Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για μένα, υπάρχουν κάποιες σχολές που απευθύνονται μόνο σε ανθρώπους που έχουν πάθος με το αντικείμενο. Η Ιατρική είναι μία από αυτές. Δεν πας Ιατρική επειδή έβγαλες το μόρια, αυτό θα ήταν ένα από τα τραγικά λάθη στις επιλογές σου, όπως και να'χει.
Όχι, δεν συμφωνώ καθόλου με το γεγονός ότι κάποιος πρέπει να πειραματιστεί με τη σχολή αυτή, αν και ο προλαλήσαντας σαφώς διαθέτει την εμπειρία για να λέει κάτι τέτοιο. Για μένα, ορισμένες σχολές χρειάζεται να τις θέλεις πραγματικά. Αλλιώς πήγαινε καλύτερα μια φαρμακευτική, μια οδοντιατρική, κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ktar

Νεοφερμένος

Ο ktar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Για μένα, υπάρχουν κάποιες σχολές που απευθύνονται μόνο σε ανθρώπους που έχουν πάθος με το αντικείμενο. Η Ιατρική είναι μία από αυτές. Δεν πας Ιατρική επειδή έβγαλες το μόρια, αυτό θα ήταν ένα από τα τραγικά λάθη στις επιλογές σου, όπως και να'χει.
Όχι, δεν συμφωνώ καθόλου με το γεγονός ότι κάποιος πρέπει να πειραματιστεί με τη σχολή αυτή, αν και ο προλαλήσαντας σαφώς διαθέτει την εμπειρία για να λέει κάτι τέτοιο. Για μένα, ορισμένες σχολές χρειάζεται να τις θέλεις πραγματικά. Αλλιώς πήγαινε καλύτερα μια φαρμακευτική, μια οδοντιατρική, κάτι τέτοιο.

Δεν είπα πως πρέπει να πειραματιστεί κάποιος! Προς Θεού. Απλά είπα πως μέσα στην Ιατρική, ένας φοιτητής αγαπά και εκτιμά ακόμη πιο πολύ αυτό που σπουδάζει. Είναι αλήθεια πως πρέπει να το θέλεις πραγματικά, απλά δε συμφωνώ με όλους αυτούς που λένε πως για να πας Ιατρική, πρέπει να είναι παιδικό σου όνειρο. Δηλαδή αν το αποφάσισες στην Γ' Λυκείου, τι έγινε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν είπα πως πρέπει να πειραματιστεί κάποιος! Προς Θεού. Απλά είπα πως μέσα στην Ιατρική, ένας φοιτητής αγαπά και εκτιμά ακόμη πιο πολύ αυτό που σπουδάζει. Είναι αλήθεια πως πρέπει να το θέλεις πραγματικά, απλά δε συμφωνώ με όλους αυτούς που λένε πως για να πας Ιατρική, πρέπει να είναι παιδικό σου όνειρο. Δηλαδή αν το αποφάσισες στην Γ' Λυκείου, τι έγινε? :)
Aν το αποφάσισει κάποιος μόνος μόνος του ΟΚ.Αλλά συνήθως τον πιέζουν για να το αποφασίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
παιδια να σας ρωτησω κατι?? εχω συγκεντρωσει 19598 μορια...λετε να περασω ιατρικη θεσσαλονικης???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Aν δεν είσαι σίγουρη πως θες τότε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
παιδια να σας ρωτησω κατι?? εχω συγκεντρωσει 19598 μορια...λετε να περασω ιατρικη θεσσαλονικης???

Ναι λέμε. Δεν ανεβαίνει 400 μόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Ναι λέμε. Δεν ανεβαίνει 400 μόρια

ναι ξερω πως δεν θα ανεβει τοσο απλα σκεφτομαι μηπως αλλα παιδια με υψηλοτερα μορια καλυπτουν τον αριθμο εισακτεων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Σιγά ρε παιδιά μην ανεβούν και 1000! Εγώ σε όλα που έχω ακούσει μιλούν για πτώση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Με 19600 και να αγχώνεσαι? Έλεος ρε παιδιά. Πόσοι νομίζετε ότι βγάζουν τέτοιους βαθμούς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Holy

