγιά/παππού να το συζητήσουμε, έχεις ιδέα τι σημαίνει Τουρκία??? (ΌΧΙ, δεν έχεις.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Στην Κωνσταντινούπολη στο ξενοδοχείο όταν πηγαίναμε για πρωινό δεν τολμούσαμε να σηκωθούμε απο το τραπέζι χωρίς να πάρουμε και τις τσάντες μας μαζί γιατι θα εξαφανίζονταν. Ξανά σκέψου το αυτο για τους νομους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
300€ δε φτάνουν ούτε για 4 βήματα για το ταξίδι που θες να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Αφού σε αυτή την ηλικία δεν θεωρούμαι ασυνόδευτος παίζει ρόλο τι θα πει η μάνα μου; Δεν νομίζω. Και δεν είπα ότι πάω για να το παίξω μάγκας αλλά για να δείξω στη μάνα μου ότι μπορεί να με εμπιστεύεται και να αλλάξει συμπεριφορά.Επίσης το ότι θέλω να κάνω ένα ταξίδι σημαίνει ότι πρέπει να στρώνω το κρεβάτι μου,να βάζω πλυντήριο και να πλένω πιάτα; Η ότι είμαι ριψοκίνδυνος και όλα τα υπόλοιπα;
Επίσης δεν είπα ότι θα πάω στη ζούγκλα αλλά σε μια χώρα με αστυνόμευση και με νόμους.Στην Κων/πολη πηγαίνουν εκατομμύρια τουρίστες κάθε χρόνο.Και γιατί 300 ευρώ δεν φτάνουν; 3 μέρες θέλω να μείνω.

Παιδι μου πας καλα;; Πρωτον, πες την μανα σου να σε στρωσει λιγο. κι αν σ αφησει να πας μονο σου ειναι απαραδεκτη. μολις τελειωσες το δημοτικο, και θες να πας ενα τετοιο ταξιδι για να δειξεις την μανα σου οτι μπορει να σε εμπιστευεται;;; με τετοια πραγματα πο6υ λες οτι θες να κανεις σαφως και δεν θα σε εμπιστευεται!!! για συγκεντρωσου λιγο!

Υ.Γ. με 300 δεν πας πουθενα. αεροπλανα, ξενοδοχειο, φαγητο κ.τ.λ. θελουν πολλα παραπανω εξοδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Αφού σε αυτή την ηλικία δεν θεωρούμαι ασυνόδευτος παίζει ρόλο τι θα πει η μάνα μου; Δεν νομίζω. Και δεν είπα ότι πάω για να το παίξω μάγκας αλλά για να δείξω στη μάνα μου ότι μπορεί να με εμπιστεύεται και να αλλάξει συμπεριφορά.Επίσης το ότι θέλω να κάνω ένα ταξίδι σημαίνει ότι πρέπει να στρώνω το κρεβάτι μου,να βάζω πλυντήριο και να πλένω πιάτα; Η ότι είμαι ριψοκίνδυνος και όλα τα υπόλοιπα;
Επίσης δεν είπα ότι θα πάω στη ζούγκλα αλλά σε μια χώρα με αστυνόμευση και με νόμους.Στην Κων/πολη πηγαίνουν εκατομμύρια τουρίστες κάθε χρόνο.Και γιατί 300 ευρώ δεν φτάνουν; 3 μέρες θέλω να μείνω.

Μπορει στο αεροπλανο να μεην θεωρεισαι ασυνοδευτος αλλα στην πολη που θα πας θα θεωρεισαι ασυνοδευτος, απο τον ξενοδοχο, τον τουριστα και τον ληστη. 300 ευρω δεν θα σου φτασουν. Οπως το σκεφτηκες να πας ξεχασε το, απορω πως δεν το αντιλαμβανεσαι. Και εγω ηθελα να διασχισω τη λεωφορο μονος μου, αλλα το προχωρησες πολυ εσυ. Ξερεις αλλα ατομα στην ηλικια σου που να εχουν κανει κατι αντιστοιχο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αφού σε αυτή την ηλικία δεν θεωρούμαι ασυνόδευτος παίζει ρόλο τι θα πει η μάνα μου; Δεν νομίζω. Και δεν είπα ότι πάω για να το παίξω μάγκας αλλά για να δείξω στη μάνα μου ότι μπορεί να με εμπιστεύεται και να αλλάξει συμπεριφορά.Επίσης το ότι θέλω να κάνω ένα ταξίδι σημαίνει ότι πρέπει να στρώνω το κρεβάτι μου,να βάζω πλυντήριο και να πλένω πιάτα; Η ότι είμαι ριψοκίνδυνος και όλα τα υπόλοιπα;
Επίσης δεν είπα ότι θα πάω στη ζούγκλα αλλά σε μια χώρα με αστυνόμευση και με νόμους.Στην Κων/πολη πηγαίνουν εκατομμύρια τουρίστες κάθε χρόνο.Και γιατί 300 ευρώ δεν φτάνουν; 3 μέρες θέλω να μείνω.

