Πώς περνάς την τάξη;

antonakis122

Νεοφερμένος

Ο antonakis122 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά είμαι καινούργιος εδώ και δν ξέρω πολλά...μια απαντηση άν γίνετε απο κάποιον που να ξέρει καλά θα ήθελα για να ξέρω σίγουρα..άν έχω Άλγεβρα 9 στο πρώτο τετράμηνο και 9-10 στο δέυτερο μένω στο μάθημα?πόσο πρέπει να γράψω εξετάσεις για να περάσω σε αυτό? συμπληρώνετε απο κάποιο άλλο για να περάσω?άν γραψω στο τέλος ένα 3-4 μένω στο μάθημα?παρακαλώ πείτε μ είναι ανάγκη!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αρκεί βγάλεις πάνω απο 9,5 Γ.Μ.Ο -> ΠΕΡΑΣΕΣ !
Αυτή είναι η μόνη προυπόθεση !
Και ας έχεις 07 07 στα τετράμηνα και γράψεις 01 , χαχα ! :)

Πόσο Μ.Ο έχεις στο α'τετράμηνο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonakis122

Νεοφερμένος

Ο antonakis122 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μέσο όρο όλων των μαθημάτων στο α' τετράμηνο έχω 12,3 και στο β' τετράμηνο υπολογίζω γύρω στο 13...Μένω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μέσο όρο όλων των μαθημάτων στο α' τετράμηνο έχω 12,3 και στο β' τετράμηνο υπολογίζω γύρω στο 13...Μένω?

Όχι! Περνάς άνετα. Μην αγχώνεσαι.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonakis122

Νεοφερμένος

Ο antonakis122 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ....ελπίζω να πάνε όλα καλά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RammsteiN

Νεοφερμένος

Η RammsteiN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια,ειμαι Β Λυκειου και εχω 8 Αλγεβρα και φυσικα στο τελος δεν θα γραψω τιποτα! :redface: Κινδυνευω να μεινω? (το ιδιο συμβαινει και με την Γεωμετρια,μονο που εκει εχω 2 βαθμους παραπανω!) Βγαζω απο 16 και πανω μεσο ορο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Περνάς φτάνει να εχεις Μ.Ο ολων των μαθηματων πανω απο 9,5.
Εχεις 16++ αρα μη φοβασαι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jammy

Νεοφερμένος

Η Mairh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έχω μπερδευθεί... Έχω 12.9 στο Α'τετράμηνο και 15.2 στο Β'. Αν συμψηφισθούν βγάζουν γύρων στο 14. Αν γράψω 7,5 στις εξετάσεις περνάω; Αν όντως όπως μου λένε συμψηφίζονται τα δύο τετράμηνα με τις τελικές εξετάσεις θα έχω γύρω στο 10.7, ισχύει αυτό; Πρέπει να γράψω πάνω από 9,5 για να περάσω;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Γύρω στο 10,7 βγάζεις άρα περνάς χαλαρά.Πρέπει να γράψεις κάτω από 5 μ.ο. εξετάσεων για να μείνεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jammy

Νεοφερμένος

Η Mairh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σίγουρα; Δεν ξέρω έχω αμφιολίες... Γιατί καλά να το ακούω αλλά αν δεν είναι έτσι... Έχεις έγκυρες πηγές που έχουν πει;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Να ο νόμος, διαβάστε τον και μην ακούτε κανέναν (ούτε και μένα):
https://www.ekadeve.gr/gr/nomothesia/...%20lykeiou.pdf
Ενδιαφέρουν τα άρθρα 5, 28, 29, 31.
Ειδικά στο άρθρο 31 γράφει:
- Για την προαγωγή και απόλυση των μαθητών απαιτείται γενικός μέσος όρος τουλάχιστον εννέα και πέντε δέκατα (9,5), ο οποίος υπολογίζεται στο εξής από το σύνολο των βαθμών των γραπτώς εξεταζόμενων μαθημάτων, συνυπολογιζομένου και του προφορικού βαθμού, είτε αυτά εξετάζονται σε εθνικό επίπεδο, είτε σε επίπεδο σχολικής μονάδας.
- Οι μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης του Ενιαίου Λυκείου που δεν προάγονται, σύμφωνα με τις διατάξεις της προηγούμενης παραγράφου του άρθρου αυτού, παραπέμπονται σε ειδική εξεταστική περίοδο του Σεπτεμβρίου του ίδιου έτους, με τον τρόπο και τη διαδικασία των προαγωγικών εξετάσεων του Ιουνίου στα μαθήματα στα οποία ο βαθμός ετήσιας επίδοσής τους, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 28 του παρόντος διατάγματος είναι μικρότερος του 9,5.
Να και ένα προγραμματάκι για να υπολογίζετε το βαθμό: ΕΔΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jammy

Νεοφερμένος

Η Mairh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
αψογο!!! ευχαριστω πολυ πολυ !!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manos112

Νεοφερμένος

Ο Manos112 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Κατι ασχετο, λενε φημες οτι κατεβηκε ο Γ.Μ.Ο στο 8.5 αλλα δεν ειναι σιγουρο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κατι ασχετο, λενε φημες οτι κατεβηκε ο Γ.Μ.Ο στο 8.5 αλλα δεν ειναι σιγουρο....
:wall: Κι εγώ άκουσα ότι αν πιάσεις 7,5 σε 3 μαθήματα θα σου φέρνουν από την Α λυκείου το απολυτήριο στο σπίτι και 3 πίτσες δώρο με κούριερ. :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Στό πρώτο τετράμηνο έχω 15.2 και στο δεύτερο 15.7. Το κακό είναι οτι έχω γεωμετρία 8 στο πρώτο τετράμηνο και 11 στο δεύτερο, και άλγεβρα 9 στο πρώτο και 11 στο δεύτερο. Μέχρι στιγμής τα έχω γράψει και τα δυο μαθήματα και φυσικά πήρα και στα δύο πολυ χάλια. Και όταν λέω πολύ χάλια, εννοώ κάτω απο 5. Πιστεύω οτι περνάω έτσι; Αυτα τα δύο μαθήματα δεν τα αντέχω με τίποτα πιά.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

yo-yo-yo

Νεοφερμένος

Ο yo-yo-yo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα, εχω μια απορια η οποια ειναι οι εξης, πως ειναι το συστημα προαγωγης στο συστημα του λυκειου ?? Γιατι εχω ακουσει πολλες και διαφορες αποψεις.

Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickolakis@4Lyk

Νεοφερμένος

Ο Nickolakis@4Lyk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παιδια στο πρωτο τετραμηνο ειχα 12,8 και στο δευτερο 14.9 <<συνταρακτικη αλλαγη>> τι πιθανοτητες υπαρχουν να μεινω??? και ποσο πρεπει να γραψω μεσο ορο εξετασεις νομιζω γυρω στο 5 σασ παρακαλω εχω ανχωθει πειτε μου οσο πιο συντομα ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokaraole4

Νεοφερμένος

Ο paokaraole4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά μια ερώτηση...είμαι B λυκείου...αν έχω κάτω από 9,5 σε 5 μαθήματα....αλλα ΓΜΟ πάνω από 9,5 περνάω κανονικά εε??? σας παρακαλώ ξεαγχώστε με γιατι δε μπορώ ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sisipapa

Νεοφερμένος

Ο sisipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ναι,μην φοβασαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top