Νεοφερμένος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ έβγαλα 19240 και θέλω ιατρική.Και ακούω κάτι παιδιά με 19500+ που θέλουν ιατρική να αγχώνονται μη και δεν πιάσουν θεσσαλονίκη...δηλαδή εγώ τι πρέπει να κάνω να αρχίσω να πανικοβάλομαι?Για ηρεμίστε λίγο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ έβγαλα 19240 και θέλω ιατρική.Και ακούω κάτι παιδιά με 19500+ που θέλουν ιατρική να αγχώνονται μη και δεν πιάσουν θεσσαλονίκη...δηλαδή εγώ τι πρέπει να κάνω να αρχίσω να πανικοβάλομαι?Για ηρεμίστε λίγο....
δεν ειπαμε να πανικοβληθεις...εννοειται οτι θα πιασεις ιατρικη..απ τη στιγμη ομως που η ιατρικη αθηνας ηταν περσι στα 19306 μορια και λενε οτι οι ιατρικες αθηνας κ θεσσαλονικης θα εχουν μικρη ανοδο...και ακους ποοοσααα ατομα εχουν γραψει αριστα και στοχευουν εκει...δεν ειναι λογικο να μην εισαι σιγουρος για την πολη που περνας???για σκεψου λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Holy

Νεοφερμένος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καταρχήν πού μένεις? Είναι βασικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
θεσσαλονικη...και θα θελα να μεινω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Holy

Νεοφερμένος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ε μένεις στη δεύτερη μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας είναι φυσικό να ξέρεις άτομα που έχουν γράψει άριστα!Εδώ που μένω εγώ μόνο τρεις από τη θετική γράψαμε πάνω από 19000 μόρια και εγώ είμαι το μεγαλύτερο.Δεν γράφει όλη η Ελλάδα βαθμάρες σαν τις δικές σου για την πλάκα της ούτε όλοι οι αριστούχοι θέλουν ιατρική...Και ΠΟΤΕ στα χρονικά δεν έχει ανέβει καμία ιατρική 400 μόρια...Πλάκα με κάνεισ?:Pόσο για τους βαθμούς που διαβάζεις σ' αυτό το σίτε ηρέμισε...Είναι γνωστή η φωτοσύνθεση σ΄αυτατα μέρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Εγω (θελοντας να σε καθησυχασω χολι, αλλα αληθεια ειναι ετσι και αλλιως) ακουσα στις ειδησεις οτι ιατρικες σχολες (3ο) εχουν ελαφρια πτωση, επειδη η βιολογια κατ ηταν ψιλοδυσκολη. Ανοδο ακουσα οτι εχουν οι σχολες 4ου πεδιου. Οποτε θα πεσουν οι ιατρικες....ηρεμηστε παιδια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Εγω (θελοντας να σε καθησυχασω χολι, αλλα αληθεια ειναι ετσι και αλλιως) ακουσα στις ειδησεις οτι ιατρικες σχολες (3ο) εχουν ελαφρια πτωση, επειδη η βιολογια κατ ηταν ψιλοδυσκολη. Ανοδο ακουσα οτι εχουν οι σχολες 4ου πεδιου. Οποτε θα πεσουν οι ιατρικες....ηρεμηστε παιδια:)
Ναι, αλλά αυτά λεγόντουσαν πριν από την ανακοίνωση απο το υπουργείο των ΓΒΠ.. Οι τωρινές εκτιμησεις μιλουν για σαφή ανοδο ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Άνοδος στις ιατρικές. Καμία ιατρική κάτω από 19000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Η χειρότερη πρόβλεψη που έχω διαβασει είναι οι περισσότερες Ιατρικές πάνω από 19000 μόρια εκτός από Ιατρική Θράκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
AX ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ! δηλαδη αν παει και της θρακης 19.000+ μορια ελεος!
για του χρονου τι εκτιματε? καθε χρονια ιατρικες σχολες θελουν ολο και περισσοτεροι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackpitt

Νεοφερμένος

Ο blackpitt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας! Αυτό είναι το πρώτο ποστ.

Είμαι από Κύπρο και πιστεύω πως με το βαθμό που εξασφάλισα μπορώ να περάσω στην Ιατρική. Ξερώ ότι είναι πολύ δύσκολος κλάδος και απαιτεί πολύ διάβασμα. Κάποιοι μου λένε πως ούτε να ουρ*σεις δε θα χεις χρόνο. Είναι αλήθεια αυτό; Δεν έχω πρόβλημα με το πολύ διάβασμα αλλά η ιδέα του ότι δε θα χω καθόλου ελεύθερο χρόνο με φοβίζει.

Δεύτερον, θέλω να μου προτείνετε ποια σχολή είναι η καλύτερη. Προτιμώ αυτή της Θεσσαλονίκης γιατί μου αρέσει η πόλη. Θέλω όμως να βάλω και εναλλακτικές, μήπως και γίνει καμμιά στραβή. Για την Κρήτη έχω ακούσει παρα πολύ καλά λόγια...

Ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top