πραγματικα, θα σκεφτεσαι μετα απο μερικα χρονια αυτα που λες τωρα και θα γελας. Τι να αποδειξεις βρε στη μανα σου? Τι?? οταν ειπα να μαθεις να κανεις δουλειες το ειπα για να σου δειξω πως πρεπει πρωτα να μαθεις να κανεις καποια βασικα πραγματα για ν' αυτονομηθεις και μετα τα πιο... επικυνδινα. Και γιατι να αυτονομηθεις απο τα 13?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Σιγά πόσο ανεξάρτητος θα ένιωθες στην Κωνσταντινούπολη.Μην είσαι φλώρος.Πήγαινε στο φεγγάρι ή καλύτερα στον Άρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
΄Οταν βλέπεις τόόόόόόόσα παιδιά 17-18 ετών να συμφωνούν και να σου απαντούν ανάλογα τότε ίσως θα πρέπει να προβληματιστείς για τον τρόπο με τον οποίο σκέφτεσαι. Ηρέμησε γιατί νομίζω πως θα φέρεις αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που επιδιώκεις. Οι γονείς σου θα γίνουν ακόμα πιο προστατευτικοί και με το δίκιο τους οι άνθρωποι με τις κοτσάνες που πετάς. Θα σε θεωρούν ικανό για τη μεγαλύτερη κουταμάρα και δεν θα σου έχουν εμπιστοσύνη. Ακόμα και το ταξίδι σε νησάκι στην ηλικία σου είναι πολύ τολμηρό. Σκέψου ότι η πλειοψηφία των παιδιών κάνουν το παρθενικό τους ταξίδι μόνοι τους μετά τις πανελλήνιες. Ψάξε καμιά κατασκήνωση κοντά στη θάλασσα που να έχει πολλές δραστηριότητες και θα δεις τι ωραία θα περάσεις έχοντας μάλιστα και το μεγάλο πλεονέκτημα της παρέας των συνομηλίκων σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
13 χρονων παιδι και θελει ν παει στην κωνσταντινουπολη

Ρε φιλαρακι πηγαινε παιξε καμια μπαλα με την παρεα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αφού σε αυτή την ηλικία δεν θεωρούμαι ασυνόδευτος παίζει ρόλο τι θα πει η μάνα μου; Δεν νομίζω. Και δεν είπα ότι πάω για να το παίξω μάγκας αλλά για να δείξω στη μάνα μου ότι μπορεί να με εμπιστεύεται και να αλλάξει συμπεριφορά.Επίσης το ότι θέλω να κάνω ένα ταξίδι σημαίνει ότι πρέπει να στρώνω το κρεβάτι μου,να βάζω πλυντήριο και να πλένω πιάτα; Η ότι είμαι ριψοκίνδυνος και όλα τα υπόλοιπα;
Επίσης δεν είπα ότι θα πάω στη ζούγκλα αλλά σε μια χώρα με αστυνόμευση και με νόμους.Στην Κων/πολη πηγαίνουν εκατομμύρια τουρίστες κάθε χρόνο.Και γιατί 300 ευρώ δεν φτάνουν; 3 μέρες θέλω να μείνω.

Εγραψα το μηνυμα πριν δω οτι εφαγες πορτα για Κωνσταντινουπολη. Δεν πας μια βολτα μεχρι τον Πειραια να στανιαρεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Eπίσης δεν είπα ότι θα πάω στη ζούγκλα αλλά σε μια χώρα με αστυνόμευση και με νόμους.

