Piercing

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Προσωπικά δεν είμαι ούτε υπέρ αλλά ούτε και κατά!! Το θεωρώ αρκετά επικίνδυνη κίνηση γιατί μπορεί να πάθεις διάφορες μολύνσεις... Αλλά αν πραγματικά το θέλεις κάντο, και μην ακούς κανέναν άλλον.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Παιδιά να είστε λίγο επιφυλακτικοί στις απαντήσεις σας.Αν τώρα βγαίνει ο άλλος 2 γυμνασίου λέω εγώ και λέει άθλιο τι να το κάνω?Όπως και να το κάνουμε είναι για κάποια ηλικία και μετά.Και μένα παλιά έτσι μ φαινόταν,αλητία και τέτοια.Αλλά οκ δν είναι μόνο βλακεία.Είναι και αυτό ένας τρόπος έκφρασης.'Ενα σκουλαρίκι δεν είναι απλά ένας "χαλκάς" όπως πολλοί το παρουσιάζουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Όχι, ούτε δείγμα αλητείας είναι ούτε τίποτα τέτοιο. Ποιος το είπε αυτό? Εγώ το βλέπω ως... πως να το πω... ίσως ενα τρόπο να στολίσεις το σώμα σου. Είναι καλαίσθητο, μου αρέσει και το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Όχι, ούτε δείγμα αλητείας είναι ούτε τίποτα τέτοιο. Ποιος το είπε αυτό? Εγώ το βλέπω ως... πως να το πω... ίσως ενα τρόπο να στολίσεις το σώμα σου. Είναι καλαίσθητο, μου αρέσει και το κάνω.

Κι εγώ αυτό πιστεύω, αρκεί να μη βλάψει την υγεία:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Εγώ είπα για αυτούς που δεν τους αρέσει...το θεωρούν και καλά αλητεία.Και οι περισσότεροι έχουν ένα κόμπλεξ και πιστεύουν ότι όποιος έχει σκουλαρίκι προσπαθεί να το παίξει κάποιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Κάτι τέτοιους, ελπίζω να ξέρεις που τους γράφουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stella X

Νεοφερμένος

Η Stella X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
αν αποφασισεις και βρεις καποιον ειδικο να στο κανει παντως, πρεπει ναν ξερεις πως αν δεν εχεις κλεισει τα 18, πρεπει να πας με τον κηδεμονα σου! εμενα παντως για την τρυπα στη μυτη το απαιτησανε... οποτε καλο ειναι να ενημερωσεις και τους γονεις σου πριν αποφασισεις κατι...


Δν ειναι απαραιτητο να πας με τους γονεις σου... αυτο εξαρταται απ' τ ατομο που θα σου κανει τν τρυπα (αμα τ απαιτησει ή οχι).. Για παραδειγμα οταν πηγα να κανω τρυπα στον αφαλο και tragus (στο αυτι ειναι), απλως με ρωτησαν αν συμφωνουν οι γονεις μου και με εβαλαν να υπογραψω ενα χαρτι που εγραφε οτι δν θα φερουν καμια ευθυνη αν μολυνθει καποια απ' τις τρυπες..:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Δεν αισθάνθηκα μεχρι τώρα την ανάγκη να πάω να κατατρυπηθώ για να είμαι cool.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Παιδιά πείτε με οπισθοδρομικό, πείτε με φοβιτσιάρη, πείτε με ό,τι θέλετε. Τα piercings ποτέ δεν τα συμπάθησα (ίσα-ίσα με αηδιάζει να τρυπιέται κάποιος) και τα θεωρώ ανέκαθεν τρόπο έκφρασης των κομπλεξικών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Συγνώμη για τον τρόπο που θα σ γράψω qwertyuiop2 αλλα τα θες και συ...με το "μέχρι τώρα" τι εννοείς ρε φίλε?Στο δημοτικό να θες να κατατρυπηθείς??Πρώτη γυμνασίου είσαι αδερφέ έχεις χρόνια μπροστα σ για να αλλάξεις γνώμη.και ποιος σας είπε για "κατατρύπημα"?Το να κάνεις μια τρύπα πάει να πει ότι θα κατατρυπηθείς?Τέσπα και δεν θεωρώ ότι όποιος κάνει μια τρύπα είναι κομπλεξικός...αντίθετα πολλοί είναι και γαμώ τα άτομα.Εσύ είσαι ο κομπλεξικός που τους αντιμετωπίζεις λες και είναι παιδιά άλλου θεού...έλεος δλδ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Παιδιά πείτε με οπισθοδρομικό, πείτε με φοβιτσιάρη, πείτε με ό,τι θέλετε. Τα piercings ποτέ δεν τα συμπάθησα (ίσα-ίσα με αηδιάζει να τρυπιέται κάποιος) και τα θεωρώ ανέκαθεν τρόπο έκφρασης των κομπλεξικών...

