Ξένοι φίλοι δια αλληλογραφίας

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Xτες μίλησα στο msn με μία απο το Ισραήλ ή οποια ειναι 2 χρονια μικροτερη μου!
Μιλουσε απταιστα αγγλικα!!!:P Kολωσα μιλαμε!:'(
Τεσπα nice experience!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αμερικανοεβραία και δεν θα μιλούσε καλά αγγλικά; Κάπως δύσκολο...Με αυτή τη σκατόγλωσσα που χουνε προφανώς μιλάνε καλύτερα τις άλλες. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ωραιο το site σου miv,εστειλα mail σε 2 γερμανους και εψαχνα εδω και ενα χρονο αν αλληλογραφησω με δαυτους για να βελτιωσω τα γερμανικα μου που ειναι Παναγια helfen Sie! :P :D κριμα,αν το ειχα δει νωριτερα,θα μπορουσαμε και να συναντηθουμε στο Βερολινο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Εγω με οσους ξενους εχω μιλησει,μιλουν χαλια αγγλικα..........
Αλληλογραφουσα με μια γαλλιδα..πιο παλια..δλδ την ηξερα απο δω-ειχε ερθει διακοπες- κ ειχαμε ανταλλαξει μειλς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsum

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Aχ θελω κι εγώ να βελτιώσω λιγο τα αγγλικά μου πολλα απο τα site που βαλατε ειναι πολύ καλά όπως διαπυστωσα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες πήγα με το φροντιστήριο των γερμανικών στο Hannover,όπου μείναμε μια βδομάδα με 26 γερμανούς,παρακολουθώντας μαθήματα και διάφορες άλλες δραστηριότητες.Με τα παιδιά έχουμε ανταλλάξει e-mail,msn,τηλέφωνα και έχουμε διαρκή επικοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
μπειτε στο interpals.gr πολυ καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

single

Νεοφερμένος

Η single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
έχετε κάποιον??? εγώ προσωπικά θέλω να εξασκήσω ιταλικά και γερμανικά το καλοκαίρι με ιταλούς/γερμανούς, πάντα κοντά στην δική μου ηλικία!! εσείς μιλάτε με ξένους? πάντως στο φροντηστήριό μου μας λένε να βρουμε καποιον ξένο γιατι είναι φοβερή εξάσκηση! λοιπον... ψάχνω να βρώ μέσω ιντερνετ αλλα δεν βρίσκω τπτ!!:(


ΥΓ. Aς μιλάτε και μέσω μσν δν πειράζει!!:P(έτσι και αλλιώς είναι ασφαλέστερο να δίνεται μόνο η ηλεκτρονική διευθυνση σε κάποιον παρα η αληθινή του σπιτιού!)

Εγω μιλάω με γερμανία:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
παιδια, σας ευχαριστω πολυ!
και εγω εψαχνα τετοιες ιστοσελιδες..
να 'στε καλα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

air*

Νεοφερμένος

Ο air* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
πάντως για τέτοιες online γνωριμίες εκτός απο "γραπτή επικοινωνία"(π.χ.msn, e-mail) θα πρότεινα και ομιλία μέσω skype, vent, ts , κλπ :xixi:

edit: βασικά ακόμα και το msn παρέχει αντίστοιχη υπηρεσία, αν και βέβαια ειναι αδύνατη η ταυτόχρονη επικοινωνία περισσοτέρων των 2 ατόμων απ'όσο ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saralice

Νεοφερμένος

Η Αlice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Δλδ θεσ να μιλασ με καποιον/α ιταλο/ιδα η γερμανο/ιδα;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saralice

Νεοφερμένος

Η Αlice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
έχετε κάποιον??? εγώ προσωπικά θέλω να εξασκήσω ιταλικά και γερμανικά το καλοκαίρι με ιταλούς/γερμανούς, πάντα κοντά στην δική μου ηλικία!! εσείς μιλάτε με ξένους? πάντως στο φροντηστήριό μου μας λένε να βρουμε καποιον ξένο γιατι είναι φοβερή εξάσκηση! λοιπον... ψάχνω να βρώ μέσω ιντερνετ αλλα δεν βρίσκω τπτ!!:(


ΥΓ. Aς μιλάτε και μέσω μσν δν πειράζει!!:P(έτσι και αλλιώς είναι ασφαλέστερο να δίνεται μόνο η ηλεκτρονική διευθυνση σε κάποιον παρα η αληθινή του σπιτιού!)


