Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;

Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Αγγλικά

  • Γαλλικά

  • Γερμανικά

  • Ισπανικά

  • Άλλη (παρακαλώ διευκρινίστε)

  • Ιταλικά

  • Ρώσικα

  • Κινέζικα

  • Αραβικά

  • Σουηδικά

  • Νορβηγικά

  • Καμία


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
ισπανικα και τουρκικα θα ηθελα να μαθω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
θελω πολυ να μαθω ισπανικα ή ιταλικα και κινεζικα ή ρωσσικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Ιταλικά και Ρώσικα!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Κουμούνια όλοι.......:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά τα Αρχαία Ελληνικά είναι πιο δύσκολα από τα Νέα Ελληνικά. Επομένως τα γερμανικά είναι ακόμα πιο δύσκολα στην μάθηση αφού είναι και ξένη γλώσσα. Αυτό που με στρνοχωρεί πολύ είναι ότι έχουν πολλές διαλέκτους ακόμα και στην ίδια την Γερμανία. Στην δε Ελβετία δυστυχώς κανένας δε μιλούσε hoch deutsch και αναγκάστηκα να συννενοηθώ στα γαλλικά που είναι ακριβώς ίδια με αυτά της Γαλλίας. Επίσης τα δύο τρίτα του Ευρωπαϊκού εμπορίου διακινολυνται μέσω Γαλλίας λόγω της τεράστιας έκτασης της χώρας και της εύκολης πρόσβασής της προς Αφρική, και την εγγύτητά της με την Αγγλία, την Ισπανία, την Ιταλία και την Γερμανία. Παρ' όλα αυτά δεν το βάζω κάτω και θα φτάσω κάποτε σε επίπεδο Β2 ακόμα και αν χρειαστούν 3 χρόνια ακόμα.

Εντάξει, προτιμήσεις ειναι αυτές...Χρηστικά η μόνη διεθνής γλώσσα ειναι τα Αγγλικά βέβαια...Λες και οι φορτηγατζήδες μιλάνε Γαλλικά...Αλλά ΟΚ, ναι οντως τα γερμανικά της Ελβετίας ειναι βλάχικα, απ'οσο μου λέει η, πλέον Βερολινέζα, αδερφή μου κι απ'οσο άκουσα κι εγω που πήγα πρόσφατα. Τα Γαλλικά δεν ειναι τα παριζιάνικα πάντως, δεν έχεις δίκιο. Εντάξει, εννοείται οτι στα μεγάλα τουριστικά κέντρα (πχ. στο διάσημο κατάστημα ρολογιών bucherer στην Γενευη), μιλάνε πιο παριζιάνικα. Στο δρόμο όμως, στην πραγματική ζωή δεν ειναι έτσι, το έχω διαπιστώσει.
Το B2, αν σου αρέσει η γλώσσα και προσπαθείς, ειναι εύκολο να το φτάσεις. Εγώ το έχω πλέον φτάσει, μετά απο 4 χρόνια. Το θέμα ειναι να μου το δώσουν κιόλας...Θα δούμε, τα αποτελέσματα θέλουν κανα μηνα ακόμη...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Απαίσια ειναι τα ρώσικα...Ιταλικά, Αραβικά και Τούρκικα θέλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι τωρα που το σκεφτομαι δεν θελω ρωσσικα.....και γι'αυτο φταιει ο Dima Bilan. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exxxdy

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
τα τουρκικα ειναι απαισιααα!!! εγω παλι θα ηθελα να μαθω ιταλικα. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
επειδη ηδη ξερω αγγλικα και γρεμανικα θα ηθελα να μαθω και ιταλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morphinr

Νεοφερμένος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Τα ιταλικα ειναι οντως πολυ ωραια γλωσσα :inlove: εκανα ενα χρονο..ειναι σα να τραγουδας :P εγω γιαπωνεζικα θελω να μαθω :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να μάθω γαλλικά και ιταλικά!!!Να τα μιλάω όμως καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germa

Νεοφερμένος

Ο germa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγώ Πορτογαλλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosgeo

Νεοφερμένος

Ο nikosgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Κι εγώ πορτογαλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
εγώ ήθελα να μάθω ιταλικά, και τώρα τ ξεκίνησα!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitr@!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μετα τα αγγλικα και τα γερμανικα θα ηθελα να ξεκινησω ιταλικα...εχω ακουσει οτι ειναι πολυ ωραια και ευκολα....!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foufou

Νεοφερμένος

Η foufou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γερμανικα

ιταλικα

ισπανικα


:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Choco

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Εγω θα ηθελα να μαθω φινλανδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
ΙΣΠΑΝΙΚΑ....τα λατρευω απλα...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω ειχα ξεκινησει στην Γ Γυμνασιου ιταλικα. Κοπηκα 2 φορες στο CELI 3 και τα σταματησα οταν αρχιζα την Β Λυκειου γιατι ειχα αρχισει φροντιστηριο με ακρως εξαντλητικο προγραμμα και δεν ειχα χρονο για τιποτε αλλο! Πολυ ωραια γλωσσα ομως, σιγουρα θα τα συνεχισω ως φοιτητης (και θα παρω επιτελους το ρημαδι το διπλωμα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsaras7

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κατούνα (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Κινεζικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top