Και τι κομπλεξ ακριβως εχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
νιώθουν κατώτεροι/ες και προσπαθούν να δειχθούν για να τους προσέξουν οι άλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
νιώθουν κατώτεροι/ες και προσπαθούν να δειχθούν για να τους προσέξουν οι άλλοι.

Ε καποιοι σιγουρα το κανουν για αυτο, αλλα δεν ειναι ολοι. Ειναι τοσοι πολλοι και τοσες πολλες με πιρσινγκ που μαλλον δεν αποτελει τροπο να σε προσεξουν οι αλλοι πια...Για να σε προσεχουν θα πρεπει να διαφερεις, οταν οι περισσοτερες κοπελες τρυπανε τα αυτια τους απο το γυμνασιο, πως θα κανουν τη διαφορα? Και στο Λυκειο παρα πολλοι κανουν πιρσινγκ σε αλλα μερη του προσωπου, ειχα αρκετους συμμαθητες. Δεν ειναι κατι που σε κανει να ξεχωριζεις και τοσο πολυ. Αυτη ειναι η αποψη μου. Πιρσινγκ σε φρυδια/μυτες/αφαλους ειναι τρεντι πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
νιώθουν κατώτεροι/ες και προσπαθούν να δειχθούν για να τους προσέξουν οι άλλοι.
Συγνώμη κιόλας ρε φίλε,αλλά εσύ 1η γυμνασίου παιδάκι πού ξέρεις πώς νιώθουν όσοι έχουν piercing?Και έλεος τι μλκιες είναι αυτές που ακούω?Τι κατώτεροι και βλακείες?Αν εγώ βάλω ένα σκουλαρίκι στο φρύδι πάει να πει ότι νιώθω κατώτερος από σένα?Έλεος μη λέμε ότι θέλουμε...εγώ 1η γυμνασίου έπαιζα gameboy και συ μ έχεις άποψη και για το piercing και ξέρεις και πως νιώθουν όσοι έχουν...

Συγνώμη για το υφάκι μ αλλά μερικά πράγματα με τρελαίνουν και δν μπορώ να το βουλώνω πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Συγνώμη κιόλας ρε φίλε,αλλά εσύ 1η γυμνασίου παιδάκι πού ξέρεις πώς νιώθουν όσοι έχουν piercing?Και έλεος τι μλκιες είναι αυτές που ακούω?Τι κατώτεροι και βλακείες?Αν εγώ βάλω ένα σκουλαρίκι στο φρύδι πάει να πει ότι νιώθω κατώτερος από σένα?Έλεος μη λέμε ότι θέλουμε...εγώ 1η γυμνασίου έπαιζα gameboy και συ μ έχεις άποψη και για το piercing και ξέρεις και πως νιώθουν όσοι έχουν...

Συγνώμη για το υφάκι μ αλλά μερικά πράγματα με τρελαίνουν και δν μπορώ να το βουλώνω πάντα...

Όχι ρε, ξέρω, γιατί είχα δυο συμμαθήτριες (που αποφασίστηκε αλλαγή σχολικού χώρου γι' αυτές -αν σου λέει κάτι αυτό-) οι οποίες ήταν τίγκα στο τρύπημα. Μάλιστα η μία χρειάστηκε να πάει σε γιατρό γιατί τα έβαζε μόνη της, έπαθε μόλυνση και έβγαλε μεγάλα εξανθήματα όπου είχε κάνει τρύπες και ήταν ένα θέαμα θλιβερό.


