Ποτά για ανηλίκους

Skullbuster

Νεοφερμένος

Ο Kostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Τώρα τελευταία ακούω τους συμμαθητές μου να μιλάνε για τις εξόδους που είχαν στις καφετεριες και τα bar και φοβάμαι να ρωτήσω τι πίνουν γιατί θα με περάσουν για κάνα Ufo που ήρθε από τον πλανήτη Zargan. Μήπως θα μπορούσατε εσείς να με διαφωτίσετε σε αυτό τον τομέα και να βγάλετε από την δύσκολη μου θέση??

Υ.Γ. Μιλάω πάντα για ποτά ΑΝΗΛΙΚΩΝ. Όχι ουίσκι, ρούμι, τσιπουρα και λοιπά ποτά που είναι για μεγαλύτερους (18+)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Νομικά οτιδήποτε αλκοολούχο είναι για 18+.
Τί εννοείς ακριβώς εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Με ελληνικα: Το παιδι ζηταει να μαθει τι ποτα πινουν τα 15χρονα στα κλαμπ (ολων των ειδων,γτ δεν υπαρχει οριο ηλικιας στην Ελλαδα,αν και νομικα υπαρχει αυτο ανω των 18)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τώρα τελευταία ακούω τους συμμαθητές μου να μιλάνε για τις εξόδους που είχαν στις καφετεριες και τα bar και φοβάμαι να ρωτήσω τι πίνουν γιατί θα με περάσουν για κάνα Ufo που ήρθε από τον πλανήτη Zargan. Μήπως θα μπορούσατε εσείς να με διαφωτίσετε σε αυτό τον τομέα και να βγάλετε από την δύσκολη μου θέση??

Υ.Γ. Μιλάω πάντα για ποτά ΑΝΗΛΙΚΩΝ. Όχι ουίσκι, ρούμι, τσιπουρα και λοιπά ποτά που είναι για μεγαλύτερους (18+)


Δεν σερβίρουν πλέον τίποτα αλκοολούχο αν δεν είσαι 18 τουλάχιστον (με επιδειξη ταυτοτητας, διπλωματος οδηγησης ή φοιτητικης ταυτοτητας), ειδικα αν μενεις σε μεγάλη πολη.
Αν και παράνομα, πάντως, σε ανήλικους (μιλάμε βεβαια για Γυμνασιο το ελάχιστο, οχι μικροτερος) σερβίρουν συνηθως κάτι ψευτο-αλκοολούχα αναψυκτικά, Gordon's space, bacardi breezer και τέτοια και ίσως μπύρα...4-5% αλκοόλ...Απ'τα μικροτερα ξαδέρφια μου που ειναι στην ηλικια σου και βγαινουμε καποιες φορές για ποτό, ξερω οτι συνηθως τέτοια πινουν.
-----------------------------------------
Με ελληνικα: Το παιδι ζηταει να μαθει τι ποτα πινουν τα 15χρονα στα κλαμπ (ολων των ειδων,γτ δεν υπαρχει οριο ηλικιας στην Ελλαδα,αν και νομικα υπαρχει αυτο ανω των 18)

Στα κλαμπ η μονη περίπτωση που υπάρχει να μπεις αν είσαι κάτω από 17-18 ειναι να πας με πρόσκληση σχολικης εκδήλωσης, κανονικα τρως πόρτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Δεν σερβίρουν πλέον τίποτα αλκοολούχο αν δεν είσαι 18 τουλάχιστον (με επιδειξη ταυτοτητας, διπλωματος οδηγησης ή φοιτητικης ταυτοτητας), ειδικα αν μενεις σε μεγάλη πολη.
Αν και παράνομα, πάντως, σε ανήλικους (μιλάμε βεβαια για Γυμνασιο το ελάχιστο, οχι μικροτερος) σερβίρουν συνηθως κάτι ψευτο-αλκοολούχα αναψυκτικά, Gordon's space, bacardi breezer και τέτοια και ίσως μπύρα...4-5% αλκοόλ...Απ'τα μικροτερα ξαδέρφια μου που ειναι στην ηλικια σου και βγαινουμε καποιες φορές για ποτό, ξερω οτι συνηθως τέτοια πινουν.
-----------------------------------------

Στα κλαμπ η μονη περίπτωση που υπάρχει να μπεις αν είσαι κάτω από 17-18 ειναι να πας με πρόσκληση σχολικης εκδήλωσης, κανονικα τρως πόρτα.