Καλύτερα να πήγαινες στη ζούγκλα. Πιο ασφαλής επιλογή. προσωπική άποψη πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Eγω καταλαβαινω γιατι η μανα σου ειναι υπερπροστατευτικη με αυτα που γραφεις εδω και σκεφτεσαι να κανεις...
Εμενα οι γονεις μου δεν μου λενε ποτε κανε εκεινο η δεν θα κανεις αυτο η το αλλο ΕΝΩ στο αδελφο μου του τα λενε. Εχω απολυτη ελευθερια, παω οπου θελω, κανω οτι θελω και δεν μου ζητειται λογαριασμος...Και ο λογος ειναι οτι παιρνω σωστες αποφασεις και εχω αποδειξει οτι δεν κανω βλακειες για να "δειξω" ποιος ειμαι και ποσο "μαγκας" ειμαι που παιρνω το αεροπλανο στα 13 και παω σε μια απο τις πιο επικινδυνες χωρες που μπορω να βρω εδω γυρω...Τωρα θα αναρωτιεσαι ΓΙΑΤΙ στα λεω αυτα? Γιατι αν θες η μανα σου να μην στα πρηζει συνεχως θα πρεπει να το κερδισεις. Με αυτο που θα κανεις το πιθανοτερο ειναι να καλεσουν την αστυνομια να σε βρει και να σε φερει πισω(με οτι συνεπειες θα εχει αυτο για σενα), οχι να κερδισεις την εμπιστοσυνη τους. Εισαι αντιδραστικος και στενομυαλος(σορρυ που στα λεω ετσι αλλα καπου πρεπει να τα ακουσεις) και αυτο δεν θα σε οφελησει καθολου. Τι παει να πει δεν θα μαθεις να μενεις μονος σου? Δηλαδη ολοι μπηκαμε στα 12-13 μας σε ενα αεροπλανο και φυγαμε στο εξωτερικο για να μαθουμε να μενουμε μονοι μας? Το βρισκεις λογικο αυτο που λες? Για να παρει καποιος την ζωη στα χερια του χρειαζεται να εχει καποια ωριμοτητα την οποια προφανως και δεν εχεις...
Ουτε απο το αεροδρομιο δεν θα ξερεις πως να κινηθεις πιστευω..τα μισα λεφτα θα στα παρουν εκει για ταξι(δεν θα σου κοψει να εχεις κοιταξει για λεωφορεια ουτε θα ξερεις να ρωτησεις..). Ασε που το πιθανοτερο ειναι οτι θα πας εκει και θα εχεις ακομα ΕΥΡΩ...Αν πας σε βλεπω να κατεβαινεις απο το ενα αεροπλανο και να μπαινεις στο πρωτο για επιστροφη την ιδια στιγμη, που θα ειναι και το μονο που σε σωζει...
Αν θες να κοροιδευεις τον εαυτο σου καντο..Η επιλογη ειναι δικη σου και θα κρινει το μελλον σου.


ΕDIT: Τωρα ειδα οτι ακυρο για Πολη. Δηλαδη εσυ περιμενες και να σε αφησει δηλαδη? Οκ φιλε μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ασε που το πιθανοτερο ειναι οτι θα πας εκει και θα εχεις ακομα ΕΥΡΩ...

άσχετο,αλλά στην Κωνσταντινούπολη οι περισσότεροι δέχονται και ευρώ.
Συμφωνώ με όσα σου έχουν πει παραπάνω. Πρέπει να κερδίσεις την εμπιστοσύνη τους,δείχοντας πόσο υπέυθυνος είσαι. Αν συνεχίσεις να τους λες τέτοια,σε βλέπω 18 χρονών και ακόμα να φοβούνται να σε αφήσουν να πας μέχρι το περίπτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki4you

Νεοφερμένος

Η Maraki4you αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Σοβαρά δεν τα πιστεύω αυτά που διαβάζω.... Μια απορία έχω; Όταν λες ότι θες να πας κάπου μόνος σου εννοείς ολομόναχος η με φίλους; Γιατί αν εννοείς το πρώτο το έχεις κάψει. Προσωπικά δεν θα πήγαινα διακοπές μόνη μου ακόμη και σε μεγαλύτερη ηλικία γιατί πρώτον θαβαριόμουν καιδεύτερον αν μου τύχαινε κάτι δεν θα είχα κάποιον δικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top