Επειδή εσύ έπαιζες game boy και δεν είχες άποψη, πρέπει να την πληρώσω εγώ δλδ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Όχι ρε, ξέρω, γιατί είχα δυο συμμαθήτριες (που αποφασίστηκε αλλαγή σχολικού χώρου γι' αυτές -αν σου λέει κάτι αυτό-) οι οποίες ήταν τίγκα στο τρύπημα. Μάλιστα η μία χρειάστηκε να πάει σε γιατρό γιατί τα έβαζε μόνη της, έπαθε μόλυνση και έβγαλε μεγάλα εξανθήματα όπου είχε κάνει τρύπες και ήταν ένα θέαμα θλιβερό.


Επειδή εσύ έπαιζες game boy και δεν είχες άποψη, πρέπει να την πληρώσω εγώ δλδ?

Τις διώξανε επειδή έκαναν piercing???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Όχι ρε, ξέρω, γιατί είχα δυο συμμαθήτριες (που αποφασίστηκε αλλαγή σχολικού χώρου γι' αυτές -αν σου λέει κάτι αυτό-) οι οποίες ήταν τίγκα στο τρύπημα. Μάλιστα η μία χρειάστηκε να πάει σε γιατρό γιατί τα έβαζε μόνη της, έπαθε μόλυνση και έβγαλε μεγάλα εξανθήματα όπου είχε κάνει τρύπες και ήταν ένα θέαμα θλιβερό.


Επειδή εσύ έπαιζες game boy και δεν είχες άποψη, πρέπει να την πληρώσω εγώ δλδ?
Όταν φίλε μ παίρνεις ως παράδειγμα ένα κοριτσάκι το οποίο κάνει μόνο του τις τρύπες και μολύνεται και μετά εσυ βγάζεις συμπέρασμα για όλα τα άτομα που κάνουν piercing και έρχεσαι κ μ λες ότι ολοι είναι κομπλεξικοί δείχνει ότι δν έχεις ανεπτυγμένη κρίση και καλό είναι να σκέφτεσαι λίγο πριν πεις κάτι στον άλλο το οποίο ίσως τον πειράξει.Και επιπρόσθετα δν πιστεύω οι συμμαθητές σου να άλλαξαν σχολείο λόγω των τρυπων στα αυτιά,αλλά λογω των τρυπων στον εγκέφαλο που πιθανόν θα είχαν.
Και επειδή έπαιζα gameboy δε σημαίνει ότι δεν είχα άποψη...απλώς δεν έμπαινα στα forum να γράφω για θέματα για τα οποία δν έιχα σχέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι ρε, ξέρω, γιατί είχα δυο συμμαθήτριες (που αποφασίστηκε αλλαγή σχολικού χώρου γι' αυτές -αν σου λέει κάτι αυτό-) οι οποίες ήταν τίγκα στο τρύπημα. Μάλιστα η μία χρειάστηκε να πάει σε γιατρό γιατί τα έβαζε μόνη της, έπαθε μόλυνση και έβγαλε μεγάλα εξανθήματα όπου είχε κάνει τρύπες και ήταν ένα θέαμα θλιβερό.


Επειδή εσύ έπαιζες game boy και δεν είχες άποψη, πρέπει να την πληρώσω εγώ δλδ?


