Δεν είμαι ευχαριστημένος από το φροντιστήριο μου. Τι να κάνω;

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Όντως τώρα το θυμήθηκα που έλεγες ότι άλλαξε καθηγητές κτλ... Τέλος πάντων έπεσες και εσύ στην περίπτωση... Θα πρότεινα πάντως άλλη μια συζήτηση με τη διεύθυνση του φροντιστηρίου..

... να σαι καλα φιλε Ορέστη σε ευχαριστώ πολύ !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Χάρηκα και ελπίζω στο τέλος να δώσεις ρέστα στις εξετάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Χάρηκα και ελπίζω στο τέλος να δώσεις ρέστα στις εξετάσεις...
:) από το στόμα σου και στου θεού το αφτί !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Παντως,πολλες φορες τα φροντηστηρια σε ''εξαπατατουν'',δεν θελω να τα βαλω στο ιδιο τσουβαλι ολα ,αλλα αυτο που επαθε ο φιλος απο πανω το εχω παθει και εγω,ειχα δει σε ενα φυλλαδιο τα λεγομενα ''ολιγομελη τμηματα'' και οτι θα μας χωριζανε σε ταξεις αναλογα με το ποσο καλοι μαθητες ημασταν,και φυσικα δεν ισχυε τπτ απο αυτα!παρολαυτα εκατσα στο φροντ,βεβαια ημουν β λυκειου.Αλλα ,αν ημουν Γ δνε θα το ρισκαρα εννοειται.



κατάντια !!!! αυτό έχω να πώ μόνο και φυσικά σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον
τιποτα να εισαι καλα,ευχομαι να ακολουθησεις την καλυτερη λυση για σενα!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Παιρνω την ευκαιρια απο κατι που διαβασα παραπανω για να κανω ενα σχολιο. Ειπωθηκε λοιπον ως συμβουλη ειτε ο Κυριακος να κανει ιδιαιτερα στο φροντιστηριο ή να μεταφερθει σε τμημα με λιγοτερα παιδια, κατοπιν συνεννοησης των δικων του με το φροντιστηριο. Δεν ξερω πως εχει η κατασταση στο συγκεκριμενο φροντιστηριο, αλλα λαμβανοντας υποψιν τα οσα εχω δει ως τωρα στον συγκεκριμενο κλαδο, κατι τετοιο μου φανταζει αρκετα δυσκολο. Τα οσα ακολουθησουν αφορουν ΓΕΝΙΚΑ για τα φροντιστηρια και σε καμια περιπτωση δεν αναφερομαι ειδικα στο συγκεκριμενο φροντιστηριο, επαναλαμβανω:

Σκεφτειτε πως ενα φροντιστηριο εχει ξερω 'γω ποσους καθηγητες; 10;20;30; Αναλογως το μεγεθος του. Πριν την αρχη της χρονιας λοιπον, ο ιδιοκτητης καλει ολους αυτους τους καθηγητες εναν-εναν και τους ρωταει για ποσες ημερες ανα εβδομαδα μπορει να τους υπολογιζει.

Αν για παραδειγμα ο μοναδικος οικονομολογος του πει "σου δινω 1 μερα την εβδομαδα" (γιατι ισως τις υπολοιπες μερες τις εχει δεσμευμενες σε αλλο φροντιστηριο, αλλα οπως και να'χει δεν εξεταζω τους λογους), αυτο σημαινει οτι ο ιδιοκτητης εχει στην διαθεση του 8 διδακτικες την εβδομαδα για τα μαθηματα που θα διδασκει αυτος ο ανθρωπος: 4 ωρες για τις ΑΟΘ [αρα δυο διωρα, ενα για καθε τμημα απο τα 2 που θα σχηματιστουν] και αλλες 4 για τις ΑΟΔΕ [ομοιως].

Αν λοιπον εμφανιστουν 6 παιδια για να κανουν ΑΟΘ τοτε το ζητημα ειναι πολυ ευκολο: Σπαει τα 6 παιδια σε δυο τμηματα των 3 και ολα καλα.

