Σας αρέσει η Χημεία;

Nagini

Νεοφερμένος

Η Σταματίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μα η Φυσική και η Χημεία είναι στη ουσία μαθηματικά...ή τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος τους προϋποθέτει τη χρήση τους.

Άπαπα... Τα μαθηματικά τα αυθεντικά είναι πιο πολύπλοκα από τα μαθηματικά της φυσικής και βαδίζουν σε διαφορετικό δρόμο. Όχι εντελώς, αλλά σε πολύ μεγάλο βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
εμενα μ σρεσει πολυ ειδικα τησ β γυμνασιου ειναι πανευκλη τωρα να δουμε στην 3η γυμνασιου τι πουλακια θα πιασουμε χεχε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Πολύ ωραίο μάθημα κ ενδιαφέρον..πάντα μου άρεσε από το γυμνάσιο!κ άμα διαβάζεις είναι πολύ ευκολονόητη!!στο γυμνάσιο είναι λίγο βαρετή κ βασίζεται περισσότερο στη θεωρία..στο λύκειο είναι πιο σύνθετη με πολλές ασκήσεις,αλλά αυτό είναι που την κάνει πιο ενδιαφέρουσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ποκαχοντας

Νεοφερμένος

Η ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
ναι αμε παρα πολυ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσει.
Και στην Γ Γυμνασιου ειναι πολυ πιο ενδιαφερουσα πιστέψτε με.
Δεν ειναι και παρα πολυ δυσκολη σε σχεση με την Χημεια της Β.
Απλα εχει πολυ πιο ενδιαφεροντα πραγματα όπως υδρογοναθρακες,οξεα,βασεις,αλατα,εξουδετερωσεις κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε μόνο η χημεία της Γ' γυμνασίου.Ήταν πιο ενδιαφέρουσα και πιο εύκολη από της Β'.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timmy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ναι και μενα μαρεσει η Χημεία γ γυμνασιου, αλλα η φυσικη οχι-κανουμε μονο για ηλεκτρισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ωραιο μαθηματακι αυτη η χημεια.Και καθολου δυσκολο σε αντιθεση με τη φυσικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariannaki!

Νεοφερμένος

Η mariannaki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ωραιο μαθηματακι αυτη η χημεια.Και καθολου δυσκολο σε αντιθεση με τη φυσικη...


εγω παλι το αντιθετο..η φυσικη ειναι τελεια η χημεια sucks.. οχι οτι ειναι πολυ δυσκολη αλλα εχουμε μια κωλοκαθηγητρια η οποια το μονο που κανει ειναι να γραφει την θεωρια στον πινακα και να μας βαζει ασκησεις στο σπιτι χωρις καν να μας εχει κανει καποιο παραδειγμα για να καταλαβουμε.. mercy!!! :jumpy: εκει που θελω να καταληξω ειναι πως πλεον χωρις φροντιστηρια δεν γινεται τιποτα..(κατα την αποψη μου βεβαια) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blablabla14

Νεοφερμένος

Η blablabla14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
την λαυρευωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
εγω παλι το αντιθετο..η φυσικη ειναι τελεια η χημεια sucks.. οχι οτι ειναι πολυ δυσκολη αλλα εχουμε μια κωλοκαθηγητρια η οποια το μονο που κανει ειναι να γραφει την θεωρια στον πινακα και να μας βαζει ασκησεις στο σπιτι χωρις καν να μας εχει κανει καποιο παραδειγμα για να καταλαβουμε.. mercy!!! :jumpy: εκει που θελω να καταληξω ειναι πως πλεον χωρις φροντιστηρια δεν γινεται τιποτα..(κατα την αποψη μου βεβαια) :P

Νομίζω πως υπερβάλλεις λίγο... Αν λες κάτι τέτοιο από το Γυμνάσιο, στο λύκειο τι θα πεις????
Εγώ ας πούμε δεν κάνω φροντιστήριο σε κανένα σχολικό μάθημα, δε νομίζω ότι είναι τόόόόόόσο δύσκολα που δε μπορείς χωρίς φροντιστήριο....
Γνώμη μου πάντα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Μια χαρά είναι!Ακόμα δεν είναι και δύσκολη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
...Μέχρι αυτό το σημείο, όποιος ενδιαφέρεται πολύ για τη χημεία (πραγματικό ενδιαφέρον όμως, όχι ξαφνικό επειδή πήρε κανείς ένα καλό βαθμό κ.ο.κ.) δεν θα δυσκολευτεί καθόλου...από την άλλη μεριά όμως όποιος τη μισήσει από την αρχή θα τα βρει σκούρα. Στην τάξη μας, λ.χ., το πολύ 4-5 μαθητές να ενδιαφέρονται για τη χημεία, οι υπόλοιποι το εκλαμβάνουν ως ένα ακόμη βαρετό μάθημα που πρέπει να διαβάσουν και σε διαγωνίσματα πέφτουν σερί τα 5αρια, 7αρια, 9αρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ναι μωρέ....καλή είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ενταξει δεν ειναι δυσκολη....τα καταφερνω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
σχετικα με τα αλλα μαθηματα η χημεια ειναι πολυ καλυτερη κ πιο ευκολη (μεχρι στιγμης):niki:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
η χημεια χωρις εργαστηριο και συνεπως χωρις πειραματα ειναι χαλια οπως η δικια μας, η χημεια ειναι καθαρα πειραματικο μαθημα και ετσι αφου δεν κανουμε πειραματα ειναι ασκοπη σαν μαθημα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
η χειμια χωρις εργαστιριο και σινεπος χωρις πηραμετα ειναι χαλα οπως η δικια μας, η χειμια ειναι καθαρα πηραματικο μαθημα και ετσι αφου δεν κανουμε πηραματα ειναι ασκοπη σαν μαθημα!!!

Ε σίγουρα κι εμένα δεν θα μου άρεσε χωρίς πειράματα η χημεία... Χάνει ένα μέρος της ομορφιάς που έχει ως μάθημα...
ΥΓ. Εντελώς φιλικά στο λέω, πρόσεξε λίγο την ορθογραφία σου.... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia94

Νεοφερμένος

Η Georgia94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Η χημεια ολοκληρου του γυμνασιου ειναι σαν παραμυθακι...γι αυτο σε μερικα σημεια μ φαινοταν λιγο βαρετη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top