αν θες να μιλας ιταλικα η γερμανικα μπορω να σε βοηθησω αν θες.:)ειμαι μιση ελληνιδα κ μιση ιταλιδα οποτε μιλαω καλα ιταλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
εγω παλι μιλαω με μια κινεζα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Μιλάω με 2 Γαλλίδες εδώ και αρκετό καιρό ! Το site που πρότεινε ο miv το ήξερα και τις έχω εντοπίσει από εκεί...Πάντως όντως είναι το μόνο αξιόλογο και έχει πραγματικά άτομα από όλο τον κόσμο και μάλιστα αρκετά από κάθε κράτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ μέσω αυτού του site μιλάω τακτικά με καναδυο Γάλλους, μια Αγγλίδα, κάτι παιδιά από Σρι Λάνκα, Σιγκαπούρη, έναν Αμερικάνο (πάει, χάλασα κι εγώ...), μια ελληνοαυστραλέζα, αρκετούς Τούρκους και Τουρκάλες, μια Πορτογαλίδα, δυο-τρεις Ιταλιάνες. Επίσης περιστασιακά με Ολλανδία, Ισπανία, Περού και τελευταία κάνω μεγάλο άνοιγμα σε Κίνα-Ινδία. Τα αγγλικά μου έχουν φτάσει σε σχεδόν άριστο επίπεδο κι επειδή το έχω τεστάρει, μπορώ να υπάρξω κανονικά και χωρίς πρόβλημα σε αμιγώς αγγλόφωνο περιβάλλον. Επίσης σημαντικό θεωρώ ότι τα Γαλλικά μου πλέον έχουν φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Εύγε miv! Είσαι άξιο δείγμα των διεθνών διπλωματικών σχέσεων της χώρας μας ! Χωρίς πλάκα ,έχεις σκεφτεί να μπεις στο διπλωματικό? Με τόσες γλώσσες και τόσο άρτιο χειρισμό των Ελληνικών ,θα ήσουν πολύ χρήσιμος για τις διμερείς σχέσεις της (ταλαίπωρης) Ελλάδας!
Πράγματι με αυτό το site πορείς να δημιουργήσεις άπειρες επαφές με άτομα από κάθε γωνιά της γης και να βελτιώσεις τις γλώσσες που μιλάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, το έχω σκεφτεί, αλλά θα προτιμούσα να το κάνω μέσω πχ. κατεύθυνσης τεχνολογίας, administration ή οικονομίας που νομίζω ότι είναι εφικτό. Δεν είμαι οπαδός της θεωρητικής κι έτσι δε μπορώ να σπουδάσω αμιγώς διπλωματικές σπουδές. Βέβαια αν δεν κάνω λάθος η Διεθνών & Ευρωπαικών δεν είναι στο πρώτο πεδίο, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Παρ'ολα αυτά ακόμη και να τη βγάλω δεν είναι σίγουρο οτι θ'αποκατασταθώ στο διπλωματικό σώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Πάντως το κατέχεις! Χειρίζεσαι τη γλώσσα (για την Ελληνική μιλάω ,γιατί από τις άλλες δεν έχω δείγματα) σε πολύ υψηλά -δοκιμιακά- θα έλεγα επίπεδα. Και για λέκτορας σε πανεπιστήμιο θα έκανες!Κι επειδή έχω ξεφύγει τελείως και βλέπω το μπαν να έρχεται απο το σπαμ που άρχισα σταματάω εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top