Αν ομως εμφανιστουν 16 παιδια; Τοτε πολυ απλα η μονη επιλογη του ιδιοκτητη θα ειναι να σπασει τα 16 παιδια σε δυο τμηματα των 8. Κι ας ειχε δεσμευτει στην αρχη οτι "τα τμηματα θα ειναι ολιγομελη, ομοιογενη, κτλ".

Η πρωτη αντιρρηση που μπορειτε να φερετε ειναι η εξης: "Στα @@ μου!!! Αν εμφανιστουν 16 παιδια, να παρει κι αλλον καθηγητη, εγω πληρωσα τοσα λεφτα για ολιγομελη τμηματα!!!". Και θα εχετε δικιο. Ομως αυτος ο δευτερος καθηγητης θα θελει απο την μερια του επιπλεον χρηματα ως αμοιβη, επιπλεον χρηματα για ενσημα, και γαμηστε τα τα χρηματα, το κυριοτερο ειναι πως θα θελει και ακομη 4 ωρες την εβδομαδα, οι οποιες, μπορει να μην χωρανε στο προγραμμα, ή μπορει να μην φτανουν οι αιθουσες.

Οποτε ερχεται η δευτερη λογικη αντιρρηση: "Στα @@ μου!!! Να μην εγραφε υπεραριθμα παιδια!!! Οταν ειδε οτι τα τμηματα ξεφευγουν και γινονται μεγαλα, να τους ελεγε οτι εχουν κλεισει οι θεσεις!!!" [Οπως αντιστοιχα λενε τωρα στον Κυριακο].

Ο ιδιοκτητης ομως ξερει πως, απο την στιγμη που χρειαζεται εναν αριθμο παιδιων για να καλυψει τα εξοδα του για ολη την χρονια [αμοιβες και ενσημα καθηγητων, ενοικια, λογαριασμους, κτλ], καθε επιπλεον παιδι [και αρα, τα χιλιαρικα που το συνοδευουν] ειναι ΚΑΘΑΡΟ ΚΕΡΔΟΣ για τον ιδιο.

Εσεις τι λετε, θα αρνηθει;;;

Ολα αυτα βεβαια γινονται μεχρι τις αρχες Σεπτεμβριου. Απο κει και περα, οσο περναει ο καιρος, τα φροντιστηρια εχουν ηδη διαμορφωσει τα τμηματα τους, που το καθε ενα εχει τους καθηγητες του και τον ρυθμο του, τα τμηματα εχουν ηδη μπει σε αντιστοιχου μεγεθους αιθουσες στο προγραμμα, κτλ.

Το να σου παρουσιαστει λοιπον ενα παιδι στα μεσα Δεκεμβρη και να σου πει "Γεια σας, θελω να γραφτω στο φροντιστηριο σας", σημαινει αυτοματα πως, πρεπει να μπει ενα ακομη ατομο σε καθε τμημα, σε καθε μαθημα.

The bottom line, λοιπον, ειναι πως τα φροντιστηρια δεν κανουν ακριβως αυτο που υποσχονται, αρκετες φορες. Και εαν η μερια του μαθητη [ο ιδιος δηλαδη ή οι γονεις του] δεν κανει κατι την στιγμη που αντιλαμβανεται το προβλημα [στις αρχες Σεπτεμβρη για παραδειγμα], δυστυχως χανει και την ευκαιρια να διαμαρτυρηθει, οσο η κατασταση παγιωνεται και τα πραγματα μενουν ως εχουν.

Μην τα ριχνουμε ολα στα φροντιστηρια, μερος της ευθυνης βαρυνει και τους πελατες τους: Αν πας σε μια ταβερνα να φας και το φαι ειναι σκατα, την επομενη φορα που θα πας αναγνωρισε τουλαχιστον οτι εισαι προετοιμασμενος να τα φας κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ειναι καλο να βλεπουμε και εκ μερους των φροντιστηριουχων τι συμβαινει, δεν υπαρχουν μονο αδικημενοι μαθητες. Υπαρχουν και (πιθανον) βιοπαλαιστες καθηγητες, που πληρωνονται μονο απο αυτο το φροντιστηριο.
Αν δεν σου αρεσει η μεθοδος του καθηγητη φυγε. Και δεν μπορει να μην υπαρχει ΕΝΑΣ καθηγητης που να κανει ιδιαιτερα στα μαθηματα που θες..

