Σας αρέσουν τα μαθηματικά;

ifi 95

Νεοφερμένος

Η Ιφιγενεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
:bye:Μαθηματικα +Ιφιγενια = τα παει χαλια :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pckokos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Το αγαπημένο μου μάθημα απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiki1993

Νεοφερμένος

Η Κική/Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
παιδια τα λατρευω!δεν ξερω γιατί αλλα εχω τρελλα με τα μαθηματικουλια!Ειναι λιγακι ασχετο αλλα μηπως ξερετε κανα καλο βιβλίο με μαθηματικα ή καμια καλη ιστοσελίδα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
ΤΟ-ΚΑΛΥΤΕΡΟ-ΜΑΘΗΜΑ 4εεεεεεεβερ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elen1996

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
εμένα δεν μου αρέσουν παρα πολύ...οχι οτι με δθσκολευουν αλλα απλως δεν μ αρεσουν...ΤΑ ΜΙΣΩ!!!πιο απλα...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gpetrakis

Νεοφερμένος

Ο gpetrakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Δέν αμφισβητεί κανείς πως τα Μαθηματικά έχουν κάνει θαύματα στην ιστορί του ανθρώπου. Το αν αρέσουν τα Μαθηματικά σε κάποιν είναι δικο του και μόνο θέμα. Προσωπικά μου αρέσουν αρκετά και θα' θελα να εξασκηθώ εκτενέστερα στο τομέα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flokos

Νεοφερμένος

Ο flokos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ειναι το αγαπημενο μου μαθημα αλλα πιο πολυ μου αρεσει η αλγεβρα και συγκεκριμενα οι εξισωσεις δευτερου βαθμού.

αν θελετε μπορειτε να δειτε ενα script που εφτιαξα σε μια scriptoγλωσσα αν την ξερει κανεις που λεγεται php.Το script εχει σχεση με μαθηματικα και συγκεκριμενα εξισωσεις δευτερου βαθμου το μονο που δεν καταφερα ειναι να βρω πως να βαζω τους αριθμους σε ριζα. Το λινκ ειναι https://www.losted.tv.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasa

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Όχι απλά μου αρέσουν!
ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ, ΨΟΦΑΩ, ΠΑΡΑΔΙΝΟΜΑΙ!:jumpy:
Η καλύτερη μου είναι να λύνω ασκήσεις μαθηματικών!!!:xixi:
+++++++++++++++++++++++++ :jumpy:
Όλη την εβδομάδα να κάναμε μαθηματικά δε θα έλεγα όχι!!!
Τα λατρεύω...Είναι τα αγαπημένα μου!!!
Προτιμώ εξίσου και την άλγεβρα και τη γεωμετρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SIMAIOFOROS

Νεοφερμένος

Ο SIMAIOFOROS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Είναι το αγαπημένο μου και ακολουθεί η φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μου έχουν πει ότι μετά το σχολείο πολύ λίγο θα μου χρειαστεί η γεωμετρία...(εκτός αν ασχοληθεί κανείς με αρχιτεκτονική και τέτοια), ενώ η άλγεβρα (συναρτήσεις και άλλα πολύ πιο προχωρημένα) είναι πολύ βασικά και θα σε ακολουθούν για όλη σου τη σπουδαστική ζωή και μετέπειτα...αληθεύει? :what:

Πάντως, εγώ διαφωνώ με την Ευκλείδεια Γεωμετρία σε μερικά θέματα (πχ. στις 180 και 360 μοίρες). Φαίνεται ότι θα επιλέξω αργότερα να ασχοληθώ περισσότερο με τη Μηευκλείδεια παρά με την ευκλείδεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLeu9eRiAaAaA...

Νεοφερμένος

Η Eλευθερια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
οταν εχω ορε3η και προσεχω και τ καταλαβαινω ωραια ειναι...........
......;)
-----------------------------------------
οταν εχω ορεξη,προσεχω και τα καταλαβαινω καλα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nagini

Νεοφερμένος

Η Σταματίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καθόλου...:( Και αυτό το άλφα στη μηδενική μου έχει κάτσει στο στομάχι.:mad::(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arkouditsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η arkouditsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ!!!!!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p@g

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.


Ξέχασες το LATEX in between. :bye:

Αλλά νομίζω πως είπε ότι δεν μπορεί να δεχθεί ότι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p@g

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
thanks ρε ξαροπ!!!μου ειχε βγει η πιστη να το βρω!!!!!!νταξη το βρηκα!!!ελπιζω να σας λυσαμε την απορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν και ο σκοπός ήταν η ανάλυση να αποσυνδεθεί από τη γεωμετρική θεώρηση και ν'αποτελέσει στοιχείο μαθηματικού λογισμού, δε μπορείς να λες ότι η ανάλυση δεν σχετίζεται με τη Γεωμετρία, σε καμία περίπτωση.

Ps: Οι συναρτήσεις είναι Ανάλυση, Άλγεβρα είναι άλλο πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Αν και ο σκοπός ήταν η ανάλυση να αποσυνδεθεί από τη γεωμετρική θεώρηση και ν'αποτελέσει στοιχείο μαθηματικού λογισμού, δε μπορείς να λες ότι η ανάλυση δεν σχετίζεται με τη Γεωμετρία, σε καμία περίπτωση.

Ps: Οι συναρτήσεις είναι Ανάλυση, Άλγεβρα είναι άλλο πράγμα.

Από ότι βλέπω όμως, στις συναρτήσεις τύπου τάδε χρησιμοποιούνται μέθοδοι άλγεβρας για να επιλυθούν τα διάφορα προβλήματα που βασίζονται σε αυτές.

Και γενικά, αν και δεν ξέρω ανάλυση, σπάνια βλέπω συνάρτηση να σχετίζεται με γεωμετρία, εκτός από προχωρημένου επιπέδου τριγωνομετρία σε γραφικές παραστάσεις. Δεν είμαι και σίγουρος, πάντως η κλασική γεωμετρία φεύγει από το επίκεντρο των μαθηματικών μετά το σχολείο...ή τουλάχιστον έτσι δείχνει κι έτσι λένε, γιατί και στον διαγωνισμό επιλογής Seemous 2009 για τους μετασχολικούς, μόνο άλγεβρα ( + ανάλυση?) είχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΙΑΚΙ

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
τα μαθηματικά ειναι το καλύτερο μαθημα αλλα ο καθηγητης που εχω είναι μαπας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top