Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών vs Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών - έχουν ίδια επαγγελματικά δικαιώματα;

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
καλα δεν ειναι θεμα αδεξιοτητας...ενα λαθος να γινει και πολλα μπορει να συμβουν!και πιστεψε με...γινονται!ακομα και απο εμπειρους μηχανουργους!στο μηχανολο θα κολλωσει η ατυχια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Συγνωμη προκαταβολικα για την ακυρη ερωτηση μου αλλα εχει η Κοζανη Μηχανολογους Μηχανικους?:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Συγνωμη προκαταβολικα για την ακυρη ερωτηση μου αλλα εχει η Κοζανη Μηχανολογους Μηχανικους?:what:

Ναι. Από φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Α μαλιστα, ευχαριστω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Ναι. Από φέτος.

η σχολη απλα φετος μετονομαστηκε σε μηχανολογων μηχανικων ...ωστοσο οι φοιτητες της μπορουσαν να παρουν μεταγραφη για τα υπολοιπα τμηματα μηχανανολογων της ελλαδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasislost

Νεοφερμένος

Ο thanasislost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΠΙΑΣΑ 18246 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ημμυ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ.Λετε να τη πιασω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΠΙΑΣΑ 18246 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ημμυ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ.Λετε να τη πιασω;

γυρω στα 500 μορια δεν εισαι πανω..?πιστευω πως εισαι μεσα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΠΙΑΣΑ 18246 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ημμυ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ.Λετε να τη πιασω;

Αχ αυτό περίμενα τόσους μήνες να ακούσω...
κάποιος που έγραψε πιο πάνω από μένα και πάει για ΗΜΜΥ ΔΠΘ...
κάποιος δηλαδή που μπορεί να με πετάξει έξω από τη σχολή :D...

Φίλε μου, σου εύχομαι να περάσεις,και όχι μόνο να περάσεις, αλλά να είσαι και από τους πρώτους, μήπως τύχει και είμαι γω απ' τους τελευταίους:P...
gd luck, αν και εγώ πιστεύω πως είσαι 98-99% μέσα...
αφού σύμφωνα με τις πιο φαντασιόπληκτες προγνώσεις του Έθνους, η ΗΜΜΥ Ξάνθης έχουν ανώτατο όριο 18250...
βέβαια αυτοί είχαν πει 17750-18250 αλλά δεν έχει ακουστεί κάτι για πιο πάνω και από 18250, για αυτό και συνεχίζω να ελπίζω ότι μπορεί να φτάσει μέχρι 18100 και να μπώ και γω...

Πάντως εγλω στη θέση σου θα είχα πάει για σπίτι τώρα που τα περισσότερα είναι ακόμα ανοίκιαστα (ολίγον αδόκιμος όρος:P)...
εδώ οι περισσότερες προγνώσεις δεν την έχουν ούτε καν 18000...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antoniak

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει καμια διαφορα αναμεσα στους ημ και τεχνολογιας υπολογιστων απο τους ημ και μηχανικους υπολογιστων?...ακουω πολλους που δεν δηλωνουν ημτυ για αυτον και μονο τον λογο...:hmm:Μηπως ξερετε και εσεις τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Παιδιά οι γνωρίζοντες ας απαντήσουν και εγώ είμαι περιέργος να μάθω...

Πάντως εδώ είναι τα μαθήματα του HMMY και εδώ του HMTY...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά. ΗΜΜΥ και ΗΜΤΥ έχουν ακριβώς τα ίδια δικαιώματα χωρίς καμία διαφορά. Η όλη ιστορία είναι πως το τμήμα Μηχανικών Υπολογιστών και Πληροφορικής είχε ιδρυθεί πριν το τμήμα ΗΜΤΥ στην Πάτρα και επειδή το ΣΑΠΕ δεν επιτρέπει να υπάρχουν 2 τμήματα με το ίδιο όνομα στο ίδιο πανεπιστήμιο τότε αντί ΗΜΜΥ ονομάστηκε ΗΜΤΥ. Αυτή είναι η μοναδική διαφορά μεταξύ ΗΜΜΥ και ΗΜΤΥ, στο όνομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antoniak

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Τhank you:thanks:...παντως δεν πιστευω να υπαρχει καμια διαφορα ως προς τα επαγγελματικα δικαιωματα...:hmm:αν συνεβαινε κατι τετοιο δεν θα ειχαν αντιστοιχια οι σχολες....ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Καμια διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalaros1987

Νεοφερμένος

Ο xalaros1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά. ΗΜΜΥ και ΗΜΤΥ έχουν ακριβώς τα ίδια δικαιώματα χωρίς καμία διαφορά. Η όλη ιστορία είναι πως το τμήμα Μηχανικών Υπολογιστών και Πληροφορικής είχε ιδρυθεί πριν το τμήμα ΗΜΤΥ στην Πάτρα και επειδή το ΣΑΠΕ δεν επιτρέπει να υπάρχουν 2 τμήματα με το ίδιο όνομα στο ίδιο πανεπιστήμιο τότε αντί ΗΜΜΥ ονομάστηκε ΗΜΤΥ. Αυτή είναι η μοναδική διαφορά μεταξύ ΗΜΜΥ και ΗΜΤΥ, στο όνομα.


αυτη ακριβως ειναι η διαφορα! Δεν μπορουν να υπαρχουν δυο σχολες στο ιδιο ιδρυμα με την ιδια ονομασια (ή μερος αυτης). Αλλωστε επιτρεπονται μετεγγραφες απο το ΗΜΤΥ προς ολα τα ΗΜΜΥ κ προς κανενα αλλο τμημα. Επομενως,ειναι ιδιες σχολες 1000%!

Ειναι εγκυρο αυτο που σας λεω,ειμαι φοιτητης ΗΜΤΥ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kapoios93

Νεοφερμένος

Ο kapoios93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με το ποιο τμημα προσφερει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση μηχανολογοι η ηλεκτρολογοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το θέμα είναι σε εσένα τι αρέσει περισσότερο.Έχουν αρκετά μεγάλη διαφορά νομίζω στο αντικείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hiphopjunkie

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ηλεκτρολογοι φιλε..με διαφορα.εχουν ευρυτερο φασμα δυνατοτητων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kapoios93

Νεοφερμένος

Ο kapoios93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι κανουν ιδια πραγματα αλλα στο 3ο ετος ολα αλλαζουν ισχυει? επισης δεν εχω καταλαβει τη δουλεια κανει ο καθενας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Δείτε τα επαγγελματικά δικαιώματα και των δύο ειδικοτήτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
το βασικοτερο θεμα ειναι να επιλεξεις τη σχολη που σου αρεσει εσενα περισσοτερο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top