Piercing

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Παιδιά ουσιαστικά και οι δύο δίκιο έχετε.. Μπορείς να κάνεις τρύπα και πριν από τα 18 αρκεί να πας με τον κηδεμόνα σου για να δώσει τη συγκατάθεση.. Αν είναι να πας μόνος σου πρέπει να είσαι αναγκαστικά 18. Έτσι είναι απ'όσο ξέρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
θέλω να κανω κ γω κατω απ τ κατω χείλος :xixi:
θα πονέσω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Στο Ιρις ε? απο κει υπεθεσα και γω πως ισχυει μονο για τ τατουαζ αυτο..
Στο ίρις ήταν κλεισμένος όλα μερα απο ραντεβού κ έκανα σ ένα στην 3 ναυάρχων.Πολύ καλό κ αυτό πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Το piercing τουλάχιστον είναι κάτι προσωρινό . Μπορείς να το βγάλεις όποτε θες . Εγώ ήθελα στον αφαλό αλλά μάλλον μου πέρασε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
θέλω να κανω κ γω κατω απ τ κατω χείλος :xixi:
θα πονέσω ?

κάτω από το χείλος δεν πονάει καθόλου...εγώ το χω 2 χρόνια και δεν το περιποιούμαι καν,ότι σκουλαρίκι βρω βάζω--ντροπή μου:P
Επίσης έχω τρυπήσει γλώσσα,αφαλό κ 3 τρύπες σε κάθε αυτί.Είχα και στη μύτη αλλά τη βαρέθηκα και την έκλεισα:xixi:
Βασικά νομίζω κάνετε πολύ συζήτηση για το τίποτα.Είναι πολύ απλό στις μέρες μας να πάει κάποιος να κάνει ένα piercing;)
Και αυτά που λέτε με το να χεις κλείσει τα 18 πρώτη φορά τα ακούω εγώ πάντα μόνη μου πήγαινα απο το γυμνάσιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
εγω θελω να κανω στη μυτη...αλλα πως θα κυκλοφορω τις πρωτες εβδομαδες με το μεγαλο το αρχικο σκουλαρικι;; Παντα μεγαλο βαζουν οταν τρυπανε τη μυτη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
εγω θελω να κανω στη μυτη...αλλα πως θα κυκλοφορω τις πρωτες εβδομαδες με το μεγαλο το αρχικο σκουλαρικι;; Παντα μεγαλο βαζουν οταν τρυπανε τη μυτη;;
Νομίζω πως ναί...Αλλά μη νομίζεις δεν είναι και τόσοοοο τεράστιο πια και θα χρειαστεί να το φοράς μόνο λίγες εβδομάδες... Εγώ το κράτησα 3,αν και οι οδηγίες έλεγαν έξι... Ωστόσο δεν είχα κάποιο πρόβλημα....:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

s1tSa

Νεοφερμένος

Η Αφροξυλάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εγω θελω να κανω στη μυτη...αλλα πως θα κυκλοφορω τις πρωτες εβδομαδες με το μεγαλο το αρχικο σκουλαρικι;; Παντα μεγαλο βαζουν οταν τρυπανε τη μυτη;;


εγω το εβγαλα μεσα στην πρωτη μια ωρα.σαν καρφι ειναι το σκ. αλλα ντοντ γουορι απεξω δε φαινεται τοσο χαλια. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akhs__

Νεοφερμένος

Ο akhs__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας.εκανα πριν 5 μερες τρυπα στη μυτη και με ενα ψιλοχτυπημα μου εφυγε το σκουλαρικι (το χοντρο απο χειρουργικο ατσαλι).εβαλα στην αρχη ενα αυτιου μεχρι την επομενη μερα που πηρα ενα μυτης(οχι ιδιαιτερο μεταλλο και αρκετα λεπτο).το αρχικο δεν ξαναεμπαινε με τιποτα.φοβαμαι μηπως δεν κανει να βαλω απο τωρα κανονικο και πιθανη μολυνση.αν ξερει καποιος ας απαντησει.επισης μπορει κανεις να μου προτεινει μαγαζι με σκουλαρικια για μυτη στη θεσσαλονικη??(που να ειναι λυγισμενα στο τελος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saralice

Νεοφερμένος

Η Αlice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εγω θελω να κανω στη μυτη...αλλα πως θα κυκλοφορω τις πρωτες εβδομαδες με το μεγαλο το αρχικο σκουλαρικι;; Παντα μεγαλο βαζουν οταν τρυπανε τη μυτη;;

ναι δν ειναι πολυ μεγαλο αλλα εγω δν τ κρατησα πολυ! το κρατισα 1 μερα κ μετα πηγα εκει κ μ τ εβγαλαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.eAMY

