Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Βαρετή τάξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
δεν συμφωνω οτι ειναι βαρετη.....ειναι και αναλιγα μξε τον καθηγητη και τι μεταδοτικοτητα εχει.....φυσικη περσι ειχαμε εναν δν κτλβνς τπτ κανεις οχι μονο 1-2 μ.ο. ταξης 12 εγω ειχα 15 κι ελεγα οτι θα τα βρω σκουρα 1η Λυκειου που μαρεσει πλ η φυσικη.μουτυχε καλος καθηγητης τα μαθα, διαβαζα κι εγω εκανα τις εργασιες μ και σε πληροφορω κανενα προβλημα δν εχω.σε συμβουλευω να προσεχεις στα μαθηματα νταξει ειναι ωρες ωρες που κοβω φλεβα ειδικα παρασκευες με 2ωρο αρχαια 1 ωρα ιστορια και 1 θρησκευτικα δλδ οκ !:P!αλλα κρινονται πολυ περισσοτερα απο οσα φαινονται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Καταρχην καμια σχεση με το γυμνασιο!
μεγαλυτερος βαθμος δυσκολιας και θελει προσοχη!
η φυσικη κ η γεωμετρια μου φαινονται παλουκακια
ο ξενοφωντας με μια επαναληψουλα βγαινει μια χαρα
οσο για την ιστορια επαναληψη της α γυμνασιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*tingerbel*

Νεοφερμένος

Η *tingerbel* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ειναι ευκολη ταξη κατα τη γνωμη μου.
θελει προσπαθεια βεβαια (κυριως με την αλγεβρα) αλλα για ενα μαθητη που διαβαζει οργανωμενα και σωστα ειναι παιχνιδακι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Πάντως είναι σίγουρα ένα νέο περιβάλλον...


Αυτό που με τρομάζει εμένα είναι ότι στην κλίμακα των 100 βαθμών πιο εύκολα χάνεις βαθμούς απ' ότι στην κλίμακα των 20..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές μου αρέσει ως τάξη. Όσο να 'ναι έχουμε όλοι μας μεγαλώσει λίγο από το γυμνάσιο, έχουμε δηλαδή ωριμάσει περισσότερο κι έτσι τουλάχιστον μεταξύ μας, είμαστε κατά κάποιο τρόπο πιό ''σοβαροί''. Όσον αφορά τα μαθήματα, είναι πράγματι δυσκολότερα από πέρυσι, πράγμα βέβαια αναμενόμενο μιάς και ανάλογα με την ηλικία και την τάξη μας πάνε και οι απαιτήσεις. Δε μπορούμε για παράδειγμα να περιμένουμε να πέφτει ο πήχης όσο μεγαλώνουμε - θα ήταν παράλογο. Γενικά λοιπόν θα τη χαρακτήριζα ενδιαφέρουσα και σημαντική τάξη. Σε αυτήν προσαρμοζόμαστε στο νέο περιβάλλον του Λυκείου και επίσης, κατά τη διάρκεια αυτής θα πάρουμε σημαντικές αποφάσεις για τη μελλοντική μας πορεία, για τη μελλοντική μας ζωή.
Αυτά έχω να πω εγώ.

(Καλώς σας βρήκα κιόλας :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpi_richie