Τραβα και πες τα αυτα στα sevensins :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στα κλαμπ η μονη περίπτωση που υπάρχει να μπεις αν είσαι κάτω από 17-18 ειναι να πας με πρόσκληση σχολικης εκδήλωσης, κανονικα τρως πόρτα.

Eπίσης αν πας βαμένη και με τακούνια και φτιαγμένο μαλλί και έχεις και φάτσα που μεγαλοδείχνει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εμείς θυμάμαι πίναμε ursus (rotter)-cola.Καλό ελαφρύ ποτό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*school_brick*

Νεοφερμένος

Η *school_brick* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Eπίσης αν πας βαμένη και με τακούνια και φτιαγμένο μαλλί και έχεις και φάτσα που μεγαλοδείχνει.:P

ακριβως:iagree: το τρικ που χρησιμοποιουμε εμεις οι γυναικες για να χωνομαστε σε καθε κλαμπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mου φαίνεται πως μονο στο δικο μας χωριουδάκι μας αφηνουν να ανοιγουμε μεχρι και Absolute Vodka σε κλαμπ:xixi:

Κατα τα άλλα αν και δεν ειμαι του ποτού πάρε εκει κατι ελαφρυ για να χεις την υγειά σου.
Προτεινω Gordon's Space.(σαν λεμοναδα είναι μην σε χαλάει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
ακριβως:iagree: το τρικ που χρησιμοποιουμε εμεις οι γυναικες για να χωνομαστε σε καθε κλαμπ...

Ε καλα, εσεις χωνεστε παντου, δεν εχετε προβλημα... :fss:

Προτεινω Gordon's Space.

Αυτο:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν σερβίρουν πλέον τίποτα αλκοολούχο αν δεν είσαι 18 τουλάχιστον (με επιδειξη ταυτοτητας, διπλωματος οδηγησης ή φοιτητικης ταυτοτητας), ειδικα αν μενεις σε μεγάλη πολη.
Αν και παράνομα, πάντως, σε ανήλικους (μιλάμε βεβαια για Γυμνασιο το ελάχιστο, οχι μικροτερος) σερβίρουν συνηθως κάτι ψευτο-αλκοολούχα αναψυκτικά, Gordon's space, bacardi breezer και τέτοια και ίσως μπύρα...4-5% αλκοόλ...Απ'τα μικροτερα ξαδέρφια μου που ειναι στην ηλικια σου και βγαινουμε καποιες φορές για ποτό, ξερω οτι συνηθως τέτοια πινουν.
-----------------------------------------


Στα κλαμπ η μονη περίπτωση που υπάρχει να μπεις αν είσαι κάτω από 17-18 ειναι να πας με πρόσκληση σχολικης εκδήλωσης, κανονικα τρως πόρτα.
Από β ή γ γυμνασίου πίνω ποτά και μια χαρά δίνουν(οχι gordons smirnof klp ποθ ειναι σαν λεμοναδα-sprite).Απλά 2 φορές έκανε έλεγχο ασφαλίτης και με επιασε να πίνω.Δέν μου έκανε κάτι, το μαγαζί την πλήρωσε:P.Να μου πείς είμαι και από νησί αλλα νταξ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Δεν σερβίρουν πλέον τίποτα αλκοολούχο αν δεν είσαι 18 τουλάχιστον (με επιδειξη ταυτοτητας, διπλωματος οδηγησης ή φοιτητικης ταυτοτητας), ειδικα αν μενεις σε μεγάλη πολη.

Ναι όπως δεν δίνουν και τσιγάρα σε ανήλικους στα περίπτερα και όπως απαγορεύεαι το κάπνισμα στα μαγαζία
ασε μας ρε miv

πρόπερσι ανοίξαμε μπουκάλι στα μπουζούκια πρώτη φορά πήγαινα κ μ κανε μαγάλη εντύπωση.

αμα έχεις να πληρώσεις οτι θες παίρνεις... οτι οτι θες..


ον τοπικ

δεν ξέρω πολλά ποτά αλλά πίες Μοργκαν Καλούα η Μαλιμπού κολα από τα λίγα που έχω δοκιμάσει αυτά μ μειναν γτ ήταν νόστιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι όπως δεν δίνουν και τσιγάρα σε ανήλικους στα περίπτερα και όπως απαγορεύεαι το κάπνισμα στα μαγαζία
ασε μας ρε miv

πρόπερσι ανοίξαμε μπουκάλι στα μπουζούκια πρώτη φορά πήγαινα κ μ κανε μαγάλη εντύπωση.