Νεοφερμένος

Η Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ θέλω πολύ να κανω ένα στη μύτη, αλλά έχω το εξής πρόβλημα: Ενώ ο μπαμπάς μου μ' αφήνει (και με μεγάλη χαρά μάλιστα, μη σας πω ότι με παρότρυνε να κάνω και στο φρύδι ακόμα) η μαμά μου δε μ' αφήνει γιατί υπάρχει αυτό το "τι θα πει ο κοσμος"... Τι να κάνω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Εχμ...Εξηγησε της ήρεμα πως δε θα κάθεται ο κόσμος ν ασχολείται με το αν έβαλες σκουλαρίκι ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.eAMY

Νεοφερμένος

Η Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εχμ...Εξηγησε της ήρεμα πως δε θα κάθεται ο κόσμος ν ασχολείται με το αν έβαλες σκουλαρίκι ή όχι.
Ξερεις τι είναι αυτό που με εκνευρίζει? Ότι θεωρητικά είναι πολύ κουλ άτομο η μαμά μου! Είναι όμως δυνατόν να έχεις tattoo στην πλάτη και να μην αφήνεις το παιδί σου στην εφηβεία του να κανει αυτή την υποτιθέμενη "τρέλα" που δικαιούται? Και να πεις ότι είμαι και κανένα έξαλλο νιάτο!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Ενώ ο μπαμπάς μου μ' αφήνει (και με μεγάλη χαρά μάλιστα, μη σας πω ότι με παρότρυνε να κάνω και στο φρύδι ακόμα) η μαμά μου δε μ' αφήνει γιατί υπάρχει αυτό το "τι θα πει ο κοσμος"... Τι να κάνω???
...τι κουλαμάρες είναι αυτές....
...κάνε μια κουβέντα αν και δεν βλεπω να βγάζει πουθενά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ξερεις τι είναι αυτό που με εκνευρίζει? Ότι θεωρητικά είναι πολύ κουλ άτομο η μαμά μου! Είναι όμως δυνατόν να έχεις tattoo στην πλάτη και να μην αφήνεις το παιδί σου στην εφηβεία του να κανει αυτή την υποτιθέμενη "τρέλα" που δικαιούται? Και να πεις ότι είμαι και κανένα έξαλλο νιάτο!...


Της τα χεις πει ήρεμα όλα αυτά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.eAMY

Νεοφερμένος

Η Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Της τα χεις πει ήρεμα όλα αυτά?
Ναι, δεν είμαι πολύ αντιδραστική στους γονείς μου γιατί δεν χρειάζεται τις περισσότερες φορές, είμαι τυχερή σ' αυτό. Και πιστέυω πως θα την πείσω. Το θέμα μου είναι το ότι δεν περίμενα τέτοια αντίδραση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ναι, δεν είμαι πολύ αντιδραστική στους γονείς μου γιατί δεν χρειάζεται τις περισσότερες φορές, είμαι τυχερή σ' αυτό. Και πιστέυω πως θα την πείσω. Το θέμα μου είναι το ότι δεν περίμενα τέτοια αντίδραση...


Καλά συμβαίνουν αυτά..Οι άνθρωποι όσο μεγαλώνουν βλάπουν διαφορετικά κάποια πράγματα..Μένεις σε μικρή πόλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.eAMY

Νεοφερμένος

Η Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλά συμβαίνουν αυτά..Οι άνθρωποι όσο μεγαλώνουν βλάπουν διαφορετικά κάποια πράγματα..Μένεις σε μικρή πόλη?
Όχι και η μαμά μου δεν έκανε το tattoo σε μικρή ηλικία ούτε είναι ιδιαίτερα μεγάλη. Τέλοσπάντων, ίσως φοβάται το σχολείο γιατί ακόμα δε με ξέρουν και δεν τους ξέρω καλά τους καθηγητές και δεν ξέρω αν μπορεί να υπάρχει προκατάληψη από κάποιους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Κι εγώ στη μύτη θέλω, ίσως αργότερα.
Μέχρι τώρα έχω τρυπήσει τ' αυτιά μου. Όλοι μου λένε να κάνω κι άλλες τρύπες στ' αυτιά αλλά τους εξηγώ πως δεν μ' αρέσει το αυτί να γίνεται σουρωτήρι, παρόλο που όλες οι κολλητές μου έχουν περισσότερες απο δύο τρύπες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Όχι και η μαμά μου δεν έκανε το tattoo σε μικρή ηλικία ούτε είναι ιδιαίτερα μεγάλη. Τέλοσπάντων, ίσως φοβάται το σχολείο γιατί ακόμα δε με ξέρουν και δεν τους ξέρω καλά τους καθηγητές και δεν ξέρω αν μπορεί να υπάρχει προκατάληψη από κάποιους...
καντε την εξης συμφωνια:θα το φοραω σε βολτες κτλ. και οχι στο σχολειο{γτ θα με παρεξηγησουν κτλ.που πιστευει η μαμα σου}:D
μπορει να σε αφησει τοτε.
εγω τι να πω?και οι 2 ειναι ανενδοτοι στο να κανω τρυπα στο προσωπο γενικα.Στα αυτια με αφηνουν οσες θελω;)παλι καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top