Η αλλαγή σχολικού χώρου δεν μπορεί να βασίζεται στα χαρακτηριστικά της εξωτερικής εμφάνισης εκτός κι αν η πλειοψηφία των καθηγητών σου ειναι αμόρφωτοι και παράνομοι. Το σχολείο (Γυμνάσιο μόνο) μπορεί να δίνει ένα γενικό dress code, δηλαδή όχι περίεργα κουρέματα, ντυσίματα και ακραίες εμφανίσεις (ναι, περιλαμβάνονται και τα πολλά piercing), αλλά το μόνο που μπορεί απο πλευράς των καθηγητών να γίνει είναι παρατήρηση και ενημέρωση του γονέα οτι το παιδί παραβαίνει το dress code. Αυτό όμως σε καμία περίπτωση δεν συνιστά πράξη που χρήζει σχολικής τιμωρίας. Το συμπέρασμα είναι πως είτε η αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος δεν είχε καμία σχέση με τα piercings, είτε οτι οι καθηγητές που ψήφισαν υπέρ και βασίστηκαν στην εξωτερική εμφάνιση, αυτόματα τίθενται σε κίνδυνο ΕΔΕ, αν τους γίνει κάποια αναφορά. Γιατί να ξέρεις οτι η αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος ειναι η έσχατη ποινή και επιβάλλεται μόνο σε ακραίες περιπτώσεις. Δεν τους ξέρω τους καθηγητές σου, αλλά επειδη σίγουρα δεν θα ήθελαν μπλεξίματα με τη νομοθεσία, νομίζω οτι το πρώτο ισχύει. Ότι δηλαδή η απομάκρυνση δεν είχε καμία σχέση με τα piercings.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Τώρα το είδα το θέμα...

Εγω έχω κάνει τρύπα στο αριστερό και φοράω συνήθως κατι κρίκους (οχι κατι μεγαλους γελοιους κατ εμε) αλλα γαματούλικους...
Καλά γνώμη μου βέβαια...
Παντως δεν τιθεται θέμα στο σχολείο μας τέτοιο...

Εγω και ένα φίλος μου καναμε μαζί.
Αυτός φοραει συνηθως κατι σαν στρασακια -είναι κολοτρεντουλας- εγω κρικάκια , αλλα ο διευθυντης που ειναι και απο χωριο (και βασικα εδω χωριο είμαστε)
είναι αρκετά κουλ...Πιστεύω....

Ενα περιστατικο που συνεβη φετος.
Η μανα μου το είπε που το ελεγε ο διυθυντης στο συμβούλιο:

-" Εγώ μπορεί να είμαι εντάξει , επειδη εχω ζήσει στην πόλη κιολας, αλλα αλλοι καθηγητές μπορει να μην το παιρνουν καλά εναν μαθητη με μαλλιά και με χαλκά!!! "

:lol::lol:
Σε ποιον αναφέρεται ελα ντε σε ποιον???:fss:

Και η φαση είναι οτι μονο εγω τα εχω αυτα!!!
Θα μπορουσε να με πει και με το ονομα ο κιαρατας!!:lol:
μαλλον το είπε βεβαια για την Θρησκευτικου, γιατι η κακομοιρα με ειχε φοβηθει στην αρχη...
Μετα ειδε τον εσωτερικο μου κοσμο!!


ΠΑντως δεν σκοπεύω να κανω αλλο τρύπημα....μια χαρα είναι αυτο....
Ο επόμενος στόχος?


---ΤΑΤΟΥ---:jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια η τρυπα δεν λεει τιποτα για τον χαρακτηρα κτλ ενος ατομου....οποιος θελει ας κανει δεν σημαινει οτι ειναι και κατωτερος αυτα ειναι βλακειες....Εδω στα κοριτσια κανουν ντε και καλα τρυπες και στα δυο τα αυτια σε μικρη ηλικια....τα αγορια γιατι να μην κανουν?
οσον αφορα τις τρυπες σε γλωσσα-φρυδια-μυτη αμα το θες τοοοσο πολυ και δεν τα φοβασαι ε πηγαινε καντα...

Όχι ρε, ξέρω, γιατί είχα δυο συμμαθήτριες (που αποφασίστηκε αλλαγή σχολικού χώρου γι' αυτές -αν σου λέει κάτι αυτό-) οι οποίες ήταν τίγκα στο τρύπημα. Μάλιστα η μία χρειάστηκε να πάει σε γιατρό γιατί τα έβαζε μόνη της, έπαθε μόλυνση και έβγαλε μεγάλα εξανθήματα όπου είχε κάνει τρύπες και ήταν ένα θέαμα θλιβερό.

Αποκλειεται να τους αλλαξαν σχολειο για piercing...ισως να ειχαν κατι αλλο που εσεις να μη το μαθατε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top