είμαστε πολλά άτομα στην τάξη ! στην αρχή μας είχανε πεί οτι θα είμαστε μόνο 4 και είμαστε σε όλα τα τμήματα 7 και πάνω . έκανα τα παράπονα μ αλλά είπαν θα το διορθώσουν , τίποτα όμως ! εμμ λάθος ώρες για το κάθε μάθημα. μας έχεις 6 ώρες την εβδομάδα μαθηματικά κατ και 2 ώρες αοθ ... εγώ παράδειγμα που αοθ εχω βαρύτητα γιατί να μην πάω να γράψω ένα 20? και με 2 ώρες μάθημα δεν μπορείς να γράψεις 20...για εμένα προσωπικά δεν μ φτάνει. για αυτό πληρώνουμε !μπορεί να φαίνομαι υπερβολικός αλλά έτσι το βλέπω εγώ !

Χαχαχαχα, σορρυ το βρισκω ΕΛΕΕΙΝΑ αστειο να φωρτωνεις το εικοσι σου σε καποιο μαθημα στις 2 ωρες παραπανω που εκανες κατα τη χρονια.
Δηλαδη ειναι τελεσιδικο οτι οποιος κανει 6+ ωρες τη βδομαδα ΑΟΘ γραφει 20;
Εγω δεν κανω ουτε φροντιστηριο, ουτε ιδιαιτερο στην ΑΟΘ, διαβαζω μονη μου και κατεβαζω θεματα μονη μου, εξασκουμαι μονη μου και απλα εκφραζω τις αποριες μου στην καθηγητρια, η οποια παρεπιπτοντως κανει πολυ καλη δουλεια!
Συνολικα κανω φροντιστηριο μονο σε μαθηματικα και φυσικη, και μια ωρα τη βδομαδα ιδιαιτερο εκθεση. Ειμαι επιλεκτικη και το ξερω. Ο ενας καθηγητης μου ξυνιζει, ο αλλος μου βρωμαει. Ομως θελω το καλυτερο για μενα. Οποτε διωχνω τους περιττους και γλιτωνω το χασιμο χρονου, και επισης καποια παραπανω ευρω απο τους γονεις μου, οχι οτι ειχαν καμια οικονομικη στενοτητα ή κατι. Αλλα 80 ευρω πχ τον μηνα για αερα κοπανιστο, παραπαει.
Βγαζω και τα δικα μου απωθημενα btw.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Ειναι καλο να βλεπουμε και εκ μερους των φροντιστηριουχων τι συμβαινει, δεν υπαρχουν μονο αδικημενοι μαθητες. Υπαρχουν και (πιθανον) βιοπαλαιστες καθηγητες, που πληρωνονται μονο απο αυτο το φροντιστηριο.
Αν δεν σου αρεσει η μεθοδος του καθηγητη φυγε. Και δεν μπορει να μην υπαρχει ΕΝΑΣ καθηγητης που να κανει ιδιαιτερα στα μαθηματα που θες..



Χαχαχαχα, σορρυ το βρισκω ΕΛΕΕΙΝΑ αστειο να φωρτωνεις το εικοσι σου σε καποιο μαθημα στις 2 ωρες παραπανω που εκανες κατα τη χρονια.
Δηλαδη ειναι τελεσιδικο οτι οποιος κανει 6+ ωρες τη βδομαδα ΑΟΘ γραφει 20;
Εγω δεν κανω ουτε φροντιστηριο, ουτε ιδιαιτερο στην ΑΟΘ, διαβαζω μονη μου και κατεβαζω θεματα μονη μου, εξασκουμαι μονη μου και απλα εκφραζω τις αποριες μου στην καθηγητρια, η οποια παρεπιπτοντως κανει πολυ καλη δουλεια!
Συνολικα κανω φροντιστηριο μονο σε μαθηματικα και φυσικη, και μια ωρα τη βδομαδα ιδιαιτερο εκθεση. Ειμαι επιλεκτικη και το ξερω. Ο ενας καθηγητης μου ξυνιζει, ο αλλος μου βρωμαει. Ομως θελω το καλυτερο για μενα. Οποτε διωχνω τους περιττους και γλιτωνω το χασιμο χρονου, και επισης καποια παραπανω ευρω απο τους γονεις μου, οχι οτι ειχαν καμια οικονομικη στενοτητα ή κατι. Αλλα 80 ευρω πχ τον μηνα για αερα κοπανιστο, παραπαει.
Βγαζω και τα δικα μου απωθημενα btw.:P