αμα έχεις να πληρώσεις οτι θες παίρνεις... οτι οτι θες..


ον τοπικ

δεν ξέρω πολλά ποτά αλλά πίες Μοργκαν Καλούα η Μαλιμπού κολα από τα λίγα που έχω δοκιμάσει αυτά μ μειναν γτ ήταν νόστιμα.


Πήγες στα μπουζούκια με ποιον; Έχει μεγάλη σημασία...ασχέτως του ότι άλλο μπουζούκια κι άλλο κλαμπ, στα μπουζούκια δεν πας κάθε Σάββατο.

Α, και βασικά αν καταφέρει μια παρέα ανήλικη να ΜΗ φάει πόρτα σε καλό κλαμπ, δεν ειναι σίγουρο οτι αν ζητήσει φιάλη ή ατομικό ποτό πχ. ένα Chivas ή μια Stolichnaya, θα του το φέρουν. Το πιθανότερο ειναι να φάνε "πόρτα" απ'τη σερβιτόρα όταν ζητήσει ταυτότητες. Αν ζητήσει βεβαια κατι πιο ελαφρυ σε στυλ Ursus Rotter παιζει και να πιει. Ειδικά αν ειναι πάρτι σχολείου ή φροντιστηρίου. Κι αυτό που προτείνω...άλλωστε ρωτάει για "ποτά για ανήλικους" κι επειδη τετοιο πράγμα δεν υπάρχει, το εκλαμβάνω ως "ενα ποτο που αν το ζητησω ως ανηλικος δεν θα αρνηθει να μου το φέρει". Βέβαια υπάρχουν κι οι βλαμμένες...Προχθές ημουν σε μπαρ (ουτε καν κλαμπ) και ζήτησα μπύρα βαρέλι χύμα και ηταν η μόνη μέρα που δεν κρατούσα ταυτότητα-δίπλωμα (επειδή θα οδηγούσε άλλος) και μου το παιξε και ζόρικη μέχρι να την πείσω να με σερβίρει..."Εγω σε πιστευω, αλλα παιζει προστιμο, μα, μου κλπ"...Αλλά εντάξει, αν φαινομουν και για δεκαπεντάρης δεν υπήρχε περίπτωση να με σερβιρει ουτε καν μπύρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Νομικά οτιδήποτε αλκοολούχο είναι για 18+.
Τί εννοείς ακριβώς εσύ;

16+ δεν είναι οι μπύρες;



Mου φαίνεται πως μονο στο δικο μας χωριουδάκι μας αφηνουν να ανοιγουμε μεχρι και Absolute Vodka σε κλαμπ:xixi:

Σιγά εσείς γλεντζέδες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
16+ δεν είναι οι μπύρες;
Τι είναι, μηχανάκι; :P
18+ είναι όλα τα αλκοολούχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gogoulinos21

Νεοφερμένος

Ο gogoulinos21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Υπαρχουν πολλα ποτα με μικρη περιεκτητοτητα αλκοολ
( breezer,gordons,kiui) τα οποια ειναι καπως ποιο προσιτα σε ατομα μικρης ηλικιας.
Και τα σφηνακια μπορουν να κανουν μεγαλη ζημια.
Εγω πρωτη μου φορα ειχα ψιλομεθυσει με 3,4 σφηνακια και 2 gordons.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Υπαρχουν πολλα ποτα με μικρη περιεκτητοτητα αλκοολ
( breezer,gordons,kiui) τα οποια ειναι καπως ποιο προσιτα σε ατομα μικρης ηλικιας.
Και τα σφηνακια μπορουν να κανουν μεγαλη ζημια.
Εγω πρωτη μου φορα ειχα ψιλομεθυσει με 3,4 σφηνακια και 2 gordons.:lol:

Ντάξει δεν είναι και λίγα έγω ξέρα και άτομα που έχουν μεθύσει με μια μπίρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τι είναι, μηχανάκι; :P
18+ είναι όλα τα αλκοολούχα.

Στην ελβετία έτσι γράφαν οι ταμπέλες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Για το Ελλάντα λέμε τώρα όμως, εδώ είναι 18+ εκτός αν κάνω κάποιο τραγικό λάθος. Έτσι ξέρω πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
17+ είναι νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top