Φαγητό: απόλαυση και συνάμα δυστυχία

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μουσακας και παστιτσιο μπλιαξ, και μονο που βλεπω αυτα τα φαγητα μου 'ρχεται να ξερασω. :sick: :P Το ιδιο και για καθε ειδους οσπριο (μονο οι φακες δεν με αναγουλιαζουν, αλλα δεν ειναι και η καλυτερη μου οταν εχουμε).

Η πιτσα μαργαριτα καλη μου φαινεται, αλλα πολυ σκετη ρε παιδι μου. Εχω μια αδυναμια στις πικαντικες πιτσες και γενικα στα πικαντικα φαγητα. Και τα καλαμαρακια ειναι το μονο θαλασσινο που τρωω. Α, και επισης μ' αρεσει το στιφαδο (αν και λιγες φορες εχω φαει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psipsi

Νεοφερμένος

Η psipsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Well, προσωπικά το φαγητό δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα! πιστεύω πως το κινέζικο, το ιταλικό και το ελληνικό φυσικά! δεν μου αρεσουν τα λιπαρά φαγητά και θα μπορουσα να ζήσω μονο με μισή μεριδα φαγητό την ημερα!!! χιχιχι!!!! τι να κανουμε ομως...εχουμε και γονεις που πιεζουν!!! Παντος, μου αρεσει πολύ η σαλατα του σεφ (!!!) το κοτοπουλο σουβλάκι, η τονοσαλατα, τα τοστ και η μαύρη σοκολάτα!!! εχω εθισμό με τη μαυρη σοκολάτα!!!! μιαμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Εγώ εκτός το ότι μου αρέσει η ελληνική κουζίνα (πλην του μουσακά..ω ναι!) λατρεύω και το κινέζικο το ιταλικό και μου αρέσου πολύ οι καυτερές γεύσεις...
Γενικά οι σχέσεις μυο με το φαγητό είναι πολύ καλή... Αχ....χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.


Ποιά είναι η αγαπημένη σας κουζίνα; Ποιό το αγαπημένο σας πιάτο; Και συμφωνείτε ότι το φαγητό είναι μια απόλαυση και παράλλλα μια δυστυχία όταν ανεαίνουμε σε ζυγαριά;;

Με λίγα λόγια πείτε τη σχέση σας και την άποψή σας για το φαγητό;


Υ.Γ. (Είμαι σε δίαιτα και πραγματικά μου λείπουν όλες οι γέυσεις...Α ρε σουβλάκι :'()


Δεν έχω δοκιμάσει πολλές κουζίνες όποτε δεν μπορώ να κρίνω. Ξέρω όμως ότι η ελληνική έχει από τα πολύ ωραία φαγητά. Και φυσικά το φαγητό είναι μια απόλαυση.Γενικά είμαι της γνώμης ότι είναι ωραίο να δοκιμάζεις. Η γεύση είναι ένα προνόμιο σπουδαίο..(μαζί με τις άλλες 5 αισθήσεις φυσικά).Είναι και ανάλογα με το φαγητό βέβαια.Μια τροφή μπορεί να σε μαγέψει και άλλη να σε προσγειώσει.
Και όσο για την ζυγαριά πιστεύω πως αν κάποιος τρώει αυτό που θέλει, δοκιμάζει αυτό που του αρέσει και αν γενικά θέλει να ανακαλύπτει γεύσεις μπορεί να το κάνει και χωρίς η ζυγαριά να δείξει κανενα νούμερο περίεργο.
Αυτά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Η Ελληνική κουζίνα είναι πολύ βαριά ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Η Ελληνική κουζίνα είναι πολύ βαριά ...
οχι ιδιαιτερα.αλλα οσα φαγητα της ειναι βαρια,ειναι πολυ νοστιμα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Είναι βαριά σου λέω !:P.
Άκου εδώ σε ιταλικό μικρό ταβερνάκι .
Πρίμο πιάτι προσούτο σε μικρα κομματάκια (μόλις το είχαν φτιάξει ) και μικρές φλούδες παρμεζάνας δικής τους πάλι .Συνοδεύτηκε απ μαρουλοσαλάτα με βαλσάμικο και επίσης ένα πιατάκι με μοτσαρέλα δική τους και ντοματούλα .
Σεκόντι πιάτι μακαρονάδα πέστο (με βασιλικό που τον άλεσαν μπροστά μας ) .
Και μετά βάφλες με ιταλικό παγωτό στην πιάτσα .


.:jumpy:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Searcher

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ακριβώς όπως το λέει το θέμα...όταν το γεύεσαι και το τρως το φαγητό, είναι απόλαυση...αλλά όταν αντιλαμβάνεσαι πως το έφαγες και πήρες κιλά τότε είναι δυστυχία...πάντως όλα τα φαγητά μπορώ να πω ότι μου αρέσουν, αλλά έχω ιδιαίτερη προτίμηση στα γλυκά:iagree:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Και ποιός δεν έχει ρε φίλε ; :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Δηλαδή δεν θα φας ένα σλουρπιστό παγωτό άμα στο δώσω ;:hmm:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Δηλαδή δεν θα φας ένα σλουρπιστό παγωτό άμα στο δώσω ;:hmm:.
παγωτο ναι!αλλο γλυκο οχι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Μια ωραία πάβλοβα ή έναν μπαμμπά με ρούμι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εγω του αλμυρου ειμαι. :P Νταξει, τρωω αρκετα παγωτα, αλλα γλυκα πολυ σπανια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Τώρα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Κι εγώ του αλμυρού είμαι! Μπορεί αν 'χω μαι σοκολατίνα και να μην τ λιγουρευτώ καθόλου αλλά άμα έχω κάτι του φαγητού μπροστά μου...πςςςς άστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Searcher

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Και ποιός δεν έχει ρε φίλε ; :P .
Βασικά δίκιο έχεις, σε ποιον δεν αρέσουν τα γλυκά? Αλλά υπάρχουν και άτομα που τους αρέσουν τα αλμυρά, όπως η vickaki-4...ή τα πικάντικα.
-----------------------------------------
Φίλε, τώρα μου άνοιξες την όρεξη...και έλεγα να κάνω λίγο πίσω στα γλυκά αυτές τις μέρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Βασικά δίκιο έχεις, σε ποιον δεν αρέσουν τα γλυκά? Αλλά υπάρχουν και άτομα που τους αρέσουν τα αλμυρά, όπως η vickaki-4...ή τα πικάντικα.
Ναι, τωρα που το ειπες, τα πικαντικα μ' αρεσουν περισσοτερο απ' ολα. Αλλα γενικα εχω παρατηρησει πως περισσοτερες φορες λεω "θελω κατι αλμυρο" παρα "θελω κατι γλυκο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top