Νεοφερμένος

Η elpii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδια εγω εχω κερδισει χρονια κ ολοι μ λενε οτι αυτο ειναι πολυ σημαντικο!
γιατι πρεπει αμεσα να διαλεξω για το μελλον μου!!Την μια διαλεγω το ενα κ την αλλη το αλλο!Το μονο που ξερω ειναι οτι χρειαζομαι διαβασμα!κ εχω κ την χειροτερη φιλολογο που ειχα ποτε!Βαζει κατι 7αρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
εγώ έχω μεγάλο άγχος στο αν μέχρι το τέλος της χρονιάς θα έχω κατασταλάξει στο ποια κατέυθυνση 8έλω ν ακολουθήσω..είμαι μαθήτρια τ 19 κ 12/13 κ δν έχω ιδέα που έχω μεγαλύτερη κλίση κ που λιγότερη...γενικά πιστεύω ότι όπου κ ν πάω θ τ παω καλά,τ θέμα μ είναι ν ανακαλύψω τι μ αρέσει περισσότερο...το Σ.Ε.Π στ 2ο τετράμηνο πιστεύετε ότι 8 μ βοηθήσει κθλ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
εγώ έχω μεγάλο άγχος στο αν μέχρι το τέλος της χρονιάς θα έχω κατασταλάξει στο ποια κατέυθυνση 8έλω ν ακολουθήσω..είμαι μαθήτρια τ 19 κ 12/13 κ δν έχω ιδέα που έχω μεγαλύτερη κλίση κ που λιγότερη...γενικά πιστεύω ότι όπου κ ν πάω θ τ παω καλά,τ θέμα μ είναι ν ανακαλύψω τι μ αρέσει περισσότερο...το Σ.Ε.Π στ 2ο τετράμηνο πιστεύετε ότι 8 μ βοηθήσει κθλ??

Τί να σου πω.... όσες πληροφορίες και να σου παρουσιάσει ο καθηγητής, πρέπει εσύ τελικά να αποφασίσεις. Δεν υπάρχει καθηγητής που θα σου πει ''Πήγαινε εκεί''. Φυσικά όμως το μάθημα θα σε βοηθήσει. Η γνώση είναι δύναμη άρα μόλις έχεις τις απαραίτητες πληροφορίες, θα πάρεις μιαν απόφαση. Αυτό που μπορώ να σε συμβουλεύσω εγώ είναι να μη διαλέξεις κατεύθυνση με βάση τα μαθήματά της. Μην πέσεις δηλαδή στην παγίδα του τύπου ''Μου αρέσουν τα Λατινικά, άρα Θεωρητική''. Αποφάσισε με βάση τα επαγγέλματα.

Παρεμπιπτόντως, καλώς όρισες :bye:

*και συγχαρητήρια για το βαθμό σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
σ ευχαριστώ πλ γ τς συμβουλές..προσπαθώ ν μάθω όσο το δυνατόν περισσότερα γ τη σημερινή αγορά εργασίας..ας ελπίσουμε ότι 8 κατασταλάξω εκεί π πραγματικά θέλω:)

:xixi:εσύ εχς αποφασίσει ποια κατευθ8υνση 8 πάρεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
σ ευχαριστώ πλ γ τς συμβουλές..προσπαθώ ν μάθω όσο το δυνατόν περισσότερα γ τη σημερινή αγορά εργασίας..ας ελπίσουμε ότι 8 κατασταλάξω εκεί π πραγματικά θέλω:)

:xixi:εσύ εχς αποφασίσει ποια κατευθ8υνση 8 πάρεις??

Ναι, έχω αποφασίσει από τις αρχές περίπου της χρονιάς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Ναι, έχω αποφασίσει από τις αρχές περίπου της χρονιάς. :)


ποια σχολή σκέφτεσαι?:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
ποια σχολή σκέφτεσαι?:xixi:

Δε ξέρω ακόμα για σχολές. Θετική κατεύθυνση πάντως. Μου αρέσει αρκετά το 3 πεδίο. Θα δούμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Δε ξέρω ακόμα για σχολές. Θετική κατεύθυνση πάντως. Μου αρέσει αρκετά το 3 πεδίο. Θα δούμε! :P
το οποιο περιλαμβάνει?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Επιστήμες υγείας.:)
α μάλιστα... κ που μπορεί κάποιος ν βρεί πληροφορίες για κάθε πεδίο??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
α μάλιστα... κ που μπορεί κάποιος ν βρεί πληροφορίες για κάθε πεδίο??:P

https://gym-n-mylot.pel.sch.gr/epistpedia.htm

Μου αρέσει επίσης και αυτό το site γιατί σε παραπέμπει κατευθείαν στις σχολές.

https://www.mixanografiko.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
www.mixanografiko.gr

edit:με προλαβε ο shadow...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
χεχε δν πειράζει thnx πολύ κ στς 2!!!:D:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top