Σκάκι

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
πολυ βαρετο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Εγώ επαιζα με γνωστούς και φιλους μέχρι το γυμνάσιο μετά το σταμάτησα..... Εχω ξεχάσει τις τακτικές μου αλλα συνεχίζω ακόμα να θυμάμαι τα βασικά.......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εγω τ βαριεμαι λιγο τ σκακι.. μ αρεσουν τ παιχνιδια με περισσοτερο χαβαλε...!
:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evans

Νεοφερμένος

Ο evans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
το σκακι μου αρεσει παρα πολυ :up:
παιζω για περιπου 3 χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
και μενα μου αρεσει το σκακι αλλα δεν αρεσει καθολου στους φιλους μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Εμένα μ αρέσει παρα πολυ............Παίζω από την 2τέρα δημοτικού αλλά άρχισα πιο καλά απο την 5τη γιατί στην 2τέρα τι να μάθει κανεις????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ το σκάκι αλλά όταν νικώ τον μεγαλύτερό μου αδερφό (λίγες είναι αυτές οι φορές αλλά τέσπα:P)δεν το παραδέχεται .Ε και εμένα μου την δίνει και δεν ξαναπαίζω μαζί του .Την Σικελική Άμυνα την χρησιμοποιεί πάντα αλλά δεν μου εξηγεί και πολύ πως γίνεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
βρε παιδια παιζω με ενα συμμαθητη μου συχνα τα διαλειμματα στη βιβλιοθηκη κ με νικαει συνεχεια..πηγαινε απο 5 χρονων κ μαθαινε καπου..μου κανει μια κινηση που τη λεει ''κινηση φιλιππογιαννη''..αλλα νομιζω οτι με δουλευει..συνηθως βγαζει πρωτο το αλογακι..τι κινηση μπορω να του κανω εγω?ξερει κανεις καμια τακτικη να τον νικησω?..εμαθα μονη μου σκακι κ η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω στανταρ τακτικες κτλ..

ευχαριστω εκ των προτερων..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
1ον δεν υπάρχουν τακτικές στο σκάκι

2ον δεν ξέρω καμιά κινηση "φιλιπογιάννη" μάλλον σε δουλεύει ή είναι πολύ καλή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ο φίλος σου Dom, μάλλον παίζει Reti, αν βγάζει τον δεξιά ίππο του (προς αυτόν). Αν πάλι βγάζει τον αριστερά ίππο (όπως το βλέπει αυτός πάντα) δεν ξέρω τι είναι.

Εγώ παίζω Ruy Lopez, ισπανική και μελετώ την αγγλική, ενώ με τα μαύρα παίζω κάρο καν ή το βγάζω σε Ruy Lopez που τη ξέρω καλά...
-----------------------------------------
Συκοφαντία! άκου κει δεν υπάρχει τακτική! Με ποιούς έχω να κάνω;! Και παίζετε και σκάκι... ρε παιδιά, για να μάθεις σκάκι πρέπει να διαβάσεις σοβαρά βιβλία! Σκακιστική Βίβλος ας πούμε, του κύριου Γρίβα. Χρειάζεσαι κι έναν καλό προπονητή. Για όσους έχουν αρχίσει αλλά παίζουν λίγο καιρό, καλό για τακτικά και στρατηγικά είναι το Combination Challenge και για φινάλε Silman's Complete Endgame Course σε συνδυασμό με το Endgame Challenge. Για ανοίγματα, εξαρτάται το τι θέλεις να παίξεις...
-----------------------------------------
δεν επιτρεπεται...:P πλακα κανω!Παιζω στον ΣΟ Κορυδαλλου...δεν πολυασχολουμε με elo αλλα πρεπει να εχω λιγο παραπανο απο 1010 και λογικα φετος η του χρονου πρεπει να βγαλω και διεθνες...παντως παιζω πολυ καλα και αν θες μπορουμε να παιξουμε:)

Εγώ έχω 1015 και πάω να πάρω διεθνές. Άμα πάρω πριν αρχίσουν τα σχολεία, με παραδέχεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex93

Νεοφερμένος

Ο Alex93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μηπως ξερει καποιος για σκακιστικη λεσχη κοντα στην περιοχη θησειο/μοναστηρακι/πετραλωνα? ακομα και κεντρο δεν με χαλαει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τράβα εδώ, πάτα στο "σωματεία", διάλεξε τα ενεργά και... διάλεξε και πάρε:
Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Νομού Αττικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
και μένα μ'αρέσει πολύ το σκάκι...ξέρω να παίζω αλλά από σικελικές άμυνες κλπ δεν έχω ιδέα...υπάρχει κανα free online flash game σκάκι στο net???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
και μένα μ'αρέσει πολύ το σκάκι...ξέρω να παίζω αλλά από σικελικές άμυνες κλπ δεν έχω ιδέα...υπάρχει κανα free online flash game σκάκι στο net???
https://www.chesshere.com/

Παίζει εδώ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chessplayer

Νεοφερμένος

Ο chessplayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μπορείτε να έρθετε στο νέο σκακιστικό φόρουμ όπου θα βρειτε διάφορες πληροφορίες, να ρωτήσετε για το σκάκι αλλά και να παίξετε σκάκι δι ' αλληλογραφίας

https://www.chessforums.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Παίζω σκάκι, έχω πάρει μέρος σε πάρα πολούς αγώνες (καθώς παίζω από τα 4) και έχω πετύχει αρκετές διακρίσεις. Συνεχίζω και σήμερα, προπονούμαι 2 φορές την εβδομάδα, και ευτυχώς που έχω τον πατέρα μου, γιατί αλλιώς θα είχα μεσάνυχτα.

Όποιος θέλει, ας μου πει να παίξουμε καμιά παρτίδα online :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Γεια σας. Ειναι κανεις που παιζει γκαμπι του βασιλια;Εχετε καμμια βαριαντα να μου προτεινετε απεναντι στο αντιγκαμπι φαλκμπερ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Πάει το elo μου... έπεσα στο 1010...:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Εγώ και ο κύριος στα αριστερά μου δηλώνουμε δυναμικό παρόν! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
δε ξερω να παιζω σκακι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top