καταρχάς να σου ΤΟΝΊΣΩ το οτι δεν είμαστε του ίδιου επιπέδου μαθητές. Εσύ μπορεί με μια ώρα να είσαι μαθήτρια του 20 και εγώ να είμαι με τον διπλάσιο χρόνο.
Συνεχίζω και λέω το ότι από εμένα θέλω 20 στο αοθ ! Σε αυτό βασίζομαι και σε αυτό θα παλέψω , γιατί δεν κατάλαβα πού είναι το περίεργο . Στα άλλα δεν πάω πολύ καλά , κάνω την προσπάθεια μου για ένα 15 16 και όπου με βγάλει ο θεός ! Δηλαδή γιατί τόση περιέργεια.Από εμένα αυτό απαιτώ ...τώρα εσύ τι κάνεις στο δικό σου πρόγραμμα δεν ξέρω , δεν με αφορά ! και νομίζω το φόρουμ έγινε για να λύνουμε (όσοι ξέρουν) απορίες άλλων , να ανταλλάξουμε απόψεις και όχι να παίρνουμε μαθήματα από άλλους. Άποψη μου , την εκφράζω , δεν υποχρεώνω κανέναν να την σεβαστεί . Εγώ ευχαριστώ πάντων για τον χρόνο όλων σας , αλλά το πρόβλημα μου το αναφέρω στην επικεφαλίδα , δεν έχω πρόβλημα με το πώς θα βάλω σε πρόγραμμα τις ώρες μου και τον τρόπο διαβάσματος μου. Φιλικά πάντα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Τελικα τι θα κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Τελικα τι θα κανεις?

θα κάνω αυτό που κάνω αυτήν την στιγμή . Θα έχω ένα βιβλίο πάνω στα πόδια μου, τα πόδια μου στο τραπέζι ,απαλή μουσική (χωρίς άγχος ελπίζω) και θα δουλέψω μόνος μου , συν την ελάχιστη βοήθεια από το φροντιστήριο( γιατί περί ελάχιστης βοήθειας μιλάμε) και θα προσπαθήσω να τα καταφέρω !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Μην ξεχνας οτι η προσπαθεια του μαθητη ειναι το 80% της επιτυχιας και το 20% παιζει ρολο ο καθηγητης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δέν υπάρχουν ποσοστά.Απλά μετράει περισσότερο η προσπάθεια του μαθητή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Καλα πες το και ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis drama

Νεοφερμένος

Ο giannis drama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
απλο αλλαξε φροντιστηριο:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Είναι Γ Λυκείου ΑΝ το πρόσεξες:P οπότε δεν είναι απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
δεν αμφιβάλλω !!! :nono::nono::nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
με το να συμβιβαστεις ομως με κατι που δεν σε καλυπτει δεν ειναι λυση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
με το να συμβιβαστεις ομως με κατι που δεν σε καλυπτει δεν ειναι λυση....

και τι να κάνω ρε παιδιά τώρα? Έχουμε δώσει εκατό εκδοχές , εγώ του χρόνου θα πεθάνω από ψυχολογικά αν δεν περάσω , καταρχάς θα χάσω το 4 % που δεν θέλω να το χάσω με τίποτα....με κατεβάζει 2 χιλιάδες μόρια κάτω ( κάτι σαν έκπτωση :jumpy: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
γιατι θα παρεις 4%?τι ειναι βσκ?απο αθληματα το παιρνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
γιατι θα παρεις 4%?τι ειναι βσκ?απο αθληματα το παιρνεις?

όχι φιλαράκι, θέλω αστυνομία , είμαι ειδική σειρά , απλά ισχύει μόνο για φέτος γιατί ο αδερφός μου είναι 25 , και όπως ξέρουμε στα 26 δεν μπορείς να το έχεις , το χάνω δηλαδή !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top